ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Източният дух по телевизията

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Alfons
Пълководец

Libra Dragon
Брой мнения : 479
Местожителство : Все още никъде

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Пет Яну 15, 2010 9:27 pm

Благодаря за подсещането, "2046" ще е."Добрия...и странния" съм го гледал 2 пъти/ама пък ще ми е интересно, ако се окаже с бг аудио/.
Върнете се в началото Go down
Danny
Млад господар

Capricorn Monkey
Брой мнения : 148

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Пет Яну 15, 2010 9:37 pm

Цитат :
/ама пък ще ми е интересно, ако се окаже с бг аудио/.

Като го каза се сетих,че е много дразнещо на азиатските филми да им слагат дублаж Evil or Very Mad
sinardin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2349
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Пет Яну 15, 2010 10:10 pm

Alfons написа:
Благодаря за подсещането, "2046" ще е."Добрия...и странния" съм го гледал 2 пъти/ама пък ще ми е интересно, ако се окаже с бг аудио/.

С бг аудио е. lol! Отивам да му се радвам. lol!

Модератор

Брой мнения : 1671

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Пет Яну 15, 2010 10:28 pm

Горкият филм, на киното му бяха намали звука на гласовете, а сега са го дублирали. Не можа да го види като хората, българската публика. lol! Този японският по канал 1, са го пуснали със субтитри. Уважавам ги за което. Smile
katomova
Пазител

Cancer Pig
Брой мнения : 816
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Пет Яну 15, 2010 10:29 pm

Ти остави аудиото, хайде става, ама как бяха прекръстили актьорите Laughing Синка научили за утре душо, та ще гледаш

Настоящ проект Brilliant Legacy
http://www.eaternspirit.org
ireto_rs
Небесен пратеник

Sagittarius Rat
Брой мнения : 1278
Местожителство : софия

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Пет Яну 15, 2010 10:40 pm

ужаст и безумие... какъв глас... ей тия хора са убиване... учителя говори като руски аристократ...
Danny
Млад господар

Capricorn Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Пет Яну 15, 2010 10:51 pm

Абе те им ги слагат дублажите,защото много хора не могат да търпят как звучат тези езици Rolling Eyes А пък според мен въобще няма смисъл да гледаш азиатски филми,като не можеш да слушаш езика
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 3033

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Съб Яну 16, 2010 12:20 am

Ох, аз съм покъртена от дублажа... За преименуването няма да споменавам, че ша има да псувам, ама как да е. Обаче по-апатични гласове надали биха могли да изкопаят... Особено като знам в оригинал тия тримцата какви са картинки, фактът, че слушам т'ва извращение ми убива повече от половината кеф от филма.
За "2046", прилежно представен с хубави субки, също няма да оставям коментар, че малко не го загрях, обаче бях на път да запляскам с ръчички, когато единия от водещите си обясни човешки, че че се чете например КарУай, а не КарВай и специално изчете имената на актьорите. Макар че пропусна да спомене КимуТаку, ама айде, от мен да мине.
Но иначе съм много доволна от тая филмова вечер.

legalize_It
Пазител

Gemini Buffalo
Брой мнения : 519
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Съб Яну 16, 2010 12:54 am

дублирането на филмите по принцип, не само на зиатските, направо им убива половината(ако не и цялото) качество... къде отива актьоркста игра така.... Mad
ANJY
Пълководец

Taurus Rooster
Брой мнения : 391
Местожителство : България, София

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Съб Яну 16, 2010 6:22 pm

Гледах "2046" и дали, заради натоварената ми през седмица или заради нещо друго, някак твърде малонхоличен ми се стори.
Явно не бях в подходящо настроение, да го гледам.
Но пък се изумих, че по Канала са пуснали китайска продукция и то без познатите ни Джеки Чан, Джет Лий или някой друг, по-известен китаец bounce

Последната промяна е направена от ANJY на Съб Яну 16, 2010 6:57 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Danny
Млад господар

Capricorn Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Съб Яну 16, 2010 6:41 pm

Оо те често дават азиатски филми Very Happy И то не само с много известни актьори Razz Бях хванала един китайски преди време - "Слънчогледи".Иначе и японски често дават..

По БНТ даже все още въртят предаването "Япония днес" flower
soulamain
Пълководец

Scorpio Pig
Брой мнения : 216

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Съб Яну 16, 2010 7:24 pm

legalize_It написа:
дублирането на филмите по принцип, не само на зиатските, направо им убива половината(ако не и цялото) качество...
Идеята ми беше с "Добрият, лошият и странният" да зарибя половинката по азиатското кино, защото бях повече от убедена, че ще му хареса. Но каква отвратителна изненада се получи с тоя дублаж - уби всякакво желание за гледане както у мен, така и у него. Естествено, привключихме на К1, където "2046" тотално го отблъсна като потенциален нов фен. И докато аз потъвах в първокачествена меланхолия, той се отдаде на необятния свят на WOW...
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Съб Яну 16, 2010 8:50 pm

ANJY написа:
Гледах "2046" и дали, заради натоварената ми през седмица или заради нещо друго, някак твърде малонхоличен ми се стори.
Явно не бях в подходящо настроение, да го гледам.
Но пък се изумих, че по Канала са пуснали китайска продукция и то без познатите ни Джеки Чан, Джет Лий или някой друг, по-известен китаец bounce
Че е труден за храносмилане, така е. Обаче за сметка на това не си знае наградите, както беше споменал Майк. А иначе за известни актьори - поне Джан Дзъи я знаят. Тони Лън също е мегазвезда, така че... scratch

daneto
Пълководец

Cancer Buffalo
Брой мнения : 407
Местожителство : у нас

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Съб Яну 16, 2010 9:58 pm

Какво става? Докато нямаше нито един азиатски филм по телевизията или пък ги даваха само веднъж годишно, сега ще се изтрепат кой какво да излъчи. В момента по Про БГ - "Белият дракон" - екшън. Доста хвърчат, но нищо. Нали искахме да гледаме азиатски по телевизията и те взеха, че започнаха да дават
mackova
Пазител

Taurus Pig
Брой мнения : 770
Местожителство : Стара Загора

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Съб Яну 16, 2010 10:24 pm

ох, вчера и аз се измъчих. тъкмо се зарадвах че дават 2046 по първа и някъде по средата установих че и по диема дават "добрия...." Както и да е изгледах първия
Хареса ми определено, независимо че беше малко бавен. Въпреки това ми се струва че трябва да се гледа поне още веднъж за да могат да се видят и разберат всички идеи на режисьора. Женските образи са великолепни, просто са снимани гениално.
И всички тези любовни връзки /приличаше ми на омагьосан кръг/ в коитто Чоу търси онази единствена изгубена любов, бяха пресъздадени много красиво и някакси мелахолично. За Кимура -този човек има страхотно присъствие /той почти не говореше, нали/ въпреки малката си роля /но той единствн успя да се върне от бдещето.
И да кажа и защо трябва да го ледам пак. Накрая когато Чоу обясняваше какво не би дал никога назаем, моят "другар" взе да ме пита нещо и и отвлече вниманието...affraid
Някой сеща ли се Чоу какво каза тогава, че още ме терзае scratch
Danny
Млад господар

Capricorn Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Съб Яну 16, 2010 10:34 pm

daneto написа:
Какво става? Докато нямаше нито един азиатски филм по телевизията или пък ги даваха само веднъж годишно, сега ще се изтрепат кой какво да излъчи. В момента по Про БГ - "Белият дракон" - екшън. Доста хвърчат, но нищо. Нали искахме да гледаме азиатски по телевизията и те взеха, че започнаха да дават
Тъкмо щях да се разпиша
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Нед Яну 17, 2010 12:02 am

mackova написа:

И да кажа и защо трябва да го ледам пак. Накрая когато Чоу обясняваше какво не би дал никога назаем, моят "другар" взе да ме пита нещо и и отвлече вниманието...affraid
Някой сеща ли се Чоу какво каза тогава, че още ме терзае scratch
Не каза какво, гадината! Само това спомена: "Само едно нещо не бих дал" и това беше.
Иначе Кимура... Свикнали сме му, дори не се учудих, че пак си беше на ниво. И пак тая чаровна усмивка, пробягваща за секунди, след което остава сериозен. Пак тоя поглед, с който те заковава на място. Rolling Eyes
Само една забележка имам към визията (освен че беше, цитирам, "мазна и лепкава") - абе много нелепо ги бяха докарали тия андроиди, уе... scratch

mackova
Пазител

Taurus Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Нед Яну 17, 2010 12:15 am

speedy86, бре да му се не види, той нищо не казал пък аз така се разфучах... нищо той не знае, няма и да му кажа..., вай днес пак му врънках. А за андроидите още се чудя защо ги беше направил така бавни, дори беше уточнено, не можах да разбера съвсем идеята scratch
Marchooo
Пазител

Libra Cat
Брой мнения : 644

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Нед Яну 17, 2010 11:19 am

Те хубаво си го бяха обяснили хората, даже го разбрах тогава...сега ми е като бяло поле...май беше нещо от сорта...нали влакът 2046 пътува, мисля, безкрайно, та оттам и представите за измерване на времето, по-скоро представата, която се придобива за времето, тотално се променя. Един миг там всъщност може да отговаря на 1 ден от човешкия живот, за това бяха казали как може да решиш да се разплачеш, а на другия ден да започнеш да проливаш сълзи...нещо такова scratch На мен лично филмът много ми хареса, особено начинът по който беше представена историята. Не претендирам, че съм разбрала и половината от замисъла му, но поне се надявам, че успях да доловя правилно поне част от внушенията и посланията. За моя радост филмът предоставя голямо поле за лична интерпретация, така че това което остава недоразбрано, бива обяснено от собственото въображение...а и камерата...влюбих се в начина, по който беше заснет всеки кадър. Моментът, в който покерджийката...май Черният паяк се казваше, се беше подпряла до една стена..уоу, все едно гледах фотос на световно известен фотограф, приготвен за корицата на списание! Иначе няма какво да се коментират актьорите lol! Определено филмът си заслужава наградите!

Последната промяна е направена от Marchooo на Нед Яну 17, 2010 5:27 pm; мнението е било променяно общо 1 път
mackova
Пазител

Taurus Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Нед Яну 17, 2010 12:38 pm

Marchooo написа:
Те хубаво си го бяха обяснили хората, даже го разбрах тогава...сега ми е като бяло поле...май беше нещо от сорта...нали влакът 2046 пътува, мисля, безкрайно, та оттам и представите за измерване на времето, по-скоро представата, която се придобива за времето, тотално се променя. Един миг там всъщност може да отговаря на 1 ден от човешкия живот, за това бяха казали как може да решиш да се разплачеш, а на другия ден да започнеш да проливаш сълзи...нещо такова scratch
Да точно така и аз после си спомних че влакът пътува безкрайно.
baffler
Пълководец

Aries Dragon
Брой мнения : 303

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Съб Яну 30, 2010 5:24 pm

В момента, почна преди 2 мин. "Токийска соната" (2008) по Cinemax
daneto
Пълководец

Cancer Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Нед Яну 31, 2010 4:04 pm

БНТ
"Ще танцуваме ли?" - 31 януари, 0.10 ч. Музикална романтична комедия. Япония, 1996 г. - Режисьор Масаюки Суо. В ролите: Коджи Якушо, Тамио Кусакири, Ери Ватанабе и др.
15 награди от Японската филмова академия за: филм, сценарий, режисура, монтаж, сценография, музика, осветление, звук и актьорска игра в главни роли на Коджи Якушо и Тамио Кусакири, в поддържащи роли на Ери Ватанабе и Наото Такенака и дебют на Тамио Кусакари /1997/
baffler
Пълководец

Aries Dragon
Брой мнения : 303

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Пон Фев 01, 2010 2:50 am

daneto написа:
БНТ
"Ще танцуваме ли?" - 31 януари, 0.10 ч. Музикална романтична комедия. Япония, 1996 г. - Режисьор Масаюки Суо. В ролите: Коджи Якушо, Тамио Кусакири, Ери Ватанабе и др.
15 награди от Японската филмова академия за: филм, сценарий, режисура, монтаж, сценография, музика, осветление, звук и актьорска игра в главни роли на Коджи Якушо и Тамио Кусакири, в поддържащи роли на Ери Ватанабе и Наото Такенака и дебют на Тамио Кусакари /1997/
Не смятах, че телевизорът ми ще доживее да се задържи повече от 2 секунди (докато превключвам каналите) на Бнт1, мерси за поста, филма беше много хубав. Не знам длаи е съвпадение, но в два последователни дни гледам филми с Коджи Якушо (вчера в Tokyo Sonata) и то по ТВ..става нещо странно.. Определено ролята му в Shall we dansu? граничи с брилянтност, напоследък доста рядко ме грабват мъжки роли... Както е тръгнало трябва да проверя дали случайно утре по някоя ТВ няма да дават Babel, за да си довърша тридневния цикъл филми с него по ТВ. geek
daneto
Пълководец

Cancer Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Нед Фев 07, 2010 5:04 pm

В момента по ТВ7 дават "Самурая на здрача" - Най-успешният японски филм от началото на новия век. Носител на най-престижните награди в Япония, триумфирал на много международни фестивали, номиниран за „Оскар” за неанглоезичен филм. Със страст и финес...
Alfons
Пълководец

Libra Dragon
Брой мнения : 479
Местожителство : Все още никъде

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Нед Фев 07, 2010 6:51 pm

Започна по БНТ документалния филм "Раждането на Буда"
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията