ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Източният дух по телевизията

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
daneto
Пълководец

Cancer Buffalo
Брой мнения : 407
Местожителство : у нас

ПисанеЗаглавие: Източният дух по телевизията   Чет Юли 30, 2009 8:07 pm

Не знам тази тема дали ще се хареса, но от 2 -3 дни се каня да я направя, а днес се убедих окончателно.
Тъй като телевизията ми е голяма слабост, макар че в последно време интернет я поизмести още обичам да гледам телевизионни предавания и филми излъчени в телевизионен ефир. Днес по National Geographic гледах невероятно предаване за бойните техники и бойни изкуства, а току що чух реклама, че ще излъчват по БНТ "Затоичи" реших, че е полезно да коментираме това, което се излъчва по нашите телевизий. Поне се излъчва в реално време и може да се гледа едновременно от всички желаещи. След това да се коментира. Ако не се хареса темата може да се изтрие.

Да добавя, че в събота ще има маратон за бойните изкуства по National Geographic от 21.00часа. Може също така да обявяваме, къде какво дават за информация на тези, които не четат програмата, но биха гледали това, което се излъчва.
Върнете се в началото Go down
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 3033
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Чет Юли 30, 2009 8:39 pm

Страхотна идея, браво! cheers

MAX
Посветен

Leo Pig
Брой мнения : 74

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Пет Юли 31, 2009 9:34 am

Аз скоро започнах да гледам Arirang водят я (Korea's Global TV) на 118 канал ни е на сателитната ТВ. Дублирана е на английски, ама дават много скучни филми, само с новините се забавлявам и с видеоклиповете които пускат от време на време. Но е яко, дори само да знаеш че я имаш Basketball
legalize_It
Пазител

Gemini Buffalo
Брой мнения : 519
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Пет Юли 31, 2009 3:41 pm

аз мн завиждам на един авер щото фаща и kbsworld и oще 1 корейски дето не го знам къв беше... Mad
daneto
Пълководец

Cancer Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Пет Юли 31, 2009 8:56 pm

Утре по БНТ "Затоичи" - начален час 22.50

Неделя по National Geographic:
6.00 Бойна наука - Кикбоксьори
7.00 Сумо сблъсък
8.00 От Азия за света: Кунг фу драконите на Вуданг
9.00 Кунгфу-монаси
10.00 Кикбоксьори
18.00 Кунгфу тайни
19.00 Самаурайският меч

Това е общо взето най-интересното, което ще дават. Така всеки може да си избере, какво да гледа. Smile
Крал
Небесен пратеник

Брой мнения : 1183
Местожителство : Пущинака

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Нед Авг 02, 2009 3:54 pm

daneto написа:

8.00 От Азия за света: Кунг фу драконите на Вуданг

Това трябва да е "Удан", а не "Вуданг" май king .
Навремето гледах "Непобедимите от Удан" на голям екран, сега май в замунда го има качен без превод. Интересното на филма е, че бойните сцени са заснети без ефекти, от майстори на кунг-фу. Предполагам, че и документалният филм по телевизията, и кинокласиката от трекера ще се харесат на мнозина от нас. flower

Пълководец

Cancer Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Нед Авг 02, 2009 4:11 pm

Боже Крал, изобщо не бях забелязала. Не знам, как е правилно, това го прочетох го във вестника. "Непобедимите от Удан" и аз съм го гледала, но сигурно съм го забравила.
Проблема ми е, че ако сега седна да гледам толкова стар филм ми се струва наивен.
Крал
Небесен пратеник

Брой мнения : 1183
Местожителство : Пущинака

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Нед Авг 02, 2009 4:17 pm

Ще оспамя темата Very Happy - Дане, на мен много ми харесва да гледам приказките с ефекти тип "китайска авиация" и сигурно ще гледам подобни стари ленти като документално кино - един вид да добия реална представа докъде се простират ефектите и къде започват истинските (не)човешки възможности на бойните изкуства. Twisted Evil А и подозирам, че ще е любопитно да правим паралели и между съвременни творби и кино отпреди трийсетина години.

Пълководец

Cancer Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Нед Авг 09, 2009 6:36 pm

Днес по HBO "Единакът" с Джет Ли и Джейсън Стейтъм.

Изпълнен с динамика и демонстрация на изящни бойни изкуства трилър – продукция на студията “Lionsgate” – “Единакът” представя актьорите Джет Ли и Джейсън Стейтъм като двама противника, които се изправят в сблъсък в Подземния свят на азиатската мафия. Продуциран от Стивън Часман, Джим Томпсън и Кристофър Пецел, филмът е режисиран от Филип Дж. Атуел по сценарий на Лий Антъни Смит и Грегъри Дж. Брадли.

След като партньора му е брутално убит от престъпника Рог (Джет Ли), агентът на ФБР, Джак Крауфорд (Джейсън Стейтъм) се зарича да намери неуловимия убиец и лично да отмъсти за смъртта на своя партньор. Но Рог изчезва безследно и три години по-късно застава в центъра на кървава война между босовете на китайската и японската мафия Якуза – Чанг (Джон Лоун) и Широ (Рио Ишибаши). Нетърпелив да залови веднъж и завинаги Рог, Крауфорд повежда своя специален отряд в сърцето на назряващия конфликт. Жаждата му за мъст замъглява обективността му и докато настроенията все повече се изострят, той най-накрая се изправя лице в лице с Рог.

Заснет на фона на насилието на Азиатския подземен свят в Америка, “Единакът” е екшън-трилър с висок адреналин, който показва до какви крайности е готов да стигне един човек, за да отмъсти смъртта на най-добрия си приятел. Крауфорд е агент на ФБР, погълнат от чуство за мъст към Рог – коравосърдечен убиец, който изглежда се материализира по желание и извършва престъпление в няколко тихи секунди, след което отново изчезва като дух...
daneto
Пълководец

Cancer Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Пон Авг 10, 2009 4:15 pm

Довечера по National Geographik 20.00 Пътеводител на чревоугодника: Корейски тайни
Предаването разказва за храните на отделните националности. Предполагам, че ще е интересно.
blacky80
Небесен пратеник

Брой мнения : 2304
Местожителство : Jeju Island, South Korea (ще ми се)

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Пон Авг 10, 2009 5:07 pm

daneto написа:
Довечера по National Geographik 20.00 Пътеводител на чревоугодника: Корейски тайни
Предаването разказва за храните на отделните националности. Предполагам, че ще е интересно.

Това ще ме довърши, но ще се гледа drunken
Мерси слънце cheers
blacky80
Небесен пратеник

Брой мнения : 2304
Местожителство : Jeju Island, South Korea (ще ми се)

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Пон Авг 10, 2009 7:14 pm

А що дават за Мексико??? тц, тц, тц, тамън си наточих корема
daneto
Пълководец

Cancer Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Пон Авг 10, 2009 7:26 pm

И аз така Twisted Evil Много ме е яд, когато не дават това, което пише. Нищо сигурно има объркване в програмата. Аз така или иначе гледам този канал почти постоянно, така че ще ги хвана, кога е за Корея. wilful
daneto
Пълководец

Cancer Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Вто Авг 18, 2009 3:47 pm

Довечера
22.00 по AXN шедьовъра "Тигър и Дракон".

21.05 по DISCOVERY CHANEL "Бойните изкуства по света"

22.00 по National Deographic "Пътеводител на чревоугодника: Корейски тайни" - дано този път не сменят обявеното в програмата, за да не остане пак някой разочарован.
parab
Администратор

Брой мнения : 1855

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Вто Авг 18, 2009 4:05 pm

Тигър и Дракон ще го дават и по Нова в неделя Smile.
Borean
Млад господар

Scorpio Pig
Брой мнения : 167
Местожителство : Велико Търново

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Вто Авг 18, 2009 4:16 pm

Аз наскоро реших да шашна свекървата и й викам: "Наесен да вземем да направим малко кимчи". Обаче тя тотално ме заби като хич не се изненада, каза "добре" и взе да ми обяснява как се правело. Оказа се, че по GTV в "Перфектната вечеря" гостувала някаква корейка и мъжа й, българин, и показвали ястия с кимчи.
L_U_B_A_K_A_8_6
Пазител

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 560
Местожителство : По Света и У НАС

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Вто Авг 18, 2009 10:47 pm

Хора дават Тигър и Гракон по АХН.
postmortem
Посветен

Capricorn Dragon
Брой мнения : 97
Местожителство : Своге

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Пет Авг 21, 2009 1:41 am

В събота от 23:05 ч. по БНТ1 ще дават "Изумление и трепет" - копродукция на Франция и Япония. Досега не го бях чувал, но изглежда интересно. Ето малко инфо:
http://bnt.bg/bg/movies/details/509/izumlenie_i_trepet
http://blogvrazblog.blogspot.com/
Borean
Млад господар

Scorpio Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Сря Сеп 09, 2009 11:47 am

След малко, от един без пет, по HBO ще дават "Добре дошли в Северна Корея", документален, Чехия, 2008. Ще пробвам да го гледам.
Borean
Млад господар

Scorpio Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Сря Сеп 09, 2009 1:22 pm

Ей ся го изгледах, страшно е добър. Чехите ги пуснаха даже в демилитаризираната зона, макар че "пуснаха" не е точната дума. Разхождаха ги на определени места в центъра на Пхенян и заради тях бяха отцепили целия тротоар, те вървят по единия, корейците (не точно редови граждани, макар че някои може и да са били редови, но не точно граждани) по другия. Колкото и да ги пазеха и да им показваха подбрани места и хора, се усещаше през цялото време, че животът там е абсолютен ужас и мрак. Много ми дожаля за горките хора. Накрая, като пресичаха границата с Китай, казаха "Най-после свобода!", представяте ли си!
legalize_It
Пазител

Gemini Buffalo
Брой мнения : 519
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Сря Сеп 09, 2009 2:52 pm

до колкото знам те чехите са осъществявали някъв тип контрол на демилитаризираната зона по време на соц-а, че и за това сиг сега са "превилигировани"... scratch
katomova
Пазител

Cancer Pig
Брой мнения : 816
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Сря Сеп 09, 2009 3:10 pm

Не знам защо имам мътен спомен от преди няколко години, че беше правен документален филм и от Елена Йончева Smile Но не мога да твърдя със сигурност.

Настоящ проект Brilliant Legacy
http://www.eaternspirit.org
soulamain
Пълководец

Scorpio Pig
Брой мнения : 216

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Сря Сеп 09, 2009 5:07 pm

katomova написа:
Не знам защо имам мътен спомен от преди няколко години, че беше правен документален филм и от Елена Йончева Smile Но не мога да твърдя със сигурност.
да, филмът се казва "Северна Корея в ерата Чучхе", но не мога да го намеря в момента. ако някой го намери, моля да пусне линкче bounce
иначе тук по повод лентата
Borean
Млад господар

Scorpio Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Сря Сеп 09, 2009 5:25 pm

От статията в Тема за филма на Елена Йончева:
"...по средата на най-оживената улица в Пхенян са поставени телефонни кабини. Хора влизат и говорят от тях. В един момент обаче се оказва, че от тези телефони е невъзможно да се обадиш, защото били бутафорни. Корейците обаче ги поставили, за да покажат на чужденците, които пристигали в страната, че имат градски телефони."

А ей тва не го знаех (от Дневник):

Митове и слухове

Режимът в КНДР е обгърнат с митове и слухове, пускани и подхранвани съвсем съзнателно от самия Пхенян.

Най-големият сред тези митове, както пише в последния си брой сп. "Нюзуик", е пълната изолация на страната. Всъщност режимът поддържа дипломатически и търговски отношения с над 150 държави, включително и с повечето страни - членки на ЕС. Северна Корея притежава сериозни златни резерви - между 1000 и 2000 тона, които търгува в Лондон, Цюрих и Хонконг, а чрез напълно законни компании играе на Нюйоркската фондова борса и пълни бюджета си с твърда валута.

Друг мит е напълно ликвидираната икономика на страната. По данни на ЦРУ БВП на Северна Корея възлиза на около 40 млрд. долара (според южнокорейски банки обаче тя е два пъти по-малка), което я подрежда на 96-то място в света - една нелоша позиция. През последното десетилетие и въпреки санкциите икономиката й расте стабилно с по-около 1.5% годишно, за което спомагат и нелегалните продажби на ракетна технология и ядрено ноу-хау на Пакистан, Иран и Сирия, и редовните търговски контакти с Китай, най-сериозният партньор на КНДР (годишен оборот от 2 млрд. долара, предимно от изкопаеми суровини), помогнал на страната да възстанови минната си индустрия и да модернизира отчасти инфраструктурата си. Дори с Южна Корея търговията е за около 1.8 млрд., но властите в Сеул се страхуват, че ако Северът внезапно рухне, ще трябва да намерят около 1 трилион долара, за да не катастрофира собствената им икономика. ЦРУ подозира, че КНДР се занимава още с наркотрафик, включително на амфетамини, фалшиви долари и контрабандни цигари.
L_U_B_A_K_A_8_6
Пазител

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 560
Местожителство : По Света и У НАС

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията   Пет Окт 16, 2009 9:44 pm

Хора по Диема дават "Брус Лии, юмрука на яростта"
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Източният дух по телевизията