ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Тоалетните навици на народите

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 3033
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Тоалетните навици на народите   Вто Юли 28, 2009 1:57 pm

Темата възникна от случайно подхвърлен бъзик за тоалетната култура на корейците (както всичко друго в този форум), но предизвика небивал итерес. Гнусливите да не четат. Мерси на Ру за реферата.

Ти мислиш, че те бъзикам? Сериозно ти казвам, Мокушлето направи един такъв. Пускам го в спойлер, че е дълъг.
Spoiler:

Последната промяна е направена от speedy86 на Вто Юли 28, 2009 3:09 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
http://novavalna.org/
thedemon1238
Модератор

Брой мнения : 1671

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетните навици на народите   Вто Юли 28, 2009 2:19 pm

Тази статия винаги ме кара да се смея до сълзи. Сега вече колегите на MAX съвсем ще си помислят, че е откачил.
MAX
Посветен

Leo Pig
Брой мнения : 74

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетните навици на народите   Вто Юли 28, 2009 2:33 pm

thedemon1238 написа:
Тази статия винаги ме кара да се смея до сълзи. Сега вече колегите на MAX съвсем ще си помислят, че е откачил.
Хаха, така е Smile Иначе аз сега я прочетох статията (КОМАООООООООООООО на спийдитУу) Беше доста изчерпателна и вече съм просветен И в тази корейска философия...., а колегите си мислят ,че нещо на тях се смея май.
Spoiler:

speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетните навици на народите   Вто Юли 28, 2009 2:40 pm

За друг път да знайш да внимаваш за какво ме бъзикаш...

Borean
Млад господар

Scorpio Pig
Брой мнения : 167
Местожителство : Велико Търново

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетните навици на народите   Вто Юли 28, 2009 2:44 pm

Интересът и уважението към изпражненията ги има и в Европа, обаче са по-дълбоко заровени. Например френският израз Comment ça va? `как си` буквално означава `как върви онова` и първоначално се е отнасял именно за изпражненията - т. е. през средновековието и французите са се поздравявали с въпрос за изхождането. Можете да отговорите със ça va bien / ça va mal `върви добре / зле` на същия въпрос и днес.

Друг подобен поздрав е Comment allez vous? `Как сте?`, буквално `как ходите` и е означавал `как ходите в тоалетната, как се изхождате` през средновековието.

Уф, сега се сетих, че на италиански пък е come va, обаче за произхода на италианския израз нищо не знам, може и там да е означавал същото, а може и да е калка на френския. Някой знае ли за нещо подобно в испански и португалски или в други европейски езици?
В български имаме върви ми / не ми върви, същия израз имат и румънците.

Последната промяна е направена от Borean на Вто Юли 28, 2009 3:01 pm; мнението е било променяно общо 3 пъти
light
Пълководец

Брой мнения : 450
Местожителство : in my body

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетните навици на народите   Вто Юли 28, 2009 2:45 pm

Мда, запознаваш се с някоя дама и следваш корейския етикет:
1ви въпрос - На колко години си?
2ри въпрос - Ходи ли днес по голяма нужда?

Сори за оффа, ама беше по-силно от мен
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетните навици на народите   Вто Юли 28, 2009 2:51 pm

light написа:
Мда, запознаваш се с някоя дама и следваш корейския етикет:
1ви въпрос - На колко години си?
2ри въпрос - Ходи ли днес по голяма нужда?

Сори за оффа, ама беше по-силно от мен
Е, да караме подред: номер 2 да е "Яде ли?" (също много разпространен поздрав) и после да е за тоалетната.

light
Пълководец

Брой мнения : 450
Местожителство : in my body

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетните навици на народите   Вто Юли 28, 2009 2:54 pm

Права си, speedy, без твоят номер 2 няма да има смисъл да се задава моят въпрос номер 2
L_U_B_A_K_A_8_6
Пазител

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 560
Местожителство : По Света и У НАС

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетните навици на народите   Вто Юли 28, 2009 2:56 pm

Аааа Спиди ти разцепи къра направо! Много добро тва! Имам няколко въпроса ако искаш ми отговори в оффтопик, ако тук не може. Първо, от къде идва тази негативна нагласа и образ на кучето в корейското общество, от какво е обусловено исторически, има ли някакъв мит? Между другото постоянно крещя на невежите си авери, но прав ли съм, че в Корея кучешко и котешко не употребяват за храна? Как стои въпроса с образа на котката(надявам де коренно различно).
Втория ми въпрос е за тази анимация за кучешкото лайно. От къде мога да я намеря и как е заглавието точно на английски?

ПП:Тея неща за медицинската страна на нещата ги знам от вуйчо ми, който от години спазва точно такива източни хранителни и въобще битови навици! Също ми е казвал, че колкото почесто се ходи до тоалетна по голяма нужда толкова по-добре. Обратното е изключително опасно и дори имаше такава поговорка че "ако бремена жена не ходи по голяма нужда 3 дни, то или лайното или плода ще излязат", по спомени я цитирам може и да не е била точно така, все пак ми я каза преди повече от 4-5 години.
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетните навици на народите   Вто Юли 28, 2009 3:19 pm

Любчо, душо, хвана ме по бели гащи с тема, която не ми е била присърце никога - митологията. Като цяло не мога да кажа как и защо е представено кучето като образ. Ако все пак носи негативна окраска, то сигурно е заради добродушието им или заради кефа, с който се въргалят из мръсотията. За последното си имам едно живо доказателство във входа - колкото и да ми е симпатичен Мърльо, някак ми минава мерака да го погаля, като му видя току-що изкъпаната козинка, педантично овъргаляна в най-близката локва/купчина прахоляк. Ма това е само мое мнение.
За кучетата и кухнята обаче грешиш - в Корея кучешко се яде (за котки не съм чувала), при това Бриджит Бардо им създаде доста проблеми за тази традиция, тъй като умъртвяват животинките по особено мъчителен начин. Тази тенденция обаче май запада сред младите, които се стремят повече към глобализация. Иначе се смята, че кучешкото е полезно за потентност (за мъжете) и е добро за тена и кожата (за жените), макар да било доста жилаво. Но в общи линии се ужасявам какво ли не прави глада с хората...

L_U_B_A_K_A_8_6
Пазител

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 560
Местожителство : По Света и У НАС

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетните навици на народите   Вто Юли 28, 2009 3:39 pm

speedy86 написа:
Любчо, душо, хвана ме по бели гащи с тема, която не ми е била присърце никога - митологията. Като цяло не мога да кажа как и защо е представено кучето като образ. Ако все пак носи негативна окраска, то сигурно е заради добродушието им или заради кефа, с който се въргалят из мръсотията. За последното си имам едно живо доказателство във входа - колкото и да ми е симпатичен Мърльо, някак ми минава мерака да го погаля, като му видя току-що изкъпаната козинка, педантично овъргаляна в най-близката локва/купчина прахоляк. Ма това е само мое мнение.
За кучетата и кухнята обаче грешиш - в Корея кучешко се яде (за котки не съм чувала), при това Бриджит Бардо им създаде доста проблеми за тази традиция, тъй като умъртвяват животинките по особено мъчителен начин. Тази тенденция обаче май запада сред младите, които се стремят повече към глобализация. Иначе се смята, че кучешкото е полезно за потентност (за мъжете) и е добро за тена и кожата (за жените), макар да било доста жилаво. Но в общи линии се ужасявам какво ли не прави глада с хората...

Щом го считат за мръсно животно, защо го ядът? За китайците знам, че хапват всчко що се движи, за тва и никак не ги обичам, но тва с корейците ме изненада доста! Жалко наистина! Ще се престоря, че тва никога не съм го прочел!
doti123
Млад господар

Sagittarius Rooster
Брой мнения : 166
Местожителство : тук - там

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетните навици на народите   Нед Окт 25, 2009 5:07 pm

Ооххх, разсмяхте ме до сълзи - Благодаря Ви! А как умело самостигнахте от отношението към изпражненията до митологията в Корея!!!
svetlan4o
V.I.P

Aries Tiger
Брой мнения : 84
Местожителство : Варна, бивше Ю.Корея

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетните навици на народите   Съб Окт 31, 2009 9:22 pm

Искам само да кажа, че яденето на кучешко, особено в ресторанти, става под сурдинка, много май не е официално. Но нашата дъщеря ни е чувала да си коментираме, един ден като си бяхме в отпуск в България, се уплаши от едно улично куче, избяга на другия тротоар и крещи "Тук няма ли корейци да го изядат това куче,а? "
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Тоалетните навици на народите   Today at 5:10 pm

Тоалетните навици на народите
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1