ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
mike28
Модератор

Aries Monkey
Брой мнения : 1050
Местожителство : Русе

ПисанеЗаглавие: Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!   Нед Юли 26, 2009 8:44 am

==============================================================

Final Fantasy: The Spirits Within

Реална фантазия

6.4/10

Жанр: Екшън, Фентъзи, Приключенски, Анимация, Фантастика
Година: 2001
Страна: САЩ, Япония
Времетраене: 106 мин
Режисьор: Хиронобу Сакагучи
В ролите: Винг Реймс, Стив Бушеми, Минг-На, Кийт Дейвид, Доналд Съдърланд

Най-гледаният анимационен филм, показван у нас на кино!

Първият пълнометражен филм, който размива линията между реални образи и компютърната анимация.
Визуално пиршество на концепция, движение, дизайн и въображение със съвсем нов вид хиперреалистични герои в едно непознато досега преживяване. Свеж, провокативен опит в жанра на научната фантастика. Нов вид киноприключение, създадено от основата на една от най-успешните интерактивни игри. Футуристично екшън-приключение, което изправя човешката раса срещу съвършения враг - мистериозни извънземни форми, които извличат енергията от всички живи организми на планетата Земя.

Лично мнение: Не сте го гледали още, какво чакате?

Ragnos
Администратор

Taurus Dragon
Брой мнения : 2059
Местожителство : HATE CITY

ПисанеЗаглавие: Re: Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!   Нед Юли 26, 2009 8:57 am

Революция беше този филм, революция! Скъсаха се да пишат вестниците по онова време, а и не само вестниците. Лентата се превърна в легенда. Аз го гледах няколко години, след като излезе и ме шокира. Сигурно и баща ми би замлъкнал, ако го гледа, вместо само да повтаря: "как може да ги гледаш тия детски глупости?"

За разлика от Advent Children, The Spirits Within е много по-разбираем филм, без да се налага да сте запознати с предистория (ако има такава, че не съм запознат). study
Върнете се в началото Go down
http://www.easternspirit.org/
mike28
Модератор

Aries Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!   Нед Юли 26, 2009 9:18 am

Това е , защото историята тук няма почти нищо общо с игрите. Ти гледа ли този? , определено си струва. Пък и много ме кефи този вариант- гледаш и ако те кефи можеш да изтеглиш филма. Така не си тъпча харда и двд-та.

Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!   Нед Юли 26, 2009 9:20 am

mike28 написа:
Ти гледа ли този?
хах, че аз единствено съм коментирал по него. Разбира се, че съм го гледал. Smile
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!   Нед Юли 26, 2009 9:30 am

mike28 написа:
Пък и много ме кефи този вариант- гледаш и ако те кефи можеш да изтеглиш филма. Така не си тъпча харда и двд-та.
Верно е, но специално за този филм е безсмислено, защото е от малкото, които те грабват от първата минута, а флаш качеството на цял екран е кофти. Това нещо е най-добре да се гледа с кристал картина на BRRip поне. Very Happy
mike28
Модератор

Aries Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!   Нед Юли 26, 2009 9:56 am

Вярно, не знам как съм пропуснал коментара ти, пак се изложих. pig
Ами относно флаша- да ти кажа на моя 32 инчов картината изглежда супер. Харда ми е пълен с филми, някои от които от месеци седят там и още не съм се наканил да гледам- така ме устройва идеално- ако ми хареса- свалям на хубаво качество и си го гледам целия.

thedemon1238
Модератор

Брой мнения : 1671

ПисанеЗаглавие: Re: Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!   Нед Юли 26, 2009 10:13 am

Доста се пошумя по този филм навремето. Помня даже някакви смешни статии по вестниците, в които се обяснява как времето на дигиталните актьори, все още не е дошло и подобни безумия. Very Happy Гледах го на кино и много ме впечатли, а и тогава не бях играл игрите... То всяко Final Fantasy си е собствен свят и история, освен ако не е продължение на някое. Smile Така е и с този филм. Не знам как е издържал на времето, защото последно съм го гледал преди сигурно 4-5 години. Имаше доста красиви сцени и като цяло е много добър фантастичен екшън. Трябва да си го припомня по някое време...
endorian
Бащицата

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 88

ПисанеЗаглавие: Re: Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!   Нед Юли 26, 2009 2:24 pm

Хех, нормално. За времето си (2001-ва) тази графика беше изключена за анимация. Този филм е първият с реалистична картина, който беше направен и нормално да се счита за революция....
То ако се замислите 1999-2001 беше вторият бум на компютърните технологии в кино индустрията.

Fuu, ей за това филмче ти обяснявах Wink
Fuu
Пълководец

Pisces Horse
Брой мнения : 442
Местожителство : Варна ^^

ПисанеЗаглавие: Re: Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!   Нед Юли 26, 2009 9:12 pm

endorian написа:

Fuu, ей за това филмче ти обяснявах Wink

А да, сетих се. ^^ Наистина доста интересно изглежда. От тоя трейлър и коментарите ви още повече ми се пригледа. Ама това първия филм ли е, щото гледам, че в замундата има 2-3. От кой да почвам? lol!
http://www.myspace.com/little_demonchild
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!   Нед Юли 26, 2009 9:43 pm

Fuu написа:
Ама това първия филм ли е, щото гледам, че в замундата има 2-3. От кой да почвам? lol!
Те не са смислово свързани, така че е без значение. Но те съветвам да се прицелиш в точно този - най-добрият е, залагам си главата.
endorian
Бащицата

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 88

ПисанеЗаглавие: Re: Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!   Нед Юли 26, 2009 11:28 pm

Дам, определено е по-добър от Advent Children, където ако не знаеш за какво става дума още в началото (то май е продължение на една от игрите или де да знам и аз) то половината филм само ще се радваш на яката анимация докато схванеш историята. Rolling Eyes
Fuu
Пълководец

Pisces Horse

ПисанеЗаглавие: Re: Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!   Пон Авг 31, 2009 5:45 pm

Имах намерение да си кътам мнението и да не предизвиквам Злите Сили (както казваше един мой учител) Very Happy ама... какво толкова...

Преди 3-4 дена ги гледах и двата филма (Най-накрая!!!) и честно казано останах доста разочарована от THE SPIRITS WITHIN. Арт-а наистина беше изключителен, ама като сюжет и история - много банален и бозав. През цялото време се чудих "Това, верно ли е японско?" Лигава любовна история, украсена с грозни извънземни... поне батълните сцени да бяха като хората, а то... Някакво извънземно-гигант, а нашите хора (трима или четирима) го стрелят с някакви измислени пистолетчета, още малко и водни щяха да вземат.
Абе не знам, поне за мене никакъв смисъл нямаше. Може да не съм го разбрала или не съм го гледала в подходящо настроение, ама едвам го изтърпях.
Естествено накрая
Spoiler:

После гледах и ADVENT CHILDREN. Е това вече е друго нещо!!! С братовчед ми го гледахме 2 пъти за 2 дена. Като се сетя как коментирахме и викахме чак ми става смешно. Само "ААА! Мале! Видя ли го туй, уе?! Егати, тоз Клауд..." и други от сорта.
Много по-интересен ми беше от другия, смисъла му беше по-смислен, героите му бяха по-яки, повече забавни моменти имаше, а батълните сцени бяха ЖЕСТОКИ! Пак имаше романтична част, ама не чак толкова лигава като в "The spirits..."
Даже на диск си го качих, такъв филм задължително трябва да присъства в архива ми.
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!   Вто Сеп 01, 2009 4:26 pm

Стига бе, разбрала си Advent Children, а Spirits Within не ти е харесал? Как става това? Laughing

Fuu
Пълководец

Pisces Horse

ПисанеЗаглавие: Re: Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!   Чет Окт 08, 2009 9:43 pm

Ама аз не казвам, че съм го разбрала. Казах, че ми е харесал повече. Както "Матрицата" - хванах някъв смисъл на 3тото или 4тото гледане, ама ми хареса още първия път. =D
Точно това, че почти нищо не е ясно, му е хубавото на филма. В "The spirits within" само гледаш и се кефиш на арта, героите и тук там някоя батълна сцена...никакво напрежение, никакви въпроси не ти изникват, всичко си е ясно от началото до края. Изненадаха ме единствено със смъртта на пича (не му помня името).
Има и нещо друго. Аз по принцип не обичам филми, където жените се месят в мъжки работи и се изкарват по-умни и по-силни и т.н. Wink
air
Пълководец

Брой мнения : 377

ПисанеЗаглавие: Re: Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!   Сря Ное 18, 2009 1:35 am

Аудио: Японски
Субтитри: Английски
Качество: DVDRip - 720x408
Линк: (4storing) CD1 , CD2
Аудио: Английски
Субтитри: Български
Качество: DVDRip - 688x368
Линк: (bgshare) CD1 , CD2 , CD3
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!   

Final Fantasy: The Spirits Within (2001) BG!
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» your mind on fantasy, livin on ecstasy
» Смолвил (2001 - 2011)
» Bad Guy
» Hwan Hee
» Queen Of The Damned / Кралицата На Прокълнатите (2001)