ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Full Metal Panic / FMP: Fumuffu / FMP: TSR

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
endorian
Бащицата

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 88

ПисанеЗаглавие: Full Metal Panic / FMP: Fumuffu / FMP: TSR   Нед Юли 05, 2009 11:22 pm

## Режисьор : GONZO, Kadokawa Shoten, Pony Canyon
##Genre: Action, Comedy, Mecha, Military, Piloted Robots, Romance, SciFi, Seinen, Slapstick
## Държава : Japan
## Година : 08.01.2002 till 18.06.2002
## Времетраене : 22min ep.
## Резюме : На пръв поглед Канаме Чидори е едно нормално 16 годишно момиче. След като е загубила родителите си тя живее сама в Япония, където посещава местното училище и живее спокоен и типичен за един тийнейджър живот. Без да подозира, тя спада към малък и изключително рядък брой хора, който се раждат със огромно познание запечатано в съзнанието им. Става дума за бази от данни за така наречената "Черна технология", която е с десетилетия и дори столетия по-напред от настоящето. Пример за това са огромните машини (гъндами/меки) наречени "ArmSlaves", който са станали основна част от военното снаражение през последното десетилетие. Хората, които притежават тези знания се наричат "Whispered" и са преследвани от всякакви групи, които имат за цел да придобият знанията заключени дълбоко в съзнанието им. Повечето от тях са терористични организации или правителствени клонове, но има и някои, като "Митрил", които се борят в името на мира.
Когато самоличността на Чидори бива разкрита от терористична група и е въпрос на време преди наемници да дойдат за нея, организацията "Митрил" изпраща младият 16 годишен сержант Соуске Сагура, който има за задача да предпазва младата Чидори без тя да заподозре заплахата, която я грози. За съжаление обаче, това не е най-големият проблем за Сагура. Тъй като е бил войник през целият си живот, той никога не се е докосвал до каквато и да било част от обикновенният тийнейджърси живот и за това се оказва далеч по-трудно да се впише в прикритието си на нормален ученик, от колкото да защитава Чидори. Типичната му военна мисъл е пълна противоположност на "нормално", което го забърква в куп комични ситуации, както с училищният живот, така и при "общуването" с хора и... момичета.
Първи сезон е насочен предимно към основната история и включва умерено количество хумор и екшън и съвсем мъничко драма.

## Продуценти : Fuji TV, Kyoto Animation, Pony Canyon
## Жанр : Action, Comedy, High School, School Life, Seinen
## Година : 26.08.2003 till 18.11.2003
## Времетраене : 12x~23:00 min
## Резюме : Fumoffu се спряга, като втори сезон, макар да е по-скоро напълно отделни серии. Всичките 12 епизода разглеждат само и единствено училищният живто на Чидори и Соуске. Меката и екшъна тук са минимални. Комедията преобладава през цялото време и е буквално... смъртоносна!! Докато го гледах за пръв път на няколко пъти ми потичаха сълзи от смях и трябваше да паузвам за да си поема дъх. Fumoffu не се препоръчва да се гледа докато ядете или пиете, защото шанса да се задавите от смях е огромен!

## Име: Full Metal Panic : The Second Raid
##Продуценти : WOWOW, Kyoto Animation, Pony Canyon
##Жанр : Екшън , Престрелки , Mecha , Роботи , SciFi , Сейнен , Трагедия , Насилие
##Епизоди : 13 + 1 ova
##Година : 14.07.2005 till 20.10.2005
##Времетраене : 24мин на епизод
Цитат :
"Аз съм ученик от клас 24... ученически номер 41... отговарям за боклука и чадърите! Аз съм Сагара Соус'ке!!!"

Два месеца след събитията във Full Metal Panic! Соус'ке е изправен на ръба на възможностите си. Терористичната организация Амалгам също придобива достъп до "Черна Технология", Соус'ке изпитва все по-големи затрудненията в работата си с Албарест (неговия "Arm Slave"), а междувременно мисията му да предпазва Чидори е прекратена. За младия сержант това са наистина дни на изпитание.

Продължението на тази история е зашеметяващо. Комбинацията от екшън и комедия както винаги е на ниво, но атмосферата в TSR, като че ли е станала по-плътна и истинска. За това естествено допринася интересния сюжет, невероятно изпипаната анимация и завладяващите и комплексни герои. Сагара минава през много физически и душевни перипетии в този сериал. Антагонистите в това аниме са също на ниво - от сексапилните близначки професионални убийци, които изпитват доста повече от платоническа любов помежду си, до Гейтс, който е един от най-психясалите и странни злодеи в аниме индустрията.
Тук думите "това е едно аниме, което не бива да пропуснете" важат с пълна сила!
Автор на статията: Morridin

Download:
Full Metal Panic @ Zamunda.net
FMP: Fumoffu @ Zamunda.net
FMP: The Second Raid @ Zamunda.net

Линкове към сървър:
FMP (ако не се лъжа с английски дублаж) - http://chise.ludost.net/Anime/Full%20Metal%20Panic%20%5Bc%5D%5Bdvd%5D%5Bbg%5D/
FMP: Fumoffu (Японско Аудио + Анг. субтитри) - http://chise.ludost.net/Anime/Full%20Metal%20Panic%20Fumoffu%20%5Bc%5D%5Btv%5D/
FMP: TSR (@data.bg)- http://zippergalioo.data.bg/p/files/Full%20Metal%20Panic
FMP, FMP: Fumoffu, FMP: TSR (анг. аудио или японско аудио+анг.субс) - http://animerulezzz.org/ (в секция Download)

Лично мнение: От години не се бях смял толкова, колкото на това аниме!!! Горещо го препоръчвам дори и на хора, които не си падат по меки-те (като мен)! Гледайте го няма да съжалявате...
Върнете се в началото Go down
Duhamel
Млад герой

Cancer Snake
Брой мнения : 44

ПисанеЗаглавие: Re: Full Metal Panic / FMP: Fumuffu / FMP: TSR   Пон Юли 06, 2009 10:15 am

Евала за темата и наистина това е най-забавното и смешно аниме което съм гледал. Фумофуто са 12 епизода смях до сълзи и му давам лична оценка 10+/10 Laughing
endorian
Бащицата

Aquarius Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Full Metal Panic / FMP: Fumuffu / FMP: TSR   Вто Юли 07, 2009 8:56 pm

То и аз давам същата оценка. Не напразно Fumoffu ми е топ1 в Листата на комедиините сериали и анимета!...
sa6eto_
Пълководец

Libra Snake
Брой мнения : 254
Местожителство : Лом/Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Full Metal Panic / FMP: Fumuffu / FMP: TSR   Сря Юли 22, 2009 3:14 pm

Анимето е доста добро.Давам му 8/10,и то само и единствено заради края.Някакси незавършено ми се струва.Много неща останаха неизяснени,а май няма надежда да излезе нов сезон Crying or Very sad Някой може ли да ми каже от каде да си намеря мангата или романите?
endorian
Бащицата

Aquarius Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Full Metal Panic / FMP: Fumuffu / FMP: TSR   Сря Юли 22, 2009 3:25 pm

Е то мангата е само към 50-тина чаптъра, които обхващат историята от първи сезон и няколко истории от Fumuffu. След това мисля, че имаше още няколко отделни серии, които обхващаха като цяло историята от 2-ри и 3-ти сезон.
Ето ти Линк за първата част.

Колкото до новелите - четох, че били супер добри и историята в тях се оплитала доста. За жалост обаче се намират мисля че само 2 от тях из нета. На английски са, но са трудни за откриване. Линк не ми се намира за жалост...
Но не ти препоръчвам да четеш новелите - първо не са завършени още и второ не се намират всички из нета. Само ще те хване яд, че ще четеш до един момент и после няма да можеш да продължиш, защото или го няма в нета или не е излязло още. Rolling Eyes

п.п. Аз сгреших, като четох спойлерите, че ме хвана яд после...
Afekt
Глупаче

Брой мнения : 2

ПисанеЗаглавие: ot fen na FMP   Сря Юли 29, 2009 5:44 pm

Мммм да хубаво аниме май ще има филм през 2011 май

Последната промяна е направена от Afekt на Сря Юли 29, 2009 7:12 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
lusnika
Млад герой

Брой мнения : 45

ПисанеЗаглавие: Re: Full Metal Panic / FMP: Fumuffu / FMP: TSR   Пет Ное 06, 2009 11:03 pm

Гледах го с голямо удоволствие. Имах проблем със свалянето на третата част, но сега ще си я догледам.
Смеха е полезен за здравето, така че гледайте и се смейте
daneto
Пълководец

Cancer Buffalo
Брой мнения : 407
Местожителство : у нас

ПисанеЗаглавие: Re: Full Metal Panic / FMP: Fumuffu / FMP: TSR   Чет Ное 12, 2009 10:07 pm

В момента го излъчват по AXN sci-fi от 15.00. Случайно попаднах на него, но да си призная искрено се забалявах. Субтитрите ми харесаха Laughing
puhenoto
Млад господар

Gemini Rooster
Брой мнения : 162
Местожителство : варненче

ПисанеЗаглавие: Re: Full Metal Panic / FMP: Fumuffu / FMP: TSR   Нед Ное 22, 2009 7:27 pm

Ааа тва ми е от първите ,така съм са смялаа страхотно е!
тва е от малкото които са меха и да ми харесват
Insomnia
Пазител

Cancer Monkey
Брой мнения : 811
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Full Metal Panic / FMP: Fumuffu / FMP: TSR   Пон Ное 23, 2009 1:38 am

едно от любимите ми....направо го изгледох на един дъх...
страхотно е.... и си е наистина едно от аниметата,които са задължителни просто за гледане... хаха
много съм се смяла....
krisSkOoo
Млад господар

Aries Rooster
Брой мнения : 134

ПисанеЗаглавие: Re: Full Metal Panic / FMP: Fumuffu / FMP: TSR   Чет Фев 04, 2010 8:12 pm

задължително е да се гледа, особенно Fumoffu просто съм плакала от смях на последната серия pig
uchiha_girl
Млад герой

Cancer Monkey
Брой мнения : 20
Местожителство : Бургас

ПисанеЗаглавие: Re: Full Metal Panic / FMP: Fumuffu / FMP: TSR   Пет Фев 05, 2010 7:09 pm

Едно от любимите ми анимета, уникално е и няма равно!!!
ATOC
Млад герой

Aries Pig
Брой мнения : 27
Местожителство : В.Търново, Русе

ПисанеЗаглавие: Re: Full Metal Panic / FMP: Fumuffu / FMP: TSR   Сря Фев 17, 2010 3:22 pm

И при мен едно от любимите ми.
но както казва krisSkOoo - Fumoffu задължително трябва да се гледа ... то е просто адската Адска кретения Very Happy стомах ме е болял от него Very Happy lol!
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Full Metal Panic / FMP: Fumuffu / FMP: TSR   

Full Metal Panic / FMP: Fumuffu / FMP: TSR
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Panic!at the disco.
» Мнение за XP metal detectors
» Metal Detector