ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Shaman King

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon
Брой мнения : 2059
Местожителство : HATE CITY

ПисанеЗаглавие: Shaman King   Нед Юни 21, 2009 7:33 am

Shaman King

Епизодите с Английски дублаж

Епизодите са 64, по 23 минути всеки. Докато го даваха по телевизията сигурно съм го изгледал от край до край поне 6-7 пъти - толкова ми харесваше. Докато "Дет Ноут" със своята интрига е аниме за 1 път гледане, това можеш да го зяпаш в същия захлас отново и отново. И не само заради зрелищните битки или бруталните лафове, но и заради изключителната задълбоченост и чистота на сюжетната линия. На пръв и грешен поглед детски шоунен, SK засяга основните проблеми, които стоят на древен ред пред човечеството - алчността, омразата, неуважението към майката природа и духовното начало; в крайна сметка поставя един въпрос - заслужава ли наистина една толкова грешна раса да бъде спасена от гибел. Друг основен момент в анимето е справедливостта и дали ако имаш властта, то имаш ли и правото да наказваш грешните, да си играеш на Бог. Множество философски истини за това как омразата отслабва носителя й и как човекът, притежаващ чисто сърце може да надделее в битката между доброто и злото.

Цитат :
Запознайте се с Йо Асакура!

Обикновеният на пръв поглед ученик, който обича да си похапва хамбургери и да лентяйства през по-голямата част от деня, пази изумителна тайна. Йо е шаман, един от малкото избрани измежду хората, които могат да виждат духове. Но това не е всичко… Чрез "Духовната връзка" Шаманът може да обедини сили с духа си - пазител, за да постигнат не само физическо, но и духовно единство. Съдбата принуждава Йо да се впусне в шеметна надпревара с времето и останалите шамани по света, когато Звездата на смъртта известява за началото на новият шамански турнир, състоял се за последен път преди 500 години. Изпитанията, с които се сблъсква пробуждат дълбоко заровените способности на Йо не само като войн и шаман, но като истински лидер и приятел, готов да оглави съпротивата срещу амбициите и безумната идея на най-могъщият шаман, раждал се някога под звездите. Бъдещето на човечеството зависи единствено от собствените му умения и изборът, който трябва да направи...

Абе накратко - изписах един куп глупости, затова просто го гледайте. Laughing
Върнете се в началото Go down
http://www.easternspirit.org/
Tifa
Модератор

Брой мнения : 238

ПисанеЗаглавие: Re: Shaman King   Нед Юни 21, 2009 9:24 pm

Е, shaman king си е класика в жанра, просто супер добро аниме, много забавно и единствено по рода си, за сега не съм забелязала някой да е направил нещо, което да се доближаеа много до сюжета и идеята. Любимият ми герой е Зийк, просто ме радва тоя човечец с тва прераждане и с невероятната си сила, ама мама му стара Йо го победи Crying or Very sad и ко да се прави....
Иначе ми е странно, че все още няма тълпа от народ, който да е изразил мнението си по въпроса...

I just don't care at all
I don't know why I do
the things I do to you but...
Sometimes I don't wanna be better!
Duhamel
Млад герой

Cancer Snake
Брой мнения : 44

ПисанеЗаглавие: Re: Shaman King   Нед Юни 21, 2009 10:59 pm

Анимето е едно от най-добрите, които съм гледал. Имаше много смешни моменти предимно свързани с Хоро Хоро (Трей) Laughing Който не го е гледал да го гледа и най-добре да го гледа с японско аудио. Wink
lotlorien
Млад герой

Брой мнения : 31
Местожителство : Франкфурт на Майната си

ПисанеЗаглавие: Re: Shaman King   Нед Юни 28, 2009 8:00 pm

Първото ми аниме! Определено ме впечатлина с дълбочината на сюжета и философията, караше ме да се замисля, но и забавляваше. Може би първата причина да се поинтересувам от Япония. Гледах го с японско аудио (не понасям английски дъб) и след 64 епизода назубрих доста лафове. Често в напрегнати моменти си спомням как Йо се протягаше и казваше "Няма смисъл да се притесняваш за нещо, което не зависи от теб." =)
http://lotlorien.wordpress.com
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Shaman King   Нед Юни 28, 2009 8:29 pm

Любимият ми лаф от анимето беше, когато Джако-шегаджията искаше да се присъедини към отбора на Йо и каза:
"Имате късмета моя невероятно силен отбор да се присъедини към вашия."
Тогава Лен го попита:
"Така ли? И кои са членовете на твоя отбор?"
Джако: "Аз, мен и моя милост."
Лен: "В такъв случай и тримата вървете по дяволите". lol!
endorian
Бащицата

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 88

ПисанеЗаглавие: Re: Shaman King   Нед Юли 05, 2009 10:01 pm

Ооо тъй като се мернах за малко, просто не мога да подмина тази новичка (за мен поне) секция!
Така де... в последно време анимето и мангата са единствените, мхм, "развлечения" на които обръщам внимание.
Но да се върнем на темата - Shaman King! cheers Добро аниме. Малко е доста детско, но като цяло е яко. Мисля, че беше третото аниме, което изгледах от-край-до-край. Мисля, че във vBox-а още го има. Та... както казах още тогава ми се стори малко детско и едва преди около месец-два разбрах защо. Cool Тогава прочетох мангата, която беше също привършила преждевременно и за моя радост беше подновена точно няколко месеца по-рано.
Ако не сте я чели, то съвета ми е - прочетете я, защото си струва! Анимето е направено далеч по-различно от мангата. Основната разлика е, че когато са преработвали историята са я направили така, че да може да се гледа от много по-малки деца от обичайната аудитория. За това и изглежда детска. Множество моменти, части от битки и т.н. чисто и просто липсват. Целият спонтанен ъпгрейд на силите на главните герой, който се забелязва на няколко пъти в анимето, е обяснен и разказан далеч по-смислено в мангата. Като цяло нещата в анимето са дале по-опростени и изрязани.

п.п. Мангата както казах беше подновена и до няколко месеца историята трябва най-накрая да приключи. Ако все пак се двоумите дали да започнете да я четете, ще ви издам едно малко спойлерче.. Йо и Анна имат син, който е заченат точно по време на турнира. ...сами си правете изводите, колко е пропуснато в анимето! Very Happy
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Shaman King   Пон Юли 06, 2009 8:46 am

endorian написа:
Йо и Анна имат син, който е заченат точно по време на турнира. ...сами си правете изводите, колко е пропуснато в анимето! Very Happy
Най-интересното, очевидно. Laughing
endorian
Бащицата

Aquarius Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Shaman King   Вто Юли 07, 2009 8:58 pm

Ragnos написа:
endorian написа:
Йо и Анна имат син, който е заченат точно по време на турнира. ...сами си правете изводите, колко е пропуснато в анимето! Very Happy
Хахаха е ти ме изкара.... Rolling Eyes Twisted Evil
За жалост не е еччи мангата и не го дават ... точно този съществен момент. Но поне става ясно, че съществува, за разлика от аниме-то, където и една целувка не си разменят баси.
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Shaman King   Сря Юли 08, 2009 3:13 pm

endorian написа:
Ragnos написа:
endorian написа:
Хахаха е ти ме изкара.... Rolling Eyes Twisted Evil
Не бе, говорех сериозно. Това ако действително го показваха, щях да падна. Ти като знаеш характера на Ана, току-виж и някой камшик извадила... съвсем нямаше да е за малки деца.
lol!
endorian
Бащицата

Aquarius Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Shaman King   Сря Юли 08, 2009 6:24 pm

Ааа не е така. Обича си го. Тяхното е доста интересна връзка... хем тя командва, хем си го обича.
Но защо да говоря, като мога да покажа направо...
Spoiler:

funktastic17
Млад герой

Брой мнения : 11
Местожителство : Fairyland

ПисанеЗаглавие: Re: Shaman King   Сря Май 05, 2010 1:47 pm

Очудвам се на толкова малко коментари,това е класика Smile
А даже го има и с бг аудио(което не препоръчвам).Рен и Фауст са страшни,няма такива просто.И въобще самата история е много интересна,заслужава си да се прочете и/или изгледа.И Йо е голям шемет,повечето смешни моменти са с него,Хоро Хоро(Трей),Манта и Рио.А края наистина изненадва.Мога само да цитирам Йо :Funga Fu fu lol!
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Shaman King   

Shaman King
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Nokta Golden King DPR малко инфо?
» Продавам скенер GOLDEN KING
» Моето творчество :)