ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Първият корейски филм по български сценарий

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
sinardin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2349
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Чет Юни 18, 2009 8:16 pm

Аз да си кажа, че при мен са Сонг Ил Гук и ХАН Хье Джим.

Млад господар

Scorpio Pig
Брой мнения : 167
Местожителство : Велико Търново

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Чет Юни 18, 2009 8:27 pm

То това вече не е актьорски състав, а целият ансамбъл за песни и танци на народите на съветската армия.
Материал има за няколко сериала, няма нужда да се обединяват. Може да станат няколко много хубави подтемички, даже може да се разделят по жанр - романтична драма на Ирето, романс с малко съспенс или крими на К&Katrin... Пък може някой да започне комедия. Спиди?
Върнете се в началото Go down
shae
Пълководец

Taurus Snake
Брой мнения : 391
Местожителство : Сред образи и светлосенки...

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Чет Юни 18, 2009 9:21 pm

Ире, Катрин ... не си губете времето, а направо пращайте по един примерен сценарий по телевизиите. И кой е казал, че трябва да се ограничите само до българските телевизии? Wink Чакам с нетърпение следващите епизоди cheers

Абе, Ире ... изнасилвача позна ли я като се видяха? Аз все си мисля, че ще е адски грубо да влюбиш героинята в насилник, колкото и чаровен, романтичен и готин да го представиш след това - изнасилването си е меко казано зверство Evil or Very Mad
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 3033
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Чет Юни 18, 2009 9:53 pm

shae написа:
Абе, Ире ... изнасилвача позна ли я като се видяха? Аз все си мисля, че ще е адски грубо да влюбиш героинята в насилник, колкото и чаровен, романтичен и готин да го представиш след това - изнасилването си е меко казано зверство Evil or Very Mad
То там ша е интригата, тя няма да го познае и ще се влюби, пък после като научи, ще го навре там, където слънце не огрява. Обаче ще научи, че той си е имал причини, после ще мине постепенно на негова страна... пък и нали за Джун-Ги говорим, на него явно тука всичко му прощават... lol! ю

Borean, то т'ва с комедията е яко, ма нали се сещаш, забавното обикновено е в диалозите или конкрени подробности, та не знам... Ще помисля. А дотогава ще впрегна комедийните си заложби и цапнатата уста в едно преводче. Мисля да се развихря без автоцензура. Ма ще бъде изненада. Wink

thedemon1238
Модератор

Брой мнения : 1671

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Чет Юни 18, 2009 9:58 pm

В историята на Катето има доста мистерия и това много ми харесва. Smile Само не разбрах защо ги пишете тия две буквички. Не е истина колко се връщах да разбера кой кой е. Laughing Ако имаше такъв сериал, щях да го гледам. Това с изнасилването в сериала на Ирето може да свърши по-два начина. Ако тя се влюби в него, не е правилно. (от морална гледна точка) Ако пък не се влюби е тъпо и скучно. Smile Щом ще минаваме границата на приличие в сериалите, защо не стигнеме още по-далече... Примерно, той я изнасилва отново и тя решава да го убие. (Мен точно това ме кефеше в A Love To Kill, първите епизоди, преди да се превърне в боза.)Загубва разсъдъка си и единственото което желае е той да страда. Но, да го убие би било прекалено милостиво. За това тя ще му направи живота черен и ще кара освен него и близките му да страдат. Това ще доведе до много нещастни случаи и дори смърт в семейството на изнасилвача. В един момент тя ще осъзнае, че толкова се е променила и вече не е същата... Единственото което прави е да причинява болка на хората и не е по различна от него. Тогава решава да сложи край на живота си, защото не може да продължава така. Финалният план е, да го убие заедно с нея... След това, нещата могат да продължат по два начина. Тя умира сама или двамата заедно умират или... След като вече и двамата са еднакво виновни, решават да забравят всичко и да започнат нов живот заедно (или поотделно). Smile Преди това обаче ще попаднат в ситуация, където разбират че злобата е изчезнала и единсвените които презират са самите себе си. Малко ала Ким Ки Дук се получи.
coruin
Млад господар

Брой мнения : 169

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Чет Юни 18, 2009 10:56 pm

"Ръкопляскане"!!!Страхотна тема сте направили!
Ире и Кате, прекрасни идеи! На мен изнасилвачът ми стана симпатичен и му измислих следната трагична историйка :
БП е бил наркоман преди 5г., но с помощта на много известна и красива психоаналитичка, е разплел сложния възел на нещастното си детство и объркана кариера и вече не взема наркотици. Тя е влюбена в него, а той всичко й споделя...
В нощта на партито, ДМ се опитва да го съблазни и се разбира с него да я чака в Розовия салон на семейното й имение. Но БП обърква мястото и попада на ЧМ, която се е скрила от лудницата...Пътьом е взел поредната доза наркотик с халюциногенен ефект и съвсем не знае къде е и какво прави. По време на лечението си под хипноза си е спомнил и от години търси жената, която е изнасилил, за да се опита да изкупи греха си. Чувството за вина му пречи да се влюби и не успява да създаде връзка с никоя. Случайната целувка с ЧМ събужда силни емоции в него и той решава да загърби миналото си и да се опита да бъде щастлив, но вие знаете коя е тя, нали? Smile
ireto_rs
Небесен пратеник

Sagittarius Rat
Брой мнения : 1278
Местожителство : софия

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Чет Юни 18, 2009 11:13 pm

Браво на всички вдъхновени... Радвам се, че съм запалила някои от вас Smile Моля всички желаещи да се включат в измислянето на сценария да се насочат в следната посока...
Сватбата е обявена. Насрочена е за след 3 месеца. Двете момичета трябва да решат как да навредят максимално за това време на БП и да провалят сватбата с гръм и трясък, така че репутацията на ЧМ да не пострада. Колкото и странно да ви звучи БП ще трябва да се е държи доблестно и двете момичета ще трябва да се влюбят в него... Преди да ме линчувате, края който съм измислила изисква ЧМ да се влюби в БП. ЛТ се развива като двойствен герой. Лицемерен с едното момиче и мил и внимателен с другото.
Айде давайте идеи... пък като се навържат достатъчно сцени ще ви кажа как свършва....
Borean
Млад господар

Scorpio Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Чет Юни 18, 2009 11:38 pm

Много садистично взе да става. Айде поне да не я изнасилва съвсем, а само да я понатисне, да й поскъса дрешките и да й открадне безценната първа целувка. Ако тя тайно е влюбена в него, а той вонящ на джибри й налети и я нарича с нечие чуждо име, ще й е достатъчно гадно според мен.
Ето и някои други обяснения на надявам се опита за изнасилване:
- раздвоение на личността, може и породено от останки на близнак, тип Стивън Кинг
- той си е зъл, но след инцидента катастрофира, изпада в кома и тогава в него се вселява добър дух; или пък си разменя тялото с някого
- всъщност са двама братя - добър и лош
- спонтанно изникнали спомени от минало прераждане, когато е бил злодей; в настоящето ще трябва да открие своята тъмна страна и корените на злото
- той е кармично обвързан с въпросната девица и съдбата му в този живот е да бъде нейното възмездие; в миналия живот тя е била жестока с него, например, станала е причина за смъртта му или за продаването на любимата му в робство
blacky80
Небесен пратеник

Брой мнения : 2304
Местожителство : Jeju Island, South Korea (ще ми се)

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Чет Юни 18, 2009 11:59 pm

Ех малее, голямо за(п)литане паднало тук..., но чудно Ире, Кате, браво cheers ,
Кате, твойто начало май си има всичко необходимо да се превърне в поне 100 сериен корейски,
с европейски привкус и холивудски заплати сериал.
Вкарай и остригания Хьон Бин в действие Кате, моля те, да не страдам, чакай да скалъпя един прототип на бързо,
пък ти го усъвършенствай, да разчупи малко пейзажа и Джун Ги-то.
Ей го на-28 годишен плейбой-побойник, с весел нрав, та чак безотговорен луд,
с възрастни родители милиардери(осиновен на 6г.). Те, само за протокола, обиколили света
и решили последните години от живота си да поживеят в мирна страна, за която знаели само,
че е известна с киселото си мляко. lol!
Та той развей-прах, бивш ученик на БХ, но заради разгулния си живот (запои, хазарт и жени,
понякога и мъже, и милионите на мама и тати) и пълната си апатия към изкуството, бързо бил
изгонен от Учителя.
След краха на тази идея и няколко други неуспешни опити да завърши нещо( каскадьор, стоматолог)
и след един сериозен сблъсък с полицията, се прибира тайно в най-далечното имение на фамилията,
в което до сега крака му не е стъпвал, без въобще да подозира на кой е съсед.
Всичко е добре и спокойно на хоризонта, веселби, нови приятни и богати хора, (в очите му НБ-използвач
и арогантен), сексуални влечения (КМ, която се оказва доста похотлива)... до смърта на градинаря
на споменатото имение, на което както разбрахте, той е чест гост. Но когато научава за намереното
откритие и пристигането на БХ и най-вече на ДК (ай сетете се, заради кой богат пикльо ДК е бил в затвора)
няма къде да се крие.
Стари сметки има за решаване...а и стари рани има отворени...а и стари открития има разровени...!
(Кате, те т'ва е цел да се развихриш за образа на Джун, че ми е малко постен още...а май само учителя ти
е в главата, не че е лошо Very Happy )
Айде аз да бегам, че господин учителя има малки тайни за споделяне...Кате, ти ги знаеш...споко Wink,
пък знае ли човек, може в комедията да съм по-добра....
coruin
Млад господар

Брой мнения : 169

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Пет Юни 19, 2009 12:05 am

ЛТ се прави на душица пред ДМ заради паричките на тати, а ЧМ я тормози, защото е беднячка...но се влюбва в нея Smile И аз така си го представях...
Да разкрият , че е бил наркоман и отново е започнал да се друса (ще му спретнат едно доказателство и кетамин в питието). Това е вдъховено от нещастната история на Принца от Двореца...
KKatrin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2244

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Пет Юни 19, 2009 12:07 am

браво blacky,
това че нахвърлях актьорите, бе с цел да видя по-добре образа на героите, защото всеки от изброените актьори има нещо в себе си, което ме провокира да искам, да ги видя в по-различна светлина...
/...е, определено само двама от актьорите, ще си останат основното вдъхновение... /
така, благодаря за идеята...ще я вържа и ще продължа с историята...
ама утре, за да узрее напълно...
чакам и други да се включат с предложения...lol!
http://www.wix.com/LeeJunKi/bg
thedemon1238
Модератор

Брой мнения : 1671

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Пет Юни 19, 2009 12:35 am

Страхотни сте, много са забавни всички сюжети. Smile

Borean написа:

- той е кармично обвързан с въпросната девица и съдбата му в този живот е да бъде нейното възмездие; в миналия живот тя е била жестока с него, например, станала е причина за смъртта му или за продаването на любимата му в робство

Това ме разби! cheers
ireto_rs
Небесен пратеник

Sagittarius Rat
Брой мнения : 1278
Местожителство : софия

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Пет Юни 19, 2009 3:53 pm

За да се успокоите и да мисли към разбитие на по натътчно действие ще ви разкажа историчта на БП.

Когато БП е на 10г. родителите му умират в катастрофа. Той остава сам със сестра си, която се грижи за него. Когато навършва 17 е забелязан от музикална компания и за почва кариерата си. Сесрта му е против той да остави училище и да се впусне в света на шоу бизнеса. Към наивното момче БП е сложем току що завършилия университет ЛТ. ЛТ влиза в редица конфликти със сестрата на БП свързани с неговото бъдеще. Не след дълго сестрата на БП се самоубива. Тя не оставя бележка и смърта и остава загатка. БП преживява това много тежко. ЛТ застава до него като единствения му близък човек и помага да си стъпи на краката. Но БП вече не е същия. Той не се усмихва. Не се сприятелява и се затваря в себе си. Отвън той прилича на леден принц. Недостижим и незаинтересован от околния свят. Той проявява жестокост към всички слабохарактерни хора. Към жените се държи с пренебрежение и те не го интересуват. Чувства се предаден от сестраси и не се доверява на нито една жена за да започне връзка с нея. Наркотици НЕ взима, напротив спортува (бокс или някакво бойно изкуство) и се подържа в страхотна форма.

Да се върнем на еп.2

След избухналия скандал ЧМ е в паника, тя иска да се откаже от плана за отмъщение и да напусне града. ДМ настоява обаче плана да продължи. Дори изтъква предимствата на обявения годеж. Нейната идея е да му отнемат всичко... уважението и любовта на феновете, парите и дори и живота...
ЛТ свиква пресконференция, на която маладата "влюбена" двойка да отговаря на въпросите на журналистите. ЧМ е много притеснена и не може да си намери място. цялото спокойствие което излъчва по принцип се е изпарило... Тя трябва да нанесе първия удър на БП... А БП е спокоен и хладнокръвен. Пълен непокист. За него това е само едно интервю, за което предварително му е написано какво да говори...
ЛТ се опитва да успокой ЧМ и да и помогне да се отпусне. Той се държи мило и въспитано, но БП избухва и казва, че тя по добре да си мълчи и да кима с глава. ЧМ прехапва гневно устни и е готова за първата крачка от отмъщението си...
ПАРИ!
айде време е за реклами... след рекламите още
bayana
Млад господар

Sagittarius Monkey
Брой мнения : 176

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Съб Юни 20, 2009 2:35 am

Страхотна тема lol! Ире, Кате, дадохте ми още една причина честичко да надничам във форума, за да видя как се развиват сюжетите по – натам Very Happy Ето и моето предложение за комедия. Имената са примерни, че с тях много не ме бива.

Преди 400 години си живее живота красивата и нежна Сам Ни. Тя е щерка на министъра на правосъдието и годеница на принца-престолонаследник. Героинята се залюбва с Конг Хюн, който е момък напет, доблестен и добър с меча, но уви, беден. Двамата млади решават да избягат, а по петите им се сурва цялото кралско войнство. Влюбените успяват да се отскубнат, но докато нощуват в един обор, ги навестява тип на име Су Джин, който им отмъква всичко с изключение на долните ризи и чорапите. Без коне и пари, двамцата скоро са застигнати от преследвачите, младежа му виждат сметката, девойката се самоубива от мъка, а крадеца бива прокълнат от боговете за алчността си. Той няма да може да умре докато не открие преродилата се двойка и не им помогне да се съберат.
Сеул, наши дни. Су Джин най – накрая открива Сам Ни, която понастоящем се подвизава като крадла и кавгаджийка, която живее на улицата и от време на време – в местния участък. Единственият й близък човек е Чанг Джу - старо ченге, което я покровителства, защото навремето не е могъл да разкрие престъпника, убил родителите й. Понеже си няма други проблеми, Сам Ни без да го познава преджобва сина на шефа на местната мафия – напет момък с чепат характер, който я издирва усилено, че да я пита как тя, гадинка нагла, смее да го обира. Понеже му се налага да опази мадамата жива, Су Джин вика на помощ целия си мошенически талант, трупан 400 години, както и факта, че не може да умре. В същото време, той се сблъсква и с Конг Хюн и с ужас разбира, че в настоящия си живот той е не само глезено богаташко синче, но и отявлен страхливец.

Нали е комедия, дали да не експлоатираме идеята с прераждането докрай - родителите на главната героиня да са се преродили скоро след убийството си и в момента да са 9-10 годишни хлапета, които вгорчават живота на свойта любима нуна/щерка???
KKatrin
Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Съб Юни 20, 2009 9:03 am

bayana, ха така.... cheers давай нататък.....
това с прераждането е страхотна идея....
а колкото повече герои се забъркат, толкова по-добре...flower
Borean
Млад господар

Scorpio Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Съб Юни 20, 2009 9:28 am

Bayana, идеята ти е страхотна. Знам, че тук всички се забавляват с корейски образи, обаче си заслужава да я развиеш в нещо приложимо у нас. Ще е жалко, ако остане само във форума. Непременно, ама непременно пиши. От това, което прочетох, едва ли ти трябва помощ, но ако решиш да направиш истински сценарий и събираш екип, аз бих ти помогнала, ако не с друго, поне с редакцията (ставам за оправяне на запетайки).
KKatrin
Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Съб Юни 20, 2009 10:19 am

така, тъй като има опасност историята да се разрастне, искам помощ с имената ....
speedy, обеща да бъдеш кръстница, защото с двете буквички ще се заплета....

та, ето списък на героите....
КМ - голямата дъщеря на богато и влиятелно земевладелско семейсто, увлечена по идеята за историческото наследство на семейството, сгодена за НБ, но увлечена, а впоследствие и влюбена в БХ, археолога, който извършва разкопки в имението и
НБ - адвокат в голяма адвокатска кантора, собственост на неговият баща, много амбициозен в стремежа си за политическа кариера; сгоден за КМ, той се стреми да я контролира и манипулира...има особена роля в сюжета, но това по-късно
УК - по-малката сестра на КМ, неспокоен дух, в сложни отношения не само със сестра си, но и със семейството; в повечето време обикаля света в търсене на приключения; в историята - тя се връща от Япония, обстоятелство, което ще се окаже фатално за нея...
ТК - японски художник, с образованието на изкуствовед, той страда от мания за неразбраност и влиза в чести конфликти с близките си; зависим от наркотиците, той ще изиграе определена роля в нашата история, с това, че без да съзнава ще се окаже връзката на мафиотската групировка за търговия с антики и имението...
БХ - известен корейски учен, археолог, заел се да разплете загадката, около новооткритата гробница...един от основните герои в сериала
БУ - майката на БХ, жена с много силен характер, известен политик в миналото, но след скандал в нейната партия, тя се оттегля от политическият живот на Корея, отдавайки се на малкият си внук; запазила обаче много силно влияние сред определени среди във висшият ешалон на страната
КХ - шестгодишният син на БХ, страдащ от аутизъм
АД - покойната жена на БХ, макар и не пряко, тя ще вземе участие в драмата
СР - младата асистентка на БХ, много предана и много отдадена на науката; всички предполагат нейната връзка с учителят и, но тя е влюбена в ДК; един от основните герои в историята
ДК - основно около него ще се върти действието; студент на БХ, с много заложби, ДК предизвиква любопитството на всички с тайните, витаещи около него
ЙГ - жена с много интереси, от богато семейство, тя влага енергията и знанията си в меценатство, като е привлечена от древната писменност на Корея, близка приятелка и съученичка на АД; между нея и УС, ще се породи връзка
УС - полицейски инспектор, разследващ престъпленията, свързани с нелегалната търговия с антики и произведения на изкуството, обичащ жените, той ще се забърка с УК, но после ще се влюби в ЙГ; един от основните герои в драмата
ХБ - интересен субект, той привлича, но и отблъсква хората с особеният си чар да живее на max, с много провали в живота си, излизайки от тях с помощта на богатството на родителите си, но с неподозирани качества, които не намира в себе си; той ще се заплете в драмата, заради ДК, с който го свързва стара история / това е героя на blacky, но аз малко ще го видоизменя /; драмата му ще бъде пълна, когато се влюби в СР
АК - японски бизнесмен, който се интересува от династията на Хан в историята на Китай, известен колекционер, той пристига в Корея, воден от любопитството за старата гробница; разполагащ с много пари, той не се свени да използва и връзките си с мафията
АЛ - боса на корейската мафиотска групировка за търговия с ценни исторически антики
ЙЖ - известен иманяр, който е познат на учените и който неведнъж е предоставял своите познания в полза на БХ
КЖ - местният луд в областта, който живее от подаянията на хората в района, изхранвайки се от епизодична работа тук и там; той всичко и нищо не знае и не вижда....
ИХ - учен химик; жена, която заради любовта си към неизвестното и странното , работи в полицията и проявява интерес към всичко, което ще разпали въображението и; ще изиграе определена роля, която ще я свърже с БХ
ЦМ - известен китайски учен, работещ предимно в Америка, но привлечен от новината за гробницата, пристига заради нефритените статуйки на Буда..
и други, които ще се появят в действието, та speedy, дай ми примерни именца... lol!
и да ме не плюеш после, защото обеща....flower
а аз чакам идеи от вас, как да вържем героите един с друг....
или да продължавам сама...
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Съб Юни 20, 2009 12:45 pm

Тъй, натъкмихме някакви именца за домочадието (да живеят именниците!). Ето ги и тях:
Spoiler:

Не се сдържах и кръстих мафиота "Добри", един вид. Сори, отвътре ми идва...

Освен това намерих две именца, които може да ви заинтересуват:
Min Ho - Brightness and goodness
Il Sung - Sincere; superiority and achievement (за Ким Ир Сен сте чували, нъл тъй?)
Оставям на Катето да порови ако иска допълнително и да ги променя според както й се харесат.
Кате, ти си.

Едит: Случайно се усетих, че направих двама от героите адаши - та обърни внимание, Кате, на двамата Хьонг-Шик, и избери кого да прекръстиш. От друга страна, еднаквите имена дават възможност за други чупки в сценария... Знам ли и аз... scratch

chobanov
Млад герой

Sagittarius Tiger
Брой мнения : 20
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Вто Юни 30, 2009 3:34 pm

Алкохолът в корейските сериали - Любовта в корейските сериали е винаги трагична.Обикновено в началото тя е влюбена в него, после той се влюбва, пък тя го разлюбва или го сменя за друг, докато накрая се оказва, че са брат и сестра и не могат да бъдат заедно.Разбира се, винаги има една аджума, която знае страшната тайна, но си мълчи докрая.Най-вече от чиста злоба си държи езика зад зъбите.Любовният триъгълник се оформя от една аджуши и двама оппа, но е възможен и обратния вариант.По правило нещастно влюбените давят мъката си в алкохол, и то - винаги соджу!Запоят преминава в улично заведение, където аджушито/оппата пуска в едър план една сълза и шааат!- обръща чашка соджу.Втора сълза- и втора чаша!На масата като за парад са строени празни зелени бутилки от корейската ракия и по етикетите, ако разбираш от корейски маркетинг, става ясно коя компания-производител на соджу, е спонсор на сериала.В същото време другият нещастно влюбен пие същото по същия начин, независимо в коя част на града/страната/света се намира.Камерата ги следи и двамата, често и тримата, но преживяването е еднакво.Интересното е, че положителните герои имат кротко пиянство, най-много да повърнат.Лошите са тези, които като се напият буйстват, т.е. обръщат масите и трошат празния амбалаж от соджу.Изводът е - ако си с нежна душа, възвишени чувства и преживяваш несподелена любов - ти пиеш соджу!Гангстерите се наливат с уиски или водка, която корейците произнасят бодака.Обикновено давенето на мъката със соджу става в компанията на приятели, които съпреживявайки, поглъщат промишлени количества и се напиват по-рано от "виновника" за събитието.Те му съчувстват и често-често повтарят през зъби корейското "ишшш", което в различните филми се превежда различно, в зависимост от емоционалното състояние на преводача.Характерно е, че в никой филм досега няма умрял от препиване със соджу.Изглежда тази напитка не вреди на здравето.Казват, че журналисти питали корейския министър на здравеопазването: -Колко души годишно умират в Корея от злоупотреба със соджу?Отговорът бил: -В Корея умират от болно сърце, увреден черен дроб, в катастрофи.От соджу никой не умира!Соджу не вреди на здравето!
KKatrin
Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Вто Юни 30, 2009 4:26 pm

chobanov написа:
Алкохолът в корейските сериали - Любовта в корейските сериали е винаги трагична.Обикновено в началото тя е влюбена в него, после той се влюбва, пък тя го разлюбва или го сменя за друг, докато накрая се оказва, че са брат и сестра и не могат да бъдат заедно.Разбира се, винаги има една аджума, която знае страшната тайна, но си мълчи докрая.Най-вече от чиста злоба си държи езика зад зъбите.Любовният триъгълник се оформя от една аджуши и двама оппа, но е възможен и обратния вариант.По правило нещастно влюбените давят мъката си в алкохол, и то - винаги соджу!Запоят преминава в улично заведение, където аджушито/оппата пуска в едър план една сълза и шааат!- обръща чашка соджу.Втора сълза- и втора чаша!На масата като за парад са строени празни зелени бутилки от корейската ракия и по етикетите, ако разбираш от корейски маркетинг, става ясно коя компания-производител на соджу, е спонсор на сериала.В същото време другият нещастно влюбен пие същото по същия начин, независимо в коя част на града/страната/света се намира.Камерата ги следи и двамата, често и тримата, но преживяването е еднакво.Интересното е, че положителните герои имат кротко пиянство, най-много да повърнат.Лошите са тези, които като се напият буйстват, т.е. обръщат масите и трошат празния амбалаж от соджу.Изводът е - ако си с нежна душа, възвишени чувства и преживяваш несподелена любов - ти пиеш соджу!Гангстерите се наливат с уиски или водка, която корейците произнасят бодака.Обикновено давенето на мъката със соджу става в компанията на приятели, които съпреживявайки, поглъщат промишлени количества и се напиват по-рано от "виновника" за събитието.Те му съчувстват и често-често повтарят през зъби корейското "ишшш", което в различните филми се превежда различно, в зависимост от емоционалното състояние на преводача.Характерно е, че в никой филм досега няма умрял от препиване със соджу.Изглежда тази напитка не вреди на здравето.Казват, че журналисти питали корейския министър на здравеопазването: -Колко души годишно умират в Корея от злоупотреба със соджу?Отговорът бил: -В Корея умират от болно сърце, увреден черен дроб, в катастрофи.От соджу никой не умира!Соджу не вреди на здравето!

благодаря...те това със сигурност ще си го запиша...
до колко обаче, ще го взема впредвид, не знам... scratch
Borean
Млад господар

Scorpio Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Чет Юли 02, 2009 10:33 am

Примерни имена за пародия на корейски сериал:

Бок Му Дал и Бок Му Зел - разделени близнаци, единият богат и щастлив, другият - кърък
Пак Та Я - злобната досадница
И Ко Ся - объркан герой с неясно бъдеще
Пак Съм Пил - става за всякакви герои от всякакъв пол и възраст
Ниям А Ум - шеф на полицията
Кой Съм Ас - герой с амнезия или философска нагласа
Пак Съм Сам - много готин, всички жени го свалят, но не може да спечели единствената, която го интересува
Дай Па Ри - жената на баджанака на приятеля на главния герой, на практика нарицателно за корейска аджума
Пуй Ко Ма - главна героиня, търсеща си поводи за сързераздиране в продължение на 16-20 серии
Ким Бап Че - малкото братче на героинята
На Бо Ри - реално име, в този случай - бойна мацка, репчи се на всичко живо
chobanov
Млад герой

Sagittarius Tiger

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Чет Юли 02, 2009 11:23 am

Да не пропусна и една важна особеност на корйските сериали - боят!Ако можеше да ги гледа съветският педагог Макаренко, би останал възхитен от толкова стриктно приложение на неговите методи.Прави впечатление една особеност:възрастните ги бият по главата, а децата - по други части на тялото.Явно се отчита, че на подрастващите главата им трябва за учене и затова гледат да не ги повредят от бой.Иначе бой ядат по ръцете, краката - ходила и прасци, задните части.Най-често се използва тънка пръчка, но има случаи, при които боя се нанася с дебела тояга.Тогава обикновено жертвата се увива в рогозка.Ако министър Даниел Вълчев гледаше корейски ученически сериали, би въвел в класните стаи задължително да има по един сноп тънки жилави пръчки, шибучици, както ги наричаше Николай Хайтов.Това 100% би довело до подобряване на дисциплината в българските училища.Характерна особеност на боя по главата е, че се нанася винаги с ръка, за предпочитане с отворена длан.Ударът се съпровожда с добре познатото "ишшш" и цъкане през зъби.В един вероятен корейски сериал, макар и по български сценарий, различните видове корейски бой, особено този с възпитателна цел, трябва да бъде широко застъпен за постигане на по-голяма достоверност.Според моето скромно мнение,защото съм изгледал само десетина корейски сериала и трийсетина филма, най-много бой изяде принц Йонгпо от сериала "Чумонг".Но в този сценарий би могло да се подобри този рекорд.
KKatrin
Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Чет Юли 02, 2009 11:37 am

съдейки по последните постове....аз да попитам...
вие, да не сте даскали..... lol!
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Чет Юли 02, 2009 11:39 am

Borean написа:
Примерни имена за пародия на корейски сериал:

Бок Му Дал и Бок Му Зел - разделени близнаци, единият богат и щастлив, другият - кърък
Пак Та Я - злобната досадница
И Ко Ся - объркан герой с неясно бъдеще
Пак Съм Пил - става за всякакви герои от всякакъв пол и възраст
Ниям А Ум - шеф на полицията
Кой Съм Ас - герой с амнезия или философска нагласа
Пак Съм Сам - много готин, всички жени го свалят, но не може да спечели единствената, която го интересува
Дай Па Ри - жената на баджанака на приятеля на главния герой, на практика нарицателно за корейска аджума
Пуй Ко Ма - главна героиня, търсеща си поводи за сързераздиране в продължение на 16-20 серии
Ким Бап Че - малкото братче на героинята
На Бо Ри - реално име, в този случай - бойна мацка, репчи се на всичко живо

Ашколсун! Най се изкефих на Пак Та Я и Бок Му Зел! Бижу!

chobanov
Млад герой

Sagittarius Tiger

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   Чет Юли 02, 2009 5:26 pm

Да, Катрин, даскал съм.Все още упражнявам тази презряна професия.Още не съм се задълбочил в темата "Образът на учителя в корейските сериали", но смятам да понапиша нещо и за това.Знам, че професионалната ми деформация си личи отдалеч.Между другото, като пост скриптум към предното ми писание - все още никой не е умрял от бой в корейски сериал.Което означава, че подобно на соджуто, боят е полезен за здравето според корейската ценностна система.Или поне аз така го разбирам.С една дума - дървото е произлчзло от рая и то докарва акъл в главата!
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Първият корейски филм по български сценарий   

Първият корейски филм по български сценарий
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 4 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next