ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Далекоизточна мода

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторСъобщение
parab
Администратор

Брой мнения : 1855

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Сря Сеп 09, 2009 4:38 pm

Мога да кажа само, че азиатските жени и момичета в голяма си част се обличат изключително женствено - къси поли, къси панталони, клинове, рокли - всичко това го има в изобилие. В снимката на блеки пред плаката се вижда съотношението панталони - поли всъщност Smile. Наистина има стремеж към подчертаване на женствеността, макар че понякога се прекалява с дрънкулки, дантели и др финтифлюшки. Не знам дали това не е заради разпространеното схващане, че основната цел на жената е да си намери съпруг и да роди деца... Smile
Върнете се в началото Go down
loveless
Посветен

Aquarius Rooster
Брой мнения : 93

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Сря Сеп 09, 2009 5:25 pm

Аз го гледах по Fashion TV беше мн. интересно с мн.яки модели дефилираше даже Ken'ichi Matsuyama (беше супер сладък)

Последната промяна е направена от loveless на Пет Сеп 11, 2009 1:03 pm; мнението е било променяно общо 1 път
blacky80
Небесен пратеник

Брой мнения : 2304
Местожителство : Jeju Island, South Korea (ще ми се)

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Сря Сеп 09, 2009 8:13 pm

loveless написа:
Аз го гледах по Fashion TV беше мн. интересно с мн.яки модели дефилираше
даже Ken'ichi Matsuyama (бесше супер сладък)
Точно така и аз го гледах сладурче...ето ти Ken'ichi...в пълния си блясък... Very Happy

Но за съжаление нямам хубав линк за представянето на Akanishi Jin, който попя като лидер на LANDS Wink
и аутфита му беше чудесен...
(parab ви разказа за новото филмче на момчето- "BANDAGE", където ще го дава лидер на бандата...)

Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Чет Окт 22, 2009 12:29 pm

Имат ли връзка красивите и известни мъже, женските модни списания и благотворителността...
особено когато се касае за бедност?
-Имат..имат, в Корея инициативата и желание винаги за всичко има! cheers
Корейското "Marie Claire", отбелязва излизането на 200-я си брой с тази фотокнига и с благотворителен търг.
А целта е набиране на средства за изкореняването на бедността в Азия, подпомагана
от детския фонд JTS (Join Together Society).
Мъжете са много горещи, много модерни, малко странни, леко луди дори ...но адски различни...
всеки е "претърпял" някаква метаморфоза за тази благотворителна кауза..
Няколко бързи фотоса..но си струва да разгледате цялата фото книга..много очаквани и неочаквани,
стилни и шантати трансформации..

Ето линк към самата книга в списанието...насладете се
http://www.marieclairekorea.com/lifestyle/starlook_popup.asp?info_idx=61

Пазител

Virgo Cat
Брой мнения : 515

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Чет Окт 22, 2009 1:46 pm

affraid Всички са страхотни, но най-силно впечатление ми направи Со Джи Соп. Изглеждаше напълно различно с черното подчертаване. Мн интересно са ги направили. I love you
blacky80
Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Нед Окт 25, 2009 10:05 am

Не мога да пропусна седмицата на модата в Сеул...Нееее, не мога Very Happy
Бляскавото събитие си беше блясък и красота от всякъде...и заради "пъстрите" колекции за
предстоящия пролетен/летен сезон и заради известните корейски звезди.., част от които
заемаха първия ред на ревютата а друга част просто дефилираха...
Седмицата на модата в Корейската столица представи 43 топ дизайнера и общо 69 модни компании.
А специални гости бяха международните дизайнери
Damir Doma, Paris – Menswear, Phillip Lim, New York – Womenswear, Richard Nicoll, London - Womenswear

Ето малко клипче за всичко казано...

Графикът-повече от наситен...(само мога да съжалявам, че не бях там... Sad )
Spoiler:

Модната седмица отвори врати с елегантна и свежа колекция на 3.1 Phillip Lim и още тогава
се забелязаха доста лица от развлекателната индустрия в Корея....абе много наши любими сладурковци...
Да не пропусна някой от първия ден..по добре някоя снимка да сложа на забележителните...
и заради дрешките им....
Yoon Eun Hye, повече от очарователна...в цели 2 тоалета ми замая първа главата

Lee Ji Ah, със супер шикозна рокля...и леле какъв крак

Kim Ha Neul, невинна...но с "откракан" оутфит от споменатия, талантлив Phillip Lim

G-dragon, не мога да го пропусна....а очите ми искаха, добре че качулката на якето му ходи..

Seung Ri, много cool облечен ....

Choi Kang Hee, винаги на гребена на вълната

Kong Hyo Jin, с адски стилна дантелена рокля с лека загадъчна прозрачност

Kim Min Hee, с уникално палто на показ...

Lee Min Ki, изчистена линия, а панталона е трепач, не всеки би рискувал..

Lee Hyun Yi, със супер сладострастна рокля..

So Ji-sub, от мъжкото ревю на FAHRENHEIT HOMME ...разбуди духовете...и предизвика възхитата ми с визия..

А и този забележителен първи ред (от ревюто на Kwak Hyunjoo)....кой от кой по интересен и модерен...

За същото ревю, господата бяха великолепно издокарани..

Хайде и две супер fashion мацки:

Ето и ss501-Park Jung min как моделира...

Но говоря за колекции...а пиша за звезди...ех какво да се прави, като те са навсякъде...
Малко модни, атрактивни и традизионно верни тоалети от седмицата на модата Сеул Пролет/Лято 2010
(в сполейче...че да не ме биете вече от толкова снимки Embarassed )
Spoiler:

Пазител

Libra Cat
Брой мнения : 644

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Нед Окт 25, 2009 10:18 am

Евалата, слънце, направи ми деня с тези прекрасни фотоси........и мен яд ме хвана, че не съм на първия ред....може и на последния де Rolling Eyes Very Happy ...ала Ji Sub оппа е отново най-стилният!!! drunken drunken drunken drunken drunken
parab
Администратор

Брой мнения : 1855

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Пон Окт 26, 2009 12:17 pm

Добавям и малко токийска мода - макар и от септември.

Тендециите и тук се запазват - карирани дрехи, чорапи над коляното, кожа с косми или без Laughing, изключително високи обувки и почти никакъв ярък цвят, с изключение на червено.
Голям плюс е и веселата артистичност на всички манекенки...

Пълен преглед:

Spoiler:

blacky80
Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Пет Окт 30, 2009 1:37 pm

Днес за първи път ми замириса на зима....любимото ми есенно слънчице хич не се мярна...но пък
"цветното" ми настроение...е както винаги на линия...то и името ми е виновно за това

И реших малко зимна мода да внесеме тук-за всеки ...с една прелестна актриса....от новата колекция на корейската "ROEM"
Всеки може да си хареса нещо....и да експериментира...модата, поне за мен е усещане за живот...
Така че дами....според настроението и сезона и не задължително бясно следване на тенденциите,
се забавлявайте с избора си на ежедневния или на вечерния си out-fit...и винаги бъдете себе си

Ето и цялата фотосесия, струва си да се види...

Млад господар

Sagittarius Rooster
Брой мнения : 166
Местожителство : тук - там

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Пет Окт 30, 2009 2:44 pm

Благодаря за моделите! Жалко че в България няма от къде да си купиш подобни дрехи - изключително стилни същевременно екстравагантни. queen Да се надяваме че някоя корейска модна къща ще се смили над нас и ще отвори В БГ малко магазинче с такива дрехи! Ех, мечти! flower
Sugar_Cube
Млад герой

Virgo Dog
Брой мнения : 40
Местожителство : Selo Bavnqrovo :D

ПисанеЗаглавие: Мигли с LED технология   Нед Ное 01, 2009 3:16 pm

Мигли с LED технология са хит сред японките

29 Октомври 2009, 10:51
Източник: HiComm

Мигли с LED технология са хит сред японките
hicomm.bg
Японската компания Soomi Park е ветеран сред производителите на оригинални, често твърде (да не ползваме по-силна дума) странни джаджи. С едно от последните си творения като че ли поставят нови стандарти за себе си, пък и променят смисъла на думата ексцентричност.

Ако европейките и американките обикновено се задоволяват с подчертаване на миглите и евентуалното им удължаване, за японките тези действия са недостатъчни. Сред тях е хитово LED осветлението на очите, което се поставя върху миглите и се регулира от “сензор за кимване“. Ако кимнете рязко на една страна, включвате лампичките (по пет на едното око); кимването на противоположната страна ги изключва. Сензорът и батерията се намират в устройство, наподобяващо слушалки. Не е ясно на каква цена се предлага странният продукт, но това като че ли няма и значение, тъй като едва ли ще се продава извън Страната на изгряващото слънце.
Слагам темата тук , тъй като не знам къде Very Happy
sinardin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2349
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Нед Ное 01, 2009 3:39 pm

http://www.hicomm.bg/bg/articles/news/8143/Мигли-с-LED-технология-са-хит-сред-японките/?read=1&image=13107

Тука има снимки. Майко мила! Представяте ли си да ги срещнете в тъмното? clown

ПС.
tuci8710 написа:
Между другото някой мод може да реши да пермести темата в тази на далекоизточна мода, защото струва ми се,
че това ще стане хит там.

Последната промяна е направена от sinardin на Нед Ное 01, 2009 3:58 pm; мнението е било променяно общо 1 път
http://choveshkata.net/blog/
tuci8710
Небесен пратеник

Libra Cat
Брой мнения : 1377
Местожителство : Враца

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Нед Ное 01, 2009 3:48 pm

Хехеххех страшни са. Като някакви пришълци.
Между другото някой мод може да реши да пермести темата в тази на далекоизточна мода, защото струва ми се,
че това ще стане хит там.
http://www.greek-hotels.ltd.bg
Koteto_bs
Млад господар

Aries Dog
Брой мнения : 192
Местожителство : Бургас

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Нед Ное 01, 2009 3:51 pm

Въй майко мила,направо ме уплашиха направо вадят мода и чудо Laughing
awienda
Посветен

Брой мнения : 70
Местожителство : Козлодуй

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Нед Ное 01, 2009 7:18 pm

blacky80
Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Пон Ное 02, 2009 4:24 pm

Луди, сладки-бонбонени-модни-романтични или детско инфантилни, може и иновативни..решете сами Very Happy
Акрилните нокти, ръчно рисувани при това, да споменавам ли създадени в Япония, са супер решение
за младите момичета и забавление за по-големите...
Трудно е да избереш дизайна..иначе е лесно с лепилото от комплекта да ги залепиш и после
с блестящ топ само за фиксация...а ефекта...повярвайте ми е зашеметяващ
Цветя, бонбонки, сърчица или плодчета. панделки или модерните карета, камъни или перли...всеки ден може
да сте различни...щури, непринудени, съобразени с тоалета...или просто с фантазията ви...

Сайтът е убийствен...шарен..момичешки...принценски, може и да се поръчва on-line от него, забавлявайте се flower
http://www.kawaiinails.com/

Небесен пратеник

Брой мнения : 2244
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Вто Ное 03, 2009 9:07 am

Уникално светлинно шоу, което рисува с цветни прожектори и дигитална
програма картини върху сгради, за първи път може да бъде представено в България.

Създателят на изкуството D-K Live Акира Хасегава е роден през 1947 година в Комацу Сити, Япония. Като продуцент и режисьор зад гърба си той има 4 000 филма, телевизионни предавания, клипове, кибер графика и дизайн, компютърни арт проекти и т.н. Работил е за Китайската Централна телевизия, създател на нейното лого и визия, за Японската национална телевизия и т.н. Получава голямата награда на NAB Japan (The National Association of Commercial Broadcasters in Japan) и на The 2007 Public Art Year in Review в Щатите за неговата D-K Live инсталация, осветила San Jose City Halls glass dome.

Хасегава е лектор във висши технически университети в Япония и е сред малкото специалисти в света по cyberspace, интелектуална технология, консултант е към японското министерство на културата, Арт директор и продуцент е на International Internet-Robotics Society.

Светлонното дигитално изкуство на Акира Хасегава е патентовано в световния център за гениални изобретения под името D-K Live. Абстрактните картини, които той рисува с прожектори и дигитална програма върху сгради, се програмират по поръчка за съответната квадратура и местоположение.
Мечтата му е да направи светлинна инсталация на столичния храм Александър Невски.

Хасегава е автор на билбордове за Nagano Winter Olympics, за Mitsubishi Bank и за Issey Miyake. Канен е да демонстрира своето изкуство за откриване на търговски центрове, банки, фабрики, магазини, за дигитално рисуване върху монументи, катедрали, университети, за откриване на спортни шампионати.

Представям си какво може да сътвори тук!!!
http://www.wix.com/LeeJunKi/bg
Dani
Пълководец

Aquarius Dragon
Брой мнения : 444
Местожителство : Токио,Япония

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Вто Ное 03, 2009 3:51 pm

Майчице това ще е страхотно,ако го направи наистина у нас bounce Винаги съм искала да видя нещо подобно geek
Danny
Млад господар

Capricorn Monkey
Брой мнения : 148

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Вто Ное 03, 2009 6:45 pm

Хораа,намерих един сайт с корейска и други марки Very Happy Доста се интересувам от мода и се радвам,че двудневното търсене на корейски модни марки най-накрая даде резултат sunny I love you
http://www.koreanfashiononline.net/fashion_gallery.htm - тук има списък
За сега съм разгледала самоhttp://www.yesstyle.com/en/list.html/bcc.11143_bpt.46_bt.37_oc.1#/sb-158/vn-33/pn-2 - много съм доволна от нещата тук,изглеждат много красиви и стилни king
Danny
Млад господар

Capricorn Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Пон Ное 09, 2009 5:08 pm

Намерих още нещица за япноските стилове Very Happy
Това тук е сТилът Shibuya
http://www.style-arena.jp/en/street/shi ... 10/w4.html

Harajuku - смесица мужду Goth и Takenokozoku
http://www.style-arena.jp/en/street/harajuku/

Omotesando
http://www.style-arena.jp/en/street/omotesando/ - мен лично,този стил ми допада,доста интересни неща има

Dikanyama
http://www.style-arena.jp/en/street/daikanyama/ - много ми харесват,супер стилно е !

Ginza
http://www.style-arena.jp/en/street/ginza/
Този ми харесва най-най много!Супер е,бих носила такива дрехи,когато стана на определна възраст

Premiere
http://www.style-arena.jp/en/street/premiere/
Този стил е доста харесван,доклокото виждам - на мен също ми допада,но не колкото Гинза.Не мога обаче да не кажа,че човек,който се облича така определно е стилен,смел и знае как да изрази себе си чрез дрехите ,а това е най-трудно...
loveless
Посветен

Aquarius Rooster
Брой мнения : 93

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Пон Ное 09, 2009 6:00 pm

На мен най много ми допада Shibuya .
Danny
Млад господар

Capricorn Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Пон Ное 09, 2009 7:07 pm

loveless написа:
На мен най много ми допада Shibuya .
flower Много е интересен, и аз бих се обличала така,.. Smile
tuci8710
Небесен пратеник

Libra Cat

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Пон Ное 09, 2009 8:21 pm

Видео от 46th Daejong Film Awards 2009, където всички са толкова стилни, че спират дъха Very Happy
mimeto1ove
Пълководец

Cancer Goat
Брой мнения : 374
Местожителство : Petrich

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Вто Ное 10, 2009 5:00 am

Оулл много са красиви..... lol! как ми се иска да видя подобно нещо на живо... wilful
tuci8710
Небесен пратеник

Libra Cat

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   Вто Ное 10, 2009 5:10 am

mimeto1ove написа:
Оулл много са красиви..... lol! как ми се иска да видя подобно нещо на живо... wilful
Като спечеля тото-то в неделя ще те взема със себе си да се нагледаме на корейските "чудеса" наживо.
Иначе всичи са толкова стилни и елегантни, а не като западните си колеги. Evil or Very Mad
South Korea Fighting
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Далекоизточна мода   

Далекоизточна мода
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 2 от 5Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next