ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Duelist (2005) BG!

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
nely
Пълководец

Scorpio Rooster
Брой мнения : 281
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Duelist (2005) BG!   Съб Юли 05, 2008 6:06 pm

DUELIST

Трейлър

Download

Саундтрак

Участват: Ji-won Ha,Sung-kee Ahn,Dong-won Kang
Жанр: драма, романтика, комедия
Държава: Южна Корея
Година: 2005
Резюме: Тя - детектив, разследващ случай с фалшификация на пари. Той - протеже на лошия министър. Заедно - любов от пръв поглед, красива игра на котка и мишка до ....... гледайте, за да разберете.

Лично мнение: Много хубав филм, макар че главния герой пак е по-красив от героинята, която пък типично за корейските филми го "раздава" мъжкарана. С прекрасна музика и запомнящи се моменти.
Върнете се в началото Go down
Крал
Небесен пратеник

Брой мнения : 1183
Местожителство : Пущинака

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Вто Юли 22, 2008 9:47 am

Еех, поне в този филм можеше да не прекаляват със "селянията" на главната героиня...

Изгледах филма първо с английски субтитри, че българските ми потънаха нанякъде, ама толкова съм ги и чела... Дълго се чудих как да изразя впечатленията си от филма, и взе, че ми попадна нещо наготово. Там се казва да гледаме филма "с очи, включени директно в душата". Това е.

Преведох следващото ревю от руските форуми, но да ме прощава авторът, съм загубила името му:

Днес е трудно да се намери филм, за който да употребим фразата ”такова не сме виждали досега”. Но редки изключения все още се намират. И трябва да се отбележи, че азиатските кинематографи много по-често от другите представят на публиката такива произведения. Южнокорейският „Дуелист” («Hyeongsa») изглежда е такъв случай.

Трябва да гледаме този филм „подготвени” – знаейки какво да очакваме от него и какво да не се надяваме да видим.

Работата е в това, че „Дуелист” е преди всичко визуален експеримент. Зрителят, който очаква да види класически екшън или мелодрама, рискува да не го разбере и да се разочарова от него. Режисьорът Myung-se Lee експлоатира същият подход и пренос на идеи върху екрана, който широката публика е запомнила основно с „Герой” на Джет Ли и режисьора Джан Имоу: „червено върху червено”, „зелено върху зелено”, а всеки кадър е пресметнат и премерен до милиметър. Само че в „Дуелист” тази идея е еволюирала, достигнала е абсолюта, самобитната творческа интерпретация, която често пъти е уместна в театъра, но е рядка в масовата кинематография. В този филм визуалният ред еднозначно е поставен надолу с главата. И зрителят, желаещ да се докосне до същото зрелище, е длъжен да знае и да разбира това.

Да, естествено, има сюжет. Действието се развива в древна Корея, където полицейски патрул в лицето на главната героиня – млада девойка (Ji-won Ha), и нейният опитен партньор (Sung-kee Ahn), разследват дейността на банда фалшификатори на монети. Има и „трета сила” – загадъчният маскиран мечемайстор (Dong-won Kang), който още с появата си в кадър очарова нашата главна героиня с „изпълненията” на премрежения си поглед и плавни жестове, и както често се случва, неразкриващ до самия край на чия страна е.

Да, сюжет има – но това е нещо второстепенно и неустойчиво. Той е потребен единствено за основа, върху която да се построи картината. Именно да се построи – тухла по тухла – акуратно, ювелирно и търпеливо. Сценарият на филма е единствено набор от ситуации, нужни, за да могат героите да заемат дадени пози, да обличат различни костюми, да попадат в разни интериори. Декорите и интериорът във филма не са просто пейзаж или фон, а грижливо подбрана цветна палитра. Диалозите съвсем не са смислов носител, а повод да се задържи камерата на този или онзи обект или персонаж „в поза”, за да се даде на зрителят възможност да оцени изцяло майсторството на дизайнери, декоратори, отговорници по костюми, осветители, оператор и разбира се, на актьорите. Та нали повечето диалози са нужни, за да се покаже контраста – не само зрителен, но и чувствен – между свръхемоционалната главна героиня и противоположният на нея хладен, загадъчен мечемайстор, наречен „Тъжни очи”. А пък всяка от битките във филма не е бой, а е танц. Ни повече, ни по-малко.

Да. В никой случай не си струва да се очаква от този филм да бъде „полицейски екшън” или „нещо за самураи”. Лентата, общо казано, е за красота и любов. Затова е необходимо да се възприема с „очи, включени направо в душата”. Заобикаляйки разума, който в противен случай ще ни отвлича от съзерцателната хармония с ненужни въпроси от рода на „а какво?”, „а защо?” и „а как?”, и в крайна сметка би провалил впечатленията ни. За това исках да ви предупредя. Гледайте и ще разберете.
thedemon1238
Модератор

Брой мнения : 1671

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Вто Юли 22, 2008 11:00 am

Много хубаво е написано. Още не съм го гледал, очаквах да е нещо като Restless. Определено ме заинтригува ревюто и ще се настроя подходящо за филма .
estel
V.I.P

Libra Horse
Брой мнения : 130
Местожителство : Сивите заливи

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Вто Юли 22, 2008 2:42 pm

Крал, наистина и аз трудно мога да изразя с думи впечатленията си от този филм...просто няма и нужда да се говори и обсъжда, а да оставим впечатленията си в сърцето и ума...
Невероятен филм, но не за всеки, определено. Само още нещичко ще добавя към горното: сцените, в които двамата главни героя се дуелират, не са бойни сцени...това са сцени на танц и дори на правене на любов...няма целувки, няма прегръдки, дори изобщо не се споменава думата "любов" в цели филм, любовта е в картините, в полусенките, в танца с мечове на героите...
айдее, уж нямаше да пиша, а какво стана...
http://estel.blog.bg/
Крал
Небесен пратеник

Брой мнения : 1183
Местожителство : Пущинака

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Пон Юли 28, 2008 5:29 pm

саундтрак!

Архивирах саундтрака, защото не разбрах има ли в бг шеър опция за качване на директории.

Имената на песните са на маймуница, но такива ги намерих при братушките.

Поздрави за Естел с №20!
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon
Брой мнения : 2059
Местожителство : HATE CITY

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Пон Юли 28, 2008 6:54 pm

Само за архиви има възможност.
OST-то го качих и горе в първия пост.
http://www.easternspirit.org/
estel
V.I.P

Libra Horse
Брой мнения : 130
Местожителство : Сивите заливи

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Съб Авг 02, 2008 6:27 pm

Голям мерсаж, Крал! Love Song, както и Main Theme са настръхващи!
http://estel.blog.bg/
Deska86
Посветен

Gemini Tiger
Брой мнения : 87

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Вто Юни 23, 2009 1:39 am

Филма е невероятен и необикновен Smileгледайте
http://www.myspace.com/447361302
doti123
Млад господар

Sagittarius Rooster
Брой мнения : 166
Местожителство : тук - там

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Нед Окт 04, 2009 8:33 pm

филма поне трейлъра изглежда феноменално нямам търпение да го гледам само дето в замундата няма никакъв сиид и съм едва на 0,5% вече 30 минути ако някой може да помогне ще съм благодарна!!!
tuci8710
Небесен пратеник

Libra Cat
Брой мнения : 1377
Местожителство : Враца

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Нед Окт 04, 2009 9:07 pm

И на мен ми се струва интересен.Но в Замунда няма никакъв сиид.
За късмет някой го е качил в BGSHARE.Ето и линкове:
Свали CD 1 и Свали CD 2 Български субтитри
http://www.greek-hotels.ltd.bg
mackova
Пазител

Taurus Pig
Брой мнения : 770
Местожителство : Стара Загора

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Пон Окт 05, 2009 2:02 pm

В събота го изгледах след толкова хвалби и аз.
Моето мнение: филмът прилича на някаква приказка за възрастни. В началото се опитах да следя сюжета /стои ми някак си накъсан/, но после се отказах, защото разбрах че е нещо второстепенно. Много цвят и красиви сцени, тъжни корейски очи и бял, бял сняг. А финалът /защото него запомних/ просто ме плени. Пуснах си го 2 пъти и просто не можех да му се наситя. Наистина беше като обяснение в любов, невъзможна любов, не го възприех като битка.
Филмът не е за всеки /моят мъж се отказа на 5-тата минута/ А-ха да се откажа и аз. Добре че имам повече опит Не е шедьовър, не може да се сравнява с Летящи кинжали, но пък е добре да се види.

Последната промяна е направена от mackova на Съб Окт 31, 2009 10:06 pm; мнението е било променяно общо 1 път
doti123
Млад господар

Sagittarius Rooster
Брой мнения : 166
Местожителство : тук - там

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Пон Окт 05, 2009 9:39 pm

Така съм му се наточила на този филм, а да му се незнае, нито има сиид в замундата, нито мога да го сваля от БГ шеър, т.к. имам инсталиран за целта flashget, а тази тъпа програма е зациклила на 42% на първото СД и няма мърдане.
L_U_B_A_K_A_8_6
Пазител

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 560
Местожителство : По Света и У НАС

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Пон Окт 05, 2009 9:55 pm

doti123 написа:
Така съм му се наточила на този филм, а да му се незнае, нито има сиид в замундата, нито мога да го сваля от БГ шеър, т.к. имам инсталиран за целта flashget, а тази тъпа програма е зациклила на 42% на първото СД и няма мърдане.
Никаква програма не ти трябва за да сваляш от БГшеер. Като натиснеш свали ти се отваря редовното меню с три опции и вместо отвори му даваш запиши или save to ако е на английски. Ако не е променено от настройките го сваля на десктопа по подразбиране.
Deska86
Посветен

Gemini Tiger
Брой мнения : 87

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Нед Фев 07, 2010 9:21 pm

A тази песен към филма е страхотна :
http://www.myspace.com/447361302
joroor
Посветен

Брой мнения : 50
Местожителство : На брега на морето

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Чет Фев 11, 2010 5:42 pm

Уау Exclamation Exclamation Exclamation
Мога само това да кажа за този филм , защото те оставя безмълвен и изпълнен с чувства cheers
desjer
Пазител

Брой мнения : 556
Местожителство : в страната на вятърните мелници

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Пет Фев 12, 2010 5:49 pm

Нали никога не чета резюмета и това или ме изненадва изключително много, или ме шокира. С този филм беше първото.

Начина на заснемане с камерата, цветовете и забавения кадър - определено е впечатлително. Невероятно ми хареса и това, че мацката го гледаше, като цапната с мокър парцал, докато той се възхищаваше на джунджурийките. Казах си: "Я, сменили са им ролите!".

От битки не разбирам, хареса ми, че бяха като танц... Но честно казано се обърках в сюжета и накрая леко ми доскуча.

Spoiler:

Я.Цушима

Последната промяна е направена от desjer на Пон Апр 19, 2010 8:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
thedemon1238
Модератор

Брой мнения : 1671

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Пон Апр 19, 2010 8:12 pm

Срамота е да не напиша и аз нещо за този филм. Днес стана на въпрос, като си говорихме за корейско кино с една приятелка. Просто този филм е нагледният пример, защо корейското кино е на толкова високо ниво. Щом има място за такива филми, които е немислимо да се издадът където и да е, значи нещата са много добре. За бога, този филм вървеше на забавен кадър 80 % от времето и всичко само заради визията. Всичко само за да се нагледа човек на цветове и детайли. sunny Наистина аз такова нещо до сега не съм виждал. Дори китайските филми от този сорт не рискуват толкова. (На няколко пъти ми минава през ума, дали всичко е наред с плеъра или дали видеото е прецакано, шока беше пълен Basketball ) Всичко освен визуалната и звуковата част е поставено на заден план - сюжет, битки, диалог и т.н. Истински пир за сетивата, аз поне бих го гледал по всяко време отново. Wink И филмът "M" на същият режисьор е нещо подобно, но duelist-a определено е голяма работа.
Dundy
Глупаче

Capricorn Buffalo
Брой мнения : 8
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Пет Апр 23, 2010 10:08 pm

Както обикновено прочетох и резюмето и коментарите преди да го гледам за да съм "подготвена" за това, което ме очаква нали мразя изненадите.
Да ама не, нищо не е в състояние да те подготви за тази феерия от цветове и светлосенки.
Беше страхотно Surprised
zlatinab1
Млад герой

Gemini Rat
Брой мнения : 30
Местожителство : Белослав,Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Нед Май 02, 2010 9:47 pm

Много красив филм, много ме впечатли
Благодаря на екипа

И който не го е гледал,да знае че губи
deluxlu
Глупаче

Брой мнения : 1

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Вто Май 04, 2010 11:01 pm

Наистина това е един от най-невероятните филми,които съм гледала.Красив и много емоционален.
История за любовта поднесена по нетрадиционен начин.Много ми допадна метафоричния изказ,
който е използван за да се разкаже тази любовна история.И цялата тази феерия от цветове,звуци и светлосенки
ме остави дълго време безмълвна и изпълнена с чувства.
zlatinab1
Млад герой

Gemini Rat
Брой мнения : 30
Местожителство : Белослав,Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   Сря Май 05, 2010 6:19 pm

deluxlu написа:
Наистина това е един от най-невероятните филми,които съм гледала.Красив и много емоционален.
История за любовта поднесена по нетрадиционен начин.Много ми допадна метафоричния изказ,
който е използван за да се разкаже тази любовна история.И цялата тази феерия от цветове,звуци и светлосенки
ме остави дълго време безмълвна и изпълнена с чувства.

Много хубаво се изрази(аз не мога), точно така мисля и аз cheers lol!
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Duelist (2005) BG!   

Duelist (2005) BG!
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1