ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Wonderful Days (2003) BG!

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
mike28
Модератор

Aries Monkey
Брой мнения : 1050
Местожителство : Русе

ПисанеЗаглавие: Wonderful Days (2003) BG!   Съб Май 23, 2009 8:44 pm

=======================================================
Прекрасни дни

6.8/10 - 2,930 votes

Жанр: Аниме/Фентъзи/екшън
Година: 2003
Държава: Южна Корея
Език: Корейски
Времетраене: 1 час 26 минути
Режисьор: Kim Mun-Saeng
Сценарист: Michael Keyes

Сюжет:

Далеч в бъдещето... Земята е замърсена непоправимo... Малка част от оцелелите основават колония - Екобан, където успяват да възстановят хармонията, необходима им, за да съжителстват с природата. Основният им източник на енергия е самата причина да са там - замърсяването, един чудесен начин да спрат унищожението, което заплашва и тях, и да изчистят планетата. Но непоучили се от урока, хората в Екобан стават алчни и самодоволни от съществуването си. Те вече не искат всичко да бъде по старому, унижавайки и незачитайки правата на останалите оцелели, нямащи шанса да са в Екобан. На фона на тази война, напомняща конфликта между класите в наши дни, се развива и още една сюжетна нишка - любовната история между главните герои, които, естествено, са от противоположните враждуващи страни. Историята е подплатена и с няколко весели характери на неумели и безскрупулни главорези, които все пак имат малко добро в сърцата си, достатъчно, за да се жертват за приятелите (това, май, е често срещано допълнение в анимационните филми напоследък). Заинтригували те? Мен не би. За мен интерес представлява само начина на черпене на енергия от замърсяването, но това, за съжаление, не е обяснено. Многото екшън сцени и преследвания донякъде компенсират липсата на оригиналност в сценария.

Резюме Благодарение на Lucash

Свали от:

Лично мнение:

Великолепна анимация! Като история вярно, че не е нещо особено, дори бих казал, че края доста са го омазали корейците, но по отношение на визия и арт, филма просто кърти мивки и лепи плочки.

Върнете се в началото Go down
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon
Брой мнения : 2059
Местожителство : HATE CITY

ПисанеЗаглавие: Re: Wonderful Days (2003) BG!   Съб Май 23, 2009 9:08 pm

Абсолютно задължителен за гледане! Финалът те оставя без дъх. Евалата за темата, Майк!
http://www.easternspirit.org/
mike28
Модератор

Aries Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Wonderful Days (2003) BG!   Съб Май 23, 2009 9:17 pm

Ооо, значи все пак си успял да го изгледаш? Сега остана да направя тема и за японския Vexille . Ако някой каже подобно аниме, което си струва гледането, ще съм много доволен. Имайте в предвид, че не съм почитател на този жанр ( обичам анимациите, особено тези на Pixar съм им лют фен) - но специално до преди тези два филма и донякъде Реална фантазия, нямам особени добри впечатления от аниметата.
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Wonderful Days (2003) BG!   Съб Май 23, 2009 9:25 pm

Ако трябва да избирам между Вексаил и Прекрасни дни, определено гласа ми отива при второто. Не че Вексайл не ми хареса, просто японците бяха направили филм-анимация, а корейците анимация-филм. Тяхната идея много повече ми допадна, а и бяха вкарали повече драма.
За аниме на такава тематика, аз не мога да се сетя, но ако попиташ да речем Konfuci в Замунда за някое "кибер-апокалиптично" аниме, сигурно ще ти предложи добри неща, или ще те насочи към някой. Smile
mike28
Модератор

Aries Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Wonderful Days (2003) BG!   Съб Май 23, 2009 9:28 pm

И аз мисля като теб, относно двете анимета- че японците са направили нечовешка графика, обаче арт-а им яко куца, историята и цялостното усещане от филма са неубедителни. Не, аз не търся анимета с подобна история, а просто нещо качествено, като тези тук.
pam
Пазител

Gemini Dragon
Брой мнения : 901
Местожителство : ВаРнА

ПисанеЗаглавие: Re: Wonderful Days (2003) BG!   Нед Юни 14, 2009 8:18 pm

Невероятно! По друг начин не мисля, че може да се опише. По-красиво направено аниме не бях виждала.
А сюжета drunken 10/10 . И понеже видях, че сте го сравнили с Вексил (него го бях гледала преди това и точно то беше повод Рагнос да ми препоръча Wonderful Days) да си кажа и аз мнението ... японците изостават яко.
pirani
Небесен пратеник

Aquarius Horse
Брой мнения : 1448
Местожителство : България, Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Wonderful Days (2003) BG!   Нед Юни 14, 2009 8:22 pm

Срама нямате ли........може ли такова нечовешко отношение.........сега това ще пререди всичко останало за гледане. affraid
thedemon1238
Модератор

Брой мнения : 1671

ПисанеЗаглавие: Re: Wonderful Days (2003) BG!   Пон Юни 15, 2009 12:09 am

Аз го гледах още като излезе, помня че визията много ме впечатли. Радвам се, че 5 години по-късно, хората пак го намират за красиво. Smile За сюжета и героите обаче нищо не си спомням, но и те не бяха лоши... Тъкмо идеална възможност да го гледам пак. Smile
Fastuka
V.I.P

Брой мнения : 242

ПисанеЗаглавие: Re: Wonderful Days (2003) BG!   Вто Юни 23, 2009 12:35 pm

На някой да му се занимава с преработването на субтитрите за Sky.Blue.2003.720p.BluRay.DTS.x264-ESiR, който е с английско аудио и има доста големи несъответствия?
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Wonderful Days (2003) BG!   Съб Юли 18, 2009 9:13 pm

Има ли Блурейски релийз или поне HD рип с оргиналното корейско аудио? Аз и без друго имах намерение един ден да му направя нови субтитри, ама със смотан дублаж не ми се занимава. DVD рипа е с хубава картина, но този филм заслужава един колекционерски торент с кристално качество. Smile
endorian
Бащицата

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 88

ПисанеЗаглавие: Re: Wonderful Days (2003) BG!   Нед Юли 19, 2009 12:10 am

Хуху, това се каня да го гледам от 2003-та г.
Наясно съм, че е страшно добро и като стил и като история, но просто не ми дава сърце да го изгледам. За мен то е едно от онези неща, които знаеш, че са хубави, но си ги пазиш за някой момент, когато всичко хубаво бъде изгледано и не ти остане нищичко... Rolling Eyes
Сигурно съм чел хиляди похвални коментара и ревюта за "Wonderful Days", но все не мога да се реша..

п.п. Чудно, като сравнявате с Vexille защо никой не спомена Appleseed? Така де... като стил на анимацията двете са като роднини едва ли не. Само където историята на Appleseed е далеч по-скучна, но пък OST-а и екшън сцените са далеч по-надъхващи.
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Wonderful Days (2003) BG!   Нед Юли 19, 2009 9:08 am

endorian написа:
п.п. Чудно, като сравнявате с Vexille защо никой не спомена Appleseed? Така де... като стил на анимацията двете са като роднини едва ли не. Само където историята на Appleseed е далеч по-скучна, но пък OST-а и екшън сцените са далеч по-надъхващи.
Сигурно защото Appleseed успя да ме впечатли само с екшън представлението, което беше наистина зрелищно, но пък за сметка на това, не успя да ме докосне като Wonderful Days. Предполагам и с други е така. То не че и Вексил може много-много да е база за сравнение, но пък нали трябва да пълним темата с нещо.

endorian, колкото повече отлагаш във времето едно нещо, толкова по-малко ще ти хареса когато се наканиш. Аз например бях доста скептичен като го свалях - в тъпата Замунда го бяха оплюли феновете на японско - слаба била анимацията, какво било това корейско аудио, имало много хляб да ядат корейците, била смотана режисурата и още един куп подобни глупости. А то какво било! Въпрос на нагласа, явно.
endorian
Бащицата

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 88

ПисанеЗаглавие: Re: Wonderful Days (2003) BG!   Нед Юли 19, 2009 11:22 am

Ммм стига де, не е "тъпа". Rolling Eyes Много си е добро даже.
Иначе за негативните коментари - неизбежно е. Има прекалено много хора там и като се качи нещо по-... неразбираемо или клонящо към арт, или пък нетипично и ако първите 3 коментара са негативни, пуснати от глупаци, които дори филма не са изгледали - останалите автоматично си изграждат някакво негативно мнение заради тези първи 3 коментара и така се получава само негативни коментари под торента.
Не веднъж съм се нервил на такива глупаци, които буквално съсипват реномето на даден филм в коментарите, а дори не са го гледали.

Иначе това за отлагането във времето - при мен няма такъв ефект. Дори ми е много гот, като нямам какво да гледам в даден момент и си пусна някое филмче, което умишлено не съм гледал, а съм си го запазил преди време. Много е яка системата стига да не си нетърпелив де... Rolling Eyes
thedemon1238
Модератор

Брой мнения : 1671

ПисанеЗаглавие: Re: Wonderful Days (2003) BG!   Нед Юли 19, 2009 2:50 pm

Wonderful Days беше малко по различно от японските анимации и за това навремето обра негативите. Smile Най-вече от гледна точка на сюжета и героите. Но всичко си е в реда на нещата. Не знам как, някои могат да очакват, корейци да играят по правилата на японците. Wink За съжаление, не видяхме много други анимации от корея...
elscripto
Посветен

Брой мнения : 62

ПисанеЗаглавие: Re: Wonderful Days (2003) BG!   Съб Авг 08, 2009 8:04 pm

Определено най-добрия корейски анимационен пълнометражен филм, който съм гледал някога cheers
air
Пълководец

Брой мнения : 377

ПисанеЗаглавие: Re: Wonderful Days (2003) BG!   Сря Ное 18, 2009 1:05 am

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Wonderful Days (2003) BG!   

Wonderful Days (2003) BG!
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1