ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Нов изглед на форума

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторСъобщение
L_U_B_A_K_A_8_6
Пазител

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 560
Местожителство : По Света и У НАС

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 2:54 pm

pam написа:
Значи доводите да се направи тази радикална промяна са да не правим реклама на тракерите и защото хан синема го изискват?
След като от хан синема са решили да сложат линк към сайта, не би ли трябвало да се постараем там нещата да изглеждат по-добре, вместо да правим проомени тук .. и без това форума няма да им свърши никаква работа.
За рекламата на тракерите ... защо не?
Нали целта е да се привлече интереса към азиатското кино? Не виждам причина, поради която да не посочваме от къде точно може да се свали филма
Това, че замундци ни цакат не означева, че и ние трябва да замаскираме факта, че ги ползваме като източник за набавяне на филми и сериали. Качването там е пак за удобство и улеснение на процеса "разпространение".
Аз съм против отварянето на допълнителна работа за съфорумци ... варианта "ако тук нямаш регистрация, търси си филма сам" не ми допада.
По-скоро се обявявам за идеята (не ме бийте, ако не ви допадне) да се направи англоезична версия на сайта. Повечето информация там е набавяна и превеждана от източници на английски и няма да има толкова много работа. Така шанса да ни рекламират в сайтове извън България е по-голям и ще сме по-полезни. Ако решат да слагат линкове към форума, единственото, което ще могат да правят тук, ще е да гледат заглавията на филмите, постерите и снимките в "Звездна зона" ... т.е. нищо по-различно от това, което могат да си намерят и по родните сайтове и тракери на майчин език.

Съгласен съм напълно! Аз не знам кви са ви търканията с Замунда, кой ощипан, кой сърдит, обаче е факт безспорен, че именно Замунда е популяризирала най-много азиатското кино в България! Не знам другаде да има каталог с азиатски филми( визирам българските тракети за торенти), аз лично, а сигурен съм и много други сме гледали съвремени азиатски филми, а след това и сериалчета за пръв път именно от там! От там съм научил за анимес и за Истърн спирит също!Че има абсолютни чепове там е факт, на гърба си съм го изпитвал, но е факт, че нищо не губят ако ги бойкотирате! Губят обикновените зрители дето като влязат в каталога ше видят 4-5 нови заглавия за месеца вместо 30-40! Аз от там съм гледал първите си сериали и филми и от коментарите ви помня още и тогава си ви представях като свръх човеци! Много ви се радвах и съм бил адски щастлив, че има хора като вас! Сигурен съм много са такива като мен! Така, че Замунда няма да загуби от спора ви, а средно статистическия маниак, който би гледал азиатски продукции!

Колкото да идеята да няма линкове, а само инфо, то в такъв случай в Драмауики има каталог на всичко корейско за последните 20 години. Предполагам има и за японските филми и сериали, и тогава се обезмисля просто да пренасяме някво инфо тука! Праскаме по един линк като пишем тема и готово, инфо колкото щеш! Мен ми е все едно, аз квото търся го намирам, ама не всички са склонни да ровят из нета за един филм! И вместо един да си направи труда и да събере субтитрите и фаиловете на едно под формата на линковете, то всеки ще губи същото време като този един, за да ги намери
Върнете се в началото Go down
thedemon1238
Модератор

Брой мнения : 1671

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 3:21 pm

Вярно че замунда държат да не ни показват в описанието на торентите, но да не забравяме, че именно заради тях станахме много повече по 60 човека. Wink Така че ако малко са ни прецакали, десеторно повече са ни помогнали. така е, линкове пак ще има, ама ми умря надеждата да сме българския еквивалент soompi форума. Smile Вече щом ще се крият линкове към сайтове, всичко се обезсмисля. Но щом сте решили че това е пътят, добре. Само времето ще покаже дали това решение е грешно или правилно. За пиратството много може да се говори, особено в страна, където сигурно няма издаден нито един корейски филм. Но както и да е, това е друга тема...
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon
Брой мнения : 2059
Местожителство : HATE CITY

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 3:27 pm

Не правим бойкот на Замунда или на който и да било друг сайт, нито омаловажаваме тяхното значение в разпространението - линковете си остават, просто няма да носят техните банери и имена. В мен ли е проблемът, че не виждам какво толкова сложно има?!

По въпроса с хилядите възможни източници, от които може да се тегли.... ами, хубаво де, толкова ли никой не се замисли, че други линкове може да си разпространявате в коментарите, ако тези в описанието не ви задоволяват??? Там може да пишете каквото щете и както щете!
За пореден път се изливат два тона дискусии за някое нововъведение за това колко неудобно и неприятно е, но колко от вас си задават въпроса колко време е прекарано в обсъждането му, въвеждането му и нагаждането му според всеобщите нужди? То е ясно, че може да си кажете мнението, но последните месеци само недоволни коментари чувам, колкото и да се мъча да ги въртя и суча нещата към по-добро. То вярно че един вариант никога няма да задоволи всички, но как очаквате да ги правим нещата като всеки дърпа в неговата си посока? Ми да махнем правилата за постване, да махнем списъците с редактори и преводачи, да напишем само едно "Пишете на крилица!" и оттам нататък каквото стане - всеки ще си превежда, пише, чопли, бърбори и каквото там иска и ще си фантазираме, че нещо се прави. Помислете на малко по-фундаментално ниво, защото ако искате да си седим на хала, на който сме днес, проблем и възражения от моя страна няма да има. Само обаче си спомнете, че срещу 50% от нововъведенията през последните 3 месеца се пискаше и недоволстваше, а сега като посвикнахте с тях, някои даже ги намирате и за полезни (НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ!). А вместо да се пусне някоя нова тема в киното, за да се види, че не е чаааак толкова страшно, през последните 24 часа се пълни само този раздел с ЕДНО И СЪЩО НЕЩО, което вече омръзва.

За да прекратим дискусията, някой да ми каже кратко и ясно какво точно искате, а не да пишете километрични коментари с недостъците и пр. Тях вече съм ги взел под внимание! Само бъдете наясно с едно - кръщаването на линковете ще бъде факт и то не подлежи на промяна. Готов съм на компромиси за останалите точки по въпроста, които са все още неясни. И така, кратко, моля!

http://www.easternspirit.org/
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 3:30 pm

thedemon1238 написа:
Вече щом ще се крият линкове към сайтове, всичко се обезсмисля
Линковете се кръщават, не се крият!!!
pam
Пазител

Gemini Dragon
Брой мнения : 901
Местожителство : ВаРнА

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 3:33 pm

М ако нещата седят така ... от моя страна кратко и ясно:
ако правя тема и си спазвам изискванията + "СВАЛИ ФИЛМА" и след тва друг пост с другите възможности, но наименувани...
Това противоречи ли на правилата?
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 3:35 pm

pam написа:
ако правя тема и си спазвам изискванията + "СВАЛИ ФИЛМА" и след тва друг пост с другите възможности, но наименувани...
Това противоречи ли на правилата?
Алилуя! cheers

П.П. Ако някой от линковете в темата умре, така ще можете да го смените с някой от тези в коментарите.
pam
Пазител

Gemini Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 3:38 pm

хахаха чувствам се все едно преоткрих бирата
Шефе, просто трябваше да ни го кажеш в прав текст, в тея жеги намеци трудно се схващат.
А мнения относно идеята за версия на сайта на английски?

Последната промяна е направена от pam на Съб Юли 25, 2009 3:39 pm; мнението е било променяно общо 1 път
thedemon1238
Модератор

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 3:41 pm

Добре, ще го кажа кратко и ясно. Искам нещата които казват хората да се добавят в първият пост. Примерно някой дава линк за друго място, автора на темата го добавя. Дава се линк за нов релиз, добавяме го в първият пост. Това важи за всякакви други неща като саудраци и прочие. Темата може да стане 5-10 страници, за това цялата полезна информация трябва да е в първият пост. А с това да не казваме имената на източниците, не ставаме ли като Zamunda? Е добре де, почти като тях. Smile

Спирам да пиша по темата, то е ясно че няма смисъл. Ще оставя няколко седмици, да видя как ще се получат нещата и тогава ще говорим пак. Wink
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 3:43 pm

pam написа:
А мнения относно идеята за версия на сайта на английски?
Отново ще си позволя да бъда метафоричен... Предвид сегашния хал на сайта, неговите косури и това колко радушно се подкрепя всяко нововъведение, за тази идея мога да кажа само това ------->>> lol!

(Без да ми се обиждате, но в точно този момент тази идея е толкова неосъществимама, колкото и местенето на IPB форумната система)

Последната промяна е направена от Ragnos на Съб Юли 25, 2009 3:53 pm; мнението е било променяно общо 1 път
mike28
Модератор

Aries Monkey
Брой мнения : 1050
Местожителство : Русе

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 3:49 pm

Местенето към ИПБ е осъществимо лесно и бързо, само при условие, че имаш достъп до базата си данни. Много добре знаеш, че съм уговорил точните хора да помогнат за преминаването към тази система, при това напълно безплатно и без никаква загуба на информация. Без горното условие изобщо няма смисъл да говорим за преминаване към друга система.

Относно заменянето на банери и имената на тракери с "изтегли" или нещо от сорта- напълно те подкрепям, така е навсякъде, все пак за реклама никой не ни плаща и пукната стотинка.

pam
Пазител

Gemini Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 3:50 pm

thedemon1238 написа:
Дава се линк за нов релиз, добавяме го в първият пост. Това важи за всякакви други неща като саудраци и прочие.
Правиш двоен пост и добавяш всичко ново във втория, с името на източника ...
така общо взето няма да си усложним живота кой знае колко
ама пък не знам как ще се правят промените на наличните теми. scratch

Едит:
mike28 написа:
Относно заменянето на банери и имената на тракери с "изтегли" или нещо от сорта- напълно те подкрепям, така е навсякъде, все пак за реклама никой не ни плаща и пукната стотинка.
Ама ние не правим реклама на тракера, а на филма/сериала ...

Последната промяна е направена от pam на Съб Юли 25, 2009 3:52 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 3:51 pm

thedemon1238 написа:
Добре, ще го кажа кратко и ясно. Искам нещата които казват хората да се добавят в първият пост. Примерно някой дава линк за друго място, автора на темата го добавя. Дава се линк за нов релиз, добавяме го в първият пост. Това важи за всякакви други неща като саудраци и прочие. Темата може да стане 5-10 страници, за това цялата полезна информация трябва да е в първият пост.
Човек, ти осъзнаваш ли че това, което искаш е в пъти по-невъзможно от всичко предложено досега? Ние сайт за азиатско кино ли сме или сайт, от който можеш да си свалиш всеки възможен релийз на филм? Laughing Вече си представям тема с резюме от 5 реда и 10 реда линкове за сваляне на 1 филм. Very Happy И това при положение, че един автор, да речем е пуснал 10 теми и е достатъчно мазохист, да си играе да добавя всеки нов линк в първия пост на всяка от 10-те теми.

Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 4:07 pm

mike28 написа:
Местенето към ИПБ е осъществимо лесно и бързо, само при условие, че имаш достъп до базата си данни. Много добре знаеш, че съм уговорил точните хора да помогнат за преминаването към тази система, при това напълно безплатно и без никаква загуба на информация.
Нека не забравяме обаче три неща:
1. Минем ли на IP - целия код се променя, половината неща няма да можем да ги разпознаем. Тогава не ми се мисли за промяната в значението на думата "Edit"
2. Трябва да се запозная с напълно различен модел на админ панела - ще мине сумати време докато му хвана цаката на задоволително ниво, при положение че не се занимавам със стоте неща, които съм хванал под мишница, а лятото не е безкрайно, нито смятам да го прекарвам пред компютъра.
3. Админа, с който беше говорил искаше процент собственост, за да помогне. Това просто нЕма да стане, но пък предполагам, че може да се договорим за нещо друго. Така или иначе, още не е дошъл денят, в който ще се подложа на това. А и при положение, че има доста по-належащи неща, не вярвам и да дойде в скоро време. Smile
mike28
Модератор

Aries Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 4:10 pm

Не, искаше взаимна реклама - те при нас и ние при тях, Нищо повече.

Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 4:10 pm

Това е най-лесното. Smile
mike28
Модератор

Aries Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 4:21 pm

Всъщност знаеш много добре мястото и човека, ако решиш някога - намираш го и се разбирате, аз само сондирах. До колкото си спомням е съгласен чрез взаимна реклама да осъществи преминаването към ИПБ, а ако желаеш може да помага с администрирането докато навлезеш в материята.
Понеже мои приятели и колеги в други форуми под тази система ми казват, че разликата межди ИПБ и PHP e като между земята и небето, аз смятам че полагането на такава основа ще бъде огромна крачка напред, много повече от последните козметични промени , които направихме тук. В крайна сметка не това е най- важното в момента, по важното е да се решат най- проблемните въпроси в момента, за да продължим спокойно напред.

thedemon1238
Модератор

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 4:29 pm

pam написа:
thedemon1238 написа:
Дава се линк за нов релиз, добавяме го в първият пост. Това важи за всякакви други неща като саудраци и прочие.
Правиш двоен пост и добавяш всичко ново във втория, с името на източника ...
така общо взето няма да си усложним живота кой знае колко
ама пък не знам как ще се правят промените на наличните теми. scratch

Да бе, ама усещате ли колко безумно звучи. Не знам, може да от жегата... Айде ще помислим другата седмица като въпроса отлежи. Мен все още не ми го побира главата, защо трябва да прецакваме горкия форум така и да пишем по две мнения. Нали сайта ще е представителната форма. Не бързайте с превода на английски, както и смяна на системата на форума. Има време за всичко.
sinardin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2349
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 4:36 pm

Току-що пратих същото нещо на лично на пам, ама щом дискусията продължава на право ще питам тук

Пам, а защо ти е толкова важно името на източника? В смисъл, така няма от пръв поглед да виждаш от къде можеш да изтеглиш нещо, но поне при мен като застана с мишката на линка и ми показва накъде води, ако ще и "Мама Гъска" да пише на него. Ъповете или другите хора от тракерите да мрънкат разбирам, но какво толкова страшно за обикновения потребител има в това вместо

"Свали от:
Замунда
Арена
Бгшеър"

да пише

"Филмът може да намерите тук, тук и тук."

---------------------

А тия двойни постове ми звучат много странно. Първият пост е примерен и точно под него изсипваме целият пиратски материал. Друг е въпросът, че единици ще са ентусиастите, които да го правят.
Изгубени из темата постове с линкове са друго нещо. Wink

Администратор

Брой мнения : 1855

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 4:50 pm

Вижте какво - не разбирам защо се разправяте. Тук има само два варианта - или има линкове, или няма. Това с какви надписи са (освен ако не се счете името като директна реклама) няма никакво значение, след като ги има. Та изборът е само един - и той май е предопределен - да ги има.
Аз съм ок за някакво систематизиране под едно име като това, което предложи Рагнос, за да е по-прегледно Smile.
Колкото до допълващите линкове - в анимес правят точно това - модифицират първия пост в темата само - много добре виждате как добавят и нашите субтитри там. Та аз съм "за" добавяне в първия пост, а това се върши и от създателя на темата, и от модератора, който види допълнителните линкове.
parab
Администратор

Брой мнения : 1855

ПисанеЗаглавие: Нов изглед на сайта   Нед Окт 25, 2009 11:28 pm

Тук можете да пишете мнения и коментари относно новия вид на сайта. Wink
katomova
Пазител

Cancer Pig
Брой мнения : 816
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Нед Окт 25, 2009 11:50 pm

Харесва ми!

Настоящ проект Brilliant Legacy
http://www.eaternspirit.org
Marchooo
Пазител

Libra Cat
Брой мнения : 644

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Нед Окт 25, 2009 11:51 pm

А да ни е честит! flower
tuci8710
Небесен пратеник

Libra Cat
Брой мнения : 1377
Местожителство : Враца

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Нед Окт 25, 2009 11:59 pm

И аз искам да похваля екипа за новия изглед на сайта.
Харесва ми визията, новите менюта, и информацията за филмите и сериалите.
Браво за добре свършената работа.
http://www.greek-hotels.ltd.bg
memi
Пълководец

Scorpio Rooster
Брой мнения : 225
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Пон Окт 26, 2009 12:08 am

Направо е невероятен! Цъкнах от чисто любопитство и останах като гръмната. Срахотна визия.
Много сте добри!

Р.S.Но и стария си го обичам!

Последната промяна е направена от memi на Пон Окт 26, 2009 12:28 am; мнението е било променяно общо 1 път
mike28
Модератор

Aries Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Пон Окт 26, 2009 12:21 am

И на мен ми харесва.

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   

Нов изглед на форума