ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Нов изглед на форума

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторСъобщение
mrnkaloto
Небесен пратеник

Брой мнения : 1601

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Пет Юли 24, 2009 10:31 pm

идеята я разбирам, но според мен пък няма лошо щом един човек вече го е намерил филма и е направил тема, да сподели препратката.
естествено няма да се пише откъде е,
защото ако трябва тепърва да си търся филма, ще загубя бързо интерес и няма да го гледам просто

Модератор

Aries Monkey
Брой мнения : 1050
Местожителство : Русе

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Пет Юли 24, 2009 10:31 pm

Знам, че много хора влизат точно за това. Притеснява ме друго- решаваме веднъж едно, след 2 месеца решаваме да го сменим, след още 2 месеца го заменяме с 3-то. Можеше поне да попиташ хората които си избрал в екипа си предварително какво мислят, преди да стоварваш решенията наготово. Вярно, форума си е твой, ти решаваш какво ще се прави, на мен просто този начин на пълна липса на комуникация в екипа не ми харесва.

L_U_B_A_K_A_8_6
Пазител

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 560
Местожителство : По Света и У НАС

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Пет Юли 24, 2009 10:42 pm

Ragnos написа:
pam написа:
вместо банера, не може ли да е както си беша "zamunda.net", "aznv.tv" изредени на нов ред, примерно подчертани, за да си личи, че са линкове ...
Целта е по-скоро да не си личи, че са линкове, особено да не носят имената на сайтове. Поне така ще трябва, ако искаме Хансинема да ни рекламират. А и не ми се отваря старата тема за това как в Замунда ни трият и прецакват, а пък ние един вид реклама да им правим.
Без да взимам каквото и да е отношение, но Хансинема не е ли англоезичен сайт! В смисъл никой от там не би имал и 1% полза и интерес към този форум. На първо място форума и всичко в него е на български и дори някой да се заблуди да влезе то като нищо не вдене, кръргом и бързо ше излезе! И второ дори за да зяпаш във форума се иска регистрация, чужденеца научил за форума от Хансинема не виждам как би могъл дори да се регистрира, та след това да го напусне! Верно ама не е ли за нас любителите на азиатското, които сме българи?
Върнете се в началото Go down
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon
Брой мнения : 2059
Местожителство : HATE CITY

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Пет Юли 24, 2009 10:45 pm

Кой каза, че не сме го обсъдили с екипа? Wink Вярно, само с теб и синардин не сме говорили, но това е защото не бяхте на семинара. Smile А пък и то един екип сме ние... като стадото на Манфред - 1 мамут, 3 опосума и 2 катерици - женска и мъжка.
Цитат :
Притеснява ме друго- решаваме веднъж едно, след 2 месеца решаваме да го сменим, след още 2 месеца го заменяме с 3-то.
Нагаждаме се според ситуацията. Преди 2 месеца нямаше нужда. Сега ни го налагат. А и по тази логика по-добре да не правим нищо ново, щом преди 1 година примерно го е нямало? Question
Цитат :
Вярно, форума си е твой
Не виждам моето име да го пише някъде. Някой вижда ли? Както често казвам, аз съм "шеф" доколкото няколко човека са решили така да се обръщат към мен. Както пееха в една песен поляците от Schizma - We are kings without a land, without a nation. Шеф съм на себе си, макар сам да си противореча понякога.

http://www.easternspirit.org/
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Пет Юли 24, 2009 10:50 pm

L_U_B_A_K_A_8_6 написа:
Верно ама не е ли за нас любителите на азиатското, които сме българи?
В чужбина има близо 4 милиона българи, ако може да се вярва на предизборния щаб на Бат Бойко. Wink Не може да разчитаме, че те всичките следят замунда или малките сайтченца като нашето. В интерес на истината ние сме си сайтченце, докато Хансинема... има ли смисъл да сравнявам. Макар че Катето водеше преговорите с тях, по-ясно тя ще го обясни. Smile
thedemon1238
Модератор

Брой мнения : 1671

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Пет Юли 24, 2009 11:11 pm

Повече от един линк върши много работа. Примерно ако в Arena.bg има малко сийдъри, можеш да си го дръпнеш от замунда или от masters и т.н. Нека има повече избор, защо само един линк? Освен това с времето някои линкове ще умират, хората ще добавят други. Не беше ли това идеята? Smile
mike28
Модератор

Aries Monkey
Брой мнения : 1050
Местожителство : Русе

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Пет Юли 24, 2009 11:15 pm

Ами не знам, от толкова много промени на несъществени неща вече и аз се обърках каква е идеята. За мен е крайно време да положим една стабилна и солидна основа, като минем на IPB форум(стига да има възможност, че няма желание го виждам), в момента градим къщата от втория етаж.

Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Пет Юли 24, 2009 11:19 pm

mike28 написа:
За мен е крайно време да положим една стабилна и солидна основа, като минем на IPB форум
То ние за едни линкове не можем да се разберем, пък камоли да минаваме на съвсем нова форма на устройство. Ако 1-2 нововъведния месечно не ме довършват, това със сигурност ще го направи.
KKatrin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2244
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Пет Юли 24, 2009 11:29 pm

Ragnos написа:
L_U_B_A_K_A_8_6 написа:
Верно ама не е ли за нас любителите на азиатското, които сме българи?
В чужбина има близо 4 милиона българи, ако може да се вярва на предизборния щаб на Бат Бойко. Wink Не може да разчитаме, че те всичките следят замунда или малките сайтченца като нашето. В интерес на истината ние сме си сайтченце, докато Хансинема... има ли смисъл да сравнявам. Макар че Катето водеше преговорите с тях, по-ясно тя ще го обясни. Smile

я, докато редактирах един филм, спора се разрастнал...
в интерес на истината, форума е за споделяне на удоволствието да гледаме и коментираме азиатски филми, а не да го превръщаме в реклама на тракери...дръг е въпроса, че много от нашите потребители влизат само заради това, да намерят някой филм и да разберат от къде да си го изтеглят...това ми е ясно...не искаме да затрудняваме някой или да пропъждаме потребители...
въпроса е в това, че вече заявихме присъствието си и в официалното пространство и чрез медии, и чрез мероприятията, които направихме и които ще правим...имаме доста идеи...трябва да сме по-легални...
за преговорите с Хансинема...те сами поискаха да им изпратим обратен линк към тях / нещо за което съм благодарна на РуМеН / и ни предложиха да ни пуснат и наш линк, официално и при тях, като реклама, но при избора им за линк се спряха на сайта, а не на форума, макар че аз им изпратих линк към форума, без да споменавам за сайта...
за форума те отказаха именно поради тази причина - линковете към тракерите...
как са се ориентирали и са открили сайта не знам, но това ми говори,
че все пак някой си е направил труда да разгледа всичко - нищо, че е на български...
има интересни програми, за които ние можем да кандидатстваме чрез Хансинема...
параб скоро откри една - за възможността да се преведе техен филм - официално, а не любителски и др. такива...
идеята за електронното списание също е продиктувано от тези преговори...
идеи много, но да видим как ще ги осъществим и дали ще продължим да търсим разрастване...
http://www.wix.com/LeeJunKi/bg
thedemon1238
Модератор

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Пет Юли 24, 2009 11:43 pm

Аха, форума си е форум. Мисля че от "официалното пространство" биха предпочели сайт пред някакъв си форум. За това искам да запазим свободата във форума. Да си остане едно пространство, къде всеки може да споделя каквото си иска, без да се притеснява от реклама, пиратство, конкуренция и т.н. Вече за електроното издание и сайта, наистина трябва да се избягва пиратството. Няма лошо да се разрастнем, но как и кой ще ни помогне не знам. Катето ще разкаже, като се видим. Smile
KKatrin
Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Пет Юли 24, 2009 11:46 pm

thedemon1238 написа:
Аха, форума си е форум. Мисля че от "официалното пространство" биха предпочели сайт пред някакъв си форум. За това искам да запазим свободата във форума. Да си остане едно пространство, къде всеки може да споделя каквото си иска, без да се притеснява от реклама, пиратство, конкуренция и т.н. Вече за електроното издание и сайта, наистина трябва да се избягва пиратството. Няма лошо да се разрастнем, но как и кой ще ни помогне не знам. Катето ще разкаже, като се видим. Smile

ние свободата си я имаме демоне... Laughing
просто някои неща може и да не са толкоз явни.. Wink
sinardin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2349
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Пет Юли 24, 2009 11:47 pm

Ъ, не мисля, че като замаскираме линковете ще оправим нещата. Ония хора не са прости, ще се сетят да цъкнат на по-различният надпис и да видят какво е. Laughing

Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Пет Юли 24, 2009 11:50 pm

sinardin написа:
Ъ, не мисля, че като замаскираме линковете ще оправим нещата. Ония хора не са прости, ще се сетят да цъкнат на по-различният надпис и да видят какво е. Laughing

сини, те не са прости...точно този начин, да се избяга леко в страни, ни го предложиха те.... wilful
sinardin
Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Пет Юли 24, 2009 11:54 pm

А, тогава съм пас. Все ми е тая как са оформени, само съм на мнение, че във форума трябва да ги има. Сайтът ще ни представя официално и така... Smile

Модератор

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 12:21 am

Ясно, така кажете бе хора. Smile Въпроса е, че има един тон теми и трябва да се намери някой луд да ги оправя. Да не говорим за линковете, които трябва да се замаскират и в коментарите на хората... Абе изобщо луда работа. king
sinardin
Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 8:54 am

Само аз ли намирам разделът "Какво, как, защо" за излишен и леко объркващ къде да се търсят правила и разни напътствия? Neutral

Ако съм само аз пренебрегнете мнението ми, но предлагам "Всичко за преводача" да си се премести в общата част на раздел "Субтитри"*, останалите правила в "Добре дошли" и под "Добре дошли" да пише "За новите хора във форума - правила и основна информация" или нещо такова и навигацията да се облекчи с един раздел.

* Само за списъкът с преведени сериали се колебая къде му е мястото, понеже има и превеждани не от нас неща. Може би в "Добре дошли" или съвсем да се махне. scratch

Администратор

Брой мнения : 1855

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 9:37 am

Сини, и аз съм като теб. И подкрепям предложението ти.
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 9:52 am

thedemon1238 написа:
Да не говорим за линковете, които трябва да се замаскират и в коментарите на хората...
Не, не трябва. Става въпрос само за описанията в темите, не за коментарите - там може да си ги копирате как ви душа иска. А пък и се прави и с малко естетическа нагласа - едва ли някой иска да гледа километрични редове с букви и наклонени черти...
Пък и не е казано че всичко трябва да се направи от днес за утре - нека поне стане практика в новите публикации, пък после ще се оправя в старите - когато дойде и когато остане време.

ОСВЕН ТОВА съм готов на компромис за имената на линковете - може да ги поразчупите в зависимост от случая и не винаги да се придържате към установените в правилата. Важното е поне да са кръстени. Ако имате два източника за сваляне - дайте и двата, но не повече! Както казах - гледа се темата с инфото, не с линковете. Що се отнася до субтитрите. Ако имате субтитри на английски, български, руски и т.н. - няма нужда да слагате 5 линка. Сваляте ги всичките, събирате ги в един архив и ги качвате във 4storing примерно. И така.
thedemon1238
Модератор

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 9:54 am

Това за промяната на разделите, от много време си го мислех, ама все отлагах да го предложа. Присъединявам се към тях. Smile

А за миналият въпрос, искам да попитам последно... Наистина ли е наложително това? Ще отблъсне страшно много хора и е дразнещо. Трябва да цъкнеш за да видиш къде води линка. Не може ли официалното представяне да е от сайта и форума да е като този на soompi примерно? Ако може отговор само с "да наложително е" и "не". Smile
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 9:56 am

Да, наложително е. Smile

П.П. Както казахме, линковете са за улеснение, а не за да е по-удобно на този и онзи. Ако иска да свали филма от тук - цъка където е посочено, ако не иска - може да си го намери сам. Smile
L_U_B_A_K_A_8_6
Пазител

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 560
Местожителство : По Света и У НАС

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 10:46 am

KKatrin написа:
за преговорите с Хансинема...те сами поискаха да им изпратим обратен линк към тях / нещо за което съм благодарна на РуМеН / и ни предложиха да ни пуснат и наш линк, официално и при тях, като реклама, но при избора им за линк се спряха на сайта, а не на форума, макар че аз им изпратих линк към форума, без да споменавам за сайта...

Това имах и аз в предвид. Никой от тях нищо абсолютно е не е разбрал във форума, а за торент тракерите са разбрали от Банерите! А за тва, че са открили сами основния сайт! Ами трябва да са извънредно кухи парчета та да не го открият! Като влезеш във форума има 9 надписа на английски! Тей като всичко на български им се е сторило на извънземен език( което става с мен като вляза в корейски сайт, за тва цъкам на всеки англииски надпис които видя), горе в ляво си пише Eastern Spirit MAIN SITE, то не виждама възможност да го пропуснат!
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 11:52 am

sinardin написа:
Само аз ли намирам разделът "Какво, как, защо" за излишен и леко объркващ къде да се търсят правила и разни напътствия? Neutral

Ако съм само аз пренебрегнете мнението ми, но предлагам "Всичко за преводача" да си се премести в общата част на раздел "Субтитри"*, останалите правила в "Добре дошли" и под "Добре дошли" да пише "За новите хора във форума - правила и основна информация" или нещо такова и навигацията да се облекчи с един раздел.

* Само за списъкът с преведени сериали се колебая къде му е мястото, понеже има и превеждани не от нас неща. Може би в "Добре дошли" или съвсем да се махне. scratch
Обещавам да направя нещо и по този въпрос.
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 11:59 am

Сега по-добре ли е?
pam
Пазител

Gemini Dragon
Брой мнения : 901
Местожителство : ВаРнА

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 2:24 pm

Значи доводите да се направи тази радикална промяна са да не правим реклама на тракерите и защото хан синема го изискват?
След като от хан синема са решили да сложат линк към сайта, не би ли трябвало да се постараем там нещата да изглеждат по-добре, вместо да правим проомени тук .. и без това форума няма да им свърши никаква работа.
За рекламата на тракерите ... защо не?
Нали целта е да се привлече интереса към азиатското кино? Не виждам причина, поради която да не посочваме от къде точно може да се свали филма
Това, че замундци ни цакат не означева, че и ние трябва да замаскираме факта, че ги ползваме като източник за набавяне на филми и сериали. Качването там е пак за удобство и улеснение на процеса "разпространение".
Аз съм против отварянето на допълнителна работа за съфорумци ... варианта "ако тук нямаш регистрация, търси си филма сам" не ми допада.
По-скоро се обявявам за идеята (не ме бийте, ако не ви допадне) да се направи англоезична версия на сайта. Повечето информация там е набавяна и превеждана от източници на английски и няма да има толкова много работа. Така шанса да ни рекламират в сайтове извън България е по-голям и ще сме по-полезни. Ако решат да слагат линкове към форума, единственото, което ще могат да правят тук, ще е да гледат заглавията на филмите, постерите и снимките в "Звездна зона" ... т.е. нищо по-различно от това, което могат да си намерят и по родните сайтове и тракери на майчин език.
sinardin
Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Съб Юли 25, 2009 2:39 pm

По-добре ми се вижда. Smile

Всъщност борбата вече е в даден момент да излезем и на международна, и на родна сцена като легална културна организация. Тази година феста и семинара минаха между капките, но догодина някой може и да реши да ни пита как си набавяме прожектираните филми. Та ако искаме да правим нещо ще е хубаво да го правим по официалните пътеки, а там трудно ще пробием като пиратско свърталище.

Линкове пак ще има, но няма да са така натрапващи се, и дам, ще падне сериозна работа по сайта докато го направим такъв, че като го видят и да не обръщат внимание на форума... :slon:

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   

Нов изглед на форума
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 6 от 9Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next