ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Нов изглед на форума

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторСъобщение
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon
Брой мнения : 2059
Местожителство : HATE CITY

ПисанеЗаглавие: Нов изглед на форума   Сря Май 06, 2009 7:49 pm

Както всички знаете, форума вече се претрупва и навигацията в него става все по-трудна. От няколко дена насам се бъхтя над въпроса как хем да има място за всичко, хем да е потдредено и хем страницата да не става 2 км. дълга. Както си му е реда регистрирах още един форум за тестове и ето какво се получи.

http://estest.forumandco.com/index.htm

Смятам, че има значително повече достойнства от сегашния, както и предоставя възможност за много по-достъпен начин за откриване на информация. Ще се опитам да изброя някои от въпросните достойнства.
Сигурно ви прави впечатление, че борда е доста по-късичък. Преди някой да е казал "Ама къде отидоха всичките форуми", погледнете по-внимателно. Има си всичките сегашни форуми, дори два пъти повече. Имате два избора за навигация:
1. Директен клик върху категорията, за да разгледате подфорумите.
Например: Цъквате Eastern Spirit и ви се отварят подфоруми Технически раздел, Работни проекти, Форумни дискусии.
Всеки от тях съдържа още по няколко подфорума, за да е по-разбираемо къде какво се пише. Не се плашете, не е голяма философия. А и ще трябва да му свикнете.
2. Вторият ви вариант е да изберете един контретен подфорум, за да разгледате темите само в него: както виждате Технически раздел, Работни проекти, Форумни дискусии са своеобразни линкове, които все някъде водят. Cool

Разделих така дискутирания раздел Субтитри, преименуван на Работни проекти, на отделни подфоруми за филми и сериали, съответо по един "Настоящи" и един "Завършени".

Има и раздел за въпроси и помощ, който ще е доста полезен за всички преводачи. Озаглавих го "Технически раздел".

Форумните дискусии вече съдържат отделни под-форуми за Аниме и Манга, Азиатска музика, Култура и Класации за филми. С други думи, край на нагъчканите темички, в които да пишете всичко! Вече всеки си пуска отделна тема, за каквото там го вълнува.

Азиатското кино виждате е разделено на 5 форума, представящи съответните държави. Така че край и на този проблем. Азиатските сериали са само 3, но просто не съм виждал сериали от Хонг Конг и Тайван. scratch Не пречи да добавим, ако се намерят.

Категорията "Други" с нищо не се различава, освен че съм добавил исканата от Крал "Библиотека" за литературата.

Архива има +1 допълнителен раздел "Отпадаци" за откровено безсмислени теми. Просто, за да ги разграничаваме.

Засега пускам нагледно без теми по форумите, за да се ориентирате по-лесно. После ще добавя и такива. Smile

Spoiler:

Последната промяна е направена от Ragnos на Съб Юни 13, 2009 9:32 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://www.easternspirit.org/
thedemon1238
Модератор

Брой мнения : 1671

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Сря Май 06, 2009 8:21 pm

Аз имам два въпроса.

1. Какъв е проблема да са разпънати и да се виждат както сега? За мен няма проблем че е 2 км. дълга. Smile Даже супер, поне ще виждам в кой подраздел има мнения

2. Китай, хонг Конг и Тайван трябва да са във един раздел. Няма какво да ги делим, това са си китайци, а и често между тях има копродукции. Smile Трябва да има раздел "Други" където ще са Тайланд, филипините, малайзия и т.н.

Това е за сега. Wink
mike28
Модератор

Aries Monkey
Брой мнения : 1050
Местожителство : Русе

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Сря Май 06, 2009 8:22 pm

Въпрос- какво правим със съвместните продукции, примерно Япония- Корея?
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Сря Май 06, 2009 8:24 pm

thedemon1238 написа:
Аз имам два въпроса.1. Какъв е проблема да са разпънати и да се виждат както сега? За мен няма проблем че е 2 км. дълга. Smile Даже супер, поне ще виждам в кой подраздел има мнения
Защото другите се оплакаха, че почва да става много дълъг форума и не им се скролира по 1 час. Честно казано съм съгласен с тях.

За Хонг Конг и Тайван си взимам бележка, ще бъде оправено.

Други изразиха мнение Работни проекти да се нарече пак Субтитри? Кой е ЗА?
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Сря Май 06, 2009 8:26 pm

mike28 написа:
Въпрос- какво правим със съвместните продукции, примерно Япония- Корея?
Мисля да е въпрос на лична преценка. Кой където прецени. По принцип няма проблем да сложим още един раздел Копродукции, но пак ще стане мазало.
ireto_rs
Небесен пратеник

Sagittarius Rat
Брой мнения : 1278
Местожителство : софия

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Сря Май 06, 2009 8:26 pm

Къде изчезна музиката?
Edit:
намерих я, а защо трябва да ровя за да намеря някоя главна тема?
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Сря Май 06, 2009 8:36 pm

За да не скролираш 2 часа. Wink
thedemon1238
Модератор

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Сря Май 06, 2009 8:53 pm

Не, аз определено предпочитам са скролирам и всичко да си е на първата страница. Да се надявам, че и други мислят като мен, но както решите. Wink Копродукциите и без това се броят на пръстите на двете ръце, а и всеки може сам да си прецени коя страна участва повече. Ако не модераторите могат да му помогнат. Примерно Virgin Snow си е корейски от където и да го погледнеш, нищо че има някакви японки и действието се развива там. Smile
mike28
Модератор

Aries Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Сря Май 06, 2009 9:06 pm

Не съм особено убеден, че си прав, точно за този филм, виж този сайт, като гледам екипа и каста, бих казал, че корейците са си чисто малцинство. Оператора, част от продуцентите и почти целия актьорски състава са си на джапанките. Даже единия се казва Бан. Laughing

http://asianmediawiki.com/Virgin_Snow
ireto_rs
Небесен пратеник

Sagittarius Rat
Брой мнения : 1278
Местожителство : софия

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Сря Май 06, 2009 10:09 pm

За новия форум!
Осъкахме го , оспамихме го и вече мога да изкажа компетентно мнение.
1. Там има по готини емотикони (пусни слона, заека, извънземното и онова ухиленото дето няма лице).
2. Подредбата е добра, макар че има някои излишни и някои много обемни раздели (това предполагам можем да го обсъдим).
3. Най-негативното е вместо да скролваш правиш 100 клика. Има теми до които за да стигнеш трябва да правиш по 4-5 клика.
4. При нови мнения светва само раздела. За да разбереш в кой подраздел е мнението - клик - , влизаш в подраздела -клик-, темата -клик-. Идеята е ако може и началото още да светва и името на подраздела в който е мнението за да спестим излишния клик.

Е това са моите впечатления.
А да си кажа и за цветовете на групите. Демона изказа мнение, че става подразделение на специални и обикновени хора, и афиширането на преводаческите групи ни тласка към превръщането на форума предимно в преводачески, с което губим мнения по другите раздели и първоначалната идея на форума - "Да си говорим за филми!" Та моето предложение е групите до останат, но да няма цветове. Нека всички си бъдем бели и все пак да се знае кои са преводачите.
pirani
Небесен пратеник

Aquarius Horse
Брой мнения : 1448
Местожителство : България, Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Сря Май 06, 2009 10:14 pm

ireto_rs написа:
А да си кажа и за цветовете на групите. Демона изказа мнение, че става подразделение на специални и обикновени хора, и афиширането на преводаческите групи ни тласка към превръщането на форума предимно в преводачески, с което губим мнения по другите раздели и първоначалната идея на форума - "Да си говорим за филми!" Та моето предложение е групите до останат, но да няма цветове. Нека всички си бъдем бели и все пак да се знае кои са преводачите.

Тук съм напълно съгласна ............нама какво да се афишира с това кой какво и колко превел.........важното е да се побългарява..........ако ще е от полза на някой оставете групите.........но ноистна махнете цветовете.
Иначе аз искам ОРАНЖЕВО!
thedemon1238
Модератор

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Сря Май 06, 2009 10:33 pm

ireto_rs написа:

1. Там има по готини емотикони (пусни слона, заека, извънземното и онова ухиленото дето няма лице).

100% За! cheers

Както каза Ирето, раздела не светка и не се знае къде има нови мнения. Надявам се, че може да се нагласи.

mike28 написа:
Не съм особено убеден, че си прав, точно за този филм, виж този сайт, като гледам екипа и каста, бих казал, че корейците са си чисто малцинство. Оператора, част от продуцентите и почти целия актьорски състава са си на джапанките. Даже единия се казва Бан. Laughing

http://asianmediawiki.com/Virgin_Snow

Това беше малко кофти пример. Very Happy Пак може да се поспори де. Главния герои е кореец, филма е от негова гледна точка, режисьора е кореец...
sinardin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2349
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Чет Май 07, 2009 6:42 am

1. Ухиленото без лице, извънземното и заека, мооооля! Слонът е бая фройдистки, но със сигурност и той ще влезе в употреба. Laughing

2. За вида на форума. В общи линии и цъкане, и скролиране все ме устройва, но да речем, че в дългосрочен план се присъединявам към предпочитащите да скролират. Непрекъснатото цъкане в даден момент вероятно ще ми писне. В подредбата техническия раздел ми се вижда излишно голям, за другото още нямам забележки, но то се вижда, че копродукциите трудно ще се слагат в категория за една държава.

3. За групите. Делението при преводачите може да се сведе само до група на редактиращите в близък до ццвета на форума отенък на синьото. Модераторите си бяхме добре в тъмносиво. За виповете въобще нямам мнение.

Администратор

Брой мнения : 1855

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Чет Май 07, 2009 11:11 am

thedemon1238 написа:

Както каза Ирето, раздела не светка и не се знае къде има нови мнения. Надявам се, че може да се нагласи.

[
Това може да се оправи май - като се сложи една малка икона пред името на форума и тя се променя. Поне по другите форуми я има тази опция.
KKatrin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2244
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Чет Май 07, 2009 11:24 am

Та, след шока снощи и след като разгледах всичко обстойно, ще споделя какво мисля....
За новият форум...ясно ми е, че ще трябва да се поработи върху стария, но, новото предложение, малко сбутано ми се вижда, т.е. предпочитам всичко да се вижда на първа страница, а не да цъкам, цъкам, цъкам...
Не че е проблем, но при този избор, бих предпочела да скролирам.
Не се вижда ясно къде, в коя тема има пуснато мнение...Предполагам, че е трудно да се направи нещо между двата варианта - стар и нов, но защо да не го обсъдим.
Така, както са определени държавите, за филми и сериали, определено ще имаме проблем.
За Библиотеката, както е замислена, може би ще е по-добре да бъде в самостоятелен раздел, а и донякъде се покрива с Лично творчество, т.е. - Лично творчество, може да стане подраздел на Библиотеката, тук може да се сложе Любопитно, защото май не го открих....
За групите на преводачите...нещо много "команди" станахме; тук е важно да се знае от всеки начинаеш, кои са преводачите в момента и към кой може да се обърне за помощ, т.е. кои са по-подготвени за това, а не да се делим. Сини имаше предложение, в този смисъл на сайта, полезно е да се знае от какъв език превежда даден преводач, кои са редакторите и т.н., за да се потърси помощ.
Ако тези групи останат, сменете цветовете, че е малко кич. Нека бъдат от един цвят, но в различни тоналности.
Това мисля, поне от първи впечатления...
Така, че шефе, не се сърди... lol!
http://www.wix.com/LeeJunKi/bg
pam
Пазител

Gemini Dragon
Брой мнения : 901
Местожителство : ВаРнА

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Чет Май 07, 2009 3:30 pm

и аз съм за скролирането
стария вид на форума повече ми допада
с подразделите ще се улесни навигацията, а ще е и по-подреденичко .. ама ако може примерно само те да се направят по-маки (както е в новия форум)

това кой от какъв език превежда наистина ще е доста полезно

а за цветовете на групите мене си ми харесва да е шаренко Smile
sinardin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2349
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Чет Май 07, 2009 6:06 pm

http://forum.newsasia.info/forum.html

Френските колеги. Smile

Небесен пратеник

Брой мнения : 2244
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Чет Май 07, 2009 6:11 pm

Леле ...и те били шарени...добре, но поне - един цвят, но различни нюанси...
в краен случай/ ако, ме не пребие Рагнос... Laughing / , розовичко за нес, че ирето плаче... Very Happy
http://www.wix.com/LeeJunKi/bg
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Чет Май 07, 2009 6:38 pm

Ето как ще изглежда с дългото скролиране...
http://estest.forumandco.com/forum.htm
Yongi
Пълководец

Брой мнения : 434
Местожителство : на североизток

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Чет Май 07, 2009 6:41 pm

Това много повече ми харесва от краткия вариянт
pam
Пазител

Gemini Dragon
Брой мнения : 901
Местожителство : ВаРнА

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Чет Май 07, 2009 6:44 pm

Ragnos написа:
http://estest.forumandco.com/forum.htm

Красота!! drunken
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Чет Май 07, 2009 6:47 pm

Имам и едно друго предложение, ако ще оставим версията със скролирането!

Вместо Форумни дискусии с 4 подфорума правим следното:
- Форумни дискусии изчезва.

Появява се в раздел Други:

Библиотека:
- подфорум: "Лично творчество"

Звездна зона:
- подфорум: "Азиатска музика"

Премахваме раздела Лично творчество, защото вече го има като подфорум.

Добавяме -->>

Форуми: Културни прояви, Филмови класации [ES], Аниме и Манга

Резултата: спестявате доста кликове и ще изглежда по-пригледно. Как мислите?

thedemon1238
Модератор

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Чет Май 07, 2009 6:52 pm

Е за това си говориме. cheers

Само тия първите са малко сгъчкани и трябва да се пипнат...

И продължавам да настоявам за четвърти регион от филмите "Тайланд, филипините и малайзия"
Къде ще отидат тези теми ако няма такъв раздел? Рагнос дори ти си пуснал тема с Тайландски филм, защо се дърпаш? Very Happy
mike28
Модератор

Aries Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Чет Май 07, 2009 6:57 pm

Я пробвай да добавиш към азиатското кино и "Други" или нещо от сорта, че и без това в момента имаме и филми от Филипините и Виетнам. Мисля, че трябва да сме по отворени, азиатското кино не започва и свършва само с 3-4 страни. Естествено не визирам Индия и всякакви продукции с Боливудкси привкус.
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   Чет Май 07, 2009 7:22 pm

thedemon1238 написа:
И продължавам да настоявам за четвърти регион от филмите "Тайланд, филипините и малайзия"
Къде ще отидат тези теми ако няма такъв раздел? Рагнос дори ти си пуснал тема с Тайландски филм, защо се дърпаш? Very Happy
Ще ви сложа един подфорум Други филми в Общите прикази, пък там ако искате и турски продукции обсъждайте.

thedemon1238 написа:
Само тия първите са малко сгъчкани и трябва да се пипнат...
Как например?
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Нов изглед на форума   

Нов изглед на форума
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 9Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next