ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

The Accidental Gangster and the Mistaken Courtesan (2008)

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
bayana
Млад господар

Sagittarius Monkey
Брой мнения : 176

ПисанеЗаглавие: The Accidental Gangster and the Mistaken Courtesan (2008)   Сря Мар 18, 2009 10:53 pm

The Accidental Gangster and the Mistaken Courtesan

Филма в BGSHARE

Английски субтитри

Жанр: Комедия / Екшън / Исторически
Година: 2008
Страна: Южна Корея
Времетраене: 103 минути
Режисьор: Yeo Gyoon-dong
В ролите: Lee Jeong-jae, Kim Seok-hoon, Kim Ok-bin, Baek Do-bin, Yeo Gyoon-dong, Lee Weon-jong

Резюме: Действието се развива в Корея през 1724 г. Младият нехранимайко Чун Донг се влюбва в красивата компаньонка Сул Джи, но на пътя на любовта им застава нейния нов началник, който е важна клечка в местната мафия. Един ден, Чун Донг по случайност праща в кома главатаря на банда гангстери и преди да се усети, е принуден да заеме мястото му. Той решава да се възползва от новото положение, за да си върне любимата жена.

Коментар: Филма е направен адски шантаво. От една страна си е исторически, но от друга... Героите се държат като гангстери от Харлем. Части от филма са анимирани, включая всичката кръв и други течности, хвърчащи насам - натам при боевете. Лицето на главния герой ми напомня за Юрий Никулин.

Последната промяна е направена от bayana на Пет Мар 20, 2009 7:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
stafex
Млад герой

Virgo Tiger
Брой мнения : 19
Местожителство : Русе,България

ПисанеЗаглавие: Re: The Accidental Gangster and the Mistaken Courtesan (2008)   Чет Мар 19, 2009 7:44 am

Това определено ще се гледа,очертава се много здрав филм.
mike28
Модератор

Aries Monkey
Брой мнения : 1050
Местожителство : Русе

ПисанеЗаглавие: Re: The Accidental Gangster and the Mistaken Courtesan (2008)   Съб Апр 11, 2009 6:35 pm

Моля ви се, слагайте линкове за дадения филм в IMDB ! Това е мястото, от където мога да получа принципно добра информация за филма ( без да ми се налага да чета коментари, колко е сладък тоя или оня азиатец) и където мога да видя как е оценен (по принцип рядко съм срещал драстични разминавания между оценката и реалното състояние на филм).

Последната промяна е направена от mike28 на Съб Апр 11, 2009 6:37 pm; мнението е било променяно общо 1 път
thedemon1238
Модератор

Брой мнения : 1671

ПисанеЗаглавие: Re: The Accidental Gangster and the Mistaken Courtesan (2008)   Съб Апр 11, 2009 9:09 pm

Този филм го няма все още в imdb или поне не се открива с тези имена. Ето ви линк към Hancinema
briax
Посветен

Брой мнения : 73

ПисанеЗаглавие: Re: The Accidental Gangster and the Mistaken Courtesan (2008)   Нед Сеп 20, 2009 2:36 am

Това е един от любимите ми филми!
Може би постера и клипа не са много предразполагащи и не казват много за уникалността на този филм по отношение на подхода на заснемане.
Това е филм, който в края си те оставя с много светло и жизнеутвърждаващо чувство и те кара да искаш да го споделиш с някой.

Много изпипан, много добре направен. Много свеж хумор и ирония, без излишно преиграване или преекспониране, любовния момент се промъква балансирано и ненатрапчиво, сюжета е динамичен, гледала съм го няколко пъти и не омръзва.
Тук има бой между бандите, но в смисъла на честните юмручни схватки :
"- Без оръжия. Без хапане. Без плюене. Без бъркане в очите. Без псуване.
- Оо, хайде де.
- Как може без псуване?
- Хайде да псуваме."

Този филм ще го свързвам с куртизанката, която докато танцува рисува дракон с краката си, както и подутото, обезобразено и разплакано лице на главния герой.

Няма да видите бойни изкуства или въртене на меч - има остриета, но те са за лошите. Няма да видите жертване на любов по каквито и било причини, има драматични моменти както си подобава на Корейското кино, но филма просто те оставя цял. Единствено ме подразни в някакъв момент лошия герой - леко го клоунизираха.

Ето едно ревю, което може да ви е интересно - http://www.beyondhollywood.com/the-accidental-gangster-and-the-mistaken-courtesan-aka-riot-in-a-gibang-in-1724-2008-movie-review/
Borean
Млад господар

Scorpio Pig
Брой мнения : 167
Местожителство : Велико Търново

ПисанеЗаглавие: Re: The Accidental Gangster and the Mistaken Courtesan (2008)   Пон Сеп 21, 2009 11:52 am

thedemon1238 написа:
Този филм го няма все още в imdb или поне не се открива с тези имена. Ето ви линк към Hancinema
Аз пък го намерих съвсем лисно в IMDB, ето тук. Може би преди го е нямало, но вече са го включили.
briax
Посветен

Брой мнения : 73

ПисанеЗаглавие: Re: The Accidental Gangster and the Mistaken Courtesan (2008)   Пон Сеп 21, 2009 11:04 pm

В IMDB филмът e с оригиналното си заглавие - ето линк:
http://www.imdb.com/title/tt1430633

Други варианти на заглавие срещащи се за този филм - "1724 Hero", "1724 Geisha House Riot", "Gibang riot in 1724", “Riot in a Gibang in 1724”.

И аз току що го открих под заглавие "1724 Hero" в Замунда
kokokode
Посветен

Capricorn Rooster
Брой мнения : 60
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: The Accidental Gangster and the Mistaken Courtesan (2008)   Пон Ное 02, 2009 8:22 pm

Ще има ли скоро български субтитри?
light
Пълководец

Брой мнения : 450
Местожителство : in my body

ПисанеЗаглавие: Re: The Accidental Gangster and the Mistaken Courtesan (2008)   Пон Ное 02, 2009 8:38 pm

kokokode написа:
Ще има ли скоро български субтитри?
Има в сайта http://www.easternspirit.org/download.php?list.91
kokokode
Посветен

Capricorn Rooster
Брой мнения : 60
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: The Accidental Gangster and the Mistaken Courtesan (2008)   Пон Ное 02, 2009 9:19 pm

Благодаря за отговора!
Извинявайте за нахалството но немога да ги отворя.
Дали има торент с филма и българските субтитри в него.
ilian1
V.I.P

Aquarius Pig
Брой мнения : 305
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: The Accidental Gangster and the Mistaken Courtesan (2008)   Сря Ное 04, 2009 12:01 pm

Raikonen07
Глупаче

Брой мнения : 4

ПисанеЗаглавие: Re: The Accidental Gangster and the Mistaken Courtesan (2008)   Сря Ное 04, 2009 6:53 pm

zlatinab1
Млад герой

Gemini Rat
Брой мнения : 30
Местожителство : Белослав,Варна

ПисанеЗаглавие: Re: The Accidental Gangster and the Mistaken Courtesan (2008)   Нед Май 02, 2010 10:28 am

Филма е върхът....толкова забавен филм не бях гледала скоро. Много ми хареса подбора на актьорите, с невероятни физиономии. Музиката е върха. Общо взето голям смях пада.
А това с
'-Без Псуване'- "Ооо, хайде де" -"Как може без псуване"
Как да не го гледаш филма. lol! lol! lol!
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: The Accidental Gangster and the Mistaken Courtesan (2008)   

The Accidental Gangster and the Mistaken Courtesan (2008)
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1