ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Нововъведения?

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторСъобщение
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon
Брой мнения : 2059
Местожителство : HATE CITY

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Нед Май 24, 2009 12:36 pm

Оф, пак ли го обръщате на пазар... стига сте си търсели ръбове за търкане един-другиго, знам че не може да сте си фенове всички, нито да се харесвате.

За да разсея подозренията: не знаех за проблема, докато не го докладвахте. Администраторските ми права ми дават достъп на всякъде и съответно трябваше някой потребител да се обади, за да се оправят нещата. Щях да реагирам по-рано, но вчера беше бала на сестра ми, съжалявам че не мога да следя всичко. И понеже никой не ми отгвори, (въпроса ми е към обикновените юзери) пак ще попитам - проблемът съществува ли още?
Върнете се в началото Go down
http://www.easternspirit.org/
KKatrin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2244
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Нед Май 24, 2009 1:16 pm

Влизам, защото искам да отговоря на ЛС-то на Рагнос...
не съм се фръцнала, душко...ядосана съм...
не знам, дали знаеш тази сентенция, която ще си позволя да перефразирам..." Може, да не съм съгласна с мнението ти, но ще направя всичко възможно да го изкажeш свободно..."
всичко, което в някаква степен се опитва да ограничи нечия свобода, меко казано ме дразни...
нещо от рода на - специални потребители - не мисля че има място тук....
ако използвам един цитат от филм, който сега превеждам - най-силното оръжие са хората...
те това е най-ценното, което имаме във форума....особено сега, когато искаме да си защитим правата...
знам, че се е получил гаф, но Рагносе, след като не си разполагал с достатъчно време, за да изпробваш това, да беше го оставил, а...
или поне, да бяхме го обсъдили...
много добре разбирам мотивите ти, за да направиш това, но човече, не става с - възражения не се приемат...
що се отнася до това, дали ще си ги мерим...айде ся...далече съм от подобно намерение...
просто съм по-емоционален човек и не мога да мълча, така както, ако съм сгрешила - се извинявам...
Румене, ако има нещо, което те дразни у мен, съжалявам...кажи ми го директно, аз мисля че ще разбера...
мозък все още имам...
що се отнася до Майк, не съм била никога прикрита спрямо теб, нали...та ще ми позволиш да ти кажа ...
това вие, с което ни определяш понякога, не го разбирам...какво значи..
напомня ми за ....Къде съм аз, къде сте вий...
спирам, поне за няколко дни, за да сляза от метлата...налага се...
не съжалявам за това, което съм написала, ако искате трийте...
П.П. проблем вече няма...Благодаря...

Последната промяна е направена от K & Katrin на Нед Май 24, 2009 2:05 pm; мнението е било променяно общо 1 път
http://www.wix.com/LeeJunKi/bg
mike28
Модератор

Aries Monkey
Брой мнения : 1050
Местожителство : Русе

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Нед Май 24, 2009 1:33 pm

Кате, под " вие" имах предвид хората решили да сложат тази мярка- понеже не знам кои са и дали е обсъждано или е еднолично решение на Рагнос- както и да е, явно си ме разбрала грешно, че съм се изказал от някаква висока позиция, а обикновените потребители ( за какъвто и аз се считам) стоят на по- ниско ниво. Ако някъде другаде съм се изказал за останалите с "вие"- покажи ми мястото и ще се опитам да го разясня. Смятам, че проблема се раздуха прекалено много, не е лошо като идея дадени раздели да бъдат скрити за нерегистрираните, за да имат причина да се регистрират, това с правата за достъп на потребителите на форума до отделните раздели си е вече съвсем отделен въпрос- който аз не съм коментирал- това си е решение на админа и негово право. Така че нека да разграничаваме двете неща- аз съм за скрити за нерегнатите потребители някой раздели, а за това на кой от регнатите какви права ще се дават за достъп- нямам мнение ( в случая е станала техническа грешка, повярвайте ми- имам някаква представа от админ панели за phpbb и мога да ви гарантирам, че панела на Рагнос е много странен и орязан- това си личеше и от прост шот)
Рагнос- аз нямам проблеми с Румен, както и с никой друг потребител- аз каквото имам да казвам го казвам, не го премълчавам и да ходя да сплетнича зад гърба на хората (хей, някой да е виждал моя приятел miragebg Twisted Evil ), тук просто дискутираме.
parab
Администратор

Брой мнения : 1855

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Нед Май 24, 2009 1:59 pm

Аз пак не разбрах защо е тази мярка на ограничаване.
Майк, какви са причините да има раздели само за регистрирани? Какви привилегии да имат те, след като по презумция форумът е за всички?
П.С. Сега видях, че броят регистрирани от вчера е скочил от 470 на 520 !!!
Може би е добре периодично да го отваряме и затваряме за регнати... Laughing , поне търсачките да го индексират, докато е отворен....
mike28
Модератор

Aries Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Нед Май 24, 2009 2:13 pm

Принципно идеята е да се подобри сигурността или да се накарат хората, които само четат форума да се регнат. Нямам идея защо бе сложено тук, принципно не е лоша идея раздели като този са субтитри да бъде скрит за нерегистрираните, но всичко това трябва да бъде обсъдено и добре обмислено, ако изобщо ще се прилага.

Последната промяна е направена от mike28 на Нед Май 24, 2009 2:35 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 3033

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Нед Май 24, 2009 2:15 pm

Ей, споко бе, хора, не си тровете нервите толкоз! Станала грешка - поправена е. Не търсете под вола теле, случва се на всеки.
Пуснете си ся някоя хубава азиатска песничка, изгледайте някой филм (за предпочитане по-дзен) и разпуснете. И дишайте.
Ае със здраве! wilful
http://novavalna.org/
mike28
Модератор

Aries Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Нед Май 24, 2009 2:42 pm

Относно привилегии, права и т.н.- не знам, никой нищо не ме пита за тези работи, аз искам просто да си човъркам темите за киното за да бъдат по- представителни с цел привличане на още хора- относно управлението на форума- ако имам някакви идеи си ги казвам- те са написани и са достояние на всички. Смятам, че трябва да сменим форумната система, смятам, че трябва да се направи политика на управление, смятам, че всеки от екипа трябва да има ясни и точни задачи, смятам че трябва да има диалог между същия този екип , а не както сега да пиша имейли, лични или да гоня всеки по отделно на скайп. Смятам също така, че трябва да има и йерархия. Имам доста виждания и идеи за развитието на форума, познавам и хората, които могат да свършат наистина работата, но админа е само един, да не говорим, че останалите тук също имат идеи и предложения и на Рагнос не му е никак лесно да се опитва да обърне внимание на всяко едно, да балансира между различните хора, всеки със свой си характер и всичко това да го вмества някак си в свободното си време, да не говорим, че има и работа, семейство и личен живот ( за последното не съм много сигурен Wink ) Така, че съм наясно, че нещата са много по- сложни и не всички осъществими по една или друга причина. Важното е, всичко да се обсъжда и обмисля внимателно и по възможност да се взема мнението на възможно по- голям брой хора. Както виждате всички, форума в последните месеци взе да израства , вече се сложиха правила за отделните раздели, като цяло нарасналия брой потребители изисква и съответна реорганизация във воденето на самия форум. Естествено може да се кара и по- старому, все пак всичко което описах по- горе означава съвсем нов начин на работа, който може да не е по вкуса на всички, други просто няма да имат възможност, а трети- няма да им се занимава.
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Нед Май 24, 2009 5:58 pm

K & Katrin написа:
нещо от рода на - специални потребители - не мисля че има място тук....
ако използвам един цитат от филм, който сега превеждам - най-силното оръжие са хората...
те това е най-ценното, което имаме във форума....особено сега, когато искаме да си защитим правата...
знам, че се е получил гаф, но Рагносе, след като не си разполагал с достатъчно време, за да изпробваш това, да беше го оставил, а...
или поне, да бяхме го обсъдили...
Кате, по първото: специални потребители не съм правил. Под специални потребители се има предвид администратор и модератори, не някакви други. И то точно това беше проблема - заради моя гаф излезе, че има някакви "специални потребители", които могат да влизат, но това беше заради техническата грешка, а не защото съм искал да ограничавам някого.
По второто: аз това го направих точно, за да си защитим правата. Не ми харесва мисълта сульо и пульо да следи какво става тук и после да използва тази информация, за да си вдига рейтинга в Замунда и по други сайтове. Ако още има хора, които не са схванали - заради вас преводачите го направих, а вие виновен ме изкарахте... за какво? Защото не съм се допитал? Е аз ако за всичко трябваше да го правя нямаше никаква работа да свърша.
И по третото - въобще не съм очаквал, че като направя ограничен достъпа само за регистрирани, неволно ще отрежа правата на вече регистрираните. То по принцип това е напълно рутинна процедура, която съм правил и преди. Но е факт, че тоя админ панел не е като никой друг и че си действа по свое собствено усмотрение едва ли не...

Който се притеснява, че потребителите ще намалеят, вижте бройката отдолу. Eто колко много зор изисква една регистация:

ireto_rs
Небесен пратеник

Sagittarius Rat
Брой мнения : 1278
Местожителство : софия

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Нед Май 24, 2009 7:18 pm

Цял ден си мисля дали да изкажа и аз мнение... От цялата тази история ми стана доста неприятно и моля всички да прочетата поста ми до край преди да си вадят грешни изводи.
Рагнос, браво, за това, че мислиш как да защитиш форума и потребители му. Знаеш, че аз самата предложих раздел субтитри да бъде само за регистрирани потребители.
Мисля, че си си взел бележка, когато решиш да пробваш нещо ново да предупредиш всички, за не се получават изненади и ако има проблем да се реагира веднага.
Искам да кажа на всички други, че не бива да го нападате при такива гафове. Кой от нас разбира достатъчно за да прави това? Кой може да седне да подържа и създава форум? Кой от нас би се нагърбил с това? Аз лично не бих!
Всички май забравих те каква е идята на този форум! За мен Eastern Spirit е мястото където намерих много приятели. Място където мога да коментирам и да говоря с други хора, за това което ме интересува. Рядкост в Българското интернет пространство. Ако някой от нас е дошъл тук да се показва колко знае или разбира, мястото му не е тук. Всички ние сме почитатели и приятели на нещо малко познато в нашата страна, а някой го обърнаха на панаир. Всеки да си помисли, защо всеки ден чете този форум. Аз лично го правя, за да се забавлявам с приятели. Да си намеря нов филм за гледане. Като ми е криво да си поговоря, с някой, който да ме разбере. Когато ме обхване луда идея да си намеря друг луд да я сподели...
Рагнос, продължавай с това което си започнал! Прави промени, които да са от пола на всички насSmile

Мислех си, че днешния празник трябваше да е наш празник. Празник на будителита... не сме ли всички будители в това,с което сме се захванали... на празник не се спори, кара и сърди...
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Нед Май 24, 2009 7:26 pm

ireto_rs написа:
Мисля, че си си взел бележка, когато решиш да пробваш нещо ново да предупредиш всички, за не се получават изненади и ако има проблем да се реагира веднага.
Грешка човешка - вече ще ви известявам предварително. Smile Но пък я гледайте - 40 нови юзера за един ден. Не, че това има значение де, но пък сега ще мога да контролирам кой какво прави и дали не ми бърникат в панела. Smile
mike28
Модератор

Aries Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Нед Май 24, 2009 10:59 pm

Ire, ще си позволя да си изкажа личното мнение по нещата които каза.
Никой тук не се прави на многознаещ, никой не се стреми да изпъкне със знания над останалите. Няма нужда да бъдем чак толкова наивни и да живеем в розов свят с мисълта, че всички тук ще бъдем хепи и , че никога няма да възникват спорове. Когато двама души имат даден проблем, той може да се реши ( или пък задълбочи) само с приказки. Виж ми внимателно подписа
Цитат :
Да простиш не е толкова трудно, трябва просто да оставиш за омразата съвсем мъничко място в сърцето си
- това е мисъл на която много държа и се старая да я спазвам, още повече, че така и съм възпитаван- думичката " мразя " е почти липсваща в моя речник. Не виждам какъв панаир е станало толкова тука- да, някои хора бяха ядосани, но това е в реда на нещата, случва се на всеки, мисля, че всичко вече е наред, а и както каза Рагнос, ще си вземе поука. wilful

Относно бъдещето на форума- когато се почнат промени, те се правят докрай, от всички нас зависи дали ще имаме куража да го направим, или ще ни омръзне някъде по средата. Помисли си само, до преди 3 месеца бяхме около 150- 200 човека, нямаше правила за описания, нямаше правила за редактори и преводачи, нямаше нищо. Вярно, обстановката беше по- приятелска, но и е нормално в процеса на развитие да има винаги недоволни и изнервени. Просто трябва малко повече търпение и взаимно уважение от всички и нещата ще си дойдат на мястото.

Когато даден форум се разрасне в един момент повече, от колкото създателите му са очаквали- се налага да се вземат мерки. В ситуацията обаче, най- много ще го отнесе Рагнос, защото интернет потребителя е едно много разглезено човече и най- малката прищявка ако не му бъде задоволена- е готов да се фръцне ( тук не визирам никого, това си е принципно нещо, което не подминава нито един форум) . Както виждаш, нещата тук минаха на една по- професионална основа- вече сме постигнали дадено ниво, което трябва да се защитава- име, точност на превода и грамотни субтитри, описание на филмите, легенда за различните термини в корейския примерно- това е вече доста далеч, от чисто приятелската идея , залегнала при създаването на форума. Вече дори Рагнос трябва да се съобразява, като променя нещо по собствения си форум, нещо за което едва ли си е помислял само до преди няколко месеца.
lotlorien
Млад герой

Брой мнения : 31
Местожителство : Франкфурт на Майната си

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Пет Май 29, 2009 11:38 am

Имам една молба към модовете: направете теми за препоръки, по една към филмите, сериалите и музиката. Уж огледах форума, но не открих къде мога да поискам съвет какво да гледам (а все пак почти винаги се вслушвам в чуждото мнение за филм/сериал). Мисля че е добре да има такава важна темичка. =)
http://lotlorien.wordpress.com
Fuu
Пълководец

Pisces Horse
Брой мнения : 442
Местожителство : Варна ^^

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Пет Май 29, 2009 3:44 pm

lotlorien написа:
Имам една молба към модовете: направете теми за препоръки, по една към филмите, сериалите и музиката. Уж огледах форума, но не открих къде мога да поискам съвет какво да гледам (а все пак почти винаги се вслушвам в чуждото мнение за филм/сериал). Мисля че е добре да има такава важна темичка. =)
Подкрепям. Много пъти ми се е случвало да ми се гледа нещо определено и като намеря, то се оказва съвсем друго. Друго си е да ти го препоръча някои компетентен човечец. wilful
http://www.myspace.com/little_demonchild
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Пет Май 29, 2009 3:58 pm

Препоръчвам и на двете ви да попрочетете пак коментарите в темите за филмите и пак да си помислите дали сериозно искате такава тема. Ще се нароят куп "спецове", ще дават акъл, всеки ще е на коренно различно мнение и накрая пак нищо няма да разберете. Накрая ще има караници, меренки, състезания кой по-голям разбирател... Абе с две думи, моля ви, не си го причинявайте...

Fuu
Пълководец

Pisces Horse
Брой мнения : 442
Местожителство : Варна ^^

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Пет Май 29, 2009 4:57 pm

А, добре, отказах се!
То сега като се замисля и в "оффтопик форевър" да попитам за някоя комедия примерно, все някои ще каже. Тъй, че наистина няма смисъл от отделни теми.
http://www.myspace.com/little_demonchild
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Сря Юни 24, 2009 5:56 pm

Една добра новина: parab е оправила бутончето за връщане в индекса на страницата. Не знам как е направила магията, но й благодаря от сърце! cheers
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Сря Юни 24, 2009 6:42 pm

Ragnos написа:
Една добра новина: parab е оправила бутончето за връщане в индекса на страницата. Не знам как е направила магията, но й благодаря от сърце! cheers
И аз, и аз! cheers cheers cheers

daneto
Пълководец

Cancer Buffalo
Брой мнения : 407
Местожителство : у нас

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Сря Юни 24, 2009 8:06 pm

Само ще помоля модераторите да се поспрат с нововъведенията. На мен всички ми харесват, но още се ориентирам. Нека малко да посвикнем пък тогава продължавайте.
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Сря Юни 24, 2009 8:47 pm

Няма да има повече промени по изгледа и форумите. Само организация на темите. Wink
sinardin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2349
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Пет Юни 26, 2009 2:29 pm

Предлагам вече да върнем старото име на този раздел. bounce

И после каквато съдба го чака, че в новия вид нещо не го виждам. Shocked

Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Пет Юни 26, 2009 6:18 pm

Върнат... от части. jocolor
sinardin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2349
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Пон Авг 03, 2009 8:31 am

Някой да възразява "Музикални поздрави" да прерастне в "Поздрави приятел", което да позволява пускане и на картинки, стихове и каквото още би хрумнало на човек?

Небесен пратеник

Брой мнения : 1601

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Пон Авг 03, 2009 8:36 am

няма кво да ни питаш - давай,
то само ще си покаже дали ще има интерес и как ще се развие... I love you

Посветен

Capricorn Monkey
Брой мнения : 78
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Чет Яну 28, 2010 10:51 pm

Амиии, аз бих изневерила на себе си, ако не взема да не предложа нещо, та в името на душевното ми спокойтвие, ето и идеята : Мисля си, че ще е много добре, ако се въведе възможност за оценяване на филмите и сериалите. И не само това, но и отделно да се вижда кой каква оценка е дал. Може също така да се обособят по жанрове.
Аз отскоро съм фен на корейското кино и открих, че ми е изключително трудно да се ориентирам. Така много ще се улеснят прощъпулници като мен sunny
http://Vlastta.com
mike28
Модератор

Aries Monkey

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   Чет Яну 28, 2010 11:52 pm

Ами доколкото го позволява форума, го правим. Единият начин е чрез анкета, в темата на филма/ сериала, а другия е, като всеки си дава личната оценка в своя коментар, изразявайки я, било с цифри или с емотикони, пример:

6/10 или
wilful wilful wilful wilful wilful wilful No No No No

Поне засега няма възможност да се вкара някаква с-ма за оценяване, като в тракерите или IMDB, примерно.

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Нововъведения?   

Нововъведения?
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 6 от 7Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next