ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
postmortem
Посветен

Capricorn Dragon
Брой мнения : 97
Местожителство : Своге

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Пет Авг 07, 2009 11:21 am

Най-накрая и аз седнах да изгледам това сериалче. Реших, че е добро като за начало на гледането ми на дорами и не сбърках. Много е приятно за гледане, а любимецът на японските тийнейджърки Джун-кун прави много добра роля. Защо трябва да продължава с музикалната си кариера? Очевидно е, че актьорството му се отдава повече.
Тука искам да похваля и преводачите, които са се справили с българския превод доста прилично. Аз гледах първите епизоди с някакви доста скапани английски субове, които не знам кой ги беше правил, но имаха абсурдни грешки и тамън си мислех, че по-добре да си го гледам без субтитри, пък каквото разбера - разбера, и тогава видях, че ги има на сайта. Аз по принцип съм леко скептичен към българските субове като цяло, защото съм виждал какво ли не, а пък когато става въпрос за преводи на преводите - още повече, но в случая смятам, че сте се справили много добре. Само бих ви посъветвал, ако имате времето и ви се занимава, да направите една редакция, защото на няколко места имаше грешки в родовете при обръщения.
Върнете се в началото Go down
http://blogvrazblog.blogspot.com/
daneto
Пълководец

Cancer Buffalo
Брой мнения : 407
Местожителство : у нас

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Пет Авг 14, 2009 4:17 pm

Анкетата ме провокира да погледна и аз, за какво става дума. Мога да кажа, че много ми хареса. Изобщо не го очаквах. След корейската версия изобщо не ми се поглеждаше по старият вариант особено с грозничкият японец, но винаги има едно, но. Играе много добре момчето. Освен това присъстват и Огури Шун и Матсуда Шота(дано съм ги написала правилно).
А за превода мога само да кажа БРАВО на преводача и на редактора. Много ми харесаха субтитрите. Като се има предвид, колко критична съм станала откакто и аз се пробвам да превеждам Embarassed . Нека да продължават в същият дух.
Подозирам, че ще го доглеждам на руски. Но не мога да се стърпя, като почна нещо, което ми харесва няма спирка, докато не го опаткам цялото.
parab
Администратор

Брой мнения : 1855

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Пет Авг 14, 2009 5:01 pm

Ако изчакаш седмица две, може и да го гледаш на бг Smile.
daneto
Пълководец

Cancer Buffalo
Брой мнения : 407
Местожителство : у нас

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Пет Авг 14, 2009 6:25 pm

Супер сте cheers , но не благодаря не искам да чакам. Много съм гадна. Нали знаете -
Мерака е болест. Иначе браво на вас
miglenaciq
Млад господар

Leo Goat
Брой мнения : 181
Местожителство : Русе

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Съб Авг 15, 2009 12:10 am

Какво ще рече "Ако изчакаш седмица,две ще го гледаш и с бг"?Да не би да е готов превода на 2 сезон и на финалния филм или аз грешно съм разбрала scratch?
parab
Администратор

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Съб Авг 15, 2009 7:52 am

Ще бъде готов превода на втори сезон.
miglenaciq
Млад господар

Leo Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Съб Авг 15, 2009 8:45 am

Ето това се казва добра новина Very Happy
Just_Chris
Пълководец

Scorpio Monkey
Брой мнения : 430
Местожителство : Бургас

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Вто Авг 18, 2009 10:01 pm

това беше първият ми азиятски сериял който гледах wilful
първи и втори сезон и филма са върха !

Последната промяна е направена от Just_Chris на Пон Авг 24, 2009 7:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
http://tokio-hotel-bgfans.dir.bg
miglenaciq
Млад господар

Leo Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Пон Авг 24, 2009 12:39 pm

А къде ще бъдат качени субтитрите на втори сезон?Или да ги чакаме от Замунда/вече има 1 серия от 2 сезон/
bond
Посветен

Брой мнения : 91
Местожителство : Bollydream

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Пет Авг 28, 2009 8:09 am

Ако субтитрите са готови, което е почти сигурно, защото ги качвате епизод по епизод в Замунда, бихте ли ги качили тук.
Marchooo
Пазител

Libra Cat
Брой мнения : 644

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Пет Авг 28, 2009 10:47 am

На този сериал гледах първите 15-тина минути ваднага след като приключих със корейския вариант и само при вида на Домьоджи (Огури Шун май не го забелязах изобщо тогава) се прекръстих, направих affraid и веднага изтрих епизода. Какво да се прави, млади сме и правим глупости! Сега вече след като изгледах и двата сезона (ми Огури Шун си е Огури Шун I love you I love you I love you ) мога да си призная, тази версия е в пъти по-добра от другите 2. Не че искам да отричам достойнствата на тайванската и на корейската, но тук просто всичко е майсторски направено. Дори и малко грозноватички (без Огури!!!), япончетата бяха неверояно по-убедителни в ролите си, особено Джун ( прощавай Мин Хо) и най-вече всичко ми беше много по-реално, сценарият беше по-изчистен и ясен...на кратко удоволствието беше пълно и доста неочаквано!
На края само да кажа arigato gozaimasu на всички преводачи и редактори! Перфектна работа както винаги Very Happy
bond
Посветен

Брой мнения : 91
Местожителство : Bollydream

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Пет Авг 28, 2009 3:44 pm

Сериалът е много хубав. Препоръчвам го за гледане от всички. Но въпреки това си оставам на мнение, че корейският е явление в жанра. Въпреки недостатъците си, всеки сериал си има такива, той е невероятно завладяващ. Далеч повече от този.
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon
Брой мнения : 2059
Местожителство : HATE CITY

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Пет Авг 28, 2009 5:20 pm

bond написа:
Сериалът е много хубав. Препоръчвам го за гледане от всички. Но въпреки това си оставам на мнение, че корейският е явление в жанра. Въпреки недостатъците си, всеки сериал си има такива, той е невероятно завладяващ. Далеч повече от този.
Ще се появи, може би преводачите са забравили или са решили да го качат, след като привърши качването в Замунда. Smile

http://www.easternspirit.org/
desislavavb
Млад герой

Брой мнения : 21

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Нед Авг 30, 2009 5:54 pm

корейския вариянт е на 1во място тайваския на 2ро а японския пасти да яде Laughing Laughing Laughing японския е с ужасно качество,не може да се мери с корейския.в корейския героите са cheers cheers cheers суперррр!!!уникален е!!! в японския са отвратителни герои.как въобще са станали актъори!!!?????? scratch scratch scratch

УРААААААА ЗА КОРЕЙСКАТА ВЕРСИЯ!!!!!!!!! cheers cheers cheers lol! lol! lol!
miglenaciq
Млад господар

Leo Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Нед Авг 30, 2009 10:41 pm

Много грубо да ги наречеш отвратителни-недей така-въпреки че и аз предпочитам корейския вариант все пак и тези си имат качества и доста добри моменти
parab
Администратор

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Пон Авг 31, 2009 11:11 am

bond написа:
Ако субтитрите са готови, което е почти сигурно, защото ги качвате епизод по епизод в Замунда, бихте ли ги качили тук.
Някои субтитри ги качваме така като реверанс към ъплоудера, поне лично аз така правя. Други - директно на сайта. Няма кой знае колко специална причина, освен да вървят паралелно. И не вярвам някой чак толкова да страда от това Smile.
П.С. Още веднъж се извинявам, че затрих без да искам част от поста ти. Neutral
elexis
Млад герой

Libra Horse
Брой мнения : 48

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Пон Авг 31, 2009 8:35 pm

Преводът на филма е готов! sunny Very Happy Ето линк за самия филма: http://4storing.com/kzetqq/b608fce63e237d67db001bf51b6f548d.html
Много се извинявам за чакането за втори сезон и филма Embarassed
miglenaciq
Млад господар

Leo Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Вто Сеп 01, 2009 11:11 am

elexis написа:

Много се извинявам за чакането за втори сезон и филма Embarassed
Айде сега не се притеснявай поне чакането си струваше,а само да попитам финала ще бъде ли качен в Замунда - по-точно питам за субтитрите от къде да ги дебна Very Happy
parab
Администратор

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Вто Сеп 01, 2009 11:36 am

Ще бъде качен, колкото до субтитрите - като станат готови, ще ги намериш на сайта...
miglenaciq
Млад господар

Leo Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Вто Сеп 01, 2009 4:12 pm

parab написа:
Ще бъде качен, колкото до субтитрите - като станат готови, ще ги намериш на сайта...
Мерси това исках да зная Very Happy Още веднъж АРИГАТО на целия екип
f4_the_best
Млад герой

Aquarius Dog
Брой мнения : 16

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Сря Сеп 02, 2009 9:33 pm

на мен не ми харесва филма!героите не са хбави!много бързо се развива действието.корейския варянт е по хубав!
postmortem
Посветен

Capricorn Dragon
Брой мнения : 97
Местожителство : Своге

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Пет Сеп 04, 2009 10:45 am

Е, най-накрая намерих времето да изгледам и последните три епизода от 2-и сезон, които ми бяха останали. След прекъсването, което направих заради изпити, сериалът сякаш леко си бе загубил магията, но последният епизод ме разчувства. Много ми е странно, че макар да е клиширан отвсякъде този филм ми влезе така под кожата. Сигурно се размеквам с възрастта. Smile
На целия екип преводачи и редактори - оцукаре-сама.
Очаквам и филма с нетърпение. Ако има нужда от помощ при редакцията свиркайте, макар да предполагам, че вече сте ги привършили.

Но моментът с мексиканската вълна ме разби. Японците понякога наистина не знаят къде да спрат...
http://blogvrazblog.blogspot.com/
Zenith
Пазител

Брой мнения : 755
Местожителство : Japan <3

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Пет Сеп 04, 2009 11:48 am

f4_the_best написа:
на мен не ми харесва филма!героите не са хбави!много бързо се развива действието.корейския варянт е по хубав!
Мда ве...Тва им е проблема на корейските драми, половината серила се влюбват, една трета от сериала осъзнават любовта си и чак на последната права си признават и се завързва истинския романс...Не, че ме дразни, ама специално за тоя сериал не е добър вариант...

А героите колко са хубави Embarassed
slun4o
Млад герой

Aquarius Goat
Брой мнения : 11
Местожителство : Troyan

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Нед Окт 18, 2009 10:50 am

Верно мангата струи отвсякъде. По-добре да ги бяха нарисували, по-хубави щяха да са affraid

Май хубавците-корейци много ме разглезиха Laughing

Още съм на 1-ви сезон, току виж по-нататак са ме изненадали....

Като остане време, ще взема да хвърля едно око и на другите версии, че нещо много ги хвалите sunny
Диди
Млад герой

Libra Rooster
Брой мнения : 49
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   Вто Ное 03, 2009 1:37 pm

Това е първият азиатски сериал, който изгледах и може би заради това винаги ще ми хареесва. Домьоджи и Макино бяха някак си уникални (:, връзката им много ме трогна, самата драма ми въздейства и така се запалих и почнах да гледам и други сериали.(ест. Огури Шун също допринесе за това xD)
След HYD изгледах BBF и може би защото вече знаех историята, не ми беше чак толкова интересно? Макар че Джан Ди игра прекрасно.
http://brooke-davis23.livejournal.com/
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+   

Hana Yori Dango (2005/2007) BG!+
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next