ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Последният филм, който сте гледали...

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторСъобщение
Kimi Lee
Пазител

Scorpio Snake
Брой мнения : 663
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Вто Мар 30, 2010 2:00 pm

Страхотен филм, който успях да изгледам до самия му край! Финалът беше доста неочакван!
Върнете се в началото Go down
ShiFu
Млад герой

Leo Snake
Брой мнения : 35

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Сря Мар 31, 2010 9:42 am

nikomila написа:
То въобще заглавието на български е уникално, как от Dear John се е получило С дъх на канела, един господ знае. Rolling Eyes

Българският превод е такъв, защото книгата, по която е заснет филмът, е преведена по този начин. Във филма канелата не присъства нито пряко, нито косвено, нито дори се споменава за нея. Общо казано,получило се е така,защото са тъпаци издателите на книгата и на някой идиот му хрумнало,че така е по ЯКО Laughing
По принцип един филм може да има 2 заглавия,едно работно и друго с което излиза за масите,но в случая е българска идиотщина Twisted Evil
Kimi Lee
Пазител

Scorpio Snake

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Съб Апр 03, 2010 9:57 am

Много приятна комедия!
kokokode
Посветен

Capricorn Rooster
Брой мнения : 60

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Съб Апр 03, 2010 11:01 am

Red.Cliff.Part.II .И двете части са много добри. wilful
Kimi Lee
Пазител

Scorpio Snake

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Нед Апр 04, 2010 11:32 pm

lol! Уникален филм! Горещо го препоръчвам на хората, харесващи Майкъл Скофийлд ("Бягство от затвора") или по-скоро престъпния ум на Александър Махоун. Very Happy Джерард Бътлър има доста хубави филми. flower
sinardin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2349
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Пон Апр 05, 2010 7:40 pm

Нанесох си две дълбоки душевни травми:

Pride and Prejudice / Гордост и предразсъдъци (2003)

Пълна скръб.

Налетях му докато търсех как да се възстановя от този:

Lost in Austen / Изгубена в роман на Остин (2008)

Който също не ми хареса, но въобще не може са се съревновава с горния. Тук поне така ги бяха омотали, че ме глождешие любопитството да видя как все пак ще разплетат нещата.

Като съм я подкарала така... Някой да знае корейска версия?

Млад герой

Virgo Cat
Брой мнения : 48

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Пон Апр 05, 2010 7:48 pm

sinardin, пробвай с "Горсдост и предраъдаци", но сериала.
Определено си струва.
По принцип не харесвам филми правени по книги. А тази книга съм я чела няколко пъти. study
Но сериалът ме впечатли Smile
sinardin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2349
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Пон Апр 05, 2010 8:54 pm

Сериалът на BBC наистина е разкошен. Smile

И аз съм чела книгата няколко пъти, а в последствие съм изгледала и където каквато екранизация набарам. В тази тема ги бях написала, като вече ми се вдигна мнението за версията с Кийра. Трябва да я изгледам пак, за да я преценя по-добре, но по-трегична от горните два няма как да бъде. Laughing

Млад господар

Capricorn Monkey
Брой мнения : 148

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Пон Апр 05, 2010 9:05 pm

^^
Този с Кийра е прекрасен - много добре улавя цялостния дух на книгата.Дълго време ми беше любимия филм. Препоръчвам ти и Being Jane Austen - прекаресн филм за биографията на Остин
Kimi Lee
Пазител

Scorpio Snake

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Пон Апр 05, 2010 10:49 pm

Тъй като съм още на вълна Джерард Бътлър:

Последната промяна е направена от Kimi Lee на Пон Апр 05, 2010 11:21 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Marchooo
Пазител

Libra Cat
Брой мнения : 644

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Пон Апр 05, 2010 11:05 pm

Щом сте казали Джери Бътлър Rolling Eyes ... един от любимите ми филми, преди още нашият човек да се захване толково много с ХоливудSmile

nikomila
Посветен

Брой мнения : 66
Местожителство : Sofia

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Вто Апр 06, 2010 2:08 pm

Аз Джери си го бях харесала още в този филм от 1999 г. Very Happy :

Напоследък не ми допада, но това ми се случва с доста любими актьори - като ги похоливудчат и аз ги разлюбвам. Very Happy

От мен един силен японски филм - Nobody to watch over me (беше японската кандидатура за Оскар за чуждоезичен филм, жалко, че не влезе в последната петица, според мен е много по-добър от миналогодишния победител Departures, пак японски)

annabel
Млад господар

Aries Rat
Брой мнения : 124
Местожителство : Бургас

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Чет Апр 08, 2010 11:09 pm

Ninja assassin май беше последния филм който съм гледала scratch
http://www.facebook.com/pages/Cleopatra-Katerine/117888144888281
nikomila
Посветен

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Пет Апр 09, 2010 3:39 pm

Amalfi (2009) - добър трилър и освен това (за разкош) изцяло заснет в Италия - в Рим и въпросното Амалфи, което се оказа приказно градче. Very Happy
daneto
Пълководец

Cancer Buffalo
Брой мнения : 407
Местожителство : у нас

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Пет Апр 09, 2010 5:26 pm

Леле Никомила, това ме заинтригува страшно. Трима от актьорите на плаката ги харесвам много и ще ми е приятно да ги видя заедно. Може ли да дадеш малко повече инфо за филма. Откъде го свали и има ли български субтитри?
nikomila
Посветен

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Пет Апр 09, 2010 5:59 pm

И аз отдавна му бях хвърлила око Very Happy , но едва наскоро се появиха английските субтитри.
Заповядай:

Amalfi CD 1

Amalfi CD 2

Amalfi EN Sub
daneto
Пълководец

Cancer Buffalo
Брой мнения : 407
Местожителство : у нас

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Пет Апр 09, 2010 8:25 pm

Благодаря
kokokode
Посветен

Capricorn Rooster
Брой мнения : 60

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Съб Апр 10, 2010 11:36 am

annabel написа:
Ninja assassin scratch
и аз wilful
Крал
Небесен пратеник

Брой мнения : 1183
Местожителство : Пущинака

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Съб Апр 10, 2010 5:06 pm

Амалфи-то е едно от предложенията за фен-феста в Пловдив Very Happy . Май последният филм, който гледах, е то.
Качих го уж в бгшерето, но нещо се бъгна и на търсачката излизат само субтитрите. Embarassed

Посветен

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Съб Апр 10, 2010 7:02 pm

Бгшерето не беше на кеф вчера, и на мен ми правеше номера. Twisted Evil Дането питаше за БГ субтитри, твоите качени български ли са, че аз имах само английски?

От мен днес - Rain fall (2009) - Японски (почти) трилър с Гари Олдман си е нещо като шестица от тотото, дори самият филм да не е кой знае колко велик. Very Happy

blacky80
Небесен пратеник

Брой мнения : 2304
Местожителство : Jeju Island, South Korea (ще ми се)

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Съб Апр 10, 2010 9:08 pm

nikomila написа:
И аз отдавна му бях хвърлила око Very Happy , но едва наскоро се появиха английските субтитри.
Заповядай:

Amalfi CD 1

Amalfi CD 2

Amalfi EN Sub

Еха, много благодаря ...аз откога го чакам, спретнете му темичка моля...

Посветен

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Нед Апр 11, 2010 1:07 pm

ОК, ще му направя. Very Happy

Puzzle (2006)
Нарочно слагам и алтернативния плакат само с Чу Джин Мо, защото в крайна сметка заради него гледах филма, който обаче се оказа доста добър трилър с много интересно развитие на характерите. Сравняват го с Reservoir dogs и с Usual suspects, но това в никакъв случай не го прави копие или имитация, достатъчно е оригинален сам по себе си, просто стилът е сходен, така че сигурно би се харесал на феновете на тези два филма.
А на Чу Джин Мо страшно му отива да е гангстер Very Happy , чакам с нетърпение римейка на A Better Tomorrow, в който се снима в момента (за самия филм като че ли нямам кой знае какви надежди, но поне неговото изпълнение се надявам да е пак на ниво).

Mood
Посветен

Брой мнения : 59

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Вто Апр 13, 2010 6:32 pm

Като жанр го описват: комедия на абсурда, крепящ се предимно на човешките недостатъци.
Участвал в Международен кинофестивал в Пусан (Република Корея, октомври 2008 г.) официална селекция в програмата Flash Forward.
На мен филмът много ми хареса. Ироничен, забавен и в същото време те кара да се замислиш.
И в очакване на Мисия Лондон.
nikomila
Посветен

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Пет Апр 16, 2010 8:30 pm

Let the right one in (2009) - шведски филм за вампири. Много добър!

Koizora
Пазител

Virgo Cat
Брой мнения : 515

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   Пет Апр 16, 2010 9:36 pm

Гледах Desert Flower

Филма беше покъртителен. От два дни се колебаех дали да го гледам или не, защото четох различни коментари, като повечето бяха положителни. Не можах да изтърпя и го изгледах.. Не съжалявам.
Създаден е по действителната история на Варис Дери - африканско дете, обрязано на 3годишна възраст, по-късно избягало в Англия, а в последствие се превръща в супер модел и посланник на ООН. Очевидно в африканските страни това е практика и се случва доста често. Този отвратителен ритуал причинява сериозни психически и физически отражения за момичетата. Някои дори не оцеляват след тежката "операция", извършена от майките им, бабите им или от други жени, които се занимават с това.
Главната актриса беше страшно естествено, така влизаше в роля и пресъздаваше историята, че просто нямам думи. Скоро не ми се е случвало да попадна на толкова изразителна игра.
Филма наистина е много тежък, но заслужава да се види.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Последният филм, който сте гледали...   

Последният филм, който сте гледали...
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 9 от 10Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next