ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Liar Game (2007) BG!+

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Какво мислите за сериала?
Кърти, чисти, извозва!
69%
 69% [ 79 ]
Хареса ми, но има далеч по-добри.
25%
 25% [ 29 ]
Пълна скръб. (върви се прегледай)
3%
 3% [ 3 ]
Вие сте луди.
3%
 3% [ 3 ]
Общо гласове : 114

АвторСъобщение
elyon
Пълководец

Cancer Snake
Брой мнения : 270
Местожителство : The Land of Bishounen

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Нед Авг 30, 2009 10:35 pm

То технически и аз съм фен на L Laughing Не че Лайто е някакъв идиот или нещо такова, но самостоятелно, без помощ, никога нямаше да го надхитри Rolling Eyes

За превод на втория сезон - зависи коя група го поеме. Примерно докато Hana Kimi все още се излъчваше, SARS го събваха и преводите им излизаха доста бързо - за няколко дни Smile Ако имаме късмет, някой бързо-бързо ще го поеме и ще си го гледаме всяка седмица, както вървят Naruto, Bleach и всяко друго аниме Laughing Така де, ако и този сезон е като първия, сериите ще са по-кратки от обикновено Smile Пък и първият сезон беше голям хит, така че си мисля, че все пак няма да се бавят чак толкова с превода...
Върнете се в началото Go down
rossi87
Посветен

Aries Cat
Брой мнения : 68
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Пет Сеп 04, 2009 10:55 am

Страхотен сериал... Разби ме от всякъде, изобщо не разбирах какво ще стане. Голяма психология в разбирането на хората.
Чакам втория сезон с нетърпение и се надявам да е още по-добър!
Zenith
Пазител

Брой мнения : 755
Местожителство : Japan <3

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Пет Сеп 04, 2009 11:51 am

Сериалът е наистина много добър, но аз не го харесах по една основателна причина. Чела съм разкошната манга на Kaitani Shinobu и разликата в историята няма как да не ми се набие на очи. Ерика Тода и матсуда Шота бяха не просто добри и съжалих, че съм чела мангата и не можах се насладя на макс.
Kathie
Пазител

Virgo Goat
Брой мнения : 761
Местожителство : Petrich

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Нед Сеп 13, 2009 11:16 pm

Този сериал направо ме шашардиса,страхотен е..Toda Erika си я знаем,че е добра актриса ама този Matsuda Shot го гледам за първи път и ме изкефи максимално lol! cheers ... чета ,че ще има и втори сезон,надявам се да излиза по-скоро,че нямам търпение wilful wilful wilful
postmortem
Посветен

Capricorn Dragon
Брой мнения : 97
Местожителство : Своге

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Пон Сеп 14, 2009 9:46 am

На мен пък този сериал не можа да ми направи особено впечатление. Беше ми прекалено в аниме стил. Лично за мен в игралното кино персонажите трябва да са доста по-изпипани и човекообразни. Освен стратегиите на Мацуда и разните, понякога доста предвидими, обрати в историята, ако може да се нарече така, нямаше нищо, което да ми задържи вниманието. Дори нямах нервите да изгледам последните епизоди. Ако накрая Нао-чан я блъска камион бих си оправил мнението за сериала. Не знам, може би съм се нагледал на подобни сюжети - в аниме и манга индустрията с лопата да ги ринеш...
Поне го гледах с хубав български превод, за което благодаря на Ragnos и редакторите. Very Happy
http://blogvrazblog.blogspot.com/
Kathie
Пазител

Virgo Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Пон Окт 05, 2009 2:08 pm

че какво не им беше човекообразното на тези герой?? затова слагат от една страна Мацуда и другите лъжци ,където гледахме,а от друга невинната Нао-чан за да покажат,че има и добро и лошо....то не е ли така и в живота ???Относно наивността на Нао-чан наистина си беше малко дразнеща,като я гледах такава заулавена ...ама пък не е хубаво да се отива и в другата крайност,като Фукунага Ючи,аз лично си го наричам гадняра Very Happy .. а относно за мангата и анимето,то повечето сериалчета били то корейски или японски са по манги и анимета wilful wilful
postmortem
Посветен

Capricorn Dragon
Брой мнения : 97
Местожителство : Своге

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Пон Окт 05, 2009 9:52 pm

Проблемът идва от там, че персонажите са прекалено еднопосочни и плоски, което води до предвидимост - колкото и странно да е това за сериал, чиито основен похват са обратите в сюжета. Или ако трябва да бъда по-точен, за това, което аз видях в този сериал - персонажи, които не търпят развитие, поставени в абсурдни ситуации, взимат на пръв поглед доста нелогични решения с цел зрителя да бъде изненадан с някакъв обрат в сюжета, което се повтаря n на брой пъти. Т.е. всичко беше прекалено изкуствено, за да може да ме погълне. Това е личното ми впечатление, все пак - разни хора, разни вкусове.
Колкото до сериалите по манга - аз нямам нищо против тях, ставаше дума конкретно за този тип mind game сюжети подобни на Death Note, Kaiji и т.н.
http://blogvrazblog.blogspot.com/
Kathie
Пазител

Virgo Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Вто Окт 06, 2009 11:08 am

ами то по принцип японците обичат да залагат някакъв смисъл във филмите и сериалите,които правят..и това им е основното ,към него се придържат през цялото време на филма или сериала,затова не доразвиват и не обръщат внимание толкова на хората,като личности..много много не са и индивидуалисти де ....относно Liar Game тук ставаше въпрос основно за добротата (доколкото аз си го изтълкувах де) ...та опитвам се да ти кажа,че целия сериал около това го въртяха,Нао-чан един вид чрез нея представяха тази доброта..щото аз нищо не разбрах лично за нея,само че баща и е болен и толкова.....А иначе прав си различни хора,различни вкусове..... wilful wilful
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon
Брой мнения : 2059
Местожителство : HATE CITY

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Вто Окт 06, 2009 5:13 pm

Превода добре, ама половината имена, барабар с това на главния актьор, ги бяхме тотално омазали. Оправданието ми е, че преди си нямахме японисти във форума. wilful Като тръгне втори сезон ще заръчам на Любо да качи pack на първия с корегирани имена и тайминг. Редактори нямахме - с parab един на друг си поправяхме грешките.

Цитат :
Беше ми прекалено в аниме стил.
Мда, но това май беше и целта им. В интерес на истината този сериал има толкова критици, колкото и фенове. Аз го отдавам на първоначалната нагласа и начинът на гледане. Ако очакваш стандартен тип live action ще бъдеш разочарован. Ако очакваш типичен азиатски сериал - ще бъдеш изненадан. Липсваше развитие на персонажите, защото нямаше грам драматичност. Според мен създателите са се опитали да направят нещо адски динамично и без много лутане в сюжета. А си мисля, че нарочно не са развили пълния потенциал на продукцията, за да оставят нещо и за втори сезон. Ще почакаме и ще видим.

Цитат :
Ако накрая Нао-чан я блъска камион бих си оправил мнението за сериала.

Откъде знаеш, че не я блъска, след като не си изгледал последните епизоди? Wink
Щеше да е доста жестоко. В 11-ти епизод казват, че ще има нов сезон от ноември, а в 12-ти оставят Нао на пътя и пускат обява за каст на нова актриса.
Тя си беше тъпо парче, ама поне към края й се нагъна малко мозъчната кора. То няма как иначе сред толкова хитреци и използвачи. Аз, обаче, не бих заложил на висок резултат от IQ тест. Very Happy

П.П. Това сигурно е най-динамичната дискусия на сериал в целия форум. Laughing (с възможно най-малко спам и точене на лиги)

http://www.easternspirit.org/
elyon
Пълководец

Cancer Snake
Брой мнения : 270
Местожителство : The Land of Bishounen

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Вто Окт 06, 2009 7:51 pm

Тамън снощи със съквартирантката го свършихме (е, гледах го отново, ама тамън ще ми е прясно за втория сезон )

Трябва да призная, че postmortem има право за предвидимостта. Не го бях забелязала миналия път, но подозирам, че е защото бях прекалено заета "да точа лиги" по Мацуда Шота Не че няма да чакам с нетърпение втория сезон де - все пак това е Liar Game (пък и току-виж в тоя сезон сме доживели да видим как Акияма награбва Нао )

А имената на второстепенните герои наистина имат голяма нужда от корекция - имаше пропуснати срички и променени гласни. Също така няма да е лошо да се направи една редкция, защото ми направи впечатление, че както Нао-чан говори на Акияма на "сан", така и в следващото изречение минава на "ти". Знам, че на английски не си личи учтивата форма, ама на български има значение дали е "ти" или "Вие". Също и в един от първите епизоди самото "сан" беше заменено с "господин" - не че е грешно, напротив, ама някакси не е уеднаквено с другите серии.

/me съжалява за критицизма, ама тъй и тъй съм го забелязала, пък и Ragnos спомена нещо за корекции...
ukio
Пълководец

Брой мнения : 389

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Пет Окт 09, 2009 6:42 am

инфо
Ринко Кикучи ще бъде новото име във втория сезон на драмата.
http://ohayoasia.blogspot.com/
Kathie
Пазител

Virgo Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Пет Окт 09, 2009 8:28 pm

lol! lol! звучи добре стига някой точно да ми каже какво означава това Laughing ...а кога ще излиза втори сезон,че аз съм доста нетърпеливичка.. wilful
parab
Администратор

Брой мнения : 1855

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Пет Окт 09, 2009 10:26 pm

Обявено е, че започва излъчване от 10 ноември.
Съобщава се, че във втори сезон актрисата ще играе ролята на съученичка на Акияма, която е единствения човек, от който той някога е губил в играта на интелектуални стратегии.
И че това въобще го няма в мангата... Което се надявам да не отведе филма в съвсем друга посока.
Kathie
Пазител

Virgo Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Нед Окт 11, 2009 6:29 pm

мерси за инфото..ама аз нещо не схващам..втори сезон няма ли да е продължение на първия?? или ще има нов сюжет ?? ...аз си мислех,че втория сезон ще е като продължение на първия ...но ще видим,може да го направят по-хубав,стига да не променят изцяло сюжета,както ти каза.. wilful wilful
ukio
Пълководец

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Пет Окт 16, 2009 12:21 pm

Втори сезон трябва да бъде продължение на първия. Успоредно с него ще започне излъчването и на spin-off, в който е включен съвсем нов актьорски състав. Ролите на Шота и Ерика ще се играят от Юта Фурукава и Маюко Фукада.
Епизодите ще бъдат 12, всеки с продължителност около 2 минути, а историята ще ни представи героите 7 години приди срищата им в първия сезон.
Интересно ще ми бъде да видя интерпретацията на Юта. Той направи прекрасно включване като Фуджи в четвъртия каст. Незабравима ще остане и ролята му на Кирикадзе, а изпълнението му в Кизумомо е неописуемо. Маюко Фукада ми изглежда малка за героинята, но ще видим.

Инфо
Kathie
Пазител

Virgo Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Съб Окт 17, 2009 12:36 pm

Юта Фурукава наистина изглежда добър избор за ролята....в Kizumomo го харесвам най-много..а и е голям сладур, а Маюко Фукада не съм я гледала никъде и не я знам като актриса ,но ще видим дано се впише добре в ролята..... но съм радостна,че във втори сезон ще си гледам пак Matsuda Shota и Erika Toda.... Very Happy wilful
parab
Администратор

Брой мнения : 1855

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Вто Окт 20, 2009 11:18 am

Преводът на втори сезон пак ще се хване от SARS, но и тук има неприятната новина, че ще ги хардсъбват..., Рагнос Wink ...
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Вто Окт 20, 2009 12:54 pm

parab написа:
Преводът на втори сезон пак ще се хване от SARS, но и тук има неприятната новина, че ще ги хардсъбват..., Рагнос Wink ...
Сиреч, горко ми...

Sierra
Пазител

Leo Buffalo
Брой мнения : 535

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Вто Окт 20, 2009 8:55 pm

Като оставим настрана типичното японско преиграване и ужасната режисура и подбор на цветовете, тоя сериал е много добър като история и ме грабна, така че го изгледах на два дъха Smile. Чакам с нетърпение втори сезон.
http://cerealboxx.blog.bg/
ukio
Пълководец

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Сря Ное 04, 2009 10:29 pm

Liar Game: The Final Stage Teaser
Линк
Dani
Пълководец

Aquarius Dragon
Брой мнения : 444
Местожителство : Токио,Япония

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Чет Ное 19, 2009 12:13 am

Аз още съм си назад с материала и сега го почнах сериалчето..тоест вчера и ми допадна Twisted Evil
Нао горката доста наивничка,даже прекалено,но пък Акияма супер мистериозен и симпатяга.Някак и аз сякаш съм въвлечена в играта с тях само кадето никак ме няма и накрая се оказва съвсем различно от това което съм си мислила Laughing Laughing Направо мистерия Cool
puhenoto
Млад господар

Gemini Rooster
Брой мнения : 162
Местожителство : варненче

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Чет Ное 26, 2009 4:18 pm

Страшно много ми харесва идеята за двете крайности.. Нао - идиотски чесната и Акаяма - гениалния лъжец.. Обожавам тази драма ,сега си следя и втория сезон ^_^
Kalinko
Млад господар

Sagittarius Snake
Брой мнения : 128

ПисанеЗаглавие: за сериала   Съб Ное 28, 2009 9:04 am

Параб, завърших първи сезон и исках само да потвърдя, че и за мен беше удоволствие този сериал!

Е, трябва да призная, че част от схемите останаха загадка за мен, но пък всеки има избор между поведението на главните герои - когато не исках да се замислям, просто ставах НЕЯ, а когато виждах интелектуално предизвикателство, се превръщах в НЕГО и затова пусках кадрите отначало ... за да ми стане ясно.

Този сериал има страхотен сценарий! В дъното е желанието за баланса на черното и бялото, да дръзнеш да повярваш, че е възможно най-невинното момиче да попадне на блестящ измамник, който да застане на нейна страна.

Той ми напомня на Куросаги - "мрачния" войн! Е, май в това се състои чарът им!
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Пет Яну 01, 2010 3:58 pm

ukio написа:
Втори сезон трябва да бъде продължение на първия. Успоредно с него ще започне излъчването и на spin-off, в който е включен съвсем нов актьорски състав. Ролите на Шота и Ерика ще се играят от Юта Фурукава и Маюко Фукада.
Епизодите ще бъдат 12, всеки с продължителност около 2 минути, а историята ще ни представи героите 7 години приди срищата им в първия сезон.
Интересно ще ми бъде да видя интерпретацията на Юта. Той направи прекрасно включване като Фуджи в четвъртия каст. Незабравима ще остане и ролята му на Кирикадзе, а изпълнението му в Кизумомо е неописуемо. Маюко Фукада ми изглежда малка за героинята, но ще видим.

Инфо
Какво стана с този спин-оф между другото? Има ли го някъде в нета за сваляне? Защото мислех, като приключа с втори сезон на сериала, да и преведа него + спешъла, и да ги качим в един торент за феновете. Smile

PeaceMaker
Млад герой

Capricorn Tiger
Брой мнения : 12

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   Нед Яну 10, 2010 10:18 am

Някой да знае от къде може да се намери соундтрака на 2рия сезон ?
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Liar Game (2007) BG!+   

Liar Game (2007) BG!+
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 3 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» The Hitcher / Стопаджията (2007)
» P.S. I Love You / Послепис: Обичам те (2007)
» Couple Breaking (2007)
» David Guetta
» Отвъд стената...от мен