ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Rough Cut (2008) BG!

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
pirani
Небесен пратеник

Aquarius Horse
Брой мнения : 1448
Местожителство : България, Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Пет Яну 30, 2009 2:47 pm

Gojaa .....радвам ти се какъв фен си...........ама да си призная това дето го написа , почти като корейския ми звучи. Добре поне , че другите те разбират.
Върнете се в началото Go down
sinardin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2349
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Пет Яну 30, 2009 3:07 pm

Т'ва за аудиото и битрейта и аз неам идея как да го разбирам, ма останалото добре ми звучи. В общи линии означава, че филмът не е в .avi формат, както обикновено ги гледаме, а са взели едно оригинално двд, с менюта, където да си избираш субтитри и от кой момент да започнеш да гледаш, като вместо оригиналните английски са вкарали българските субтитри на спийди. Надявам се да сте ги погледнали отново. Доколкото им метнах поглед, забележките са за 2-3 "изядени" букви и 2-3 добавени или целната съседната. Не е нещо страшно, ма вързано в двд ще е кофти. Laughing

Бтв, от написаното разбирам, че сте махнали английските субтитри. Според мен не е лошо де се оставят, та който знае английски и иска, да може да си гледа с тях. Smile

Като колекционер дърпам в момента, в който ми се намерят 4,5 ГБ свободни на харда, че напоследък е рядко срещано явление. Laughing

Небесен пратеник

Aquarius Horse

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Пет Яну 30, 2009 3:11 pm

Ха ха това с изядените букви си е мой патетнт..........явно Спиди не ги е хванала.
От толкова гледане на текста всичко ми се слива.
Gojaa
V.I.P

Taurus Buffalo
Брой мнения : 68
Местожителство : Zurich

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Пет Яну 30, 2009 3:13 pm

Обикновенно махам английските субки , ама можеше и да ги оставя , а българските да ги сложа на мястото на корейските , които също махнах. Проблема е само , че менюто е корейско и в първия момент трудно се ориентираш от къде да си пуснеш БГ субките , но с две три натискания си тръгват , малко като тука има - тука нема. Относно дали филма си върви на домашно кино ДВД плеар - ДА , върви си перфект - на плеара субките си тръгват автоматично така съм ги настроил. Битрейда означава качеството на картината. При дивексовете е около 1000 Kbs , а тук е около 6000 kbs , сами си правете извода дали е качество. за хора които не гледат филми на мониторите си , такива като мен , това е от огромно значение.
http://satkeys.withme.us/index.htm
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 3033
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Пет Яну 30, 2009 5:53 pm

pirani написа:
Ха ха това с изядените букви си е мой патетнт..........явно Спиди не ги е хванала.
От толкова гледане на текста всичко ми се слива.
Напълно възможно и даже твърде вероятно. Уъркшопа ми направи много гаден номер и се наложи 1 част да я правя наново, а от друга страна още не мога да си дооправя настройките на програмата след като си преинсталирах Уина. Накрая ми идеше да се метна през балкона, ма се сетих, че сме на 3-я и нямаше да има търсения ефект... Very Happy
Та в общи линии дано не е крайно грозна картинката. scratch
http://novavalna.org/
sinardin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2349
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Пет Яну 30, 2009 6:45 pm

Gojaa написа:
... менюто е корейско и в първия момент трудно се ориентираш от къде да си пуснеш БГ субките , но с две три натискания си тръгват , малко като тука има - тука нема...

Тоя момент с йероглифните менюта го бях забравила, нали тегля предимно сериали, пък при тях още не съм попадала на меню без английски. Ма във филмите човек наистина може да се шашне докато нацели каквото търси, особено ако се падне диск и с допълнителни материали. Laughing Та от тая гледна точка добре си правиш. Smile

V.I.P

Брой мнения : 242

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Съб Яну 31, 2009 1:12 am

Movie.is.Movie.2008.REPACK.HDRip.XviD.AC3-CiMG
episode
Млад герой

Брой мнения : 42

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Съб Яну 31, 2009 7:40 pm

Smile
Крал
Небесен пратеник

Брой мнения : 1183
Местожителство : Пущинака

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Пон Фев 02, 2009 5:38 pm

Браво, банда! Филмът се е възкачил в "препоръчваните" на Арена, а в Замундата здраво са напълзели и ДВД-то на Gojaa.
Ся го дърпам и аз, че от Чумето не сколасвам да изгледам почти нищо Very Happy .
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 3033
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Вто Фев 03, 2009 10:29 am

Не се сдържах и поствам един от коментарите в Арена за филма:

" Нечовешки , представете си щом приятелката се вазбу ди , иначе филма кърти , заебах секса заради него "

Правописът автентичен, съдържанието няма да го коментирам...
lol! lol! lol!
http://novavalna.org/
pirani
Небесен пратеник

Aquarius Horse

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Вто Фев 03, 2009 10:49 am

speedy86 написа:
Не се сдържах и поствам един от коментарите в Арена за филма:

" Нечовешки , представете си щом приятелката се вазбу ди , иначе филма кърти , заебах секса заради него "

Правописът автентичен, съдържанието няма да го коментирам...
lol! lol! lol!
Давай да почваме да се изчервяваме мила!............то големи хвалби!
Язък, че одавна забравих как ставаше тоя номер.
blacky80
Небесен пратеник

Брой мнения : 2304
Местожителство : Jeju Island, South Korea (ще ми се)

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Вто Фев 03, 2009 2:19 pm

Брейй, много зарибяващи коментари...айде довечера дано имам време да го гледам, нещо бързичко и яко ми се гледа....
thedemon1238
Модератор

Брой мнения : 1671

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Вто Фев 03, 2009 7:21 pm

Хаххаха. След този коментар, ще трябва да преместя филма, няколко места по напред в списъка. Доколкото разбрах, да се възбуди приятелката му е "нечовешко" постижение, а в същото време е голяма радост и това, че той не се е възбудил.... Определено ще се гледа, няма как. bounce
daneto
Пълководец

Cancer Buffalo
Брой мнения : 407
Местожителство : у нас

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Вто Фев 03, 2009 8:33 pm

На мен лично много ми хареса, и двамата си изиграха реалистично ролите. Канг Джи отново е на ниво и определено си остава в листата с моите любимци. Ще споделя и аз един личен момент, гледам си филма, а моят мъж наднича от време през рамото ми, по едно време вика жена този ( гангстера ) има като моя пръстен. Гледам и аз и вярно,голям смях падна. Иначе филма имаше доста потресаващи моменти, битката в калта и особено жестокия край. Аз просто се учудих, че го уби толкова късно.
light
Пълководец

Брой мнения : 450
Местожителство : in my body

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Съб Фев 21, 2009 4:15 pm

Страхотен филм.А SJS е направо I love you affraid I love you .Ако на някой му е харесала музиката към филма ето линкче http://forums.popcornfor2.com/index.php?showtopic=52604&st=20650.Под плаката от филма.Малко е играчка свалянето,но си струва. bounce
coruin
Млад господар

Брой мнения : 169

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Пет Фев 27, 2009 10:11 pm

Седнах да го гледам заради Гил Донга-а, но определено главната роля си беше на другия.Съвсем различна визия на корейското кино от моята скромна гледна точка (6-7 филма), доста по западен тертип с кървищата и секса. По едно време ми изчезнаха българските субтитри и докато успея да сваля английските се държах като наркоман без поредната доза Smile
Това определено е филм, който ще привлече по-широка публика .
pam
Пазител

Gemini Dragon
Брой мнения : 901
Местожителство : ВаРнА

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Пон Апр 27, 2009 8:13 pm

Да живне малко и тази темичка, ЗАСЛУЖАВА си!

Та филма го гледах на феста за първи път ( за което ужасно много се радвам) , но няма да му е последния.
Сюжета е невероятен, а да гледаш актьори в ролята на .. актьори си беше доста забавно.
Гледните точки на двамата за киното нещо не съвпаднаха и сблъсъците им (в преносен и буквален смисъл) бяха доста завладяващи
И края (поне за мен) беше много неочакван и останах супер очарована от начина, по който Ганг-стер показа на главния герой разликата между реалността и киното.
parab
Администратор

Брой мнения : 1855

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Пон Апр 27, 2009 9:06 pm

Аз проглуших ушите на няколко души с това колко много ми хареса това филмче. Страхотна спойка имаше между двамата актьори - лекото и небрежно отношение на Канг Джи Хуан и угнетенията и напрегнат поглед на Со Джи Соб бяха наистина пълен контраст като дрехите, които носеха. Краят наистина ми хареса и на мен - много брутално връщане на актьора в реалността. Всъщност подозирам, че ще го гледам пак, защото бях на ръба на съня и някои моменти малко ми се губят...
Започнах да разбирам манията, която е обхванала половината от женската част на форума по последния (другата половина вече са залитнали по Джун Ки Wink )
Nanera
Млад герой

Aries Tiger
Брой мнения : 27
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Вто Апр 28, 2009 10:44 pm

Имам странното усещане, че този филм го гледах на фестивала в Пловдив. Играта на So Ji-Seob
много ми допадна.

http://kimhyera.files.wordpress.com/2009/02/poster_3307861.jpg
http://nanera.net
edbloom
Посветен

Virgo Rat
Брой мнения : 66

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Чет Апр 30, 2009 7:55 pm

Уау lol! Култов филм Smile Страшно много се радвам,че не го бях гледал преди феста в Пловдив и, въпреки че и останалите филми на феста бяха страхотни в този имаше нещо специално, беше "замесен" с някакво по-особенно тесто и може би той ми хареса най-много Smile И двамата актьори ми бяха адски любими още преди това от Hong gil dong и Sorry I Love you и се радвам,че ги видях в малко по-различна светлина Smile
loveless
Посветен

Aquarius Rooster
Брой мнения : 93

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Вто Май 12, 2009 12:52 pm

егати и разтърсващия филм affraid
desjer
Пазител

Брой мнения : 556
Местожителство : в страната на вятърните мелници

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Пет Юли 17, 2009 11:11 am

Страхотен филм с доза символика... особено битката в калта Exclamation

Изгледах го на един дъх!
ANJY
Пълководец

Taurus Rooster
Брой мнения : 391
Местожителство : България, София

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Сря Авг 05, 2009 9:06 pm

И аз току що го изгледах. Та да кажа нещо тривиално и доста различаващо от казаното до тук:
Spoiler:

Но... само това е единственото, с което бих запомнила филма. Инак даже ме изнерви
gyrgapitich
Глупаче

Брой мнения : 3

ПисанеЗаглавие: Предложение за заглавие   Нед Авг 09, 2009 9:04 am

Здравейте, радвам се да съм част от толкова ентусиазирани феновеSmile Понеже се занимавам професионално с монтаж (демек завършвам висше по специалността и го работя от 10тина години) искам да предложа заглавие за филма - буквално английския превод (разбирам че оригинала е съвсем различен) на български би трябвало да звучи - "Груб монтаж" - това е термина, който е възприет в професионалните кинаджийски среди за английското Rough cut - означава много грубо навързани сцените както са по сценарий - само са им махнати клапите отпред и отзад - прави се, за да се види дали историята се е получила така както е замислена по сценарий, обикновено не остава подредена така докрая (за което основно се грижи монтажиста на филмаSmile...като четох горе долу за какво иде реч и без да съм гледал все още филма ми се струва, че не е лош вариант за българско заглавие...ще се радвам да коментирате...
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon
Брой мнения : 2059
Местожителство : HATE CITY

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   Нед Авг 09, 2009 10:00 am

gyrgapitich написа:
Здравейте, радвам се да съм част от толкова ентусиазирани феновеSmile Понеже се занимавам професионално с монтаж (демек завършвам висше по специалността и го работя от 10тина години) искам да предложа заглавие за филма - буквално английския превод (разбирам че оригинала е съвсем различен) на български би трябвало да звучи - "Груб монтаж" - това е термина, който е възприет в професионалните кинаджийски среди за английското Rough cut - означава много грубо навързани сцените както са по сценарий - само са им махнати клапите отпред и отзад - прави се, за да се види дали историята се е получила така както е замислена по сценарий, обикновено не остава подредена така докрая (за което основно се грижи монтажиста на филмаSmile...като четох горе долу за какво иде реч и без да съм гледал все още филма ми се струва, че не е лош вариант за българско заглавие...ще се радвам да коментирате...
Да, "Груб монтаж" определено е по-правилният превод на заглавието, но като изгледаш филма сам ще се убедиш, че и "Без монтаж" е достатъчно на място (естетически, разбира се). А и все пак вариантът на преводача е просто примерен, тъй като филма няма официално заглавие на български. Ако си позволя да дам примери за окепазяване на оригинално заглавие от български медии, сигурно мога да изброя десетки. Най-скорошният е от нашумелият сериал в нета Leverage, който от Нова телевизия преведоха като "Честни измамници". Тука няма нужда от коментар.
http://www.easternspirit.org/
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Rough Cut (2008) BG!   

Rough Cut (2008) BG!
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 2 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Twilight /Здрач/ (2008)
» Do Re Mi Fa Sol La Si Do
» Lovers of 6 Years
» A frozen flower (2008)
» Гласът на България