ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Anego (2005)

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
elyon
Пълководец

Cancer Snake
Брой мнения : 270
Местожителство : The Land of Bishounen

ПисанеЗаглавие: Anego (2005)   Сря Мар 24, 2010 3:16 am

~Anego~

Оригинално заглавие: アネゴ
Жанр: Романтика
Епизоди: 10 + 1 спешъл
Субтитри: Английски (вградени и софт)

В ролите:
Шинохара Рьоко - Нода Наоко
Аканиши Джин - Куросава Акихико
Томосака Рие - Саваки Ерико
Като Масая - Саваки Шоичи
Тода Нахо - Като Хироми
Ичикава Мивако - Хасегава Манами
Ямагучи Саяка - Саотоме Кана
Ямагучи Макия - Тачибана Ватару
Кониши Михо - Накано Саки
Танака Минору - Миямото Коичи
Джинбо Сатоши - Сайто Кьоичи
Итая Юка - Мидзусава Кайо
Масу Такеши - Сакагучи Цукаса

Резюме:
Нода Наоко е 32-годишна служителка във фирма, спечелила симпатиите и доверието на колегите - и по-специално на колежките - със своята компетенстност в работата и с това, че всеки може по всяко време да се обърне към нея с проблемите си, защото тя винаги е готова да го изслуша, посъветва и да му помогне. За сметка на това обаче Наоко няма никакъв късмет в собствения си любовен живот - минала обичайната за брак възраст, тя няма човек, с когото да сподели мечтите и надеждите си за бъдещето. Това обаче се променя, когато в нейния отдел започва работа Куросава Акихико - 22-годишен младеж, който проявява интерес към нея въпреки 10-годишната разлика във възрастта им...

Личен коментар:
Изненадана съм, че сериалът си няма тема - бях убедена, че съм виждала такава scratch Ениуей.
Току-що го завърших и, честно да си призная, много ми хареса Май още не ме е пуснала Охиторисама вълната Rolling Eyes Laughing Както и да е. Актьорите си свършиха много добре работата, а Шинохара Рьоко беше просто неотразима! Джин също ме изненада - според остатъчните ми спомени от Гокусен там не се справи толкова добре (пък може и тук да е от фенгърлстването ми всеки път като се усмихнеше Embarassed Laughing ) Много ми харесаха моментите, в които двамата си говорят за нещо, а на екрана се изписва какво си мислят всъщност - така съм се смяла на моменти, че не е истина просто Хубавото на сериала е, че има както весели и забавни моменти, така и по-сериозни, но не от типа да се чудиш от къде ти е дошло, а някакси съвсем плавно и логично появяващи се в историята sunny
За спешъла нищо не мога да кажа - ще го гледам утре, че е много дълъг (час и 45 минути )

Последната сцена обаче ме уби:
Spoiler:

Линкове:
Megaupload
Sendspace
Bgshare

Линковете за Megaupload и Sendspace са за версията с вградени субтитри (за които мога да кажа, че не са особено добри, защото гледах този вариант, но реших да дам и тези линкове, пък който както си реши Rolling Eyes ) В Bgshare са качени суровите епизоди със софтсъб (предполагам, че този вариант е по-добър от хардсъба, който, доколкото разбрах, е превод от корейски >_<)

И така, остава само да ви пожелая приятно гледане lol!
Върнете се в началото Go down
mackova
Пазител

Taurus Pig
Брой мнения : 770
Местожителство : Стара Загора

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   Сря Мар 24, 2010 8:33 am

Сериалът е страхотен. Отдавна се канех да му направя темичка, защото срамота е да няма досега. Виждам, че тази неправда е поправена от elyon. Това е и сериалът, чийто спешъл успя да ми хареса. И да кажа пак, че вече съм се заела с превода му.
Да и Джун мисля че се справи с ролята /макар че според мен е голямо дърво, но мнооого сладурско дърво, ма тя такава си му беше и ролята де/
Uni_Cat
Посветен

Taurus Rooster
Брой мнения : 77
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   Сря Мар 24, 2010 10:31 am

Звучи превъзходно lol!
elyon благодаря за темичката, mackova лек и спорен превод в очакване съм.
Mood
Посветен

Брой мнения : 59

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   Сря Мар 24, 2010 12:24 pm

Звучи интересно. Но не прилича ли на Kimi wa petto?
mackova
Пазител

Taurus Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   Сря Мар 24, 2010 12:44 pm

Mood написа:
Звучи интересно. Но не прилича ли на Kimi wa petto?
И да, и не Very Happy
elyon
Пълководец

Cancer Snake

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   Чет Мар 25, 2010 1:13 am

mackova написа:
Сериалът е страхотен. Отдавна се канех да му направя темичка, защото срамота е да няма досега. Виждам, че тази неправда е поправена от elyon. Това е и сериалът, чийто спешъл успя да ми хареса. И да кажа пак, че вече съм се заела с превода му.
Да и Джун мисля че се справи с ролята /макар че според мен е голямо дърво, но мнооого сладурско дърво, ма тя такава си му беше и ролята де/

Хах, подкрепям напълно! Джин е едно от най-сладките дървета, които могат да се разхождат по екрана на човек Но пък имаше няколко момента, в които се справи повече от добре (вероятно защото я му е било смешно, я просто си му е отговаряло на настроението и характера). Примерно
Spoiler:

Преди малко изгледах и спешъла. В началото ми доскуча, защото само преповтаряха какво се е случило в целия сериал (който, между другото, изгледах за два дни), но последния половин час беше много сладък sunny Направо умрях накрая като
Spoiler:

kremenski
Посветен

Libra Buffalo
Брой мнения : 84
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   Чет Мар 25, 2010 11:57 am

Някой може ли да даде линк към руски субтитри, моля? Question
mackova
Пазител

Taurus Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   Чет Мар 25, 2010 11:59 am

kremenski написа:
Някой може ли да даде линк към руски субтитри, моля? Question

руски субтитри
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 3033
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   Чет Мар 25, 2010 2:17 pm

А някой от японоговорящите би ли обяснил какво означава обръщението "anego"? Плийз?

mackova
Пазител

Taurus Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   Чет Мар 25, 2010 3:59 pm

speedy86 написа:
А някой от японоговорящите би ли обяснил какво означава обръщението "anego"? Плийз?
кака
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   Чет Мар 25, 2010 4:03 pm

Хахахаха... Яснооо.
Свърших с 3 еп. и е забавен. Интересна гледка: японка над 30-те, с токчета, пола и спортно яке търчи до страничната линия на игрище за ръгби с чайник в ръка, ръкомахайки и дерейки гърло...
Мацката много ме кефи, има някакво много женствено лице. А Джин верно е малко като Пинокио, обаче има известен чар. Пък и някак компенсира, като я награби още във 2 еп.

mackova
Пазител

Taurus Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   Чет Мар 25, 2010 4:13 pm

забавен е, нали... А "каката" ще играе в новата драма с Кимура, е и още две красавици де...
elyon
Пълководец

Cancer Snake

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   Чет Мар 25, 2010 10:28 pm

speedy86 написа:
Свърших с 3 еп. и е забавен. Интересна гледка: японка над 30-те, с токчета, пола и спортно яке търчи до страничната линия на игрище за ръгби с чайник в ръка, ръкомахайки и дерейки гърло...
Ти чакай да стигнеш последния епизод - и там ще видиш една доста интересна гледка
Джин определено е много чаровен, особено като направи палавата физиономийка lol! А след като изгледах и спешъла осъзнах колко ми харесва начина, по който казва "Анего". Нямам идея защо, ама ми звучи едно такова мило и топло sunny
daneto
Пълководец

Cancer Buffalo
Брой мнения : 407
Местожителство : у нас

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   Съб Мар 27, 2010 12:06 pm

Мнооого ме впечатли филмчето. Радвам се, че го започнах. Не очаквах Джин да направи такава силна роля. Тук няма пълнеж, всичко се развива някак последователно.
Много добри диалози. С удоволствие бих го гледала пак на български, за да се насладя изцяло на прекрасната игра на актьорите.
Дано не се разочаровам от Саваки-сан, (на8еп. съм) защото нещо ми подсказва накъде отиват нещата.
Какчето много ме кефи.
pe6ito
Млад господар

Scorpio Dragon
Брой мнения : 154

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   Съб Мар 27, 2010 12:52 pm

elyon написа:

Последната сцена обаче ме уби:
Spoiler:

И на мен това ми обра точките и как си отдъхна накрая
Сериала е доста интересен, а главната актриса е просто неустоима - изключително красива японка, в която се влюбих, да не говорим и че е доста талантлива актриса, която с нетърпение очаквам да видя в новия сериал с Кимура Такуя. Бях доста резервирана като цяло към историята, но не се оказа никак лоша, даже доста интересна (обаче, не мога да отрека, че японците обичат да гледат сериали, в които по-възрастна жена има вземане-даване с "Джони" или Койке Тепей , просто като им гледам рейтингите на сериалите в драма уики - всички са много високи - интересна работа)
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   Съб Мар 27, 2010 1:57 pm

Такаммм, видях му сметката. Very Happy
Много яка кака! Освен чисто физически (по излъчване някак ми напомня на Сонг Хье Гьо, не знам защо), много ми хареса как се бореше да постъвпва правилно и да помага на всички. Е, да, доста обозваше личния си живот, ама к'о да се прай. Smile
Също ми хареса и колко откровена беше с малкия, все пак той до последно държеше да миткосва, а тя (логично) имаше далеч по-различни планове за живота. Иначе беше много мило
Spoiler:

Джин. Амиии, симпатяга е момчето и наистина доста приличаше на цепеница, но пък беше един такъв трогателен. Малко не успях да разбера как хем я искаше, хем май не беше много сигурен, ама нейсе. Компенсираше с удачна намеса в доста от случаите. Освен това неловките паузи и коментарите "на ум" бяха доста забавни.
Харесаха ми и сериозните теми, които бяха засегнали. Що е то любов, как се създава семейство, има ли наистина равноправие или пак някои (разбирай мъжете) са малко по-равни. Дори се хванах, че на места си обяснявам поевдението на съпругата с маниакалните изблици. А това не ми е присъщо по принцип. Smile
Изобщо доста ми допадна.
Единствено не ми хареса образа на Саваки.
Spoiler:

И за финал: да, сценката с лаптопа и електрогенератора беше върхът. Всъщност и чувството ми е доста познато: "Ток! Ура! Пратих си мейла!" cheers Тенкю за темичката.

daneto
Пълководец

Cancer Buffalo
Брой мнения : 407
Местожителство : у нас

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   Съб Мар 27, 2010 4:33 pm

Бе хареса ми края. Очаквах го, но защо непрекъснато се опитват да ни убеждават, че връзка на по-възрастна жена с толкова млад мъж би била успешна. Може да е някаква временна утеха, но не и за цял живот. Не съм старомодна и нямам кой знае какви предразсъдъци, но за мен голямата разлика в годините не зависимо дали жената или мъжа е по възрастен с повече от 6-7 години не ми се струва успешна. Макар че винаги има изключения. Кой каквото ще да казва, но - "Материята старее". Звучи гадно, но това са фактите. Добре, че поне семейство Саваки се разведе. Логичен завършек на една изчерпана връзка. Не мога да понасям жени, които се вкопчват в мъжа на всяка цена независимо колко се излагат. Абе грозна картина.
lukreciana
Млад господар

Aries Dog
Брой мнения : 148
Местожителство : Добрич

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   Вто Апр 20, 2010 9:37 pm

Вчера го свърших. Много ми допадна. Филм, предимно за жени...
Разкриващ отншението към тях в Япония, на рабта и извън нея.
Филм, показващ различни видове връзки, тяхното развитие и възприемане в обществото.
Много добре разказан, убедитиелен с добрата актьорска игра на фона отново на прекрасната музиката на "Куин". Просто... за мен бе удоволствие да го гледам.
Само едно бих променила,
Spoiler:

Zenith
Пазител

Брой мнения : 755
Местожителство : Japan <3

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   Вто Апр 20, 2010 9:57 pm

Оууууу, може би едиснтвената роля, в която не ми пречеше играта на Джин, не че са толкова много. Ако избегнем това, че сега ми е в немилост, когато го гледах преди година-две-три бях много, много доволна. Драмата е очарователна, буквално. Трябва да я гледаш без допълнителни очаквания, само с положително мислене и да не се прехласваш твърде по Джин, защото тук е в периода си, в който успя да грабне най-много сърца...Все още не покварен, но ужасно красив, с ангелски глас и усмивка, която успява да размаже целия му сексапил в земята. Да, безбожно бездарен актьор, но тук не му трябваше игра, а присъствие и той го имаше...Химия между героите имапе, а мацката ми е любима героиня и до днес.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Anego (2005)   

Anego (2005)
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1