ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

The sword with no name (2009) BG!

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
blacky80
Небесен пратеник

Брой мнения : 2304
Местожителство : Jeju Island, South Korea (ще ми се)

ПисанеЗаглавие: The sword with no name (2009) BG!   Пет Мар 12, 2010 11:43 am

THE SWORD WITH NO NAME
aka: The Last Empress / Like Fireworks, Like Butterflies/ Bool-kkott-cheo-reom na-bi-cheo-reom

Година: 2009
Режисьор: Yong-gyun Kim
Жанр: Екшън, Драма, Исторически, Романс
Продължителност: 124 мин.
Субтитри: Английски/Български

Участват :
Jo Seung-woo
Soo-ae
Cheon Ho-jin
Choi Jae-woong
Kim Yeong-min
Park Min-hee

Сюжет:
Mu Myeong (Seung-woo Cho) е ловец на глави в династията Чосон, който при една мисия среща красивата Ja Yeong (Su-Ae) - бъдещата императрица, и се влюбва в нея. Няколко години по-късно, когато Ja Yeong влиза в императорския двор за да се омъжи за крал Gojong, Mu Myeong, и заради чувствата които още изпитва към нея, става нейна лична охрана. Ja Yeong, като кралица, се опитва да модернизира държавата, но разбирайки за заговорите за надмощие в политиката и интригите,
които тресат вътре и отвън Чосон, се изправя срещу бащата на краля и чуждите дипломати. А Mu Myeong ще трябва да посрещне и парира всички заплахи, застрашаващи живота на неговата любима.

Лично мнение:
Скоро, но очаквам много и от историята и от бойните сцени......

Свали филма :
ДИСК 1
ДИСК 2
Субтитри Диск 1
Субтитри Диск 2
БГ субтитри
OST
Или свали филма :
Оттук
Оттук
Оттук
Оттук

Последната промяна е направена от blacky80 на Пон Мар 22, 2010 10:43 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
nelithka
Млад господар

Брой мнения : 111

ПисанеЗаглавие: Re: The sword with no name (2009) BG!   Пет Мар 12, 2010 1:54 pm

и аз очаквам много от Cho Seung Woo
mackova
Пазител

Taurus Pig
Брой мнения : 770
Местожителство : Стара Загора

ПисанеЗаглавие: Re: The sword with no name (2009) BG!   Пет Мар 12, 2010 3:27 pm

А аз очаквам бг буквички????
PyMeH
Модератор

Sagittarius Rooster
Брой мнения : 420
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: The sword with no name (2009) BG!   Пет Мар 12, 2010 3:37 pm

Ок, заемам се Wink
Крал
Небесен пратеник

Брой мнения : 1183
Местожителство : Пущинака

ПисанеЗаглавие: Re: The sword with no name (2009) BG!   Пет Мар 12, 2010 4:12 pm

Аз не издържах и преди няколко месеца го изгледах без субс. Честно казано, очаквах много повече от тоя филм. Напълно излишни ми се видяха моментите, в които героите се биеха компютърно анимирани. Изглежда ми не като оригинално режисьорско решение, а като гротеска. Или като липса на бюджет. Лично мнение - филмът е средна хубост, но съм сигурна, че има и такива, които ще го харесат.

Посветен

Брой мнения : 73

ПисанеЗаглавие: Re: The sword with no name (2009) BG!   Пет Мар 12, 2010 9:24 pm

Благодаря, Blacky, тъкмо се оглеждах за нещо ново за гледане
Много сладка нова снимка с един пухкав Джи Соп Smile
blacky80
Небесен пратеник

Брой мнения : 2304
Местожителство : Jeju Island, South Korea (ще ми се)

ПисанеЗаглавие: Re: The sword with no name (2009) BG!   Нед Мар 14, 2010 7:08 pm

Малко повечко очаквах, някак ми се размиха и историческите факти и компютърните геймърски битки...някои
ама наистина бяха малко нелепи, но пък акцентът за тайната връзка беше интересен.
Е, искаше ми се, повече да разкрият от волността на императрицата и нейната харизматична личност,
дори малко повече от живота й, но пък любовната история ми беше увлекателна, а самата императрица
доста ми допадна, (Su-ae се справи), а и заигравката с Франция и секси корсета също Smile
Краят беше не по-малко впечатляващ...но толкова, нищо супер изключително....

Модератор

Sagittarius Rooster
Брой мнения : 420

ПисанеЗаглавие: Re: The sword with no name (2009) BG!   Чет Мар 18, 2010 11:10 am

Някой може ли да намери руски субс?
Fastuka
V.I.P

Брой мнения : 242

ПисанеЗаглавие: Re: The sword with no name (2009) BG!   Пет Мар 19, 2010 1:46 am

Те нямат навик да пишат субтитри, а да дублират.
desjer
Пазител

Брой мнения : 556
Местожителство : в страната на вятърните мелници

ПисанеЗаглавие: Re: The sword with no name (2009) BG!   Пон Мар 22, 2010 12:39 am

Историческите факти не ги знам( но ми стана достатъчно интересно, за да потърся и да прочета), битките не ги разбирам. Но общото ми впечатление е, че отделните сцени бяха леко провлачени, а действието се развиваше на две, на три. Но момента с корсета, с пепрудките и др. придават на филма особено емоционално настроение, което е типично за корейското кино и което е много специално за мен.

Я.Цушима

Последната промяна е направена от desjer на Пон Мар 22, 2010 4:54 am; мнението е било променяно общо 1 път
Fastuka
V.I.P

Брой мнения : 242

ПисанеЗаглавие: Re: The sword with no name (2009) BG!   Пон Мар 22, 2010 3:21 am

Ето и две по качествени версии.

Свали Филма (DivX)
Свали Филма (HDTV)
figil
Посветен

Capricorn Pig
Брой мнения : 96
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: The sword with no name (2009) BG!   Вто Мар 23, 2010 1:52 pm

Изгледах го ,но немисля ,че ще го запомня този филм.Оценка по 10-та ...5
usagi
Посветен

Aquarius Horse
Брой мнения : 88

ПисанеЗаглавие: Re: The sword with no name (2009) BG!   Пон Апр 26, 2010 9:09 pm

В началото изобщо не ми хареса, не ме грабна по никакъв начин, но реших на инат да го изгледам и се радвам, че го направих. Бойните сцени бяха супер, а аз по принцип не си падам по такива неща, останах така Shocked Естествено като на филм героите трябваше да си усложнят живота по невероятни начини, но в това е чарът на нещата. Голямо плакане падна накрая... май ми е време да си намеря някоя комедия Laughing
Мерси за превода~
Allanon
Млад герой

Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: The sword with no name (2009) BG!   Чет Апр 29, 2010 10:35 am

Изгледах филма и малко ми се пообърка историята. Неразбрах това онзи Чосон ли е за който се говори във Jumong или не?! И ако е тои как така бяха намесени пушки и лампи... каде бяха в Jumong след като е след древен Чосон?! Ако някои може да обясни... Признавам си, че това което знам за историята на Корея е от филмите само и може би затова се пообърках тука ...? Rolling Eyes
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 3033
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: The sword with no name (2009) BG!   Чет Апр 29, 2010 10:44 am

Allanon написа:
И ако е тои как така бяха намесени пушки и лампи... каде бяха в Jumong след като е след древен Чосон?!
Само един Чосон има и той продължава доста дълго - има достатъчно време и за саби, и за пушки. Справка тук:
http://en.wikipedia.org/wiki/Joseon_Dynasty

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: The sword with no name (2009) BG!   

The sword with no name (2009) BG!
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Ливан (2009)
» Агнешко (2009)
» Принцесата и жабокът (2009)
» Участие в сутрешния блок на БТВ на 28.12.2009 г.
» Veronica Mars