ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Eden of the East

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
baffler
Пълководец

Aries Dragon
Брой мнения : 303

ПисанеЗаглавие: Eden of the East   Съб Мар 06, 2010 12:47 pm

Заглавие: Higashi no Eden / Eden of the East
Вид: ТВ серии, 11 епизода
Период на излъчване: 10.04.2009 до 19.06.2009
Жанрове: Конспирация, Джосей, Романс, Мистерия
Рейтинг в aniDB: 8.59
Свали от animetake (с вградени английски субтитри): Eden of the East 1 - 11
Гледай онлайн (с вградени англ. субтитри): Eden of the East 1 - 11

Сюжет:
На 22 ноември 2010, 10 ракетни снаряда поразяват Япония. За щастие, терористичният акт, който по-късно наричат „ Careless Monday”, не взима жертви.
Три месеца след злощастния понеделник: Саки Морими е на екскурзия в Щатите, по случай завършването й. Тя се намира пред Белия Дом, когато случайно си навлича неприятности с полицията; на помощ й се оказва един нейн сънародник. Този човек, който се представя като Акира Такидзава е забулен в пълна мистерия. Оказва се, че си е загубил напълно паметта и ако не броим пистолета и мобилния телефон в ръката на Акира, той е чисто гол, когато се появява да избави Саки от неприятната случка. Друга интересна побробност за мистериозния тип е, че през телефона си има достъп до сметка от 8,200,000,000 йени на негово име.

Spoiler:

За меломани:
Не е за вярване, но оупънинга на анимето е на Oasis. Останових го чак на 6тия епизод, но не очаквах да ги чуя точно като оупънинг тема. Преди това го гледах в компания и коментирах, че песента много ми прилича на парче на Oasis, но решихме, че това са някакви гадни плагиати. ахахаха Чуйте го:

Лично мнение:
Гледам анимета веднъж на високосна, но това ме закова. Много оригинално и зарибяващо.
Върнете се в началото Go down
postmortem
Посветен

Capricorn Dragon
Брой мнения : 97
Местожителство : Своге

ПисанеЗаглавие: Re: Eden of the East   Съб Мар 06, 2010 1:03 pm

Какво съвпадение. И аз като го гледах в компания решихме, че OP-то е сякаш на Oasis, ама едва ли са те...

Иначе от двата епизода, които изгледах, ми се видя доста несвързано. Може би защото бяха 6-и и 7-и, а не 1-и и 2-и Някога трябва да му хвърля един поглед от самото начало, че с тая съмнително висока оценка в аниДБ ще ме човърка дълго.
http://blogvrazblog.blogspot.com/
baffler
Пълководец

Aries Dragon
Брой мнения : 303

ПисанеЗаглавие: Re: Eden of the East   Съб Мар 06, 2010 1:16 pm

postmortem написа:

Иначе от двата епизода, които изгледах, ми се видя доста несвързано. Може би защото бяха 6-и и 7-и, а не 1-и и 2-и
ахахаха... според мен, ако в седми епизод я нямаше тази сцена...
Spoiler:

...имаше голям шанс да те изкефи.. нищо, после може да изгледаш 8 и 9 и да ти се проясни.. lol!
А Oasis-a го разконспирирах днес сутринта много случайно, просто разглеждах разни стари песни из ютюб и пускам някаква, която не можех да се сетя коя е и се оказа точно темата от анимето..
... неведоми са каналите на ютюб господни ...
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Eden of the East   

Eden of the East
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Witches of East End
» Witches of East End / Вещиците от Ийст Енд