ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
nikomila
Посветен

Брой мнения : 66
Местожителство : Sofia

ПисанеЗаглавие: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Сря Фев 17, 2010 2:04 pm

Гледате ли Зимните олимпийски игри от Ванкувър? Аз хващам оттук-оттам по нещо, не всички спортове са ми интересни, но се опитвам да съм в течение. То е ясно, че на български успехи няма да се радваме, но поне в този форум можем да се порадваме на азиатските. Very Happy
Засега най-добре се справя Южна Корея, която по общ брой медали се нарежда на второ място след Германия с 3 златни и един сребърен медал. Китай е на осмо място с по един златен, сребърен и бронзов, а Япония за момента на 15-то място с по един сребърен и бронзов.

Корейските медали ми се струва, че са изцяло в кънки бягането и шорттрека, не следя много изкъсо тези спортове.

Китайските спортни двойки във фигурното пързаляне направиха абсолютен фурор със златен и сребърен медали и 5-то място (като се има предвид, че от 46 години насам други освен руски двойки злато на ОИ не са печелили, а в повечето случаи и трите медала са били техни). Шампионите са Shen Xue / Zhao Hongbo, които вече се бяха оттеглили, но специално се завърнаха за Олимпиадата и както се вижда е имало защо. Даже някъде в нета четох статия със заглавие "Пенсионери печелят златото" Smile , но сега не мога да я открия.

По тъмно тази сутрин гледах кратката програма на мъжете, там пък има двама добри японци - Дайсуке Такахаши и Нобунари Ода, съответно на трето и четвърто място във временното класиране. Утре е волната програма и, ако приемем, че Плюшченко е сигурен шампион, то оттам надолу всичко е възможно, японците определено са в добри позиции за медали. Особено Дайсуке Такахаши е много добър, по-долу слагам едно видео.

При жените май всичко е ясно, не виждам кой въобще може да победи корейката Ким Ю-на, тя е просто изключителна. Но винаги има поне по две добри японки, не вярвам да се дадат без борба. Very Happy

Това се сещам да пиша засега, ако имате повече информация за други спортове, допълвайте.

Последната промяна е направена от nikomila на Сря Фев 17, 2010 4:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
samatataina
Посветен

Cancer Pig
Брой мнения : 72
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Сря Фев 17, 2010 2:18 pm

Според мен Плюшченко ще се издъни тази година.
При спортните двойки на мен повече ми харесаха Цин Пан и Цзян Тун, които заеха второто място. Сюе Шън и Хунбо Чжао направиха няколко грешки, безпорната беше неизпълнение на повдигане от 4-то ниво, но имаше и няколко очевидни разминавания в пируетите. Жал ми е за Цин Пан и Цзян Тун - играха наистина перфектно, но има още път пред тях, ще достигнат и върха.
Иначе - да, гледам почти всичко, защото много обичам зимата, и покрай нея - зимните спортове. Мисля си, че Корея можеше и да е по-напред в медалите. Направо ме хвана яд на финала по шорт-трек когато двамата корейци (на 2-ро и 3-то място) се събориха един друг метри преди финала.
За българските успехи какво да кажа - нашата звезда Жекова как се изтърси на метри преди финала, не е истина просто! Бяхме се пренавили да чакаме суъстезанието - бяха го отложили заради мъгла - и затова разочарованието беше още по-голямо. Жалко за момичето - явно нервите й не издържаха - личеше си още с тръгването й и накрая като дойде падането...язък!
blacky80
Небесен пратеник

Брой мнения : 2304
Местожителство : Jeju Island, South Korea (ще ми се)

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Сря Фев 17, 2010 2:31 pm

Класирането по медали е малко променено, защото има нови "стратове" и съответно медали Smile
Но темата е добра, ще следя с интерес, както следя и самите ЗОИ, когато имам време.
Моментното класиране - Корея заема 5-то място, но вярвам, че може да пробие в тройката cheers
Китай- седма по медали, за сега.
Аз като българка, много страдам за нашите неуспехи....особено в спорта, но истината е ясна и няма
да навлизам в подробности и да заклеймявам виновници и институции...така, че ще се радвам на всеки
медал на азиатците lol!
Figfting!!!

..и не отписвайте Плюшченко

Посветен

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Сря Фев 17, 2010 4:43 pm

А, класирането по медали си е същото, но аз съм гледала класацията според броя на златните медали, а не общата. Very Happy Иначе списъка ще го ъпдейтваме градуално, както обича да се изразява една колежка.
Не съм сигурна обаче, че ще се задържат в най-челни позиции азиатците, защото тепърва ще се развихрят алпийските и северните дисциплини, а там доста други страни ще дръпнат напред.

Плюшченко хич не съм го отписала даже, нали се завърна на бял кон, надали ще допусне нещо да го спре. Иначе не го харесвам открай време и предпочитам някой друг да е шампион - Ламбиел, Жубер (никакъв шанс сега с това 18-то място на кратката Shocked ), че дори и Лисачек (много се е надъхал нещо още от миналата година). И Дайсуке, разбира се. Но гледах някои от състезанията за Гран при и понякога е добре, понякога - зле, не е стабилен нещо. Като започне да бърка скоковете и няма спиране. Иначе е голям артист и е любимец на публиката. Ще го видим утре в каква форма ще е. Very Happy

За българската "голяма надежда" за медал въобще не ми се пише. Mad
sabrina1
Пазител

Virgo Goat
Брой мнения : 700
Местожителство : Стара Загора

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Сря Фев 17, 2010 4:52 pm

Аз мисля, че се класират точно според златните медали! Тоест Корея е на второ място. Wink
Не знам за Плюшченко, но аз съм за япончето. cheers
Относно българските надежди за медал...
Мисля, че България няма да има медали скоро от Олимпиада. Нито зимна, нито лятна. Crying or Very sad
ANJY
Пълководец

Taurus Rooster
Брой мнения : 391
Местожителство : България, София

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Сря Фев 17, 2010 5:20 pm

Довечера да стискаме палци на нашата Евгения Раданова, която ще бяга в най-неудобния четвърти коридор във финалите на 500 метра в шорттрека. Може би тя е единствената ни състезателка, която поне за сега ни приближава до медалистите на тази зимна олимпиада (ха дано). Да не говоря, че тя си е чист ветеран в този спорт, при наличието на 12-13 годишните азиатки. Успех, Жени!!!! lol!
Duhamel
Млад герой

Cancer Snake
Брой мнения : 44

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Сря Фев 17, 2010 10:29 pm

Както се видя в спортовете с кънки а и не само при тях няма нищо сигурно, така че нито Плюшченко, нито Ким Ю-на (въпреки, че и стискам палци) са сигурни олимпийски шампиони.
Това си пролича най-много на втория ден когато гледах до 5 часа шортрек и очаквах 1-во, 2-ро и 3-то място за Корея, ама една глупава грешка и онзи рогач от Америка стана втори Mad ... Явно не само аз съм го гледал... Smile
Днес от 01:45 трябва да дават пързаляне с кънки 1000 метра, където ще участва и олимпийския шампион от 500-те метра MO Tae-Bum, успех и дано спечели втора олимпийска титла cheers
А в класирането се гледат златните медали и Корея наистина са втори, даже бяха и първи ама за по-малко от час Very Happy
krisSkOoo
Млад господар

Aries Rooster
Брой мнения : 134

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Пет Фев 19, 2010 2:45 pm

станаха ясни и медалистите от фигурното пързаляне при мъжете
1. Еван Лисачек (САЩ) 257.67
2. Евгений Плюшченко (Русия) 256.36
3. Дайсуке Такахаши (Япония) 247.23
кофти за японеца, че остана трети, надявах се на повече от него.Можеше и повече, но още в началото падна доста лошо, остана втори във временното класиране и много ме изкефи този водещия като каза "Плюшченко не е казал още последната си дума, очакваме да стъпи на стълбичката" и точно след това го измести.Но въпреки всичко чудесно представяне за нашето момче Дайсуке Такахаши. И той влезе в историята, след като стана първият японец с олимпийски медал при мъжете във фигурното пързаляне.
nikomila
Посветен

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Пет Фев 19, 2010 3:15 pm

Аз не успях да гледам тази сутрин и затова не съм се разписала, ще наваксвам този следобед по Евроспорт, но се радвам за Дайсуке Такахаши, все пак първи олимпийски медал за Япония в мъжкото пързаляне. flower
Програмата му тази година е много добра, жалко, че е паднал на четворния си скок (е, поне е опитал да направи такъв за разлика от шампиона). За Плюшченко скептиците тук се оказаха прави, но дали е бил ощетен (големи вопли във форума на Евроспорт по този въпрос) или е бил наистина по-зле от Лисачек?

Към днешна дата ситуацията с класацията е следната:

По брой на златни медали:
......................
5. Южна Корея с 3 - 2 - 0
......................
8. Китай с 2 - 1 - 1
......................
18. Япония с 0 - 1 - 2

По общ брой медали:
.......................
6. Южна Корея с 5 медала
........................
8. Китай с 4 медала
.........................
12. Япония с 3 медала

Не че е кой знае колко добре, но в сравнение с нас.... Mad
Dani
Пълководец

Aquarius Dragon
Брой мнения : 444
Местожителство : Токио,Япония

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Пет Фев 19, 2010 6:30 pm

ЕЕее току що го хванах изпълнението на Такахаши по Евро спорта и беше страхотно Това да се справиш след падане в началото с такъв хъс и без грешки повече си е направо страхотно.Има хора които сбъркат ли в началото и после съвсем се провалят,а при него нямаше такива неща Да стигне на такова свтовно до 3 място си е направо за уважение

И доста медали гледам наще хора са събрали за разлика от нас хаххаах
Надявам се и Япония да вземат злато
Duhamel
Млад герой

Cancer Snake
Брой мнения : 44

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Сря Фев 24, 2010 2:20 am

Така днес още един златен медал за Корея в пързалянето с кънки 10000 метра (все още съм в шок от глупоста на Свен Крамер, но...) cheers
Актива на корейците вече е 5 златни, 4 сребърни и 1 бронзов медал и са на 6-то място в класирането по медали.
След 15 минути трябва да започне кратката програма във фигурното пързаляне при жените (ако има будни да гледат) и естествено стискам палци сещате се за кого Surprised ... Дано поне тя да си вземе златния медал и да не я орежат като Плюшченко (още ме е яд за него Mad ).
blacky80
Небесен пратеник

Брой мнения : 2304
Местожителство : Jeju Island, South Korea (ще ми се)

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Сря Фев 24, 2010 10:39 am

Бладодаря, че споделяте всичко интересно..
Просто съм повече от радостна, че нашата фаворитка е първа и след кратката програма..златното ни Бонд момиче cheers

Посветен

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Сря Фев 24, 2010 10:52 am

Аз не успях да гледам, но от резултатите виждам, че Ким Ю-на е повела с почти 5 точки пред японката Мао Асада. Трета е една канадка, но все се надявам, че няма да могат да я пробутат по-напред. Very Happy Четвърта е другата японка, Мики Андо. Така че и трите азиатки са в идеални позиции за медали. Нямам особен сантимент към някоя от тях, така че която и да стане, ще се радвам (а най-добре ще е да се получи азиатско трио на върха Very Happy ).

И да си припомним как преди 4 години в Торино олимпийска шампионка стана изключително елегантната Шизука Аракава:

ukio
Пълководец

Брой мнения : 389

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Сря Фев 24, 2010 4:52 pm

Шизука - Турандот. И аз си спомням това нейно прекрасно изпълнение и голямата радост на страната заради единствената титла през 2006г.. Само че сега шансовете на Япония да спечели злато от Олимпиадата, почти се изпариха.
Снощи имах големи надежди за комбинаторите, които миналата година станаха първи отборно, но в ужасната снежна буря, те успяха да се класират шести.
Сутринта гледах изпълнението на Мики Андо. Много сложна програма беше направила.
Можете да следите новините за азиатските състезатели тук:
Линк
http://ohayoasia.blogspot.com/
gorchiza
Пълководец

Aries Goat
Брой мнения : 247

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Сря Фев 24, 2010 4:54 pm

ццц жени ! Само от фигурно пързаляне се интересувате ! (: Гледайте какви чудеса правят корейците в шорттрека и кънки бягането !!! Много обичамда ги гледам там ! Много са добри !
ukio
Пълководец

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Сря Фев 24, 2010 4:56 pm

Тази нощ Корея спечели още едно злато в бързото пързаляне с кънки!
Да, корейците наистина са водеща нация в шорттрека. Ние пишем в блога и зе тези им изяви. Но най-хубавото е, че те вече не се ограничават само в тази дисциплина, а напредват във всички спортове.
mrnkaloto
Небесен пратеник

Брой мнения : 1601

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Чет Фев 25, 2010 11:53 am

Танцуването на пилон става олимпийски спорт?

Хиляди състезателки настояват да бъде в програмата за Лондон 2012 г
Танцът на пилон, популярен предимно в стриптийз баровете, може да стане олимпийски спорт, съобщи АП. За това настояват хиляди състезателки, които се надяват МОК да признае спорта им официално и да го вкара в олимпийската програма още за игрите в Лондон през 2012 г.

Международната федерация по танци на кол вече официално е поискала становище от олимпийския комитет.

"Един ден нашият спорт ще бъде на олимпиада. Това ще бъде победа за всички недооценени дисциплини. Опитваме се да влезем още на игрите в Лондон", коментира основателката на централата Аня Пржепласко.

Около 4000 танцьорки от цял свят сложиха подписите си под петиция за участието на танците на кол в олимпийските игри. Според организаторката на групата Kей Ти Коутс скоро подписите ще станат 5000.

"Това е фитнес спорт. Защо да не влезе на олимпийските игри? В Лондон може да има само едно пробно състезание, но в Рио де Жанейро през 2016 вече трябва да сме титулярен спорт", коментира Коутс.

Според нея и всички нейни съмишленички на олимпийските игри присъстват спортове като кърлинг, конна езда и т.н. и няма никакви пречки танците на пилон да влязат в програмата.

Посветен

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Пет Фев 26, 2010 1:25 pm

Ей, как така не сме отбелязали тук все още титлата на Ким Ю На от тази сутрин - беше прекрасна, абсолютно категорична, най-безспорната шампионка във фигурното пързаляне на тези игри! flower

vladikov
Посветен

Брой мнения : 60

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Пет Фев 26, 2010 2:12 pm

Корея и Китай са в топ10 по спечелени медали съответно Корея са на седмо място,а Китай на девето. Smile
nikomila
Посветен

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Пет Фев 26, 2010 3:14 pm

А по броя на златните медали са още по-добре - Корея на 5-то място, а Китай - на 8-мо. Very Happy
gorchiza
Пълководец

Aries Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Пет Фев 26, 2010 7:14 pm

мача за бронзовия медал в кърлинга се предава !!! Супер интересен мач (; Китай дано спечелят (:
след първия ининг Китай взе цели 3 точки !!! невероятна стратегия от азиатките (:
ukio
Пълководец

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Пет Фев 26, 2010 9:55 pm

Китайките са били Световни шампионки по кърлинг миналата година. Трябва да спечелят място на подиума.

Ето победителите от миналата нощ (Корея, Япония и Китай взеха по един медал):
Линк
gorchiza
Пълководец

Aries Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Пет Фев 26, 2010 10:01 pm

Китай размазаха швейцария !!! Не се наложи дори да играят 8ми и 9ти инг 12: 6 завърши мача. Швейцарките плакаха горките Sad имаше и две красиви и ми стана мъчно за тях.
ukio
Пълководец

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Нед Фев 28, 2010 1:47 pm

Браво на тях!
Ето и последните медалисти от игрите.
Уникално състезание тази нощ при женските щафети по бързо пързаляне с кънки. Японките останаха втори, но показаха огромен потенциал.
Щафетите при мъжете в шорттрека също донесохе сребро, но този път на Корея. Като научих, се почудих, как е възможно да изпуснат златото. После, след като видях радостния им танц в стил Абракадабра (Jojo ще пусне веселото гифче в блога), разбрах, че само чакат Ан да се върне...
Другия месец в София ще има световно първество по шорттрек.

Гала Спектакъл на фигуристите
Изпълнението на Дайске, под звуците на уникално произведение на DJ Okawari, Luv Letter (видеото е от миналата година)

И mp3 - http://www.bgshare.com/get,449515.html
Медалистите:
Линк
PyMeH
Модератор

Sagittarius Rooster
Брой мнения : 420
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   Нед Фев 28, 2010 3:13 pm

ukio написа:

Гала Спектакъл на фигуристите
Изпълнението на Дайске, под звуците на уникално произведение на DJ Okawari, Luv Letter (видеото е от миналата година)

Уникално! Изключително красиво!
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър   

Азиатските страни на ЗОИ, Ванкувър
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next