ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Конкурс за лого на сайта

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Моят избор е вариант:
1
35%
 35% [ 9 ]
2
65%
 65% [ 17 ]
Общо гласове : 26

АвторСъобщение
mackova
Пазител

Taurus Pig
Брой мнения : 770
Местожителство : Стара Загора

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 5:27 pm

parab написа:
Ето и останалите от фейсбука на Уникат

Тук много ми хареса 3 -тото макар че там клечки ли виждам??
а на уни кат но мисля че иска още нещо, за да не се пита човек външен за форума всеки път какво символизира

дали няма да се получи нещо средно от тези двете...
Върнете се в началото Go down
kremenski
Посветен

Libra Buffalo
Брой мнения : 84
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 7:07 pm

Честна дума, Uni_Cat - страхотно ми харесват най-новите ти неща!
Spoiler:

Мисля си, че последните наистина са максимално добро съотношение на практично/естетично.
И след толкоз бачкане да не зациклиш ... - извинявай, ама това би звучало доста депресиращо за всички останали. Laughing

memi, наистина продължавам да гледам второто и третото ти предложение и не мога да реша кое от двете ми харесва повече... scratch ама и двете ми са малко по допирателната за лого. Най-простото ОТК, което може да се направи за това - намаляш картинката до сантиметър на сантиметър - ако все още ти е ясно, че е точно тази същата картинка и за какво става въпрос - всичко е шест. Това последното всеки може да го пробва.

Последната промяна е направена от kremenski на Пет Фев 26, 2010 8:16 pm; мнението е било променяно общо 1 път
memi
Пълководец

Scorpio Rooster
Брой мнения : 225
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 7:36 pm

Съгласна съм със всички! Дракона го направих с крила, защото на някои места е по този начин.
При мене нещата винаги са сложни/ професионална деформация/.Ще пробвам нещо по-простичко
Uni_Cat много ми харесаха проектите, страхотни са!

това просто е уникално!
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon
Брой мнения : 2059
Местожителство : HATE CITY

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 8:17 pm

memi написа:

това просто е уникално!
Извинете мнението на лаика, но само на мен ли това на нищо не ми прилича? Така де, мисълта ми е, след като е лого на сайта, колко хора извън него ще могат да си обяснят какво точно значи? Дори аз, от позицията на страничен наблюдател, едва ли бих се досетил че тези две криви линии са всъщност букви ES, които от своя страна са абревиатура на Eastern Spirit. Все пак според закона, който бях цитирал преди няколко страници, една марка (знак) трябва да има отличителна сила, т.е., да бъде изразена графично, така че:
- да може да бъде спомнена от потребителя;
- да предизвика в ума му асоциации с други подобни марки.

Не мисля, че артистичната концепция (както в случая) може да послужи за лого.

http://www.easternspirit.org/
legalize_It
Пазител

Gemini Buffalo
Брой мнения : 519

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 8:22 pm

на мене ми харесва това ... мяза на печат праснат в/у нещо... ще стои добре
desjer
Пазител

Брой мнения : 556
Местожителство : в страната на вятърните мелници

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 8:35 pm

Ragnos написа:

Това защо Question

Я.Цушима
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 8:42 pm

desjer написа:
Ragnos написа:

Това защо Question
Защото така пише в закона. Има ли смисъл да търсим логика?

PyMeH
Модератор

Sagittarius Rooster
Брой мнения : 420

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 8:43 pm

Хм, нещо май бъркаме лого с търговска марка... Да, двете може да се едно и също, но може и да са различни. Според мен е по-добре да са различни. До тук имаше доста добри предложения за лого Smile

А Закона може да скочи сам в печката... преди да съм го изгорил аз Smile Това е пълна глупост... Айде тогава кажете ми търговската марка Кока Кола с кои други продукти я асоциирате? Или Нестле? Аз лично си ги асоциирам само и единствено с тях си Smile

Последната промяна е направена от PyMeH на Пет Фев 26, 2010 8:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Uni_Cat
Посветен

Taurus Rooster
Брой мнения : 77

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 8:44 pm

legalize_It на мен товасъшо ми е сред фаворитите... някой спомена нещо ,че мязало на петно кръв, но аз по-скоро исках да докарам нещо от японското знаме, което да си заспи с двете букви от които ми е трудно да се откажа/много ми харесват/.
Това със жеравчето по идеята на Parab същоми харесва много, а феникса .... така ме завладя, че вече ми е труднода преценя кой ми харесва най-много.
Сега ще пробвам да осъществя микса за който спомена mackova пък да видим какво ще се получи...
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 8:50 pm

PyMeH написа:
Хм, нещо май бъркаме лого с търговска марка...
Логото, Румба, е визуалното, графично изображение на търговската марка. Wink Ако името Eastern Spirit не е регистрирано според закона, да, тогава може да имаме и 5 напълно различни лога, които да не отговарят на изискванията за търговска марка. Знаеш обаче, че случаят не е такъв, както и защо ни е нужно такова лого. Wink

PyMeH написа:
А Закона може да скочи сам в печката... преди да съм го изгорил аз Smile Това е пълна глупост... Айде тогава кажете ми търговската марка Кока Кола с кои други продукти я асоциирате? Или Нестле? Аз лично си ги асоциирам само и единствено с тях си Smile
Кока кола я асоциираш с продуктите от същата категория газирани напитки с черен цвят, които също включват в наименованието си "Кола" - напр. Пепси Кола и всички други псевдо-коли, които продават под път и над път.
Марката Нестле асоциираш с всички идентични захарни изделия - вафли, солети, бисквити, бонбони и т.н. Марковата асоциация е асортиментна асоциация. Колкото по-дълбок е асортиментът на предлаганите продукти, толкова по-широки са асоциациите, свързани с тях.

PyMeH
Модератор

Sagittarius Rooster

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 8:56 pm

Спокойно търговската ни марка може да бъде просто ЕС, изписано по някакъв начин, който да ни отличава. А логото може да съдържа това ЕС и да не е просто тези две букви.

Пак ще дам пример - Кока Кола или Нестле... Например Нестле е изписано навсякъде по един и същи начин, но участва в различни графични интерпретации Smile
kremenski
Посветен

Libra Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 9:00 pm

Laughing legalize_It - страхотен коментар! Перфектно обобщаване!
Ragnos, не се сърди, ама това дето на тебе на нищо не ти прилича не е само букви ЕS, ами е и дракон, и цвете, и птица и още много работи. А загатнатия кръг отзад може да бъде прочетен и като "цялата земя" и като слънце, да не говорим, че сами по себе си двете части едновременно препращат към ин/ян и генерират положителната енергийна посока (по часовниковата стрелка. сигурно си чувал за "петимата тибетци" на будистките монаси)
и т.н. и т.н. - това е наистина добро лого.
PyMeH
Модератор

Sagittarius Rooster

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 9:06 pm

Ragnos написа:

Кока кола я асоциираш с продуктите от същата категория газирани напитки с черен цвят, които също включват в наименованието си "Кола" - напр. Пепси Кола и всички други псевдо-коли, които продават под път и над път.
Марката Нестле асоциираш с всички идентични захарни изделия - вафли, солети, бисквити, бонбони и т.н. Марковата асоциация е асортиментна асоциация. Колкото по-дълбок е асортиментът на предлаганите продукти, толкова по-широки са асоциациите, свързани с тях.

Не съм съгласен, но да кажем, че си прав. То тогава с логото на ВСУ или НБУ - какво асоциираш с тях? Аз лично, ако ги видя за първи път, то по никакъв начин не бих ги асоциирал с други университети.

Логото трябва да е запомнящо се. По него трябва да ни познават, а не да ни асоциират с нещо друго. Ами ако сме единствените в дадена област? С какво ще ни асоциират?
mike28
Модератор

Aries Monkey
Брой мнения : 1050
Местожителство : Русе

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 9:08 pm

Е, ти сега ще искаш и да открием топлата вода и колелото.
Както и да е, нещо се отплеснахте от темата, викам да караме по същество, а?

kremenski
Посветен

Libra Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 9:11 pm

Абе, напушва ме на смях - някой друг усети ли се, че ЕС е абревиатура и на ЕвроСъюза. Да не ни съдят за техните си буквички...
Всъщност логото може да представлява и точно двете буквички от определен шрифт.
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 9:12 pm

kremenski написа:
Ragnos, не се сърди, ама това дето на тебе на нищо не ти прилича не е само букви ЕS, ами е и дракон, и цвете, и птица и още много работи. А загатнатия кръг отзад може да бъде прочетен и като "цялата земя" и като слънце, да не говорим, че сами по себе си двете части едновременно препращат към ин/ян и генерират положителната енергийна посока (по часовниковата стрелка. сигурно си чувал за "петимата тибетци" на будистките монаси)
и т.н. и т.н. - това е наистина добро лого.
Нямам причина да се сърдя. Wink Но немалка част от нещата, които ти виждаш, аз не ги виждам, следователно и голяма част от средностатистическите потребители няма да ги видят. Това е като настоящото лого на Замунда, за което навремето пускаха анкета сред потребителите на сайта, целяща да определи какво изобразява картинката върху му. А тя прилича едновременно на пеперуда, маймуна, лъв и кой знае още какво, следователно има объркващ характер - нещо, което анкетата напълно убедително доказа. Общо взето, за да разгадаеш символиката на това изображение, което коментираме, трябва да имаш изключително наблюдателно око и аналитично мислене - качества, които за жалост не всички притежаваме. Smile Изчистеният и ясен символ е съвсем друга бира.

Буквите на ЕС нямат общо с ES. Написани на български са ИС, а английското съкащение на ЕС е EU. Wink

kremenski
Посветен

Libra Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 9:26 pm

Споко, базиках се за ЕС.
Но може би има нещо вярно в това за ясното четене. Зприличва на това как се различава добрата приказка - първо трябва де има една ясна история, която да се разчете от всички, а от там нататък са символите в образите и вторичният смисъл на случките, думите и постъпките. Казват, че добрата история може да се бели пласт след пласт като лук, но можеш да спреш на който пласт решеш без историята да е нецяла или неясна до там.
parab
Администратор

Брой мнения : 1855

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 9:31 pm

Рагносе, по твоята логика трябва да сложим едно българче и едно азиатче, хванали се за ръце и гледащи телевизия, и всичко ще е ясно. Very Happy
Ако е някакъв по-познат символ - ще се свързва с други подобни.
На мен лично феникса въобще не ми навява асоциации за Изток, а за Петрол. Wink
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 9:33 pm

По тази логика и твоята птица не ми мяза на птица въобще. Имаш ли по-добро предложение? Wink

mike28
Модератор

Aries Monkey
Брой мнения : 1050
Местожителство : Русе

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 9:38 pm

parab написа:

На мен лично феникса въобще не ми навява асоциации за Изток, а за Петрол. Wink

Така е.

sinardin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2349
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 9:41 pm

Ма то не е феникс уе, Самджого е... Нищо, че не му личи!

И да се отчета

Последната промяна е направена от sinardin на Пет Фев 26, 2010 9:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
http://choveshkata.net/blog/
parab
Администратор

Брой мнения : 1855

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 9:42 pm

Имам - ама не мога да го направя.
Ако някой може да стилизира жерав например...

То целта тук беше да се дават и идеи. Нещо като брейнсторминг, за да видим с какво се свързва изтока.
Моите асоциации са оризът, клечките, изгрева, йероглифите, онези триъгълни сламенни шапки wilful , жеравът, многокатовите пагоди, лотусът, вишните...
kremenski
Посветен

Libra Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 9:44 pm

parab, железни асоциации! Май наистина като се сетя за тамошните приказки, комай повече се говори за жерави, отколкото за феникс. Но, добре де ... - пиле някакво е. Ако е стилизирано можем да не навлизаме толкова надълбоко в класификация на видовете... Аз лично разрових албума със старите китайски и японски рисунки - вази, пана, ветрила ... има страхотни неща. Искренно съжалявам, че в момента имам технически проблеми и не мога да сканирам и да покажа невероятно красивите предпазители за пред дръжките на мечовете, които имат. Обикновено са кръгли и могат да дадат страхотни идеи за лого.
sinardin, твойто е много "джиджо". На първото i можеш да му сложиш китайска триъгълна шапка wilful - "човек в цъфналата градина".

Последната промяна е направена от kremenski на Съб Фев 27, 2010 12:12 am; мнението е било променяно общо 1 път
daneto
Пълководец

Cancer Buffalo
Брой мнения : 407
Местожителство : у нас

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 10:00 pm

Аз пък си мечтаех за надписа прободен с катана и всичко това посипано със сакура, но съм позабравила фотошопа щот не съм го пипала от 3-4 месеца та имам само идея някаква wilful
memi
Пълководец

Scorpio Rooster
Брой мнения : 225
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Пет Фев 26, 2010 10:05 pm

kremenski, аз си го прочетох като ЕвроСъюза.

Мисля, че всички сте прави, но има едно НО! Видяхте няколко предложения и ОТК - тата трябва да решат няколко неща: 1.каква да е формата и размера - кръг, квадрат, абстрактна.
2. колко цвята 2,3,4... 3.животни,растения, синволи и т.н.4. колко елемента да съдържа
И всеки който иска може да направи по 1 от вида / квадрат, кръг и т.н./и тогава да избирате.
Съжалявам, но ако не е изписано Eastern spirit, с това ES никой няма да разбере за какво става въпрос Кока -Кола изписват, а не ползват абревиатура.Аз реално нищо не съм направила , ама
Uni_Cat ще лудне накрая.

Uni_Cat, е това последното наистина е връх! !!
V

Последната промяна е направена от memi на Пет Фев 26, 2010 10:15 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Конкурс за лого на сайта   Today at 5:10 pm

Конкурс за лого на сайта
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 4 от 13Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next