ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Не-азиатски филми

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
mackova
Пазител

Taurus Pig
Брой мнения : 770
Местожителство : Стара Загора

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Сря Сеп 09, 2009 7:59 am

Да, и аз когато открих бразилското кино, беше страхотна изненада.
Когато изгледах City of god доста време бях под негово въздействие.
И аз като L_U_B_A_K_A_8_6
препоръчвам
City of men и City of God, няма да съжалявате. Доста откровени и истински, само това ще кажа.
Върнете се в началото Go down
mackova
Пазител

Taurus Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Чет Окт 15, 2009 8:10 am

ОТРЯД 731 КОНВЕЙЕР СМЕРТИ
Няма картинка. А и по-добре без нея.

Документален е. Разказва СЕ ЗА ЯПОНСКИЯ ОТРЯД 731, за събития, случили се на територията на съвременен Китай по време на Втората Световна Война подкрепени с много автентични материали. По-скоро зверствата /японски вариант на фашистките концлагери/, които са извършвали японските учени в името на победата, императора и науката. Може би е полезно да се знае, че Япония не е само анимета, сакура и "кавайни" момчета. Не съм сигурна, че
трябва да пиша за този филм тук. Филмът е за хора с много здрави нерви. Аз честно казано съм в шок, макар че си мислех, че съм в някаква степен информирана. Всяка страна си има своите "скелети в гардероба". Най-страшното, че участниците в тези престъпления са останали безнаказани!
Дори ми е трудно да коментирам. Ако някой го е гледал, може би ще напише свестен коментар. Гледам филма на малки части с големи паузи за да си поема дъх. Не защото е скучен, просто иначе ще сънувам кошмари. И без това доста често се сещам за него през деня. Филмът е озвучен на руски, но няма нужда да знаеш езика за да разбираш какво става.
Има и книга "Кухня дьявола" авт. Моримура Сэйти. Има я в електронен вариант. За нея казват, че е по- страшна или по-скоро нещо като доклад.
Това е от мен.
Sugar_Cube
Млад герой

Virgo Dog
Брой мнения : 40
Местожителство : Selo Bavnqrovo :D

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Чет Окт 15, 2009 8:04 pm

Trainspotting

## Режисьор : Дани Бойл

## В ролите : Юън МакГрегър, Евън Бремнър, Джони Лий Милър, Кевин МакКид и други

## IMDB User Rating : 8.2/10 (127,947 votes) Top 250 : #168

## Държава : Великобритания

## Субтитри : В описанието, Благодарение на http://subs.sab.bz/

## Година : 1996

## Времетраене : 94 минути

Филмът е създаден по едноименната книга на Ървин Уелш (които дори има епизодична роля във филма). Със халюцинациите си на пълзящи мъртви деца и сумтящо потапяне в най-мръсните тоалетни в Шотландия, е трудно да се повярва, че Трейнспотинг е един от най-добрите филми на 1996г. Филмът на Дани Бойл за непокаяли се зависими от хероина в Единбург е доста повече от това. Този филм не е по вкуса на всеки (неподозиращите зрители да внимават), но атмосферата на филма, преплитаща псикеделичен хумор и ужасът от истинския живот е феноменален удар в Англия, Шотландия и САЩ. За всичката си жизненост и ободряващо създаване на филма, лентата не е ода за хероина, нито е пряко насочена предупредителна приказка. Трейнспотинг е просто един много искрен и добре направен филм за природата на пристрастяването, който не се стеснява, когато трявва да покаже удоволствието и болката от пристрастяването.

Alfons
Пълководец

Libra Dragon
Брой мнения : 479
Местожителство : Все още никъде

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Чет Окт 22, 2009 7:42 pm

Let the Right One In (2008)
Резюме : Оскар е 12-годишно момче побойник, което мечтае за отмъщение. Той се влюбва в особено момиче на име Ели, което не издържа на слънце и не понася храна, а за да влезе в стаята на някой, трябва да бъде поканена. Тя дава на Оскар сила да отвръща на удара с удар, но когато той осъзнава, че Ели пие кръв от други хора за да живее, бива изправен пред дилема... Доколко любовта може да те накара да простиш? ”Let The Right One In” е история за насилие, но същевременно и силно романтична, пренасяща ни в Стокхолмското предградие Блекбърг през далечната 1982 година.
---За мен най-силният европейски филм,който успях да изгледам тази година/от азиатските нямам време Very Happy /.Много реалистичен,тежък и суров на места филм,но пленяващ.Със страхотна актьорска игра и изпипан сценарии
tuci8710
Небесен пратеник

Libra Cat
Брой мнения : 1377
Местожителство : Враца

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Пет Окт 30, 2009 5:45 pm

Хора, помощ.
Трябва да намеря сносен екшън за довечера, а в Замун*а избора е No
Дайте съветче, само филма да не е корейски, че ще ме екстрадират да спя навън под дъжда.
10x предварително Very Happy
http://www.greek-hotels.ltd.bg
thedemon1238
Модератор

Брой мнения : 1671

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Пет Окт 30, 2009 6:21 pm

Crank: High Voltage - Не съм го гледал лично, ама един приятел постояно ми говори колко бил велик и вече ми писна щото все като се видим, ми пуска сцени от него. Изглежда забавен и ако не сте го гледали, виж там някакви трейлъри... Smile
legalize_It
Пазител

Gemini Buffalo
Брой мнения : 519
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Пет Окт 30, 2009 6:23 pm

японски става ли?
tuci8710
Небесен пратеник

Libra Cat
Брой мнения : 1377
Местожителство : Враца

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Пет Окт 30, 2009 6:29 pm

Ех мерси, но сме го гледали. Малко е фантастика ама става да си убиеш времето.
Свалям сега Hardwired пък да видим дали ще се прекарам за пореден път Evil or Very Mad
И оппа всичко с дръпнати очи е "застрашен вид" от масово изтребвване ако зависи от приятелите ми No
http://www.greek-hotels.ltd.bg
L_U_B_A_K_A_8_6
Пазител

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 560
Местожителство : По Света и У НАС

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Пон Ное 02, 2009 9:41 pm

Имало едно време в Рио

Много силен филм, бях изоставил бразилските филми, ама май е време да наваксам. Филма е класическия мотив за невъзможната любов и интерпретация на Ромео и Жулиета, но естествено през призмата на уникалното бразилско кино. Имаше един разговор между тях когато тя беше за пръв път на терасата в къщата му във фавелата и от там се виждаше брега и нейния дом( той беше на крайбрежната ивица на Ипанема, не е от най-богаташкитре квартали, но все пак да кажем заможни хора живеят там) та разтоянието е не повече от 500м. и тя каза: "-Наистина е близко, нали?", той отговаря "Мисля, че е далеч." На една плюнка разтояние образно казано, а всъщност непреодолимо далечни светове, с хиляди различия и препядствия между тях.
mackova
Пазител

Taurus Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Пон Дек 28, 2009 2:48 pm

ето нещо, което ме разсмя и ми оправи лошото настроение
И две познати физиономии от Бригада в по-различно амплоа -на затворници -бегълци Имаше страхотни попадения. Хананамиту!
"Ваканция при строг режим" /има го с превод в замунда/

L_U_B_A_K_A_8_6, благодаря ти за Имало едно време в Рио.
Обаче кажи откъде да си го сваля и иа ли превод

L_U_B_A_K_A_8_6
Пазител

Aquarius Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Пон Дек 28, 2009 2:55 pm

Има превод и може да го дръпнеш от тук.
Аз сега ше дръпна филма с мойте любимци, без друго съм на руска вълна ( нали излезе скоро Антикилър 3). Благодарско за комедийката.
mike28
Модератор

Aries Monkey
Брой мнения : 1050
Местожителство : Русе

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Пон Дек 28, 2009 6:03 pm

Oфициален сайт:

Born Of Hope

Роден за надежда

Режисьор : Кейт Мадисън

Сценарист : Алекс К. Олдридж

В ролите : Кристофър Дейн,Кейт Мaдисън,Йън Маршал,Андрю Макдоналд

IMDB Рейтинг : 6,1/10

Държава : Великобритания

Година : 2009

Времетраене : 71 минути

Субтитри : качени са ТУК

Редакция : Крал

Свали филма : ТУК или ОТТУК

Резюме :

“Роден в надежда” е много интересен проект. Създаден е с некомерсиална цел, от група ентусиасти искащи да запазят света на Средната Земя жив. Проекта е ниско бюджетен, а всички актьори и екипа участват безвъзмездно. Стартиран е като идея през 2003 година, снимките започват през 2008, а са завършени 2009. Идеята и качеството на реализация привличат хиляди хора от цял свят, които с дарения спонсорират проекта, в който вземат участие дори членове на екипите на Weta Workshop и оригиналната трилогия като Richard Taylor, Director/Effects Supervisor, Weta Workshop Daniel Falconer, Designer at Weta Workshop и Christian Fletcher, Sword Maker/New Line Trilogy cast.

Лично мнение:

Докато чакаме да излезе Хобитът на Питър Джаксън, може да загреем с "Роден за надежда".

Tова е любителски проект на верни Толкинови фенове с бюджет от 3000 лири...

Хей, къде побягнахте, чакайте, филма не е толкова зле. :-) , така де, къде другаде ще зърнете мънинкия Арагорн да маа с дървената сабя?

Сниман в добрата стара Англия, с отличен избор на локации, чудесна музика, не лоша история, това представлява филмът. Бих казал, че изглежда чаровно любителски.

Може да го гледате онлайн на официалния му сайт, както и в останалите сайтове за видеоклипове като ютубето. Филмът се разпространява свободно. Това тук е "разширената" версия (разликата с оригинала е 4 минути! ;-) )

П.П. Малък жокер- мацката, играеща Елгарайн/ рейн, както си изберете е самата режисьорка.

Последната промяна е направена от mike28 на Сря Дек 30, 2009 9:51 pm; мнението е било променяно общо 6 пъти
Крал
Небесен пратеник

Брой мнения : 1183
Местожителство : Пущинака

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Сря Дек 30, 2009 5:31 pm

Субтитрите вече са редактирани и Толкин-феновете могат да хвърлят мен на кучетата по този повод Laughing .

Филмчето няма грешка, силно го препоръчвам. Леле, какво може да направи креативната енергия на фендъма!

Администратор

Брой мнения : 1855

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Сря Дек 30, 2009 6:02 pm

Вече са на сайта - ТУК.
mike28
Модератор

Aries Monkey
Брой мнения : 1050
Местожителство : Русе

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Сря Дек 30, 2009 9:52 pm

Благодаря Крал, с този превод вече е друга бира. Дори и най- претенциозните Толкин фенове ще останат доволни.

Добавил съм още един линк за сваляне в описанието.

sa6eto_
Пълководец

Libra Snake
Брой мнения : 254
Местожителство : Лом/Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Чет Дек 31, 2009 12:16 am

Пуснаха ни го в една лекция и след края му не знаех къде съм. Много силен филм. Бях потресена, че е възможно в училищата да стават такива неща.

Резюме : Всички в класа са против неудачника Йосеп. По една нелепа случайност Каспар се превръща от негов мъчител, в приятел и защитник. Но всеки път неговата помощ донася повече злини, отколкото полза на новият му приятел. Всеки иска своето: Каспар - старите си приятелите и момичето, а Йосеп, достойнството да бъде нормално момче. Съучениците им обаче не мислят така. С безпощадно постоянство те отиват все по-далеч в гаврите си. Но те не знаят, че бащата на Йосеп е военен и държи оръжие в къщата си...
СВАЛИ ФИЛМА : ТУК
mackova
Пазител

Taurus Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Чет Дек 31, 2009 12:19 pm

sa6eto_ написа:
[img]http://img.zamunda.net/bitbucket
Пуснаха ни го в една лекция и след края му не знаех къде съм. Много силен филм. Бях потресена, че е възможно в училищата да стават такива неща.

Резюме : Всички в класа са против неудачника Йосеп. По една нелепа случайност Каспар се превръща от негов мъчител, в приятел и защитник. Но всеки път неговата помощ донася повече злини, отколкото полза на новият му приятел. Всеки иска своето: Каспар - старите си приятелите и момичето, а Йосеп, достойнството да бъде нормално момче. Съучениците им обаче не мислят така. С безпощадно постоянство те отиват все по-далеч в гаврите си. Но те не знаят, че бащата на Йосеп е военен и държи оръжие в къщата си...
СВАЛИ ФИЛМА : ТУК
О, гледах филма преди доста е доста шокиращ /поне за мен/ и драматичен и третира агресията в училището.
Сега си помислих, че и в много от ученическите азиатски драми има показани доста агресивни и жестоки отношения между учениците. Но нещо не съм чула по новините да споменават някой да е хванал автомата и да е започнал да стреля напосоки scratch
puhenoto
Млад господар

Gemini Rooster
Брой мнения : 162
Местожителство : варненче

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Чет Дек 31, 2009 2:42 pm

оле... да и аз го гледах този филм.. бях абсолютно потресена.. affraid affraid affraid .Изобщо може ли да има такива отношения м/у хората.. тва е ... думи немога да измисля за да опиша какво искам да кажа... :X
L_U_B_A_K_A_8_6
Пазител

Aquarius Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Съб Яну 02, 2010 1:57 am

Тая тема започва да ми става супер любима. Макар да считам себе си за киноман изгледал солидно количество световно кино, тук за 3-4 дни намерих 4-5 шедьовъра от космична класа. Днсека изгледах "Класът" споделен от Сашето и "Let the right one in" споделен от Алфонс и двата филма са колосални, особенно втория е разтърсваща приказка. Скандинавското кино ми е много насърце, за съжаление сред познатите ми няма съмишленици в тази насока. Голямо благодаря за филмите който споделяте, искренно им се наслаждавам.

ПП: Гледах и комедиката "Ваканция при строг режим" и беше много сладка. Големи образи бяха.
Alfons
Пълководец

Libra Dragon
Брой мнения : 479
Местожителство : Все още никъде

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Съб Яну 02, 2010 8:23 am

Резюме : Макс ще пътува за Токио. Той живее в Париж, обича да флиртува но сега е решил да се ожени. По случайност той вижда Лиса, неговата голяма любов, в едно кафе. Макс забравя за пътуването до Токио и годеницата си. Обсебен от мисълта да се види с Лиса, той открива къде живее тя и се скрива в апартамента й. Скоро, друго момиче - Алис, открива Макс в апартамента. Алис изглежда почти напълно като Лиса и Макс е привлечен от нея. Нещата съвсем се объркват, когато се разбира че Алис е приятелка на Люсиен - приятел на Макс а Лиса се интерeсува от някакъв възрастен мъж.
Сваляне

Резюме : Въпреки че действието се развива във военна болница след войната във Виетнам, "Пилето" не е филм за войната или за последствията от нея.

И въпреки че разказва за психично болен и опитите да му се помогне, темата на филма не е лудостта. Благодарение на режисьора Алан Паркър и актьорите Матю Модайн и Никълъс Кейдж "Пилето" разкрива човешката природа на персонажите, вместо да се рови в необичайното.
Паркър е един от малкото кинотворци, способни да осъществят контакт между зрителя и момчето, което спи голо в клетка за птици.
Голяма заслуга имат и актьорите. Модайн прави забележително актьорско постижение в ролята на Пилето, а концентрираната емоция и уязвимост на Кейдж пасват идеално за образа на загрижения за Пилето приятел.
Сваляне
L_U_B_A_K_A_8_6
Пазител

Aquarius Buffalo

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Нед Яну 03, 2010 3:54 pm

A State of Mind

Година: 2004
Жанр: Документален
Времетраене: 93 мин.

Резюме:

"Състояние на съзнанието" е документален филм от 2004 година на режисьора Даниел Гордън. Филма проследява живота на две северно корейски гимнастички и техните семейства в осем месечния период на подготовка за Пхенянските парадни игри от 2003. Спечелил е редица награди, сред които за най-добър спортен документален филм, две награди на Пхенянския мехдународен филмов фестивал през 2004 г.

Лично мнение:

За мен беше много отрезвяващ. Показва живота в Северна Корея през погледа на две млади момичета, които както и самата столицата Пхенян могат да се определят, като витрина за пред останалия свят. Мен лично ме пробуди от арогантността, с която гледаме на режима и хората там, за това как възприемаме и проектираме собствените си нужди върху други хора. Гледайки осъзнах, че те са не по малко щастливи от нас, изпитват огромна радост и щастие от тревиални и скучни за нас неща. Незнайно защо сме приели, че тези хора се нуждаят да са като нас, да имат същите неща и се стремят към същото към което и ние. Като изключим липсата на храна и ресурси необходими за непосредственото съществуване на човека, те са щастливи и радостни от малкото което имат. Липсва им нашата алчност, лицемерие, арогатност и егойзъм. То за тва е и целия филм за колективното съзнание и за факта, че след 3 поколения израстнали в тази тоталитарна система, фалшивите политически лозунги и идеологии, са станали естествен начин мислене. Не знам що за комунизъм е това, аз го намирам за доста по-близък до германският национал социализъм от първата половина на 20 век.

Има го ето тук
Koizora
Пазител

Virgo Cat
Брой мнения : 515

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Пет Яну 08, 2010 11:00 pm

Гледах един италиански Tre metri sopra il cielo и много ми хареса.. Беше приятен, трогателен, забавен, на моменти драматичен, като цяло неангажиращ. Харесвам такива филми.

Резюме: Този филм разказва за любовта на двама тинейджъри - Баби и Степ. Баби е отличничка в гимназията, има здраво семейство, принадлежащо към средната класа. Пълна нейна противоположност е Степ - момче, чийто дом е улицата, страстта му - моторите, но за учене не остава време, а и няма такива амбиции. Неочакваната им среща и любовта им променя живота и на двамата... Но не всичко е така просто както изглежда и им предстои да понесат немалко удари и разочарования....

Сега си тегля 2рата част, дано и тя да е толкова хубава. Very Happy

Резюме: След две години в САЩ Степ се завръща в Рим за да се изправи срещу всичко, което се е опитвал да забрави: болката от смъртта на приятеля му, трудния разговор с майка му... Много неща са се променили и срещата с неотразимата Джин изстрелва Степ към нови усещания и вълнения, които е вярвал, че може да изпитва само с Баби - първата му голяма любов...

Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   

Не-азиатски филми
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3