ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Не-азиатски филми

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon
Брой мнения : 2059
Местожителство : HATE CITY

ПисанеЗаглавие: Не-азиатски филми   Нед Окт 12, 2008 10:11 am

Така, мисля че отдавна се мрънкаше че няма подобна тема, затова ето ви. tongue Препоръчайте филми, които са ви направили впечатление, но ще помоля да се пропускат заглавия като Star Wars, Властелина на пръстените, Кръстникът или Матрицата, които всеки е чувал. Smile

И едно уточнение: За да се избягва излишният спам и офтопик, и за да ни е по-чистичка темата, МОЛЯ, слагайте само по един постер, линк за сваляне + субтитри и ваш коментар (резюме) за филма. След това обсъждайте филмите, но отново ще помоля да не се отплесвате в странични коментари. Има много оспамени теми (включително и от мен), но това ще бъде оправено с времето. Exclamation

П.П. И не забравяйте темите за азиатското кино, все пак за него ни е форумът. king

Последната промяна е направена от Ragnos на Пон Апр 06, 2009 5:45 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
http://www.easternspirit.org/
kang
V.I.P

Taurus Rat
Брой мнения : 100
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Нед Окт 12, 2008 10:39 am

Ето някои от най-впечатляващите за мен филми, които до сега съм споменавал като офтопик:

"Опасни връзки"

Резюме : В края на 1803 г. Лакло "напуска" света. През 1824 г. романът му е забранен и обявен за ?опасен?. През 1959 г. Роже Вадим пренася на екран сексуалната му поквара в модернизирана версия, чието действие се развива в ски-курорт. Филмът е забранен в някои части на Франция. През 1987 г. романът отново предизвиква раздвижване, макар и не скандал, когато е поставен на сцената от Кралския Шекспиров театър. Драматичната адаптация на Кристофър Хамптън се играе дълго и с голям успех. През 1988 г. по него са заснети два филма: "Валмон" (излязла на екран през 1989 г.) с режисьор Милош Форман и сценарист Жан-Клод Кариер, и филмът на Фриърс, продуциран от Холивуд - отлично произведение на дръзкия и сръчен режисьор.

Свали от тук

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Пианистът"

Резюме : "Пианистът" е разказ за необикновената съдба на привидно обикновен човек, когото Ейдриън Броди интерпретира с неочаквана експресия. Формално погледнато, филмът е резултат на всички предишни експерименти на Полански, поставени тук в услуга на неговото най-лично и амбициозно творение. Съчетани са съспенс и документален реализъм, а при снимането на уличните сражения и щурмуването на сгради се навлиза в полето на откровения екшън.

Виртуозността на Полански е изцяло подчинена на сюжета. Избягвайки всички клопки на темата, режисьорът се съсредоточава върху възхвалата на изкуството като универсален език. Той използва своето кино, за да свидетелства и убеждава, да споделя и обединява. С аргументите, които превежда Полански, неговият “Пианист” е неопровержим.

## Награди и номинации : Носител на 3 'Оскара' и номиниран за още 4.Най-добра главна роля на Ейдриън Броуди,най-добър режисьор за Роман Полански,най-добър сценарии Роналд Харууд и още множество награди и признания от филмовите критици по цял свят.

Свали от тук

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Изкуплението ШоуШенк"

Резюме : 40-те г. на 20 век. Анди Дюфрен е млад проспериращ банкер, чийто живот се променя драматично, когато е обвинен в убийството на жена си и нейният любовник и е осъден на доживотен затвор... Куражът на Анди и приятелството му с черноборсаджията на затвора „Ред” Рединг ще му помогнат да запази надеждата си жива.

Това не е филм за отчаянието и самотата. Не е филм за изолацията. Това е филм за възкресените надежди, за приятелството, за мечтите и куражът на един мъж. Това е филм за свободата.

Свали от тук

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Рейнман"

Резюме : Чарли Бабит, безчувствен егоцентричен млад търговец, който се чувства излъган за наследството от три милиона долара. Но очакванията му са били напразни, защото Чарли получава само една розова градина и автомобил от 1949 година. Но една по-голяма изненада го очаква - вестта, че има брат, за чието съществуване никога не е подозирал. Реймънд, така се казва братът на Чарли, е гений, страдащ от аутизъм и живее в свой,изолиран от света и хората свят. Чарли го открива в клиника и го отвлича, за да се опита да присвои неговия дял от семейното наследство. Пътуването на двамата братя се превръща в мистична одисея на любовта и себенамирането. Реймънд успява да преобрази Чарли, който намира сили да надмогне предрасъдъците си.

Свали от тук

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Белязаният"

Резюме : Той изживя американската мечта с цялата си омраза!

Ал Пачино е звездата в този култов филм, в който играе ролята на легендарния и незабравим Тони Монтана - може би най-безскрупулния и енигматичен гангстер в киното. Антонио Монтана е кубински имигрант от Куба, който отивайки в Маями се издига в криминалната йерархия с помощта на няколко верни приятели и ужасяващата ярост, която изпитва към целия свят. По сценарии на Оливър Стоун и режисура на Брайън Де Палма, "Белязаният" стои редом до най-добрите криминални класики в историята на киното: въздействащ, шокиращ, екстремен, пленителен и брутален - точно като главния си герой!

Свали от тук

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Ефектът на пеперудата"

Резюме : Както при всички филми в жанра, и тук историята е твърде близо до фантастиката, но в това няма абсолютно нищо лошо. Главният заподозрян за пътуване във времето е Евън Треборн (Къчър). Като дете, той има редовни загуби на паметта - "изключва" се при напечени ситуации, в това число посред перверзните игрички на Ерик Столц, като бащата на неговата любима - Кейли. Когато наближава 20-те, Евън намира начин да се връща назад във времето и не само да си припомня, но и да променя събитията. Целта му е да направи близките и приятелите си по-щастливи, но крайният резултат в настоящето става с всяка негова намеса все по-апокалиптичен. Изобщо името на играта е кое е по-кошмарно. Да нямаш крайници или да убиеш човек? Любимата ти да се самоубие или никога да не те е познавала? Или пък самият факт колко фатално зависим е животът на околните от собствените ни постъпки.

Свали от тук
Свали 2ра серия

Това са само малка част, от уникални филми които ще запомня завинаги!Следва продължение...
sinardin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2349
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Пон Окт 13, 2008 10:37 pm

Подкрепям за "Шоушенк", "Рейнман" и най-вече за "Пианистът". С другите ще трябва да наваксвам.

--------------------------------------------------------
Лабиринтът на фавна

Лабиринтът на фавна, 2006г.
Още: Pan's Labyrinth / El Laberinto del fauno
Режисьор: Гилермо дел Торо
Сценарист: Гилермо дел Торо
Държава: Мексико / Испания / САЩ
Сваляне от Арена . Субтитри за двудисковото издание има в субс.саб.

"1944-а година. Испания. Историята разказва за Офелия - едно малко момиче, което се премества при доведения си баща заедно с бременната си майка. Офелия трудно приема новия си начин на живот изпълнен с тъга и самота. Тогава тя се запознава с един фантастичен свят, изпълнен с чудати същества. "

Първият филм, за когото си помислих когато видях темата. На мен ми оказа невероятно въздействие. Водеща е военната драма, но постепенно фантастичните елементи настъпват все по-силно и в един момент изгубих представа кое е реалност и кое - плод на въображението на детето. Следвайки една фея, Офелия се срещна с фавън, пазител на лабиринта към омагьосаното царство. Той й казва, че тя е тамошната изгубена принцеса, но за да може да се върне ще трябва да изпълни три задачи, които са написани в една книга с бели страници и ще й се разкриват една по една когато настъпи подходящият момент.

Модератор

Брой мнения : 1671

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Пон Окт 13, 2008 10:53 pm

Еее Sinardin, винаги съм казвал, че този филм са го правили точно за моя вкус. Прекрасен е! I love you Ако някога имам възможност да направя филм, ще точно такъв. Много, много е хубав!
CToTaKa
Млад господар

Gemini Dragon
Брой мнения : 144
Местожителство : Кюстендил

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Сря Окт 15, 2008 6:35 pm

Това е лично за мен най-добрият тийн сериал(non asian), поне от тези които съм гледал аз, а съм гледал доста. Ето го и него Very Happy

## Режисьор : Jamie Brittain, Bryan Elsley

## В ролите : Никълъс Хоулт (Тони), Мич Хюър (Макси), Майк Бейли (Сид), Лариса Уилсън (Джал), Джоузеф Демпси (Крис), Хана Мъри (Каси), Дев Пател (Ануар), Ейприл Пиърсън (Мишел)

## IMDB : Линк към IMDB [Rating: 9.0/10 (1,731 votes)]

## TV.com : Линк към TV.com [Rating: 9.2/10 (648 votes)]

## TVrage : Линк към TVrage [Rating: 9.7/10 (15 Votes)]

## Официален саит : Тук

## Рецензия на сериала : Тук

## Държава : UK

## Година : 2007

## Времетраене : 45 минути

## Резюме : "Skins" обгръща животите на група 16-18 годишни приятели, живеещи в Бристол. Братята Доусън, поясняват, че всяка серия обобщава живота на младите. Групата включва: известно момче, неговото гадже и най-добрата и приятелка; Мюсолманин, гей, момиче с хранителни проблеми, интелигентно и привелигивировано момиче със семейни проблеми, и копонджия влюбен в учителката си. Всяка част има само-съдържащ сюжет, акцентиран върху всеки от героите, но има и няколко истории, които обхващат целия предмет!

## Субтитри : Има за първите два епизода Тук
Download :
Цък
В момента сериала го дават по Диема 2, но е зле работата понеже е с бг аудио.
Сериалът, както и описанието са взети от Тук

Последната промяна е направена от CToTaKa на Нед Ное 30, 2008 2:48 am; мнението е било променяно общо 1 път
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 3033

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Пет Окт 24, 2008 4:39 pm

Малко италианче попада с баща си-евреин в концентрационен лагер. През целия им престой бащата успява да убеди детето, че всъщност участват в много забавна игра, победителят в която печели танк. И малкият печели...
Лично мнение: Прекрасен филм с неочаквана гледна точка, страхотен сценарий и неповторима актьорска игра на Роберто Бенини. В края се чудех от смях ли плача или не точно. Филмът е признат в цял свят като шедьовър, получил е 3 Оскар-а, 57 други награди и още 27 номинации. Едва ли някой ще остане равнодушен. Enjoy!
Download+subs
http://novavalna.org/
kang
V.I.P

Taurus Rat

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Пет Окт 24, 2008 6:19 pm

Още едно от мен:

http://zamunda.net/details.php?id=97493&hit=1

Резюме : Ако гледате този филм, ще се убедите, че светът около нас е невероятен - приказната история за момичето от Монмартър, което търси приятели, справедливост и любов.

Ако сте предани киномани ще разпознаете в “Невероятната съдба на Амели Пулен” множество намигвания и поклони към различни образци на световното кино (или към техните творци). Но това не е задължително. Хубавото на шедьоврите е, че дори за първи път да влизате в киносалон, пак ще откриете нещо за себе си на екрана.

Малката Амели си има своите странни хрумвания. Голямата Амели решава да ги приложи за благото на човечеството. Когато един ден открива тайник в стената на жилището си, а в него забравена кутия с детски съкровища - това променя живота й. Всеки си получава заслуженото, макар и по необичаен начин: едно порцеланово джудже обикаля света, продавачка на цигари се сдобива с мъжко внимание, лошият зарзаватчия едва не полудява, а един събирач на чужди лица открива своето момиче… И всичко това, примесено с живописните улици на Монмартър, чудесното актьорско присъствие и вълшебна музика за душата.
thedemon1238
Модератор

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Пет Окт 24, 2008 11:50 pm

Много хубаво описание, на един от любимите ми филми Very Happy Спомням си, че тогава го гледах по-чиста случайност на кино. Страхотен филм се оказа I love you
sinardin
Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Съб Окт 25, 2008 8:35 am

Два прекрасни филма. Very Happy

Амели Пулен и аз го гледах преди доста време. Вече не помня всички подробности от сюжета, но си спомням какво чувство остави в сърцето ми и то още стои там, скътано е в едно малко кътче. Много, много любим филм! I love you

V.I.P

Taurus Rat

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Съб Окт 25, 2008 12:50 pm

Макар и мъж знам какво да гледам Smile мразя френски филми, но има някои шедьоври просто Smile
Изгледахте ли другите които ви препоръчах?

Леле, пропуснал съм това:

Само вижте актьорския състав:Глен Клоуз, Уинона Райдър, Мерил Стрийп, Антонио Бандерас, Джереми Айрънс, Пола Уайнстийн

Който не го е гледал, препоръчвам незабавно ДА ГО СВАЛИ

Резюме : Южна Америка преди Втората световна война. Бедният Естебан се жени за Клара, от която има дъщеря Бланка. Естебан работи много и успява с парите, които спечелва да закупи имение и да стане един от местните феодали.

След години, вече порастналата Бланка се влюбва в младия революционер Педро, който подтиква работниците да се борят за социализъм. Конфликтът между Естебан и Педро е неизбежен.

Филма е по романа на Изабел Алиенде "Къщата на духовете". Книгата е невероятна!
parab
Администратор

Брой мнения : 1855

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Съб Окт 25, 2008 2:09 pm

Повечето споменати филми също са в личната ми класация. bounce Но ще добавя още няколко (всички линкове са към замунда).

Списъкът на Шиндлер

Филмът разказва за живота на Оскар Шиндлер по времето на Втората световна война, когато нацистите масово започват да пращат евреите в концетрационни лагери. Умело лобирайки в германските среди и възползвайки се от острия търговски нюх, Шиндлер успява да спаси над хиляда полски евреи от смъртта в газовите камери.
Коментар: Ако оставим настрана историята за евреите, която е достатъчно разтърсваща, всичко останало в този филм е на изключително ниво - играта на актьорите - особено Ралф Файнс!!, диалогът и понякога липсата на такъв, което въздейства още по-силно, цветовете и отново най-вече липсата им, емоциите, които провокират в душата на всеки, който гледа ( за първи път видях на този филм мъж да плаче Wink ) ... филмът си остава един от шедьоврите в киното. Много тежък за гледане на моменти, а особено краят те оставя с изключително мокро лице.
Download

Контакт

Историята на една жена-учен, чиито вярвания за света са разтърсени из основи, когато получава невероятният шанс да проучи тайнствено послание, дошло от Космоса.
Коментар: Препоръчвам освен филма и книгата, за по пълното му разбиране. Освен фантастиката, в която Сейгън си е майстор, ми хареса личната история на главната героиня и предизвикателствата пред нейните научни възгледи, които постави откритието от Космоса. Някои неща наистина не могат да се докажат с научни факти, а трябва просто да бъдат изживени.
Download

Осъзнат живот - Waking life

История за един сънувач, който среща в своите сънни пътешествия различни образи, които му споделят провокативни разбирания за живота, Вселената, хората, смисълът на съществуването. Филмът е "облечен" в интересна анимация, която използва живи хора като основа.
Коментар : Един от най-провокативните филми за мен , които те карат да завъртиш колелата на мозъка си и да се замислиш малко повече от обичайното Smile. Просто го гледайте..., прекалено е различен, за да бъде описан лесно с думи.
Download
estel
V.I.P

Libra Horse
Брой мнения : 130
Местожителство : Сивите заливи

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Нед Окт 26, 2008 12:41 am

Ох, не мога да смогна да постна наведнъж всички любими филми, но...ще започна.
С нещо романтично и вълшебно:
БЕНИ И ДЖУН

Ако се чувствате омерзени от сивото ежедневие, ако проблемите така са ви затиснали, че не виждате хубавото около вас, ако ви се плаче-това е Филмът! Едно прекрасно кинематографично лекарство за душата, приготвено от затрогващ сюжет, страхотна актьорска игра и прекрасна музика. Една простичка история за взаимоотношенията между брат и психичноболната му сестра в малко затънтено градче; история за любовта, на която всеки има право и която променя света наоколо; история за "различните" от нас хора и красотата, която създават...
Това е един от ранните филми на Джони Деп, за който той получава номинация и награда "Златен глобус" 1993-за най-добър комедиен актьор. Но също толкова прекрасна е и играта на Мери Стюърт Мастерсън.
"And I will walk 500 miles and I will walk 500 hundred more just to be that man who walked 1000 to fall down at your door! ...
Ако си тананикате като мен тази мелодия на Proclaimers седмици след гледането на филма, значи е останал в сърцата ви, както се случи с мен.

сваляне
http://estel.blog.bg/
kang
V.I.P

Taurus Rat

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Чет Окт 30, 2008 8:34 am

Нещо абсолютно уникално за мен:

Резюме :

Всичко започва така: един мъж среща една жена в един тролей и й отстъпва билета си... После й отстъпва себе си...

"Филмът е нещо като морски Кой се страхува от Вирджиния Улф? и изследва една романтична буря, разразила се сред група морски пътешественици. На места забавно, блестящо, шокиращо и откровено ужасно, това развълнувано морско пътуване е любопитно особено за феновете на Полански, които вероятно са готови да гледат как тяхното любимо застаряващо "ужасно дете" весело потъва. Но във филма има нещо много повече от разказа на единия от героите. Полански, който е и съсценарист, предлага своите обичайни теми и трикове. Като в повечето от филмите му, Горчива луна е за множеството нива на впримчването: всеки е попаднал в собствената си клопка и тази на другите. И всички изглеждат в плен на морето. В крайна сметка никой не е това, което изглежда."

Сваляне
sinardin
Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Вто Ное 11, 2008 7:06 pm

Гордост и предразсъдъци
в различните му варианти
Не пускам подробни описания, защото сюжетът е еднакъв и надявам се достатъчно известен.
Подредила съм ги според личните си пристрастия.

Pride and Prejudice (1995)

СВАЛЯНЕ

Сериал. Най-добрата екранизация до този момент, поне според личния ми вкус.

Bride & Prejudice (2004)

СВАЛЯНЕ

Индийската версия. Май съм спамвала и преди с нея. Уникален филм. Невероятно свеж.
Страхотна атмосфера, страхотна музика, страхотен подбор на актьори.

Pride and Prejudice (1940)

СВАЛЯНЕ

Старичък, черно-бял, дрехите им са малко странни, но филмът е страхотен.

Pride and Prejudice (1980)

СВАЛЯНЕ

Още един сериал. Гледах само подбрани любими сцени, понеже не ми се мъчеше с едното английско аудио,
пък и не ме грабна чак толкова. Актьорският състав на пръв поглед леко плаши, но после ми станаха симпатични.

Pride and Prejudice (2005)

Версията с Кийра Найтли. Пълна скръб. Не давам линк с надеждата, че който не я е гледал досега няма да
си я причини и за в бъдеще. "Дневникът на Бриджит Джоунс" е по-добра екранизация от това.

Ако съм пропуснала нещо, моля да бъда осведомена. I love you

V.I.P

Libra Horse
Брой мнения : 130
Местожителство : Сивите заливи

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Пет Ное 14, 2008 9:17 pm

Синардин, cheers I love you за темата... Изпревари ме, душа...няма друго нещо, което да съм гледала в повече екранизации от филмите по романите на Джейн Остин /многомного любима авторка/ -основно Гордост и предразсъдъци и Джейн Еър. Иначе моята класация е също като твоята (cheers ), обаче сериалът на ББС е толкова високо в нея, че другите порсто бледнеят...
Може да спретна темичка за Джейн Еър... Very Happy
http://estel.blog.bg/
sinardin
Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Нед Ное 16, 2008 7:00 pm

Звездице, благодаря, че ми обърна внимание да проверя колко екранизации на "Джейн Еър" има. Very Happy Very Happy Very Happy Ехааааа, какво гледане ще падне сега! cheers И аз си ги обичкам Джейн Остин и сестрите Бронте. I love you

Модератор

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Чет Ное 27, 2008 7:07 pm

Реших да опитам някой от тези версии и се спрях на черно-белия. Беше учудващо приятен за гледане. Като за филм на почти 70 години, стареенето му се отразява доста добре. Стори ми се някакси свеж и доста забавен Smile
polinka686
Глупаче

Брой мнения : 1

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Нед Яну 11, 2009 6:33 pm

Според мен "Гордост и предразсъдъци" 1995 е най-добрият вариант! Филмът е един от любимите ми! Very Happy От тук си дръпнах варианта от 1980,който до сега не бях гледала,но няма субтитри,търсих къде ли не но не мога да открия. Ако може някой да ми каже къде да ги намеря моля да пише. Very Happy
daneto
Пълководец

Cancer Buffalo
Брой мнения : 407
Местожителство : у нас

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Нед Яну 11, 2009 8:21 pm

Да се включа и аз за Гордост и Предразсъдъци. Гордост и Предразсъдъци много любим филм, книга и каквото се сетите. Аз не знайно защо харесвам черно бялата версия. Може би защото Лорънс Оливие е неотразим Дарси. Не знам защо, но на мен ми харесват всички версии, сигурно защото темата е много любима, не ми омръзва да гледам различни артисти в ролите на любимите герой.

Последната промяна е направена от daneto на Пон Апр 05, 2010 9:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
daneto
Пълководец

Cancer Buffalo
Брой мнения : 407
Местожителство : у нас

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Нед Яну 11, 2009 8:27 pm

Сетих се и за друг прекрасен филм. Брулени Хълмове версията с Ралф Файнс и Жулиет Бинош мнооого прекрасен. Чувството е като след азиатските мелодрами. Буря от чувства пораждат тези филми, голяма красота.
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 3033

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Вто Яну 13, 2009 12:23 am

THE GREEN MILE
http://zamunda.net/browse.php?search=the+green+mile&cat=0&incldead=1
Пол Еджкомб не вярваше в чудеса... До деня, когато срещна истински чудотворец.

През 1935 г. обитателите на затвора “Колд Маунтийн” кръщават пътеката към ешафода “Зеленият път” заради цвета на линолеума, с който е постлана. Пол Еджкомб (Том Ханкс) е главен надзирател в затвора, когато пристига нов осъден - Джон Кофи (Майкъл Кларк Дънкан) е обвинен в садистичното убийство на две малки момиченца. Въпреки огромният му ръст и ужасяващите престъпления, заради които е затворен, Кофи изглежда добър човек, който се държи по-скоро като невинно дете, отколкото като закоравял бандит. Скоро Еджкомб и двама от неговите колеги – Хауъл (Дейвид Морс) и Стентън (Бари Пепър) забелязват нещо необичайно у Кофи: той е способен по чудат начин да лекува останалите затворници от болежките им. Тези негови умения напълно объркват надзирателите относно вероятността точно Кофи да е извършил приписваните му убийства.

Невероятен филм, истинска прелест. За нещата отвъд видимото, за предразсъдъците и свободата, за страха от непознатото и болката, но също и за красотата, която можем да открием на най-неочаквани места, за Истината, която ни прави свободни, но която някои избират да пренебрегнат. Страхотна роля за Том Ханкс, както и за негъра (Майкъл Кларк Дънкан). Както и куп номинации за какви ли не знайни и незнайни награди, съвсем заслужено. На едно от челните места в личната ми класация.
http://novavalna.org/
jankabah
Млад герой

Taurus Monkey
Брой мнения : 25
Местожителство : Sofia

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Сря Яну 14, 2009 6:47 pm

daneto написа:
Сетих се и за друг прекрасен филм. Брулени Хълмове версията с Ралф Файнс и Жулиет Бинош мнооого прекрасен. Чувството е като след азиатските мелодрами. Буря от чувства пораждат тези филми, голяма красота.

.

Филмът наистина е велик... Затова пускам линк към него - http://www.zamunda.net/details.php?id=46353[img]

## Режисьор: : Питър Космински
## В ролите : Жулиет Бинош, Ралф Файнс, Симон Шепърд, Софи Уорд, Симон Уорд, Джанет МакТиър, Джеръми Нортън и др.
## Държава : САЩ
## Година : 1992
## Времетраене : 105
## Резюме : Една неистова любов, обсебване, зараза на душата, от която никъде не можеш да се скриеш, от която никога не можеш да избягаш. Любов по-страшна от страха, по-жива от живота. Няма думи, свещи, комплименти. Няма тела. Нито цветя и усмивки. Няма аз и ти, ние двамата. Любов, в която аз съм ти
jankabah
Млад герой

Taurus Monkey
Брой мнения : 25
Местожителство : Sofia

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Пон Яну 19, 2009 6:54 pm

Току що гледах този филм и не мога да не го препоръчам.... Останх леко казано впечатлена.

## Режисьор : Ларс фон Триер

## В ролите : Никол Кидман, Хариет Андершон, Лорън Бакол, Жан-Марк Бар, Пол Бетани, Брейр Браун, Джеймс Каан

## Държава : Дания / Швеция / Норвегия / Финландия / Великобритания / Франция / Германия / Холандия

## Година : 2003

## Времетраене : 178 минути

## Резюме : Бягайки от група гангстери, красивата Грейс (Никол Кидман) пристига в отдалечения миньорски град Догвил. Градският философ Том Едисън (Пол Бетани) я взима под своя закрила и сключва сделка с нея: Тя ще помага на местните хора, а в замяна, те ще й осигурят скривалище. Но когато бандата идва да я търси, жителите на Догвил започват да настояват за по-добра сделка, заради риска да се грижат за горката Грейс. Тя много скоро ще разбере, че в този град добротата е нещо относително. Но Грейс крие много опасна тайна. Догвил може и да съжали, че изобщо е решил да й се озъби.
P.S. Филмът е със БГ субтитри
Download: http://www.zamunda.net/details.php?id=135918
vivitu
Пълководец

Aries Horse
Брой мнения : 297
Местожителство : NEVERLAND

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Чет Яну 22, 2009 11:36 pm

Такааа.. тъкмо се връщам от киното и не мога да се стърпя, веднага сядам да пиша за филма, който гледах.

## Режисьор : Асиф Кападиа

## В ролите : Шон Бийн, Мишел Йео, Мишел Крусиц, Софи Ву и др.

## IMDB : Линк към IMDB

## Вот в IMDB : 7.3/10 (112 гласували)

## Държава : Великобритания

## Година : 2007

## Времетраене : 89 минути

## Жанр : Драма

Като резюме ще пейстна това, което прочетох в един от коментарите за филма в Замунда, защото много ми хареса как е написано Smile
Цитат :
"Когато съм се родила, шаманът погледнал лицето ми и получил видение. Той казал че съм прокълната. Казали на майка ми да ме изостави, но тя отказала... Шаманът казваше, че ще нараня всеки, достатъчно глупав да ме доближи." С тези думи на главната героиня, Саива, започва филма. Тя и по-младата и спътничка, Аня, живеят, бягайки далеч от всички хора. "Първо им отсечи главата, а след това ги питай дали имат нужда от помощ." Това е философията на Саива и въпреки привидната и слабост, тя има силата и основанията да изпълнява този принцип. Все пак, един ден тя открива един умиращ непознат и вероятно заради неговата безпомощност не го убива. Спасеният Локи променя самотния живот на двете жени. И двете са привлечени от него, но коя от тях ще го спечели и какво ще причини това на другата? Колко струва животът и каква е цената на любовта в техния суров свят, стегнат в прегръдката на ледовете? Финалът ще ви остави без дъх. Това е една от онези истории, от които се раждат митовете.

Лично мнение: Честно казано мога да си подредя до известна степен мислите едва след като се оставих половин час да ме духа вятъра и след като изпих едно ледено лате за освестяне. Първоначалното ми впечатление от този филм бе шок, отвращение, недоумение и може би смес от разни други усещания, които още не мога да определя с думи. След като оставих филма малко да 'попие' и го обсъдих с приятеля си по пътя за вкъщи, започнах да осъзнавам дълбочината на тази привидно проста, но странна история. История, която показва до какви бездни може да изпадне човек, как животът може да превърне всеки в свирепо животно, към което въпреки всичко да изпитваш съчувствие. А финалната сцена беше толкова покъртителна, направо още настръхвам като си я припомня. Мишел Йео се справи страхотно с тази си роля, за което й свалям шапка.
Когато почнаха надписите и светнаха лампите в залата, като се огледах около себе си, видях хората да се смеят нервно и шокирано. Не знам дали е било защото са си помислили че са си загубили времето с този филм. Наистина историята на пръв поглед изглежда малко невероятна и ако човек си остане само с тази идея, не би могъл да разбере колко истински от гледна точка на емоции беше филма. Което би било жалко.

http://zamunda.net/details.php?id=140448
http://last.fm/user/kaisai/
sinardin
Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   Пет Яну 30, 2009 6:34 pm

Като сме го ударили на индианци, няма как да не споделя, че някой току-що е кчил в Замундата голям пакет с 15 филма за Винету. lol!

Линк

ПисанеЗаглавие: Re: Не-азиатски филми   

Не-азиатски филми
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next