ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Шопинг на Корейски Дрешки

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторСъобщение
katomova
Пазител

Cancer Pig
Брой мнения : 816
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Съб Яну 23, 2010 7:05 pm

Сини е права, поръчващите имайте предвид таксите ДДС и мито, което за всеки артикул е различно. Ходенето на митница ви е в кърпа вързано при такава голяма поръчка. Very Happy (имала съм досег с митница на Аерогара София )

Настоящ проект Brilliant Legacy
Върнете се в началото Go down
http://www.eaternspirit.org
pam
Пазител

Gemini Dragon
Брой мнения : 901
Местожителство : ВаРнА

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Съб Яну 23, 2010 7:07 pm

ммм верну, че след Нова година приеха такъв закон ....
те и така, и така ся ще си се подготвят за празниците
та имаме време да разберем как седят нещата
и да видим в крайна сметка какви пари излиза
(а и предполагам, че ще има още желаещи до тогава)
и към края на февруари да си пуснем поръчката
katomova
Пазител

Cancer Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Съб Яну 23, 2010 7:21 pm

Постът ми е формиран на базата информация от др. форум:
Гласувано, прието, обнародвано в прословутия пакет със закони на новото правителство!!!
Държавен вестник брой 95 от 01.12.2009 - ЗАКОН за изменение и допълнение на Закона за данък върху добавената стойност - ето и промяната :
§ 14. В чл. 58, ал. 1, т. 12 се правят следните изменения и допълнения:
1. Буква „а“ се изменя така:
„а) внасят стоки на обща стойност не повече от 30 лева;“.
2. Създава се нова буква „б“:
„б) получават малки пратки на стоки с нетърговски
характер, изпратени от трета страна или територия от физическо лице на друго физическо лице в страната, без последното да е заплащало за тях, на обща стойност до левовата равностойност на 45 евро.“
Като за луксозни стоки /парфюми и др./ освен ДДС и мито се начислява и акциз.
Да ни е Честита Новата 2010

Да, правилно сте разбрали:
1. За пратки от 30 лв до 150 евро се начислява ДДС върху цялата стойност на фактурата - дрехи+ транспорт
2. За пратки над 150 евро се начислява мито (8% - 12%) и ДДС (20%) пак върху цялата стойност на фактурата.

Освен това има още допълнителни разходи (задължително) за полълване на митническата декларация, разни таксища, таксички и т.н. hahaha
Освен това, както спомена едно момиче по-нагоре в темата, трябва да имате т.н ЕОРИ номер, които е или временен(важи за освобождаването само на една пратка) или постоянен (нещо като митническото ви ЕГН Mr. Green ) който важи за всичките ви пратки които ще получите някога. Сещате се че не си заслужава всеки път да си вадите временен защото това ви е поне 1 час допълнително време при освобождаването на пратката. Така, че който чака пратки близките дни може да отиде предварително на митницата, за да си извади постояненн ЕОРИ номер, защото се чака три дни за него (поне аз като си го вадих ми заявиха че било толкова, но на мен ми го извадиха веднага, понеже бях с едно кенгуро и едно бебе в него Mr. Green ). Моя номер си го извадих на Митница Аерогара София, не знам дали вадят ЕОРИ и на митницата до централна гара, обадете им се и питайте. Peace Този номер е важен понеже само с него могат да ви напишат митническата декларация, с която се плаща ДДС-то. Нямате ли го - не можете да си освободите пратките. Hug
Това е много интерсна статия за митниците също, препоръчвам да се прочете:
тук

sinardin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2349
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Съб Яну 23, 2010 7:31 pm

Леле, Кате, ти съвсем наплаши народа. Особено Пам, нали тя ще прибира пакета. Laughing Останалите само ще се ръснем някой лев отгоре. Заслужава си за някоя уникална корейска дрешка.

Пам, тъкмо се влюбих в две блузета. Да не вземеш да се откажеш, че ми се разбие сърцето.

Пазител

Gemini Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Съб Яну 23, 2010 7:41 pm

по-скоро мисля да се ,от колкото да се откажа
Сини, ти се радвай, че само 2 си си харесала, мен ще ме заболи много повече
ако не успеем да си поръчаме Sad
май ще ми се наложи да стъпя на аерогарата и да разпитам как седят нещата
освен ако няма някой друг желаещ Rolling Eyes (и май ще започвам да се моля да се намери такъв)
alex_ana
Млад герой

Virgo Cat
Брой мнения : 48

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Съб Яну 23, 2010 8:31 pm

Във Варна имаме и море. Wink
Та митническа служба има и на пристанището, в сградата на морска администрация, до гарата.
Поне така беше, когато навремето подавах митнически декларации за фирмата в която работех. Smile
Предполагам, че ще може да си спестиш разходката до летището (освен, ако не държиш на нея) Smile
vanimi
Млад господар

Virgo Pig
Брой мнения : 138

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Съб Яну 23, 2010 11:30 pm

Хора, няма да се отказваме Twisted Evil
Пам може да попита сайта дали може да не ни пишат такса-транспорт и стойността на цялата фактура да бъде -до 15 евро confused
Ние така или иначе си плащаме онлаин и парите ще са преведени и само ще трябва да се освободят след получаване - така, че тях това не би трябвало да ги притеснява scratch И Пам за сума под 150 доколкото разбрах- не ти трябва този номер.
А дори да не стане(което ме съмнява) крайната сума на фатурата да е до 140 ,иначе и мито ще плащаме pale
pam
Пазител

Gemini Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Нед Яну 24, 2010 1:19 am

vanimi, аз все още чета правилата на сайта ...
ама простите сметки са 21 артикула по средно 8 долара
+ 3%, за които Шифу спомена = 173 долара
+ 30-40 за доставката = 208 долара ~ 287 лева ~ 146 евро,
а митото е за стойност над 150 евро
(и на всичкото отгоре цените обикновено са под 8 долара дори,
ама знам ли какво ви е хванало окото Wink )
може да хванем "промоцията" и тука
ще си почета още в сайта и ще коментираме, то има време Smile

иии ако може някой по-запознат да се изкаже по темата,
да не си имаме проблеми с тези валутни курсове при освобождаването
понеже митниците не бачкат с курса на БНБ (или поне на тва ни учат в унито scratch )
въпреки че плащането е по банков път и това ме притеснява Smile

Едит: малко инфо от сайта:
Spoiler:

Marchooo
Пазител

Libra Cat
Брой мнения : 644

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Нед Яну 24, 2010 11:56 am

За сега колко сме горе-долу сигурните за дрешки, та да си направя някаква груба сметка колко неща мога да си избера Rolling Eyes Very Happy
light
Пълководец

Брой мнения : 450
Местожителство : in my body

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Нед Яну 24, 2010 1:34 pm

Marchooo написа:
За сега колко сме горе-долу сигурните за дрешки, та да си направя някаква груба сметка колко неща мога да си избера Rolling Eyes Very Happy
И аз искам да се включа в групата, ако има възможност Smile И съм сигурна за поръчката.
Ако има горна граница на брой за поръчката на човек - кажете, за да си я коригирам откъм бройка Laughing

Последната промяна е направена от light на Пон Яну 25, 2010 1:20 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Kathie
Пазител

Virgo Goat
Брой мнения : 761
Местожителство : Petrich

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Нед Яну 24, 2010 1:44 pm

Леле хора аз тези неща,които ги пишете не ги знаех...Значи излиза по-скъпо отколкото предполагахме...Но нищо аз няма да се отказвам!!! Еми значи от мен има около 5-6 артикула( за мен и една моя приятелка),като артикулите не са скъпи по 5-6 $ ..А аз все още мисля за начин,как да дам парите на Пам за поръчката(нали сме от различни градове) ...много много по пощата не ми изглежда надеждна работа,ама де да знам scratch Вие,които не сте от Варна как мислите да го направите това???? Razz Razz wilful
katomova
Пазител

Cancer Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Нед Яну 24, 2010 1:51 pm

Тук заприлича на Продавалника

pam
Пазител

Gemini Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Нед Яну 24, 2010 2:08 pm

ами айде, за да си начешем крастата и да видим все пак какви са условията,
да се ограничим на по 2-3 артикула (за сега, пък после, ако сме доволни - пак ).
Общия брой да не е над 21-22, за да може и без мито да минем и килограмите да не са много
а за парите - банков превод ще е мнооого по-удобно
... обаче ...
Spoiler:

sinardin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2349
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Нед Яну 24, 2010 2:14 pm

Томова, спамиш. wilful

Kathie, ми ще й ги внесем по банкова сметка на Пам парите. Включете си в сметката и 2-3 лв. пощенски разходи за колета, който тя ще ви прати от Варна. Wink

Аз само не разбрах шипинга какви пари е? Че по едно време пишеше нещо за 15 $ на артикул affraid , ма после май спадна сумата.

ПС. Ох, то в долари трябва да внесем парите, нали? Че го бях забравила тоя тънък момент и ще трябва да обръщам.

Има ли начин да ти пратим на ЛС артикулите и да изчислиш колко общо горе-долу ще излезе работата?

ПС 2 - разбрах за внасянето от долния пост. Smile

Последната промяна е направена от sinardin на Нед Яну 24, 2010 2:29 pm; мнението е било променяно общо 1 път
http://choveshkata.net/blog/
katomova
Пазител

Cancer Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Нед Яну 24, 2010 2:25 pm

Извинявам се за спама, но не се сдържах. Иначе относно внасянето в долари - не е нужно, по курса на банката на картодържателя ще кажете, че искате да напражите вноска от пр. 15 долара по курса на банката, но вноската ще бъде в лв. Не знам дали ме разбрахте Embarassed

pam
Пазител

Gemini Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Нед Яну 24, 2010 2:29 pm

сини, шипинга зависи от килограмите ...
в поста ми на предната страница в спойлер имаше сумата на кило.
По думите на шифу излиза около 20-30 долара.
Пращайте, пък аз ще смятам
(за кво ми е тая висша математика и това финансово счетоводство,
ако не мога да си поръчам дори парцалки )
А за внасянето на парите не е необходими да е в долари.
Като си "подготвим" поръчката, ще знаем колко долара ще ни струва "удоволствието"
и в определения ден просто ще видим курса и ще ми пуснете сумата в лева.
Не мисля, че ще ми одържат комисионна scratch
Kathie
Пазител

Virgo Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Нед Яну 24, 2010 2:48 pm

хммм еми аз,като нямам кредитна карта Very Happy Very Happy ..ох ще измисля как да стане ..може да ползвам тази на майка ми ...Пам ти само ми кажеш,кога трябва да ти покажа кой неща искам и кога да пратя парите...
А иначе аз наистина съм се ограничила до 2-3 артикула и VeSsiNceT0 (тоест моя приятелка) 2 артикула ...а ако нали превишим нещо лимита ..аз мога да се откажа от един ( но не повече,че сърцето ще ме заболи No )
Razz Razz wilful
ShiFu
Млад герой

Leo Snake
Брой мнения : 35

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Пон Яну 25, 2010 9:45 am

Леее колко главоболия и мислене ви създадох с този сайт,а всъщност всичко е толкова лесно и просто! Ето какво ми написа на мен СЕЛЪРКАТА /продавачката от сайта/ там не контактувате с администратор,който заучено праща отговор на въпросите ви,а отговаря точно на зададения от вас въпрос. Аз се интересувах от това каква фактура ще получа,за да не видят Бг миРници какво съм плащала точно и ми беше отговорено така: "Maybe you will be charged tax by Customs before getting the goods. We often mark about 1-2USD invoice value per piece when we send order out, in order to save some tax for you. Please ask for the Customs for more details." cheers и беше точно така,общата цена на пратката беше $25 и $15 написано,че са платени за доставка. Със всички азиатски селъри с които съм работила до сега това е най голямото улеснение,което и без да ги питаш те го правят,защото така улесняват и себе си в плащането на такси и данъци,което пък е мега удобно за нас също. Цените за шипинг зависят както от килограмите така и от куриерската служба с която ще изберете да ви бъде доставено - EMS,DHL или обикновенна поща. Както съм ги подредила така са и таксите на фирмите :
EMS - to Bulgaria $ - 40,15 - 0.5кг.
50,74 - 1кг.
61,33 - 1.5кг.
71,92 - 2кг
82,51 - 2.5 кг.
93,1 -3.кг.
103,69 -3.5кг. и така нататък..

DHL to Bulgaria : $

0,5 кг. - 22,75
1 кг. - 28,65
1,5 кг.- 34,54
2 кг. - 40,44
2,5кг.- 46,34
3 кг.-52,24
3,5 кг.- 58,13
Цената е в $ разбира се..
На митниците всички са на ясно,че Китай продават и по 0.005 стотинки стоки,така,че не е проблем цената която пишат на колета ви. Ако пакета е 2кг. и е пуснат с обикновенна поща /няма вариянт да се загуби,аз до сега съм получавала всичко/ е по малък от показания шипинг и пристига в пощенската ви служба по район.Бавно,но славно.. - 15-20дни максимум. С другите 2 горепосочени куриерски фирми пристигат за максимум 7-10 дни. /затова е и по скъпо/ при тях ако пакета е 2кг. ви го доставят до вратата.Макар,че преди месец DHL ми достави от Корея 2бр. вълнени палтенца с общо тегло 3.8кг. до вратата. Surprised
Тези цени които ви пращам на куриерските фирми са ми изпратени от една от селърките в сайта ,който иска ще му изпратя файловете да им се радва Laughing
P.S. току що говорих с един приятел от Бг миРници,които ми каза така : "Ако цената обявена на колетите е от 25 до 40 $ тогава се заплаща само ДДС и е до 3-5 кг.Обмитяват се над стойност от 150$ не евро а $ .. демек ако е $ 40 делено на 5 / 1/5 е основата / тогава става $8 .. разделени на артикулите които сте си поръчали се падат някви центове Wink
Kathie
Пазител

Virgo Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Пон Яну 25, 2010 10:58 am

еми супер ..добре,че си ти ShiFu да разясниш малко нещата Very Happy .. А аз доколкото разбрах дрехите,като размери са само М и S така ли? L няма или???
wilful
ShiFu
Млад герой

Leo Snake
Брой мнения : 35

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Пон Яну 25, 2010 11:43 am

Kathie написа:
еми супер ..добре,че си ти ShiFu да разясниш малко нещата Very Happy .. А аз доколкото разбрах дрехите,като размери са само М и S така ли? L няма или???
wilful

Тези в категория биг сайз отговарят на L .. но пък имат и толкова широки и раздърпани модели,че и там можем да се пъхнем Laughing

http://www.unm-fashion.com/en_shop_gjxa4/Products_List.aspx?fslid=111098&shbid=20094

Вижте тук какво намерих - хехе чорапки с Джан Ди и Ф4

http://www.star-thots.com/webshaper/store/viewProd.asp?pkProductItem=1131
Но тия ме убиват с тези цени или те са луди,или феновете са луди.. Twisted Evil
vanimi
Млад господар

Virgo Pig
Брой мнения : 138

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Пон Яну 25, 2010 3:08 pm

Аз предлагам да се решаваме вече и да поръчваме , ако го направим до 3-дни ще изпреварим 12.02. когато почиват. Само да видим какво ще каже Пам - нали тя ще поръча
но нека обобщим ;
-количество до 22 б./но гледайте грамажа-до 2кг./
-пратка по пощата/обикновена/
-парите по банков път на Пам/ след като тя направи поръчката, получава съобщение за дължимата сума/ още същия ден
--- доколкото разбрах от инфото на ShiFu може да минем и без ДДС -само теябва да се договори с магазина
--Пам--
Пам изпрати ни на ЛС номера на сметката ти и телефон за връзка
нямаме търпение ,нали ???
Kathie
Пазител

Virgo Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Пон Яну 25, 2010 4:05 pm

е ShiFu тези където ми ги показа са доста големички
Еми хайде тогава да поръчваме...да Пам трябва само да ни прати номера на банковата и сметка ..
И аз нямам търпение ..хахах ама дано накрая всичко се окаже точно..че туко виж тези от сайта ни пратили нещо друго ..ох но няма да ставам песимистка... wilful
baffler
Пълководец

Aries Dragon
Брой мнения : 303

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Пон Яну 25, 2010 4:07 pm

хахаха как така се решава без кръчмаря... ще се избиеме накрая кой да си купи 3 потника и кой 2 поли Laughing Нещо като поразгледах темата и ми се стори, че има бая желаещи, което защо ли си мисля, че ще надвиши леко 22 артикула geek Laughing Най-честно е да има лимит на желанията или още някой, който има кредитна да се заеме, за да не останат много недоволни. Smile))) Предлагам всеки да си поръча по две неща, за да може повече хора да си умрат от щастие Very Happy Това са си мои разсъждения, но наистина е хубаво да се затвърди кой иска да си поръчва неща, за да не останат недоволни накрая. Smile))) има резон в думите ми според мен (с оглед на свойството на женския мозък като види някое парче плат да се побърка и да иска 100000 едновременно) Wink))
pam
Пазител

Gemini Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Пон Яну 25, 2010 6:41 pm

baffler написа:
Най-честно е да има лимит на желанията или още някой, който има кредитна да се заеме, за да не останат много недоволни.
Този проблем вече сме го решили. Ограничаваме се на по 2 артикула,
а ако станат по-малко от 20, пиша пост и да видим кой пръв ще хване промоцията Wink
И имам само една молба: да поръчаме по-нататък ... и просто ще почаме малко повече за доставката.
Понеже съм в сесия сега и малко трудно ще намеря време да отида до летището за този ЕОРИ номер (за който Катето спомена),
а имам и сметки да прая.
До момента само 2ма души са ми пратили ЛС с артикулите, които желаят.
Чакам и останалите да ми пишат, за да изчисля килограмите, и сумата.
А за плащането нали се разбрахме, че трябва да е в 1 и същи ден.

vanimi написа:
--- доколкото разбрах от инфото на ShiFu може да минем и без ДДС -само теябва да се договори с магазина
ДДС си се начислява винаги и се плаща на митницата...никакви договорки с магазина няма да ни го спестят Smile Просто ще ни напишат по-малка стойност на фактурата, за да си спестят данъци и да ни улеснят и нас.

Kathie, няма значение, че нямаш кредитна карта Smile пак можеш да направиш банков превод Wink

Едит: понеже стана малко объркване:
под "да поръчаме по-нататък" имам предвид преди празниците им .. но в периода 5-6 - 12
Kathie
Пазител

Virgo Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Вто Яну 26, 2010 9:54 am

хахаха pam, аз вече питах майка ми и тя ми обясни,че може и без карта... Very Happy
Аз иначе съм съгласна да поизчакаме още малко,за да имам повече време да обмисля каквото точно ще си поръчвам,че ако става на въпрос си харесаха хиляди неща ...та ще трябва да се мъча да ги смъкна на 2 Very Happy Very Happy
Razz wilful
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Today at 5:06 pm

Шопинг на Корейски Дрешки
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 3 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next