ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Шопинг на Корейски Дрешки

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторСъобщение
katomova
Пазител

Cancer Pig
Брой мнения : 816
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Вто Фев 09, 2010 12:21 am

А, аз какво мислиш правя - такива сайтове как ги надушвам, по-скоро ми се лепят
За мъжки дрехи не съм, по-принцип мъжки дрехи по-малко има, пък онлайн е трудно да намериш. Иначе ето този френски сайт ти препоръчвам, от там от 3 години пазарувам. Там има мъжко, лошото е че е на френски - laredoute.fr

Настоящ проект Brilliant Legacy
Върнете се в началото Go down
http://www.eaternspirit.org
vanimi
Млад господар

Virgo Pig
Брой мнения : 138

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Вто Фев 09, 2010 9:04 am

ама как не ви е срам още тези не сме поръчали, а вие вече зарибявате с нови
" Пари - Няма " както казваше някой scratch
народе спестявай за нова офанзива lol! lol! lol!
Kathie
Пазител

Virgo Goat
Брой мнения : 761
Местожителство : Petrich

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Вто Фев 09, 2010 1:39 pm

хаха напълно съм съгласна с тази фраза!!! Пък и чакайте да видим какво ще стане с първата ни поръчка..
А този сайт http://www.jshoppers.com/kensaku2.asp?Fast=1&typ=&iRowsPerPage=20&bunrui1=1&bunrui2=1&bunrui3=3&JunFLG=0&shubetsu=&Shomei=&SznFLG=0&PageNo=2 и аз го бях мернала преди ама като неможах да разбера нищо какво пише вътре и се отказах...
Пам защо не влезнеш в yesstyle.com там има секция за мъжки дрехи ..ето ти линкче към мъжките марки дрехи..ама цените са доста скъпички ..:

http://www.yesstyle.com/en/men-brands/list.html/bpt.300_badid.11276
wilful
ShiFu
Млад герой

Leo Snake
Брой мнения : 35

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Вто Фев 09, 2010 2:01 pm

Последният сайт mozmol Suspect
Само на мен ми ли не ми харесва ?? 10% комисионна от сайта + такса вътрешна доставка /domestic shipping fee/ $2.5 + международен шипинг+ПейПал комисионна 3% и ако пък решите да са опаковани още $3 за опаковка Shocked Сайта определено не е същият като другия. Пазаруване на едро само и отстъпка само при определени поръчки и то когато предварително сте ги уведомили.Няма дискаунт нито при големите поръчки нито при комбинирана доставка. Фактурата ви пристига вътре в пратката и не може да се променя от това което реално сте платили. За цените да не говорим - Не,благодаря тук и такива си ги имаме.Аз лично не бих се възползвала.Благодаря на корейците,но този път не ме печелят като клиент Twisted Evil

Средният сайт - от всичко по много,както и цени по големи от на Виктория Сикретс,тия хора тези $ ги нямат за нищо Shocked Нямах време да го разгледам обстойно,но ми стига,че една рокличка от $90 мога да я намеря същия модел за $9 от друг сайт.
Първият сайт - " копродукция " между Южна Корея и островният град държава Лъвовград Laughing СИНГАПУР която между другото е на първо място в света като най добри пощенски служби,на време,малки такси таксува се върху сумата която си платил /виж в сайта/ и няма загубени.Пратките от сайта идват както от Корея така и от Сингапур,зависи явно на каква стока сте попаднали. Като цени все още не могат да ме спечелят и тези,явно като свикнала да давам за рокли по $5 и за палтенца по $11 някак си тези ми се виждат доста високи. Но пък и в трите сайта има какво да се види. Наслаждавайте им се и пазарувайте на воля! cheers
cinderella258
Млад герой

Taurus Pig
Брой мнения : 47

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Вто Фев 09, 2010 9:17 pm

http://www.bubzbeauty.com/bubbi/shop/category.php?id_category=2
Ето един сайт и от мен ... само дето дрешките са лимитирани ... ама ще ги възобновят на 22 февруари ^.^\\\\\\
иначе самия сайт не е лош www.bubzbeauty.com
^.^ Razz Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
pam
Пазител

Gemini Dragon
Брой мнения : 901
Местожителство : ВаРнА

ПисанеЗаглавие: Проблеми около шопинга   Пет Мар 05, 2010 7:02 pm

С пейпел-а няма да я бъде работата - тея са пълни малоумници.
За трасфера от моята сметка до Китай одържат 76лв и искат в картата да има още 100лв в наличност, за да покрият други такси при "необходимост" ....
Та остават 2 варианта:
1. намираме някой друг с visa и му пращам парите (но ще трябва да си направи и регистрация в сайта и да му пратя списък с поръчката)
2. правим банков превод от клон на уестърн юниън. Комисионната им е 42лв (за справка). Нашата поръчка е на стойност 254$, влизаме във втората графа.
За втория вариант се вкарват по 10 лв. Правя превода, а останалата сума (58лв) предполагам, че ще е достатъчна за плащането и на ДДС-то (върху транспортните разходи (на 118$ ДДС-то идва 34лв по днешния курс) и върху фактурата (тук не знаем стойността), но ако трябва да се доплати аз ще поема сумата).
Днес се пробвахме да направим регистрация на колежката ми в пейпел
и поради необясними причини, не стана. А дори и да беше станало пак щеше да се наложи да чакаме 3 дни да й пратят код .. евентуално!
Така .. това май е всичко. Казвайте какво правим
scratch
Kathie
Пазител

Virgo Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Пет Мар 05, 2010 7:55 pm

Еми аз съм съгласна да продължаваме..Така и така се навихме от началото..сега да се откажем няма смисъл...За мен най-приемлив е втория вариант..Да пуснем на Пам по още 10 лева...Другите какво мислите:??
wilful
katomova
Пазител

Cancer Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Пет Мар 05, 2010 8:15 pm

За код в Пей пал се чака до 2 седмици, с този код който получиш в банковото си извлечение се вкарва в създадения Пей пал акаунт и вече можеш да пазаруваш. По принцип се приема за сигурен начин пазаруването през ПП, защото при неполучена стока до 45 дни, преди този срок повдигаш диспут, който се разглежда и в рамките на месец се отсъжда в чия полза е Wink

alex_ana
Млад герой

Virgo Cat
Брой мнения : 48

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Пет Мар 05, 2010 8:20 pm

Не бързайте с парите. До понеделник ще имаме повече информация по въпроса Smile
Marchooo
Пазител

Libra Cat
Брой мнения : 644

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Пет Мар 05, 2010 8:21 pm

Съгласна съм на 2-рия вариант...доста ядове се понасъбраха, но аз лично от инат не се отказвам, най-важното обаче е дали на Пам и се занимава, защото ние освен да си чакаме, друго не правим, а върху нея са всичките грижи...
valbg
Млад господар

Scorpio Snake
Брой мнения : 191
Местожителство : Varna / Edinburgh

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Съб Мар 06, 2010 3:47 pm

Колежки, някой пазарувал ли е от http://zipia.net/ да каже как стоят нещата тук, щото аз си харесах 5-6 неща и смятам да навия още 4-5 приятелки и влизаме в минималното изискване за поръчка (нали са уж wholesalers). На мен ли ми се струва само или доставката до UK е доста по-евтина от това което коментирате

едит: всъщност за ЕМС в този сайт не е - и двете страни сме в зона 3
http://valerybg.blogspot.com
flowerlina
Посветен

Aquarius Tiger
Брой мнения : 59
Местожителство : Троян/София

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Нед Мар 07, 2010 3:33 pm

И от мен три сайта:
republic
boohoo
sportsdirect
Не са корейски, но пък има хубави и изгодни дрешки.
За сега само от sportsdirect съм поръчвала, но и на другите точа зъбки...
ShiFu
Млад герой

Leo Snake

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Чет Мар 11, 2010 12:55 pm

pam написа:
С пейпел-а няма да я бъде работата - тея са пълни малоумници.
За трасфера от моята сметка до Китай одържат 76лв и искат в картата да има още 100лв в наличност, за да покрият други такси при "необходимост" ....
Та остават 2 варианта:
1. намираме някой друг с visa и му пращам парите (но ще трябва да си направи и регистрация в сайта и да му пратя списък с поръчката)
2. правим банков превод от клон на уестърн юниън. Комисионната им е 42лв (за справка). Нашата поръчка е на стойност 254$, влизаме във втората графа.
За втория вариант се вкарват по 10 лв. Правя превода, а останалата сума (58лв) предполагам, че ще е достатъчна за плащането и на ДДС-то (върху транспортните разходи (на 118$ ДДС-то идва 34лв по днешния курс) и върху фактурата (тук не знаем стойността), но ако трябва да се доплати аз ще поема сумата).
Днес се пробвахме да направим регистрация на колежката ми в пейпел
и поради необясними причини, не стана. А дори и да беше станало пак щеше да се наложи да чакаме 3 дни да й пратят код .. евентуално!
Така .. това май е всичко. Казвайте какво правим
scratch

Shocked Shocked Shocked
Пам,какви са тези 76лв. Защо ПейПал да е виновен?? Картата ти кредитна ли е или дебитна?? Аз съм с дебитна разплащателна сметка и до сега не съм имала тези проблеми които описваш? Пей Пал удържа пари само на получателя,не на изпращача /в случая теб/ .. Тези пари сайта ли ти ги изисква или ПейПал,нещо не разбрах точно?? Ако е сайта,на мен също ми удържаха % върху сумата заради плащане през ПейПал точно защото те като получател на парите плащат такса после на ПейПал.Но такива 100 лв. в наличност не са ми изисквали Shocked
За код в ПейПал са необходими 3 дни,аз на първия ден се обадих в банката и ми го дадоха веднага,не съм чакала да излязат извлеченията,защото кодът който ти праща ПейПал важи 3 дни,след това става невалиден и трябва да пускате за нов код.Банката вижда кода часове след получаването му,не дни.Служителят в БОРИКА може да го види и да ти го каже ведната,номера на телефона му е на гърба на картата ти.Номера за спешни обаждания който е,той вижда всички трансакций направени на момента.Прецаках се преди време така,изчаках 3-4 дни,.кода ми не се прие от ПП защото е изтекъл и разбира се 1.5 евро което те чарджат не се връща,а остава за тях.Много зависи и от самата банка. Аз се пробвах с Райфайзен с Уникредит и все проблеми .. я разбрали я неразбрали служителите там. Едните не направили сметката разплащателна,другите скрили инфото към картите и не се вижда наличснотта по тях от ПП. Най накрая извадих дебитна разплащателна от Първа Инвестиционна банка,на 3 ден вече с кода пазарувах с нея през ПП безпроблемно и до сега вече година не мога да се оплача от тях. Нашите служители в банките са толкова зле горките ,че понякога не правят каквото трябва. С Райфайзен след като съм направила всички неща които са нужни към ПП и не става плащането дава ми Недостатъчна наличност при наличние на $2000 в картата,а аз искам да платя нещо на стойност $100 се обръщам към служител на банката /на крака им отивам в главния офис на Гогол/ ,служителят е точно със спецялност интернет пазаруване и обслужване на сметки.Паказвам му разпечатка от ПейПал за недос Suspect татъчната наличност принтирано от принтера ми вкъщи,.следователно листа е формат А4 ..а той ме пита : "Това нашият БАНКОМАТ ли ви го издаде???? " Laughing Laughing Laughing
Незнаех,че банкомат може да изкарва формат А4 казах аз и поисках закриване на сметката незабавно в графата защото се отказвам от банката и искам закриване написах собственоръчно "Заради некадърни служители и лошо обслужване от страна на банката" Така,че и тези неща са от доста голямо значение за проблемите с П.Пал които се създават.Грешките винаги са от нашата страна,не от тяхна..
katomova
Пазител

Cancer Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Чет Мар 11, 2010 1:11 pm

ShiFu подкрепям те напълно за ПИБ - много добро обслужване и са запознати; от 5 години пазарувам и съм доволна. От Райфайзен - ами не разбирам как трябва да ми взимат по 0.40ст. всеки път когато пазарувам с карта виза електрон, гововра за Бг, а от ПИБ- нямат такава такса Mad Отклоних се от темата, но дано съм полезна study

pam
Пазител

Gemini Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Чет Мар 11, 2010 2:29 pm

Картата ми е дебитна и при регистрацията в пей пел видях, че имам ограничение 100 евро на година. Код не са ми давали, нито 1 от трите пъти. И вече нямам право да искам друг код. Реших да пробвам банков превод от моята сметка директно по тяхната ... и тогава се почна с "таксичките" по трансфера на валута, мацката ги драсна на едно листче и каза, че сумата е 76, но трябва да имам в наличност 100 лв в сметката си, след трансфера. Като и разказах за проблема с пей пел думите й бяха "и вие ли?!" и последва физиономия (изразяваща красотата на българската реч, но наум Wink ). Явно не само аз съм имала проблеми с тях (а и нали пробвахме да направим регистрация на колежката ми в пей пел .. изобщо не искаха да и потвърдят картата, а тя е същата като моята, дори заедно си ги изкарахме). И мацката каза, че освен вкарването на пари няма никакви други операции по сметката ми. Пей пелци не са си взели 2та лева.
Сега се спряхме на варианта с превод от клон на уестърн юниън по тяхната сметка, понеже то друга опция вече нямаме. Утре ще изтегля парите и ще ги внеса (алекс, аз и колежката ми сме дали по 10 лв). Другите 7 мацки, ще ви помоля до края на месеца да внесете и вие и приключваме с цялата история ... for good Laughing Пък другия месец ще си вадя и кредитна карта и дано не ми е грешна информацията, но при нея няма лимит в пейпел
vanimi
Млад господар

Virgo Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Чет Мар 11, 2010 4:27 pm

ОК, ще ги пусна до 4-5 дни /на заплата /
Пам , да се провери отново артикулите дали са в наличност Very Happy
pam
Пазител

Gemini Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Чет Мар 11, 2010 4:29 pm

Проверено е, сега оправяме липсите.
Kathie
Пазител

Virgo Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Чет Мар 11, 2010 6:09 pm

Пам аз ще ти ги пусна с моята приятелка парите към края на другата седмица,че сега ще ходя на София и там ще идат паричките ... Very Happy Very Happy Ако има някакъв проблем с артикулите(дано да няма ) казвай ... И пак мерси че се занимаваш с туй...
wilful
ShiFu
Млад герой

Leo Snake

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Чет Мар 11, 2010 7:40 pm

pam написа:
Картата ми е дебитна и при регистрацията в пей пел видях, че имам ограничение 100 евро на година. Код не са ми давали, нито 1 от трите пъти. И вече нямам право да искам друг код. Реших да пробвам банков превод от моята сметка директно по тяхната ... и тогава се почна с "таксичките" по трансфера на валута, мацката ги драсна на едно листче и каза, че сумата е 76, но трябва да имам в наличност 100 лв в сметката си, след трансфера. Като и разказах за проблема с пей пел думите й бяха "и вие ли?!" и последва физиономия (изразяваща красотата на българската реч, но наум Wink ). Явно не само аз съм имала проблеми с тях (а и нали пробвахме да направим регистрация на колежката ми в пей пел .. изобщо не искаха да и потвърдят картата, а тя е същата като моята, дори заедно си ги изкарахме). И мацката каза, че освен вкарването на пари няма никакви други операции по сметката ми. Пей пелци не са си взели 2та лева.
Сега се спряхме на варианта с превод от клон на уестърн юниън по тяхната сметка, понеже то друга опция вече нямаме. Утре ще изтегля парите и ще ги внеса (алекс, аз и колежката ми сме дали по 10 лв). Другите 7 мацки, ще ви помоля до края на месеца да внесете и вие и приключваме с цялата история ... for good Laughing Пък другия месец ще си вадя и кредитна карта и дано не ми е грешна информацията, но при нея няма лимит в пейпел
Пам,а за коя банка става дума?? Много е странно това,което се получава Shocked Не мисля,че проблема е в ПейПал,по скоро е в твойта банка. Имай в предвид,че когато заявиш за код в ПейПал, те пращат този код веднага /в някой банки служителите просто не са на ясно къде да го търсят,и че това е код изобщо/,а щом вече нямаш право на опити за код,значи изпратените от тях не са били изпозвани и затова е спрян достъпа за нов такъв. Трансфера на тези 1.5 евро се прави само за да се потвърди,че е възможен трансфер,след това пак са си в твойта сметка. Какво ли не правих,как ли не ги обяснявах тези неща на служители на Райфайзен и Уникредит и пак и пак нищо.. лимит на картата,приема ми кода,но пък дава недостатъчна наличност..Звънях в ПейПАл от там ми казаха,че проблема не е при тях ,а в мойта банка и,че нямат видимост към сметката,затова и лимита ми е 100 евро.. Тъпо та тъпо.. Закрих и двете карти Виза към банките,след като явно неща не правиха както трябва.След това си издадох нова към ПИБ, същата карта със същите изисквания и условия и никакви проблеми. Не може на три места да правиш едно и също,да ти издават едно и също,после да се регистрираш в ПП по един и същи начин и при две банки е скапана работата,а при третата няма проблеми - следователно проблема е в служителя издал картата,или не е написал нещо както трябва или е забравил да отметне нещо или бля бля бля ..каквото и да е,няма да си признаят и ще си отричат "Проблема не е при нас" .. Колкото до кредитните там лимита е 500евро на ден,но това зависи и от твойта банка,тя задава инфо колко пари имаш в момента,колко ти е лимита месечния и т.н. така,че пак си ограничена до предел..
pam
Пазител

Gemini Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Чет Мар 11, 2010 7:52 pm

ShiFu написа:
Пам,а за коя банка става дума??
Алианц ... и двете карти, при 1 и същи служител са вадени Smile
pam
Пазител

Gemini Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Нед Мар 14, 2010 11:19 pm

Пак аз
Забравих да кажа, че преведох парите и пратих данните на хората от сайта.
И понеже бях писала ако им е възможно да ми кажат точната сума на фактурата ми върнаха писмо, в което пише, че стойността на артикулите ще бъде между 2-3 долара Smile И сега ... чакаме cheers
vanimi
Млад господар

Virgo Pig

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Пет Мар 19, 2010 11:09 pm

Пам, днес ти пуснах кинтите в пощенската кутия tongue
за това,че не се отказа получаваш много и ако стане феста в Пловдив те чакам, за да си изпълня обещанието
pam
Пазител

Gemini Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Сря Апр 07, 2010 3:54 pm

Днес се чух с хората от DHL. Пратката ни е в София
За да мога да я освободя, трябва да я пратят във Варна (10лв и още 10лв за "сесията" - това идея нямам защо е, но бях на лекции и нямаше как да разпитам по-подробно).
И все пак този номер, за който беше споменато по-напред, ще ми трябва. Фактурата също нещо не им е харесала и ми казаха да изискам "цветно копие" от сайта.
Явно още проблеми ни предстоят.
Kathie
Пазител

Virgo Goat

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Сря Апр 07, 2010 9:11 pm

Леле аз чисто бях забравила даже за нещата Супер новина Пам lol! lol! ... А относно проблемите..казвай с какво да помагаме?? Razz
wilful
pam
Пазител

Gemini Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   Сря Апр 07, 2010 11:50 pm

Ами за сега - нищо. Ще ходя да си изкарам този номер и чакам от сайта да ми отговорят за фактурата.
С alex_ana се разбрахме като се видим тя да им звънне от моя номер и да се представи за мене,
да се разправя и тя с тях ... да разберем що пак искат да плащаме за доставка и каква е тая "сесия".
Като има нещо ново ще пиша пак.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Шопинг на Корейски Дрешки   

Шопинг на Корейски Дрешки
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 5 от 6Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next