ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Tales from Earthsea

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
air
Пълководец

Брой мнения : 377

ПисанеЗаглавие: Tales from Earthsea   Пон Ное 16, 2009 1:13 am

Заглавие: Tales from Earthsea
Канджи: ゲド戦記
Тип: Филм
Жанр: Фентъзи
Година: 2006
Аудио: Японски
Субтитри: Български и английски
Качество: DVDRip - 656x432
Линк: (bgshare) RAR1 , RAR2 , RAR3

Ако великият японски режисьор на аниме Хаяо Миядзаки ("Принцеса Мононоке", "Отнесена от духовете") реши да се оттегли, той вече има достоен приемник - сина си Горо Миядзаки. За своя пълнометражен дебют Миядзаки-син режисира екранизация по третата книга от хрониките за Землемория на фентъзи авторката Урсула ле Гуин. Тълпите от фенове нямат нужда от въведение. В паралелния, привидно средновековен свят, наречен Землемория, тийнейджърът принц Арен от кралство Енлад е заставен от странни сили да убие баща си и да отмъкне кралския меч, който носи мистична сила. Арен намира съратник в лицето на могъщия вълшебник Гед, за да пребори магьосника Коб, който всеки момент ще отвори дверите между царството на живите и селенията на мъртвите.

10x StraightEse за превода!

Последната промяна е направена от air на Вто Ное 17, 2009 6:35 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
endorian
Бащицата

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 88

ПисанеЗаглавие: Re: Tales from Earthsea   Пон Ное 16, 2009 6:37 am

От години искам да го гледам, но все не се намира читав нормален DVDRip релийз. Все някакви огромни и тежки... трябва отново да се поразровя, че вече може и да има, отдавна не съм проверявал.
Не съм чел книгите за жалост, но останах очарован от игралният филм на Холмарк. Като цяло историята и светът в който се развива действието е невероятен...
air
Пълководец

Брой мнения : 377

ПисанеЗаглавие: Re: Tales from Earthsea   Пон Ное 16, 2009 9:27 pm

Филмчето е направено добре. Не че съм очаквал друго.
Но не бях впечатлен може би защото съм чел книгите.
П.П. Игралния и анимето май бяха по различни книги.
Вече ми е доста мътно... склероза кво да се прави.
thedemon1238
Модератор

Брой мнения : 1671

ПисанеЗаглавие: Re: Tales from Earthsea   Сря Мар 17, 2010 8:14 pm

Едва ли е от склерозата. Аз не съм чел книгите, нито съм гледал филма, но не видях нищо впечатляващо тук. Може би, прекалено високо вдигнах очакванията, като се има предвид студиото и т.н. Сюжетът е типичното фентъзи. Млад момък побеждава зъл магьосник, който иска да завладее света. Засегната е темата, за живота и смърта, което май беше най-свежото в сюжета. Единственно визуално представляваше интерес за мен. Разбира се, не е на нивото на филмчетата от 80-те, но имаше добри попадения. Внедрили са няколко добре изглеждащи 3Д ефекта, но за радост не са прекалили. Понякога много неестествено изглеждат 2Д герои в/у 3Д терен. Някакси триизмерната анимация върви с повече кадри и е по мазна... абе не се получава добре. Като цяло съм доволен, беше много приятно изживяване, нищо че не оправда очакванията ми.

П.П. 15-20 процента от репликите в субтитрите липсваха. Става въпрос и за английските и за български. Не знам дали проблема е от мен. Хубавото е че бяха не особенно важни неща, всичко си се разбира.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Tales from Earthsea   

Tales from Earthsea
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1