ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

О, времена, о, нрави...

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
desjer
Пазител

Брой мнения : 556
Местожителство : в страната на вятърните мелници

ПисанеЗаглавие: Re: О, времена, о, нрави...   Вто Ное 03, 2009 9:46 pm

sinardin написа:
Винаги ще има индивиди, които не се влияят от нищо или поне почти от нищо, но поне би решило масовите проблеми.

То и сега ги има индивидите...ама в другата група Rolling Eyes

за задачата lol! ... ъъъ как ли би звучал часът по музика geek lol!

Я.Цушима
Върнете се в началото Go down
MilK
Млад герой

Leo Rat
Брой мнения : 28

ПисанеЗаглавие: Re: О, времена, о, нрави...   Вто Ное 03, 2009 10:47 pm

parab написа:
Всички над 20 - спомнете си какво детство имахте... Контролът беше по-голям, нямаше компютри, имахме страх от възрастните...
И сега честно си кажете - ако тогава растяхте в среда като сега - дали щяхте да станете същите хора...
На 25 съм... Родителски контрол може да се каже, че почти никакъв не ми е би упражняван, с уроците ми е помагано в следните случаи:
- преди да тръгна 1-ви клас ме научиха да смятам с числата до 20;
- когато класът ми учеха умножението с 10 бях билна и татко ми го обясни;
- за тестовете по история оставях учебника на нашите да ми намерят и напишат отговорите, а аз излизах с приятели.
В резултат:
- винаги съм била отличничка, изключая университета, щото не само че няма смисъл, нямам нито желание, а не ме и влече;
- нашите никога не са се притеснявали за оценките ми, аз не съм изпадала в истерии от някоя 4-ка (защото съм имала такива съученички).

Ако сега растях и имах същата свобода, както тогава, пак щях да оцелея и да се превърна в същия човек! Много зависи от самата личност и нейните желания. Сестра ми забранява 1000 неща на племенника ми, но файда йок! Suspect А не, че е глупаво детето, просто не иска! Братовчедите ми, с които израстнах се радваха на абсолютно същата свобода като мен, но оценките им все гравираха около 3-ката, като прекалено често гостуваха една единица по- надолу! Никой не може да ме убеди, че личностното самоосъзнаване няма значение! Щом ние като хора от едно и също семейство, израснали заедно, сме толкова различни и сме постигнали различни резултати, то проблемът не е нито само в учителите, нито само в родителите...

П.П. Братовчедите ми учеха в същото основно училище като мен, при същите учители, но няколко години след мен.
Върнете се в началото Go down

О, времена, о, нрави...
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2