ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Първите ми стъпки във форума...

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
desjer
Пазител

Брой мнения : 556
Местожителство : в страната на вятърните мелници

ПисанеЗаглавие: Първите ми стъпки във форума...   Вто Окт 27, 2009 9:57 pm

Ето как се престраших да пиша във форума:

Всичко започна от Goong...Гледах го на английски и реших, че мога да помогна за превода.
Всичко стана точно за 2 минути( изводът е, че съм супер импулсивна ). Изрових темата в раздела "Проекти", и натраках едно мнение, че съм готова да превеждам( не че имах на идея какво значи субтитри или уъркшоп)... След, което открих, че има и правила за превод, а преводачи де факто не се набират
Първоначалният ми ентусиазъм се смени с ужасно изчервяване Embarassed ( добре, че свидетел ми е само екрана) и голямо отстъпление lol! . Да не говорим, че сериалът вече беше преведен
Но благодарение на разясненията на parab и едно много мило лс от speedy86... нещата потръгнаха и днес се чувствам част от "Истърн спирит"

speedy86, благодаря за търпението ти към мен, още докато бях новаче

ПП е, след първата стъпка ми отне около две седмици да направя втората... и то благодарение на хубавеца от аватара ми

Я.Цушима
Върнете се в началото Go down
KKatrin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2244
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Вто Окт 27, 2009 11:42 pm

Мила, то и при мен така се получи...
всичко започна с един превод; ама така се нахвърлих...
а после се оказа, че не е така лесно...и се започна едно учене...
после, някакси се получи и сега не мога да се спра...
разбира се благодарение на всички, които ме посрещнаха тогава
и на всички, които опознах след това... lol!
http://www.wix.com/LeeJunKi/bg
thedemon1238
Модератор

Брой мнения : 1671

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Сря Окт 28, 2009 12:01 am

Ами аз мисля, че добре си спомням как точно стана. Беше по някое време 2008-ма април. Корейско и японско кино бях гледал и преди това, но не и сериали. Някъде чух за този сериал Хонг Гил Донг и в коментарите за сериала, някой беше пуснал линк към нов форум. Shocked Стана ми интересно и влезнах. Те тогава бяха около 15-20 човека максимум. Та разходих се из разделите. Понеже сериали още не гледах, грабна ми вниманието раздела за азиатските филми. Там Speedy86 беше пуснала теми за Oasis и A Moment To Remember, които бях гледал наскоро и много се зарадвах. Very Happy Най-после намерих някакви съмишленици и място където да си говорим за азиатското кино на български. После покрай тях почнах и сериалите... и така. Smile
sinardin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2349
Местожителство : Dreamland

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Пет Окт 30, 2009 5:10 pm

Денят беше онзи паметен ден, в който Рагносът постна из коментарите на ХГД, че е направил форумче специално за феновете. Като го разгледах я имаше 10 човека, я не. Дотогава във форум не се бях регистрирала, камо ли да пиша, но реших, че тук трябва да се спасва положението. Laughing Отне ми известно време да се светна как да си прикача аватар или как се постват картинки, а за подписа се светнах мнооого по-късно. Да превеждам започнах също с идеята да спасявам положението и със скритата надежда да повлека крак. Английски не бях ползвала от 10-ти клас и проверявах всяка трета дума в поне по три речника, дори и принципно да знаех какво означава. Просто за по-сигурно. Но, за добро или за зло, поне не си броях буквичките. Още ги нямаше всичките правила за превеждане. Сега съм щастлива, че вече има много други, които да се мъчат с тая работа.
От приноса си към форума най-горда и доволна съм от факта, че като измисляхме ранговете се прие идеята ми за "глупаче". Ако някой нов се чуди защо му стои това в под името - на мен го дължи. Ако не знае и иска да разбере защо глупачето всъщнот е хубаво нещо - да гледа Хонг Гил Донг.

В заключение мога само да кажа, че доколкото зависи от мен, скоро няма да се отървете от моя милост.

Модератор

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 3033

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Пет Окт 30, 2009 8:12 pm

Добре, айде, и аз ще се навра да си кажа.
Почнах да гледам Хонг Гил Донг, когато мернах, че са почнали да качват сериала в Замунда. Иначе и през ум не ми беше минавало да се зазяпвам по сериали, еле пък по азиатски. Да, обаче за ХГД бяхме учили нещо по литература и ми стана интересно. Първия епизод ми дойде като шибване с мокър парцал - викам си, че не е възможно да има такъв идиотизъм. Обаче имах малко повече време за убиване и изгледах 2 и 3 епизод. И се почна. Голям хил и чакане да се качат следващите епизоди. Когато обаче се забавиха твърде дълго, си ги догледах на английски. После ми дожаля за другите, които си чакаха чинно качването на епизодите и с Канг се хванахме да ги допреведем. В един момент на него му писна да го врънкат за субс и си го довърших сама. Междувременно Рагнос направи форума и даде линк. Аз не съм много по ровенето в нета (или поне дотогава не бях), но се престраших и прописах там. Ами, останалото е история.

mirena
Млад герой

Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Чет Ное 05, 2009 4:44 pm

Пишете, пишете........Нека стане ясно кои са „виновниците”!?!............Всички ще Ви съдя за нанесени неимуществени /морални/ щети..........Що сълзи съм проляла заради Вас и Вашия форум, що сополи съм избърсала, що подигравки съм отнесла...............
А първите ми стъпки във форума са резултат от криминално деяние: Племенницата ми ме изнуди /буквално по смисъла на чл. 214 от НК/ да гледам 4 серии на BBF заедно с нея; условието беше, че ако гледам с нея ще си научи по математика........Още си спомням колко се смях на стайлинга на Джун Пьо в първи епизод /онова палтенце с кожичките/..........Боже, колко наивна съм била....................... да си мисля, че ще ми се размине само с един сериал.......................Та така, покрай BBF и прекрасния превод на parab /Благодаря, parab!/ започнах да влизам тук, за да открия други филми, с които да зарадвам детето /племенницата/, най-вече защото тези азиатски сериали оказваха и оказват изключителен възпитателен ефект върху нея /от буйна и непоносима тинейджърка започна да се превръща в почти нормален човек.............. – и това е напълно сериозно ........... сестра ми беше готова да Ви изпрати благодарствено писмо!/ И така: от инцидентните влизания във форума започнах да опознавам всички участници и постепенно /като в корейски сериал/ се влюбих във Вас........./ама чисто интелектуално, ако обичате!!!/. Благодаря Ви, правите денят ми по-светъл!
parab
Администратор

Брой мнения : 1855

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Чет Ное 05, 2009 8:16 pm

Мирена, щом е имало такъв ефект, няма какво повече да се иска! Лично аз, мога само да се радвам.
Моите първи стъпки тук ми се губят малко, но...
Първа стъпка - 4-те бога и опустошителния ефект от това ново кино
Втора стъпки - две имена, които запомних - estelshine и endone, които проследих в коментарите в Замунда.
Трета стъпка - Рагносовият пост, че е направил форум
4-та и следваща - четене на мнения
Сещам за манията по Хонг Гил Донг - това беше темата с най-много мнения доста дълго време... И май това беше причината да започна да го гледам...
light
Пълководец

Брой мнения : 450
Местожителство : in my body

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Чет Ное 05, 2009 8:54 pm

При мен всичко започна след като се престраших да гледам азиатски филм - "100 дни с г-н Арогантен". След него се влюбих в "Дейзи". И после започнах да търся само корейски филми.
Моите първи стъпки тук... съвсем случайно стана - попаднах на темата на Чонг У Сонг(заради "Дейзи"). И като се почна филми, сериали, звезди...
Това е първия форум, в който пиша и много се радвам, че го има
Тук никой не се чуди на манията ми по корейското кино и още повече по техните звезди
Все още хората като чуят азиатски филм си мислят, че са в тях има само мятане на крака и ръце, еднотипни истории и говор, който звучи смешно, а като чуят азиатец си представят човек около метър и 40, с кръгла глава и цепки вместо очи
Мда , малко се отдалечих от темата
Koizora
Пазител

Virgo Cat
Брой мнения : 515

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Чет Ное 05, 2009 11:19 pm

Май и аз започнах с Гонг. Бях изгледала 18те епизода, които бяха пуснали в мастерс, но толкова се бях пристрастила, че не можех да спя, а в съзнанието ми се въртяха разни картини от сериала. В описанието на много от епизодите имаше нещо като банер на сайта и реших да видя какво има. Веднаха попитах за субтитри на Гонг, много благодаря на спиди за отзитчивостта и затова, че ме изтърпя с постоянните ми въпроси. Embarassed
След като се поуспокоих след Гонг започнах да се интересувам и от други сериали и колкото повече разглеждах, толкова повече исках. Имах чувството, че съм попаднала в някакъв "азиатски рай". Smile Преди това бях гледала доста филми, но само три сериала - Mars, Coffee Prince и Goong, затова исках да наваксам и прекарах цяло лято в гледане... и може би от това имах нужда. sunny
Danny
Млад господар

Capricorn Monkey
Брой мнения : 148

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Пет Ное 06, 2009 3:13 pm

Аз влязох във форума,когато започнах да гледам Кафе Принц (някъде около последните епизоди) Very Happy И аз харесах доста заглавия от тук I love you Харесва ми,че съм си харесала толово неща за гледане и ще има доста сериали и филми,за запълване на времето I love you А иначе мога да кажа,че тези сериали наистина имат ефект върху мен (ако прекаля с гледането им,започвам да удължавам последната дума от изречението ,примерно викам "Ама,Защооооо-Оо-Оо", и малко изперквам Laughing Laughing )В последно време мога да кажа,че даже някой сериалчета ме вдъхновяват да започна отново неща,с които си мислех,че повече няма да се занимавам,или пък да се влюбя в азиатския стил на обличане - много женствен и нежен flower .Ако някой ми беше казал,че тази промяна в мен ще настъпи от едно гледане на сериали Н-И-К-О-Г-А нямаше да повярвам.Още повече,че азиатските сериали са единствените,които гледам до края.Другите ми писват Smile flower
Just_Chris
Пълководец

Scorpio Monkey
Брой мнения : 430
Местожителство : Бургас

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Вто Яну 26, 2010 11:41 pm

Началото на всички приятно прекарани минути във форума започна ... на 18.08.2009, когато се регистрирах.
Моята приятелка Marian_I ме запали страшно много по азиатско кино още май месец като и бях на гости.
Почнох доста често да посещавам сайта и един прекрасен ден се реших да си направя регистрация.
Първия ми пост беше мисля за Хана Йори Данго ии първите розови буквички цъфнаха на форума.Пишех си аз сладко, сладко докато Мрънчо не се заяде с мен. И тогава и писах лично съобщение да се разберем,след като се оправихме и разбрах че съм дразнещо, малко човече наречено Пинко се спрях ... и с Мрънчо си станахме дружки.
Мрънчи, мерси мила !
Пак ще изкажа благодарности на хората които ми помагаха и изтърпяха периода Пинко !
Страхотни сте !
http://tokio-hotel-bgfans.dir.bg
Kathie
Пазител

Virgo Goat
Брой мнения : 761
Местожителство : Petrich

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Сря Мар 03, 2010 2:23 pm

Беше преди по-малко от година...Една моя съученичка(приятелка) ми каза"Що не седнеш да гледаш този корейския сериал BBF??" И аз "Кой бе?? КОрейции..Ти луда ли си?" АМа като се прибрах и цял ден ме човърка от вътре и накрая си казах "Какво толкова".. Викнах една приятелка за да не излудявам само аз и се почна... Оттогава сме седяли от 9 сутринта до 2-3 през ноща за да го гледаме сериала..!!
Като го свършихме него,аз подхванах друг..После случайно попаднах на Big Bang..флубих се в тях и така ..Сега вече съм тотално поазиатчена..Както се изразява една моя пр.(която ме смята за луда ) срещу моето име в речника пише-корейояпонокитайоманка..
wilful
Камелия
Млад господар

Cancer Dog
Брой мнения : 109

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Сря Мар 03, 2010 2:29 pm

От доста време братовчедка ми ме навиваше да гледам корейски сериал аз все отказвах, но преди 3 седмици се навих викам айде сега имам свободно време защо пък не. Изтеглих си You're beautiful за два дни го изгледах като носех лаптопа в работата да гледам. С една дума много се зарибих и взех да си търся други и така намерх този форум с много инфо за азиатските продукции и се реших и да се регистрирам.
Xelya-
Посветен

Scorpio Dog
Брой мнения : 92

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Чет Мар 04, 2010 6:21 am

Първият азиатски сериал, който гледах беше Goong, а след това някак си ненадейно и случайно попаднах на този форум. Доста дълго следях темите по сериалчетата и накрая след един така солиден период от време реших и аз да се регна тука.. Първите ми плахи стъпчици бяха чути от Мрън, на която много искам да благодаря, че ме светна относно толкова много неща относно преводите и форума като цяло.. Благодаря ти, Мрън! Благодаря и на всички преводачи и редактори, които продължават да ни радват с преводи на любими филми с любими актьори! cheers (Свалям ви шапка, хора!)
Icequeen
Млад герой

Aries Tiger
Брой мнения : 32
Местожителство : СеверозапАднала България

ПисанеЗаглавие: RE: Първите ми стъпки във форума...   Пон Мар 08, 2010 6:57 pm

Винаги съм се интересувала от всичко свързано с Азия, но никога не съм се занимавала задълбочено с нещата ( да кажем, че късно се сдобих с компютър и съм била ограничена Rolling Eyes Embarassed ) Нямах представа, че в България азиатското кино е толкова популярно. Гледах един по-особен филм и се поинтересувах да намеря нещо я за актъорите, я за още филми и така попаднах на сайта и форума. Какво щастие cheers ! Щях да съм по-дейна тук, но човек не знае от къде да подхване Razz , а и се подвизавам в прекалено много други сайтове в момента, признавам си.
http://www.hey-ai.com/main
milen4etomel
Млад герой

Aries Dragon
Брой мнения : 48
Местожителство : варна

ПисанеЗаглавие: Първите ми стъпки във форума...   Пон Мар 08, 2010 7:42 pm

Първите ми стъпки във този форум бяха ако не се лъжа миналата година пролетта мисля някъде там мисля че издирвах много упорито филм не си спомням кой толкова изгледах Very Happy разбрах за този форум от google . Много се радвам, че попаднах на този форум сега го посещавам по няколко пъти на ден Very Happy . Благодаря на всички които пускат темите, правят субтитри и тези които са направили този форум много е полезен. lol!
Kiara_Yuichi
Пазител

Libra Dragon
Брой мнения : 870

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Пон Мар 08, 2010 8:33 pm

Регистрирах се във форума на 22.11.2009, а научих за него от insomnia (за което съм и много благодарна). Форума е чудесен, тук има какво да се види, да се научи, също така всички споделяме една и съща любов "азиатското кино, култура, езици, музика, дори и актьори"... Този форум сега е единственият, в който пиша и много си го обичам...
gorchiza
Пълководец

Aries Goat
Брой мнения : 247

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Пон Мар 08, 2010 10:49 pm

аз бях откраднат от ирето Sad , и сега тя вече ми е дори официално майка ! Какво да кажа ! мъка мъка !
Insomnia
Пазител

Cancer Monkey
Брой мнения : 811
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Пон Мар 08, 2010 11:12 pm

....мм...Чисто и просто късмет...знаех за групата,понеже винаги се изписваше,когато гледах поредния сериал или филм...и имаше си го и сайта и форума,но никога не съм обръщала толкова внимание..
и както си ровех из гуугъл намерих форумчето...първоначално не се регистрирах...след 2 3-тото влизане имах акаунт...
Като цяло останах с много добри впечатления и затова реших да се и регна...и наистина се радвам..: ) ...форумчето е убиец...<3
our own little bulgarian confined world dedicated to Asian culture <333 aww =^.^=
saivant
Млад герой

Leo Horse
Брой мнения : 43
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Вто Мар 09, 2010 3:20 pm

Регистрирах се през лятото.По него време ме гонеше ужасна депресия от стоенето в къщи покраи малката.В Мастерса попаднах на Снежната кралица и се почна едно деноношно гледане.(без това и страдах от безсъние).Като изгледах всичко качено там започнах да търся още и така попаднах във форума.Това е първия и единствен в които пиша(защото обичам само да чета коментарите на другите)а и хич не ме бива в това.Вече съм изгледала почти всичко преведено.Огромни благодарности на целия екип. I love you А на работа вече ми викат зомбито,защото все ходя недоспала.Какво да направя като вечер ми е наи-спокоино да гледам.а пък и така си лекувам нервите.И така незнам колко месеца минаха.Вече гледам само азиацко кино и слушам такава музика.Познатите ме мислят за луда ама хич не ми пука. (те просто не знаят какво изпускат)
katomova
Пазител

Cancer Pig
Брой мнения : 816

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Сря Мар 10, 2010 12:56 pm

Кога ли се регистрирах? Беше пролетта на 2009г., но няколко месеца преди това вече знаех за форума и четях непрекъснато. Тук се чувствам като у дома, спокойно, понякога и не толкова (като във всяко семейство имаме си и кавги, то къде без тях, животът не може без сол ), тук има хора с които може да разговаряш, разбират те, не те намират за странен, има много виртуален смях, както и реален flower lol! Всички са особняци-сладури. Благодаря на хората положили основата на този форум. Днес ми хрумна нещо странно, но според мен е вярно - Всички тук сме като народни будители. Разпространяваме идеите на изтока, но не само - ценности - любов, уважение, търпеливост; търсим позабравени неща, които съвременното общесто е забравило, а не бива това да става
И да приключа с мъдростите - Обичайте се и се усмихвайте на живота I love you

Настоящ проект Brilliant Legacy
http://www.eaternspirit.org
iuli4ka
Млад герой

Брой мнения : 14

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   Нед Мар 14, 2010 4:31 am

Ми аз ровех къде да напиша кодове за 4Storing /сегашно-продължително време/ ма се зачетох тук-там. Ми да кажа и аз за началото.

В началото бе... Джумонг /аз така си му викам на Чумонг/. Миналата пролет, май.
Почнах го на БГ, довърших на англ., нямаше още превод. Някъде тогава май се и регистрирах, не помня.
Отдавна тача безумно Изтока като култура, традиции и духовни практики, но от Джумонга форумът ми замества и кино, и телевизия. В тази източна връзка редно е да мина и на китайска кухня. И да се ориентирам към wilful мъжко съсловие, та картинката да е пълна Very Happy
Хвала на родителите и родителките на Eastern Spirit cheers

Сетих се нещо. Аз, дето ненавиждам писането на БГ език инглиш букви, първият ми пост беше точно на латиница. Със скоростта на светлината ме ориентираха, че не било редно и ще ме изядат за това. Тамън се вживях в ролята на Червената шапчица, като заприиждаха още мейли , толкова доброжелателни и окуражителни, че ми идеше да постна още нещо на латиница . Тук е мястото за "Тенкс то" на всички, които ме водиха и водят за ръка във форумните работи. Ценя това и ви обичам за което.

Хайде, мило мое Източно-азиатско духовно семейство, лека нощ, че стана утре.
Прегръщам ви всички и доскоро.

Все пак, да си споделя кода за 4Сторинг /важи да 23-ти. / - 2382753366
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Първите ми стъпки във форума...   

Първите ми стъпки във форума...
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1