ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

Honey and Clover (2008)+

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
lazeto
Пълководец

Брой мнения : 377
Местожителство : Plovdiv

ПисанеЗаглавие: Honey and Clover (2008)+   Нед Сеп 27, 2009 3:18 pm

Honey and Clover (2008)
Страна: Япония
Година на излъчване: 2008-Яну.-08 до 2008-Март.-18
Жанр: Романс,приятелство
Епизоди: 11
Режисьор: Takiyama Madoka, Shikanai Tsugi
Субтитри: Английски

Narumi Riko as Hanamoto Hagumi
Ikuta Toma as Takemoto Yuta
Harada Natsuki as Yamada Ayumi
Mukai Osamu as Mayama Takumi
Narimiya Hiroki as Morita Shinobu
Takizawa Saori as Teshigawara Miwako
Kimura Yuichi as Lohmeyer-senpai
Matsushige Yutaka as Professor Shoda
Maekawa Yasuyuki as Teranobori Yasuhiko
Kashiwabara Takashi as Nomiya Takumi
Izumiya Shigeru as Yamada Daigoro
Murakami Jun as Hanamoto Shuji
Seto Asaka as Harada Rika

Резюме. Takemoto Yuta (Ikuta Toma), Mayama Takumi (Mukai Osamu) и Morita Shinobu (Narimiya Hiroki) са трима млади мъже, които живеят в еди и същи комплекс и са студенти по изкуство в колежа Токио. Един ден, един от професорите по изкуство представя дъщерята на братовчед си, Hanamoto Hagumi (Narumi Riko), която е дошла да живее с него и е първа година, в художествено училище. След въвеждането Takemoto и Morita се влюбват в нея. Yamada Ayumi (Harada Natsuki) е майстор на керамика, която е много популярна сред всички момчета, но единственият мъж, когото обича е Mayama, който я вижда само като приятел и не отвръща на чувствата и. Вместо това, той се интересува от по- възрастна жена. Драмата проследява живота на тези петима студенти и техните любовни триъгълници.

Сваляне

Просто не може да я няма тази драма невероятна е както и анимето и мангата просто трябва да се гледа а и Тома.

Последната промяна е направена от lazeto на Пет Дек 11, 2009 1:43 am; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
pe6ito
Млад господар

Scorpio Dragon
Брой мнения : 154

ПисанеЗаглавие: Re: Honey and Clover (2008)+   Нед Сеп 27, 2009 5:14 pm

Изпревари ме! flower
Изгледах първия епизод и естествено забележките ми най-вече са към главните актриси.
Мисля, че актрисата, която играе Хагу, трябва да е много по-сладка (много изкуствено се усмихва, на моменти),
а тази която играе желязната мацка (Ямада, прякора и е нещо като Желязната лейди, в мангата) да е по-хубавичка.
Уви, надявам се да го докарат откъм актьорска игра (дамите), защото визуално изобщо не ми се вписват (малко са невзрачни, според мен).
За мъжкото трио - нямам по-специални коментари (е освен, че и тримата са наистина симпатяги).
Тома отново не спира да ме разсмиваа, а другите двама са неочаквано добро подкрепление.
Филмчето е свежо и със сигурност ще го изгледам цялото. Разбрах, че е правено по манга, която имала голям успех. В бгшеър с бг превод го има анимето.
Четох, че мангата е много хубава, а и има пак сериал (от 2006, май), пак японски, който също не изглежда зле.

Благодаря за темата!
flower flower flower

Последната промяна е направена от pe6ito на Нед Сеп 27, 2009 6:08 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Kimi Lee
Пазител

Scorpio Snake
Брой мнения : 663
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Honey and Clover (2008)+   Нед Сеп 27, 2009 5:34 pm

Едно голямо БЛАГОДАРЯ на lazeto, че ще имаме възможността да се порадваме Mukai Osamu! Smile Резюмето ми звучи доста интересно, пък съм и сигурна, че сериалът си го бива (не само заради играта на любимеца ми Very Happy)!
lazeto
Пълководец

ПисанеЗаглавие: Re: Honey and Clover (2008)+   Нед Сеп 27, 2009 5:41 pm

Да наистина мацките са малко безлични Very Happy ама това не пречи на сериалчето да е хубаво и на мен ми се искаше други но и така става.А сериала е от 2008, филма е от 2006 ако го намеря ще го кача гледала съм го отдавна но си спомням че беше добър.
puhenoto
Млад господар

Gemini Rooster
Брой мнения : 162
Местожителство : варненче

ПисанеЗаглавие: Re: Honey and Clover (2008)+   Чет Ное 26, 2009 3:55 pm

Харесват ми актьорите /Икутаа <3/ но... нещо не беше като хората.. смисъл нещо не ме грабна напълно.. е изгледах го за да видя края.. Като цяло става
ukio
Пълководец

Брой мнения : 389

ПисанеЗаглавие: Re: Honey and Clover (2008)+   Чет Ное 26, 2009 4:07 pm

Аз мога да кажа, че и драмата, и филма са много приятни.
Освен тях, по темата има направена още една драма - тайванска, която беше излъчена малко след японската версия, през 2008г.
http://wiki.d-addicts.com/Honey_and_Clover
http://ohayoasia.blogspot.com/
sabrina1
Пазител

Virgo Goat
Брой мнения : 700
Местожителство : Стара Загора

ПисанеЗаглавие: Re: Honey and Clover (2008)+   Пет Дек 11, 2009 7:33 pm

Браво, Лазе! cheers
Качила си всички серии в бгшер!
А да знаеш откъде мога да сваля видео без вградени субтитри? scratch (да не е торент)
Alfons
Пълководец

Libra Dragon
Брой мнения : 479
Местожителство : Все още никъде

ПисанеЗаглавие: Re: Honey and Clover (2008)+   Пет Дек 11, 2009 7:36 pm

Има аниме от 2006 с това име,по него ли е правен сериала?
pe6ito
Млад господар

Scorpio Dragon
Брой мнения : 154

ПисанеЗаглавие: Re: Honey and Clover (2008)+   Пет Дек 11, 2009 8:24 pm

Да, по анимето. Всъщност всичко е по манга, излизала е 2000-2006 (10 части), а има аниме от 2005 и друго от 2006.
lazeto
Пълководец

ПисанеЗаглавие: Re: Honey and Clover (2008)+   Пет Дек 11, 2009 9:26 pm

За съжаление никаде не го намирам без вградени субтитри навсякаде е sars или други я испанси или френски съжалявам. Crying or Very sad
ilian1
V.I.P

Aquarius Pig
Брой мнения : 305
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Honey and Clover (2008)+   Съб Апр 24, 2010 7:57 am

Линк за сваляне в БГ тракер ТУК
Mood
Посветен

Брой мнения : 59

ПисанеЗаглавие: Re: Honey and Clover (2008)+   Съб Апр 24, 2010 9:00 pm

Това сериалче дойде при мен случайно, но си заслужаваше напълно. Много ми хареса, защото имаще доза забавление, доза любов, както и философските моменти за приятелството, за погледа на подрастващите младежи към живота. Тяхната упоритост, начинът им за справяне с трудностите.
Като актьорско изпълнение, най ме впечатли Наримия Хироки - доста щуро го раздаваше. Гледайте го. Няма да съжалявате.
П.С. Благодарности на pe6ito, че го преведе. Както и за помощта на Sabrina1 и mrnkaloto.
Koizora
Пазител

Virgo Cat
Брой мнения : 515

ПисанеЗаглавие: Re: Honey and Clover (2008)+   Съб Апр 24, 2010 9:12 pm

Много, много ми хареса. Благодаря ви хора, че сте се заели с превода. Very Happy
sabrina1
Пазител

Virgo Goat
Брой мнения : 700
Местожителство : Стара Загора

ПисанеЗаглавие: Re: Honey and Clover (2008)+   Съб Апр 24, 2010 9:13 pm

Линк за сваляне - тук
valenceto_753
Млад герой

Gemini Rat
Брой мнения : 48
Местожителство : ~ Плевен ~

ПисанеЗаглавие: Re: Honey and Clover (2008)+   Сря Апр 28, 2010 12:04 pm

страхотен е филма благодаря че го преведохте lol!
bealonenomore
Млад герой

Leo Goat
Брой мнения : 12

ПисанеЗаглавие: Re: Honey and Clover (2008)+   Чет Апр 29, 2010 11:21 pm

Категорично съм фен на този сериал! Нямам база за сравнение, защото не съм чела мангата и не съм гледала анимето, но сериалът със сигурност ми стана един от любимите японски. На японците темата за приятелството явно много добре им се отдава, правят чудесни неща с нея. А сцените след края на всяка серия, в която актьорите толкова се забавляваха, сякаш са приятели в действителност, бяха много много приятни, да му се прииска на човек да е в тяхната компания. Хироки беше невероятно щур и сладък, мога да го гледам оттук до края на света без да ми омръзне Wink Малко в повече само ми дойде цялото това "надъхване" с реплики от рода на "дай всичко от себе си", "не се предавай" и т.н. Сигурно трябва да стимулират човек, но в такива огромни количества ми се струва, че просто правят напрежението върху младите хора абсолютно непоносимо и смазващо... Не е изненадващо, че провалят ли се, и тръгват да се самоубиват.

Един въпрос към хората, които са следили мангата и анимето - по същия начин като сериала ли завършват или историята продължава?

P.S. Много добри субтитри, благодаря на хората, които са се трудили върху тях!!!
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Honey and Clover (2008)+   

Honey and Clover (2008)+
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1