ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

The King And The Clown (2005) BG!

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Fastuka
V.I.P

Брой мнения : 242

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Сря Юни 10, 2009 11:36 pm

Благодаря.
Върнете се в началото Go down
lukreciana
Млад господар

Aries Dog
Брой мнения : 148
Местожителство : Добрич

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Съб Авг 08, 2009 11:57 pm

Кой e клоунът и кой краля?
Къде е границата между разума и лудостта? М-да, силен филм!
Мнооо..го добра игра.
Аз, като жена може би, гледах повече мъжкота игра на
стария клоун, която наистина ме впечатли.
Но..превъплащението на "нашия" любимец в женски образ,
бе наистина невероятно.
Кралят изглеждаше психо и доста страшничък, че чак и мен
тръпки ме побиваха.
И страстта, и любовта,а и лудостта наистина са показани
по- много "тънък",майсторски начин.
Та...лудостта и гениалността, са един друг начин да гледаме
света. И къде свършва едното и откъде започва другто
е трудно да се определи.
"Това, че схващате лудостта като метод, може би е твърде
дръзко... но ако този метод не доведе до целта,
боя се, че един ден ще Ви остане само лудостта."
/Дюренмат, Фридрих "Обещанието"./

И..за превода на "нашия Крал"-луди аплодисменти!
Люси
sulkton
Глупаче

Брой мнения : 1

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Пон Сеп 07, 2009 9:53 am

Здравейте. Току-що гледах филма и открих форума ви. Овации за прекрасния превод. Отдавна не съм гледал толкова качествено преведен на български филм. Радвам се, че вече има стойностни алтернативи на английските субтитри, които винаги ползвам. Поздравления за ентусиазма и благодаря отново!
mimeto1ove
Пълководец

Cancer Goat
Брой мнения : 374
Местожителство : Petrich

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Нед Окт 11, 2009 10:29 pm

Днес отново си пуснах това произведение на изкуството,бях се затъжила за Джун Ги....
Филма много ми харесва,всичко в него,дори и Краля....аз мисля,че не е страшен а справедлив,в него ми хареса това,че предателя,който и да е той бива наказван рано или късно...Нашия човек малко късно се усети кой път да хване,но важното е,че разбра...също си спомням,че като гледах филма за пръв път мноого се чудех откакво е белега до устата на по-стария клоун....СПОКОЙНО тези,които не сте го гледали- накрая се разбира
Сценките са много интересни,но без толкова качествен превод не би било толкова смешни и забавни
П.П I love you ме болеше като го гледах ДжунГи такъв,препоръчително е по-мъжествени роли,иначе голяма част от фенките ще получим срив в нервната система
П.П.П Rangos - ууу колко си жесток ...
wilful wilful wilful wilful wilful
martisun
Млад господар

Sagittarius Pig
Брой мнения : 142
Местожителство : софия

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Вто Окт 13, 2009 4:39 pm

Страхотен филм. А Джун Ги в тази роля беше - уау.
Deska86
Посветен

Gemini Tiger
Брой мнения : 87

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Сря Окт 14, 2009 2:22 pm

Брей много хубави коментари за тоя филм . Shocked От доста време го гледам в торент сайтовете ,но нещо не ме впечатли резюмето на филма и все го пропусках.Ама след тия коментари май доста съм изпуснала ....Определено ще си го дръпна днес! Wink
http://www.myspace.com/447361302
teri
Пълководец

Брой мнения : 212
Местожителство : БГ

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Съб Окт 17, 2009 4:03 pm

Великолепен филм, невероятна актьорска игра.
При всяко следващо гледане, откривам нещо вълшебно...
Мечтая си да го видя на голям екран. Разбирам, че е имало такава възможност - в България или не?
Много силно въздействащ и емоционален филм. Горещо го препоръчвам!
Доста размишлявах дали да тегля, защото тематиката ми е безинтересна и се страхувах да не ми е скучно. Също и мен резюмето не ме привлече.
Тогава още не ви бях открила. Laughing С тези чудесни коментари, изобщо нямаше да се чудя толкова.
Преводът е повече от прекрасен, огромни благодарности за труда.
flower
ANJY
Пълководец

Taurus Rooster
Брой мнения : 391
Местожителство : България, София

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Съб Окт 17, 2009 4:39 pm

Този филм го изгледах единствено, защото прочетох доста предистория за него. И не съжалявам.
Джун Ги се е готвил за ролята си почти година, което е просто уникално за млад актьор. cheers
Но като имам предвид амбициозността му да се докаже и да покаже на какво е способен... бравос
В крайна сметка на мен най-силно ми въздейства края на филма, там където всеки прави изводите си сам за себе си:
Spoiler:

А преводът на Крал наистина бе... кралски...

Този филм, както и "Илджиме" и "Времето на кучето и вълка" са невероятни като изпълнения на И Джун Ги. С голям интерес очаквам и новия "Герой", за да видя онова, което е обещал "...там ще видите по всичко от което съм правил до сега... " Ха дано... Чакам с нетърпение... bounce

П.П. А лудият крал много ми напомняше на онзи луд крал от Хол Гил Донг... май артиста бе един и същ... и ролята му някак си еднородна... може и да бъркам де Smile

Това банерче е от Romanse, точно от филма... за което благодарности от мен lol!

wili
Млад герой

Брой мнения : 12

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Нед Яну 17, 2010 3:00 pm

Уникален филм, впечатляващ.За главния герой да не говорим Shocked
Този филм ме запали по азиатските филми и ето ме при вас.
Мерси за превода!
farfallina
Пълководец

Брой мнения : 310
Местожителство : Стара Загора

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Сря Май 05, 2010 9:08 pm

Снощи го гледах за втори път. И съм още по-впечатлена. Първият път беше с някакво предубеждение, голям зор докато се наканя изобщо.. Така и не наблегнах на детайлите, а точно там е силата на този филм.
Голяма грешка, че гледах И Джун Ги първо в "Илджиме" и "Кучето и вълка". После е доста трудно да можеш да го възприемеш в тази му роля. Признавам, че е наистина най-силната му, най-трудната и най-въздействащата. Заслужава си всичките награди нашето момче. Както и партньора му..
Помня, че предния път, ми беше най-мъчно за Гонг Гил. Бедничкия.. Толкова нежен е тъжен персонаж. Вярно, че ми беше странен Джун в тази роля, но от самото начало бях привлечена и съчуствах на героя му. Играта с марионетките и изкуството му да разказва истории, не може да не се впечатлиш и възхитиш.
После този интересен крал. Плаках за него и страдах, най-вече за съдбата му. Толкова богат, но все пак нещастен. Изглеждаше като беззащитно дете. Доста умен и интересен - как знаеше всичко за министрите си, и как ги подреждаше на място. И на мен ми заприлича, сега като се сетя, на лудия крал в Хонг Гил Донг, но актьора не е същият.
Този път обърнах внимание и на главния клоун. Прекрасен образ. Особено хв края, когато се призна за виновен и го ослепиха. Също когато разказваше историята за пръстена, и когато скачаше на въжето.. Не мога да намеря точните думи.. А финала.. Накара ме да си задам толкова много въпроси.. Какво е щастието всъщност? И любовта? И струва ли си въобще да живеем, ако не се чувстваме обичани? Как бихме отговорили, ако ни попитат като какви искаме да се преродим? Мога с чиста съвест да заявя, че обожавам историческите филми. Всички тези красиви костюми, цветове, цялата тази поезия, а също и хумора.. Чувствам се все едно съм живяла някога там. Толкова близки са ми.
Специални благодарности за превода!
Жалко, че не мога да видя филма на голям екран. Мечтая си!
Крал, перфектен! И нека някой ми каже после, че не си поет по душа..
Всъщност като познаваш преводача, започваш по друг начин да гледаш на филма или сериала. Такъв къртовски труд влагате..
И толкова много чувства влагате в думите.. Ако е само един сух превод, то нямасмисъл, защото ще се загуби и удовоствието от гледането.
Думите са много важни. Както и музиката. Какво да кажа за музиката в този филм?!.. Наистина подбрана и много красива. Както и в трите исторически драми, които съм гледала. Изтеглих си я и си я слушам, най-вече когато ми е тъжно.
Хубава вечер и поздрави!
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   

The King And The Clown (2005) BG!
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Pride & Prejudice / Гордост и предразсъдъци (2005)
» Nokta Golden King DPR малко инфо?
» Продавам скенер GOLDEN KING
» Slipknot
» Rihanna