ИндексЛинк към основния сайтРегистрирайте сеВход

Share | 

The King And The Clown (2005) BG!

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
nely
Пълководец

Scorpio Rooster
Брой мнения : 281
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: The King And The Clown (2005) BG!   Пет Авг 01, 2008 10:54 pm

Wang-eui Nam-ja / 왕의 남자

Кралят и клоунът

Оценка: 7,8

Субтитри (Благодарение на Крал)

Държава: Южна Корея
Година: 2005
Жанр: Драма, Исторически
Участват: Gam Woo Seong, Jeong Jin Yeong, Lee Jun Ki, Kang Seong Yeon

Сюжет:

Двама клоуни, живеещи по времето на династия Чосон, биват арестувани заради тяхно представление, осмиващо краля. Заплашва ги сигурна екзекуция, като единственият шанс да спасят живота си е да накарат краля да се разсмее. Във филма има интриги, напрежение, неизказана любов.Също така са представени различни традиционни корейски изкуства - кои повече, кои по-малко известни на западната публика.

Лично мнение:

За времето след излизането си е събрал доста награди, включително и международни. Не мога да кажа доколко това се дължи на модната вълна на тема Планината Броукбек, който излезе същата година. Във филма има много фино загатнати хомосексуални елементи, но всичко е поднесено по изключителен начин. Колкото до изпълнението на Lee Jun Ki, този филм го прави азиятска звезда. Има моменти във филма, където ако не знаеш, че е мъж определено ще се влюбиш в НЕЯ.

Награди:

Spoiler:

Върнете се в началото Go down
Dark_Angel
Пълководец

Capricorn Snake
Брой мнения : 307

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Съб Авг 02, 2008 10:04 am

Това беше първият път когато гледах Lee Jun Ki, но ми хареса как си изигра ролята. Песента към филма я слушах доста пъти след това - ако правилно си спомням се казваше Fate Smile
http://musicroomnumber15.piczo.com
baffler
Пълководец

Aries Dragon
Брой мнения : 303

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Вто Дек 30, 2008 10:41 pm

Любимия ми е. Тука по-нагоре прочетох паралели за Броудбек, според мен повече от чисто съвпадение. Много ми се ще да хвърля поглед на бг събовете и евентуално да стисна ръката на мъченика заел се с интригуващата задача да преведе лиричната, както и прозаичната част от текста. Лично мен ме хвана мотива за дружбата повече от микс-секс препрадките, типични за епохата.. Съгласявам се, че и двамата главни героя правят невероятни роли.. абе изобщо, филма е сила. Искам, искам да го гледам с бг събс .. любопитно ми е дали въздейства.. flower
episode
Млад герой

Брой мнения : 42

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Сря Дек 31, 2008 12:16 am

Филмът е добър , гледах го още като излезна с англииски титри
Мисля че имам някъде из харда и руски , ако някои се интересува
Явно въздеиства Smile

Руски субтитри
КрЕм4Е
Млад герой

Aquarius Monkey
Брой мнения : 16

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Нед Яну 11, 2009 7:39 pm

Страхотен филм! Много ми хареса! Крал, поздравления и благодарности за преводаSmile
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon
Брой мнения : 2059
Местожителство : HATE CITY

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Пон Апр 27, 2009 10:52 am

Ето го и обещаното (и доколкото разбрах дългоочаквано) мнение за филма.

Два палеца нагоре за ултимативно-добрия (има ли такава дума) превод на Крал!
Палец нагоре за хумора в началото и средата на филма!
Още един за сценария и актьорската игра на стария клоун (шефа)!
И накрая... очаквах мъжката любов да ме втрещи и накара да напусна залата, за да прегърна някоя кофа за боклук, но се оказа че не са прекалили с показността. Абе не беше толкова страшно, бряф. Laughing

Бих дал оценка 7/10 за филма и 11/10 за превода.
http://www.easternspirit.org/
pam
Пазител

Gemini Dragon
Брой мнения : 901
Местожителство : ВаРнА

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Пон Апр 27, 2009 3:16 pm

Това ми е любимия филм с Джун Ги
След първото гледане се рових в нета да проверя дали няма някакви подробности около ориентацията му
Супер жестоко си изигра ролята
След прожекцията на феста пак успя да събуди съмненията дали не е на др бряг /които бяха проверени и опровергани с факти преди месеци/
KKatrin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2244
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: The King And The Clown ( KH )   Пон Апр 27, 2009 3:43 pm

Ragnos - е, такава оценка от теб, за този филм е повече от добра...та това си е направо 10-ка... lol!
http://www.wix.com/LeeJunKi/bg
blacky80
Небесен пратеник

Брой мнения : 2304
Местожителство : Jeju Island, South Korea (ще ми се)

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Пон Апр 27, 2009 3:57 pm

Трогна ме и историята, и визията, и играта,а играта на Ги..., все повече ме впечатлява, даааааааа има доста потенциал момчето.
Толкова наситени от цветове и костюми действия,че очите ми се обляха с искрички и доволно премигваха и ако почнах филма с лека досада,заради ролята на нашия като "лек гей" палячо, то го завърших с приятното усещане за чувствен и завлядаващ образ на артист.
И сега мога да заявя:Панаир на цветове и игра, остана в моя душа!

П.П.Това изригна..,заради чудесния превод на Крал, само благодарности не стигат...Браво Exclamation
myau
Млад господар

Taurus Rooster
Брой мнения : 156
Местожителство : Sofia

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Пон Апр 27, 2009 4:40 pm

10x за превода. Филмът беше невероятен,но защо не казвате нищо за главния шут неговата роля също не беше лесна. Rolling Eyes
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Пон Апр 27, 2009 5:55 pm

myau написа:
но защо не казвате нищо за главния шут неговата роля също не беше лесна. Rolling Eyes
Аз именно неговата игра похвалих. Smile
Крал
Небесен пратеник

Брой мнения : 1183
Местожителство : Пущинака

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Пон Апр 27, 2009 6:11 pm

Благодаря на всички!

А относно съмненията на Пам относно брега, на който стои Джун Ги - Ирето каза, че е чела из нета как нашето момче цяла година е заучавало жестове, мимики и походка за тази роля.
Умрях от кеф да гледам филма на голям екран и специални благодарности към Рагнос, че сподели удоволствието от гледането!
pam
Пазител

Gemini Dragon
Брой мнения : 901
Местожителство : ВаРнА

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Пон Апр 27, 2009 7:07 pm

Крал написа:

Ирето каза, че е чела из нета как нашето момче цяла година е заучавало жестове, мимики и походка за тази роля.

и после как да не го похвалим
отдавна се останови, че си е наред момчето, ама така си влиза в ролята, че няма как да не повярваш

а този актьор, който Ragnos изтъкна мене ми се изгуби в целия филм
само 1 сцена помня с него - финалната
Spoiler:

KKatrin
Небесен пратеник

Брой мнения : 2244

ПисанеЗаглавие: The King And The Clown (KH)   Пон Апр 27, 2009 7:26 pm

Лично за мен, това е един от най-красивите филми, които съм гледала...
невероятно направен, пъстър, цветист; страхотна камера, която придаваше, много лирично и почти лично, картините във филма, сякаш е дискретен зрител на това, което става пред нея...
много добър сценарий, а за актьорската игра....всички бяха великолепни, всички!!!
за финалната сцена, какво да кажа...аз по-красиво обяснение в любов не бях ни виждала, ни чела...направо си беше поезия...
за превода на Крал, превъзходен...те така трябва да се стремим да работим Very Happy
http://www.wix.com/LeeJunKi/bg
speedy86
Модератор

Aquarius Buffalo
Брой мнения : 3033

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Пон Апр 27, 2009 8:04 pm

Малко сценки от репетициите:
http://www.youtube.com/watch?v=24wUt0g9FbI
И малко сцени зад кулисите:
http://www.youtube.com/watch?v=nW_pfNOQKGA&feature=related
За успокоение на Рагнос, във втората част на клипчето след сцената с "целувката" Джун-Ги ожесточено трие джуките. Wink
http://novavalna.org/
mike28
Модератор

Aries Monkey
Брой мнения : 1050
Местожителство : Русе

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Пон Май 04, 2009 4:48 pm

Брех, ще ме накарате да го изгледам. bounce
Допълнил съм описанието.
magixq
Пълководец

Брой мнения : 437
Местожителство : In My Dreams...

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Вто Май 05, 2009 9:56 pm

Fate(In Yeon)
The King And The Clown Photoshoot
The King And The Clown OST
skarpeta
Посветен

Gemini Dragon
Брой мнения : 94
Местожителство : Бургас

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Вто Май 05, 2009 11:18 pm

Гледах филма преди няколко дни, мога да кажа само една дума - ИЗУМИТЕЛЕН филм, не само като актьорска игра, но и като визия, костюми. Просто нямам думи, още не мога да се отърся от преживяването.
Благодарности на екипа от преводачи. Very Happy
tainax
Млад господар

Брой мнения : 186
Местожителство : някъде в пространството

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Пон Май 25, 2009 10:38 pm

Very Happy

Последната промяна е направена от tainax на Чет Юни 04, 2009 3:31 pm; мнението е било променяно общо 1 път
sanshui939
Млад герой

Sagittarius Horse
Брой мнения : 49
Местожителство : Дълбоката провинция

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Сря Юни 03, 2009 10:15 pm

Много силен филм. Филм, който едновременно ме изненада и ме накара да се замисля Smile . Горещо го препоръчвам!!!
Fastuka
V.I.P

Брой мнения : 242

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Сря Юни 03, 2009 10:47 pm

Субтитрите за directors cut-a ли са?
Крал
Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Чет Юни 04, 2009 3:59 pm

Shocked Има ли такъв? Пусни линк към него и ще имаш субтитри king
Fastuka
V.I.P

Брой мнения : 242

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Пет Юни 05, 2009 8:10 am

Ами имам това King.And.The.Clown.Directors.Cut.DVDrip.XviD.iNTERNAL-PosTX 129 мин. Чудно, че според imdb.com такова чудо нема Shocked
Ragnos
Администратор

Taurus Dragon

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Пет Юни 05, 2009 11:57 am

pam написа:
Това ми е любимия филм с Джун Ги
А на мен "18 Май"... щото
Spoiler:

Последната промяна е направена от Ragnos на Сря Юни 10, 2009 4:43 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Крал
Небесен пратеник

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   Сря Юни 10, 2009 4:00 pm

Субтитрите за режисьорската версия са готови и метнати на сайта. Мислех, че само 2-3 сцени са добавени, но се оказаха доста повече. Струва си да се гледа и тази версия.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: The King And The Clown (2005) BG!   

The King And The Clown (2005) BG!
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Pride & Prejudice / Гордост и предразсъдъци (2005)
» Nokta Golden King DPR малко инфо?
» Продавам скенер GOLDEN KING
» Slipknot
» Rihanna